fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Konuşarak Öğren Fiyat Ve Maliyeti

Konuşarak Öğren fiyat ve maliyeti bugünkü içeriğimizin konusu olacak. Konuşarak Öğren de internette yer alan bir diğer online dil öğrenme platformudur. Arama çubuğuna arzuladığı ingilizce öğrenme şeklini yazan bireylerin karşısına ismiyle müsemma diyebileceğimiz bu site çıkabilir. Bu platform da ilk bakışta size sağlayacağı hizmetin içeriğini bir çırpıda anlatıyor. Gelin şimdi bu uygulamanın detaylarına bakalım, sonra da asıl konumuz olan maliyetini bir tablo halinde inceleyelim.

İçindekiler

Bir Online İngilizce Kurs: Konuşarak Öğren Uygulaması Nedir?

Bir Online İngilizce kurs: Konuşarak Öğren uygulaması nedir sorusunu kısaca cevaplayacağım. Artık internette farklı farklı dil öğrenme platformları mevcut. Gerek fiyat, gerek hizmet politikası gibi konularda ilgi çekici platformlara erişmek mümkün. Fakat geleneksel İngilizce dersi ve kursu anlayışından farklı olarak, bu uygulamalar size İngilizce öğrenmenin garantisini veriyor. Şu an online İngilizce kursu olarak tanıdığınız platformların reklamlarını düşünebilirsiniz. İngilizce öğreniminde herkesin malumu olan sorunların bir türlü aşamamasını motto edinerek gerekli tanıtımları yapıyorlar. Bahsettiğim şey elbette İngilizce konuşamamak. Oysaki sorunun asıl kaynağı kelime bilgisi ve gramer eksikliği, ya da yeterli ders sayısına erişememek değil. İşte sorunu yetersiz konuşma pratiği olarak tanımladığımız noktada diğer uygulamalarla birlikte “Konuşarak Öğren” platformu da hayatımıza girdi.

Peki Bunu Nasıl Başaracak?

Peki bunu nasıl başaracak? Yine diğer uygulamalarla aynı yolu izleyen Konuşarak Öğren, size bünyesindeki ABD’li öğretmenleri göstererek İngilizce konuşma problemlerinin altından kalkacağınızın sinyalini veriyor. Bunun yanı sıra da konuşma yoğunluklu bir ders işleyişi olduğunu da daha fazla vurgulamasına gerek yok gibi.

Konuşarak Öğren Eğitim İçeriği

Konuşarak Öğren eğitim içeriği de fiyat çizelgesinden önce incelenmesi gereken önemli elementlerden. Her ne kadar uygulama hakkında detaylı bilgi Konuşarak Öğren sitesinde verilmese de, yeterli incelemeyle bu konuyu detaylandırabiliriz. Böylelikle bu uygulamayı satın almayı düşünenler, neye para vereceğini az çok öğrenmiş olabilir. Sonrasında gerekli fiyat performans analizi ve karar verme adımları da size kalmış.

Ders Süreleri

İlk olarak Konuşarak Öğren uygulamasının ders sürelerinden bahsedelim. Bu uygulama 10, 20 ve 30 dakikalık ders süresi seçenekleri sunuyor. Elbette süre arttıkça ödemeniz gereken miktar da buna paralel olarak artıyor. Fakat bu dakika üzerinden ders seçimi konusunda sizi uyarmam lazım. Hocalarla birlikteliğiniz için ayrılan süre dolduğu an ders bitmiş oluyor. Yani konu veya sohbet bir şekilde noktalanmadan karşınızdan hocanız sürenin bitişinde ayrılabiliyor. Bu yüzden 10 dakikalık ders süresinin verimi konusunda belli şüphelerim var. Hem konuşmak ve öğrenmek için yeterli zaman olmaması, hem de konuyu kapatma fırsatının verilmemesi size kucak dolusu yanıtlanmamış sorularla dönebilir.

Haftalık Birliktelik

Konuşarak Öğren uygulaması size haftalık program seçenekleri de sunuyor. İsterseniz haftada 2, 3, ya da 5 gün ders alabilirsiniz. Tabi ki de ders sayısı arttıkça ödemeniz gerekenler de artıyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey ise uygulamaya başlamadan önceki seviyeniz ve hedefinizdir. Bu noktada haftalık ders sayısı arttıkça toplamda almanız gereken süre azalacaktır. Ya da haftada 2 ders alarak ingilizce öğrenme sürecini tüm yıla yayabilirsiniz. Bu planı baştan yapmanın size ödeme konusunda faydası olacağı kadar hedefinize doğru bir şekilde ilerlemenize de yardımı dokunacaktır.

Konuşarak Öğren Ders Kitapları (?)

Konuşarak Öğren platformunun sitesinde bir kaynak kitaptan bahsediliyor. Hatta kalın puntolarla belirtilmiş. Fakat hangi kitap olduğu konusunda bir bilgi yok. Sadece ders işlemek için sağlanan bir kitap olduğundan bahsediliyor. Burada biraz profesyonellik dışı bir bilgilendirme yapıldığını düşünüyorum. Bu tarz uygulamalar genellikle sağladıkları kaynak kitabın ismini kendi sitelerinde açık bir şekilde gösteriyorlar. Fakat Konuşarak Öğren sağladığı kitabın ismini sır gibi saklamış.

Konuşarak Öğren Fiyat Çizelgesi

Konuşarak Öğren fiyat ve maliyeti bölümümüze nihayet vardık. Bu yazının önceki bölümlerinde ders içeriğinin Konuşarak Öğren uygulamasının maliyetine olan etkisinden bahsetmiştim. Şimdi bu kıstaslarla birlikte nasıl bir ödeme planıyla karşılaşabileceğinizi tablo halinde göstermeye çalışacağım. Fakat burada maliyete etki eden en büyük etkenlerden biri alacağınız 3, 6 ya da 12 aylık plan oluyor. Şimdi en kısa süreli Konuşarak Öğren birlikteliğinin fiyatlarını inceleyelim.

3 Aylık Program Süresi

Haftalık Süre10 Dakika20 dakika30 Dakika
2 GünAyda 2376.00 TLAyda 4276.80 TLAyda 6058.80 TL
3 GünAyda 2970.00 TLAyda 5346.00 TLAyda 7573.50 TL
5 GünAyda 3960.00 TLAyda 7128.00 TL Ayda 10098.00 TL
3 Aylık Konuşarak Öğren Planının Aylık Maliyeti

Fakat unutmamanız gereken bir şey var ki, seçtiğiniz gün ve dakika kombinasyonu fiyatını 3 ay boyu ödemelisiniz, yani tablodaki fiyatları 3 ile çarparak size totaldeki maliyetini öğrenebilirsiniz.

6 Aylık Program Süresi

Haftalık Süre10 Dakika20 dakika30 Dakika
2 GünAyda 1900.80 TLAyda 3327.35 TLAyda 4634.98 TL
3 GünAyda 2376.00 TLAyda 4159.19 TLAyda 5793.73 TL
5 GünAyda 3168.00 TLAyda 5545.58 TL Ayda 7724.97 TL
6 Aylık Konuşarak Öğren Planının Aylık Maliyeti

6 aylık program için de tablodaki fiyatları 6 ile çarparak toplam maliyetini bulabilirsiniz. Fakat bu ödeme planının yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim sağlayabildiğini de görüyoruz. Buna ek olarak bir ay ücretsiz eğitim de hediye olarak veriliyor.

12 Aylık Program Süresi

Haftalık Süre10 Dakika20 dakika30 Dakika
2 GünAyda 1306.80 TLAyda 2138.40 TLAyda 2853.69 TL
3 GünAyda 1633.50 TLAyda 2673.00 TLAyda 3567.12 TL
5 GünAyda 2178.00 TLAyda 3564.00 TL Ayda 4756.16 TL
12 Aylık Konuşarak Öğren Planının Aylık Maliyeti

Bu program pakedi de yüzde 45’lik indirime ek 4 ay ücretsiz eğitim hediyesiyle geliyor. Elbette bu aylık ücretleri 12 ile çarpmanız gerektiğini unutmayın. Çok daha avantajlı olarak görülse de, ingilizcesi orta seviye olanların yıllık olarak paket alması da mantıklı görünmüyor. Sadece başlangıç seviyesi kişiler için avantajlı bir durum oluşturuyor yani.

Ücret İadesi (%100)

Konuşarak Öğren, müşterilerine yüzde yüz oranında ücret iadesi yapacağını da söylüyor. Eğer aldığınız derslerden memnun kalmadıysanız, Konuşarak Öğren sorumluluğu üstlenerek sizi or durumda bırakmıyor. Fakat bu ücret iadesinin gerçekleşebilmesi için bazı şartların da yerine gelmiş olması lazım. Size ücretinizi geri ödeyebilmek için bu platformun istedikleri;

 • 6 veya 12 aylık paket satın alınmış olması
 • %90 devamlılık oranının sağlanması

şeklinde görülüyor. Bu konuya dikkat etmenizde fayda var, aksi takdirde büyük bir zarara uğrayabilirsiniz. Özellikle de 6 ve 12 ay gibi epey uzun taahhütlü paketleriniz olduğunu düşününce.

Sonuç: Konuşarak Öğren Alternatiflerini Düşünebilirsiniz

Sonuç: Konuşarak Öğren alternatiflerini düşünebilirsiniz çünkü sağladığı içerikler konusunda bilgimiz olmadığından, neye para ödeneceğini bilemiyoruz. Bugünkü yazımı Konuşarak Öğren platformunun fiyat tutarını araştıranlar için hazırladım. Avantajı kadar maliyetiyle de gelen bu tarz uygulamaları almak isteyen kullanıcılar detaylıca düşünüyorlar. Bu karar aşamasında fiyatların büyük bir rolü olabiliyor. İşte bu yüzden sizlerle farklı paket içeriklerini hazırladım. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Bugünlük de İngilizceci’den bu kadar, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu