fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Wall Street English Sertifika Ve Belgeleri Onaylı mı? Geçerli Mi?

Wall Street English sertifika ve belgeleri geçerli mi sorusu, kursa kaydolmadan önce yanıtlamanız gerekenlerin başında geliyor. Çünkü değerli zamanınızın ve emeğinizin elbette tanınıp onaylanması gerekir. Bildiğiniz gibi İngilizce dili gittiğiniz, ya da kaldığınız her yerde geçerliliği olan bir edinimdir. Turist, öğrenci veya çalışan olarak hemen hemen herkesle iletişim kurmak için İngilizce öğrenmek gerekiyor artık. Siz her ne kadar kendinize güvenseniz de, insanlar İngilizce yetenekleriniz hakkında sorular sorabilirler. Siz de zamanı geldiğinde Wall Street English sertifikanızı tereddüt etmeden gösterebilmelisiniz. Peki, Wall Street English size bu onaylı belgeyi sağlıyor mu? Cevabı bu blogda. Okumaya devam edin!

İçindekiler

Akredite Sertifika Nedir?

Wall Street English sertifika konusunu değerlendirmeden önce bazı tanımlarla başlamak iyi bir fikirdir. Sertifika, kişinin devam, eğitim veya tamamlama sonucu sahip olduğu resmi bir belge veya ödül anlamına gelir. Bu sertifikalar çeşitli alanlardaki becerilerinizi ve bilginizi gösterir. Bizim aradığımız sertifikalar ise, İngilizcedeki yeteneklerinizi temsil ederler; konuşma, yazma, dinleme ve okuma şeklinde ayrıca değerlendirilebilir. Akredite terimi ise bu dosyanın onaylı olduğunu ve belli kurumlarca tanındığını ifade eder. Çoğunlukla akredite sertifika size PDF dosyası şeklinde verilecektir. Benzersiz bir kodla orijinalliği ve akreditasyonu kontrol edilebilir. Dolayısıyla onaylı, yani akredite bir sertifikanın yeteneklerinizi ve bilginizi geçerli kıldığını ve delil olarak kullanmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Wall Street English Online Kursları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Wall Street English bana ne katabilir sorusunun, Wall Street English sertifikalı mı sorusundan daha önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü İngilizceyi doğru öğrenmek, bir PDF dosyasına sahip olmaktan daha önemlidir. Nitekim, bu sertifika sizin ne öğrendiğinizi gösteriyor. Yani bir amaç değil, araç olmalıdır. Bu nedenle Wall Street English’i tanımak ve orada neler öğrenebileceğinizi görmek önemlidir. Böylelikle neyin sertifikalanıp neyin sertifikalanmadığını da görebilirsiniz.

Online Konuşma Dersleri

Wall Street English’te konuşma pratiğine “kanıtlanmış yöntem” şeklinde hitap ediyorlar. Ancak daha yakından bakıldığında olayların bize yansıtılandan çok farklı olduğu görüyoruz maalesef. Wall Street English’te haftada yalnızca bir kez bir öğretmenle çevrimiçi derslere katılıyorsunuz. Bu da demek oluyor ki, kapsamlı bir planınız olsa bile öğretmeni haftada bir kez göreceksiniz. Haftanın geri kalanında sadece diğer içerikleri izleyeceksiniz. Bu konuyu az sonra detaylandırmak için kenara koyuyorum şimdilik. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, Wall Street English her ne kadar konuşma pratikleri ve derslerinin reklamını bu konuyla yapsa da bunların önemini hafife alıyor ve gerekli konulara yeterince zaman ve yer ayırmıyor. Bu da bazı hayal kırıklığına sebebiyet veren sonuçlarla karşılaşabileceğiniz anlamına gelebilir. Kısaca, bu çevrimiçi platformu seçmeden önce dikkatli olun uyarısı yapmak isterim.

Video Dersler

Daha önce de belirttiğim gibi öğrenme planınız bazı video dersler üzerinden ilerleyecektir. Anlayacağınız, bir hocayla etkileşime geçerek öğrenmekten ziyade, sadece oturup konu hakkında birkaç video izleyeceksiniz. Görünen o ki, Wall Street English insan etkileşiminin önemini hafife almış ve bir öğretim yöntemi olarak video ders yolunu seçmiş. İşin garip kısmı ise, herkes hali hazırda Wall Street English’in video derslerine muadil içeriklere saniyede ulaşıp ücretsiz faydalanabilir. Peki neden birisi bu video ders adı altındaki hizmete para harcasın ki? Şunu da belirtmeden geçmeyeyim, İngilizce bir dildir ve sadece etkileşime geçildiğinde bir değere sahip olur. Örneğin, Latince hakkında bilgimiz olsa da ve hatta bazı terimlerde Latince kelimeler kullansak da, ölü bir dildir. Çünkü doğal bir konuşma alanı, ya da onu konuşacak bir toplum yoktur. Dil, konuşulmadığı müddetçe sadece bir bilgi yığınıdır. Bu nedenle, size rehberlik edecek öğretmenlerin olduğu bir kursa kaydolmak en iyi seçenek olacaktır. Sizin de benim önermeme nedenlerimi anladığınızı düşünüyorum.

Wall Street English Sertifika Dokümanı Nasıl Alınır?

Wall Street English’in şaşırtıcı derecede sadeleştirilmiş ders içeriğini inceledikten sonra sertifika ve akreditasyonlarına göz atabiliriz. Bu platformun sağladığı akredite sertifikalarının bazı örneklerini görebilsek de politikalarını web sitelerinde görmek mümkün değildir. Örneğin bu sertifika katılıma mı yoksa belli bir başarıya mı veriliyor? Kaç saatlik ders sonrası elde etmek mümkün? Hiçbir bilgi edinemiyoruz. Ancak “Sertifikalar” diye bir sayfa var. Lakin inceledğimizde görüyoruz ki, liste sadece iyi bilinen sınav ve sertifikalardan yalnızca bazılarına ayrılmıştır. Yani akredite bir derece vermediklerini, ama eğitim verdikleri mesajını veriyorlar alttan alta. Örneğin bu sayfada sertifika olarak TOEFL, IELTS, PTE ve TOEIC’i görüyorsunuz. Bunları elbette Wall Street English vermiyor. Siz kendiniz bu sınavlara hazırlanıp giriyorsunuz. Yani Wall Street English bu sertifika ve sınavlardan tamamen bağımsız bir kurum; ve ancak sınav hazırlık derslerini verebilir.

Wall Street English Sertifika Veriyor Mu?

Hala kafamızda cevaplamamız gereken bir soru var. Ne diyeceğimi bilmiyorum ama görünen o ki Wall Street English bile size geçerli, onaylı bir sertifika vermemeyi kabul etmiş. Ancak İngilizce iletişim becerilerinizi gösterecek geçerli bir belge edinmenin başka yollarının da olduğuna dikkat çekiyorlar. Yine de sertifika elde etmeniz, ya da bu hususta bilgilenmeniz noktasında kendimi sorumlu hissediyorum. O halde bir sonraki bölümde size sertifika veren online bir kurs hakkında bazı ipuçları vereyim.

Flalingo İle Dolu Dolu İngilizce Öğrenerek Onaylı Bir Sertifika Elde Edin

Evet, size geçerli bir akredite sertifika verebilecek bir online kurs arıyorsunuz. Flalingo, öğrencilerin gerçekten beğendiği ve diğer kurs arayan öğrencilere tavsiye ettiği bir platform. Kurs içeriği, profesyonel ve anadili İngilizce olan öğretmenler ve Oxford Press kaynakları ile Flalingo eksiksiz bir paketle birlikte geliyor. Üstelik Flalingo CEFR kurallarını, seviyelerini ve standartlarını takip ettiğinden ötürü, sertifikaların geçerli olduğu yerlerin sayısı epey fazla. Sonuç olarak size de bu platformu gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Flalingo ve onaylı kurs içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayabilirsiniz.

Sonuç: Sertifika Edinmek İçin Wall Street English’in Kapısını Çalmayın

Çok konuştuk ama sana Wall Street English’ten edinebileceğin bir sertifika gösteremedim. Wall Street English kendi sitesindeki bir sayfada örnek sertifikaları görüyor olsa da, bunlar tamamen bağımsız belgeler. Ayrıca ders içeriğinde canlı dersler ve konuşma dersleri bulunmuyor desek yanlış olmaz. Daha spesifik olarak, öğrenciler bir hafta boyunca videoları takip ediyorlar fakat öğretmenle yalnızca bir derse katılıyorlar. Bu açıkça çevrimiçi bir İngilizce kursunda arzu edilen bir program değil. Ama pes etmeyin; demokraside çareler tükenmez. Flalingo ile İngilizce öğrenme yolculuğunuzun tadını eksiksiz bir içerik ve eğlence paketiyle çıkarabilirsiniz. Hem sertifikalardan, hem hocalardan hem de ders içeriklerinden bahsettim bolca. Yine de Bu öneriyi size bırakıyorum ve bu yazıyı bitirmek için müsadenizi istiyorum. İşte Wall Street English, işte tavsiye. Seçim yine de sizlerin. İngilizce öğrenmeye dair farklı konularda, farklı sorularda görüşmek dileğiyle; İngilizce sizinle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu