fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Meta İngilizce Ekşi Sözlük Yorumları ve Platforma Dair Gerçekler

Meta İngilizce Ekşi Sözlük yorumları bu sıralar epey sık ziyaret ediliyor. Bunun sebebi ise Meta İngilizce isimli platformun markete şaşırtıcı derecede hızlı bir giriş yapması. Bu kadar kısa zamanda, isminin bu kadar yayılması epey ilginç. Fakat bu platformun bizi tek şaşırttığı nokta da bu değil. Bugün, Meta İngilizce ismini Ekşi Sözlük’te ziyaret edeceğiz. Sadece yorum okumayacağız; Meta İngilizce hakkındaki gerçekleri de açığa çıkarmaya çalışacağız.


İçindekiler

  1. Meta İngilizce Markası Hakkında Genel Özet
  2. Meta İngilizce Kullanıcısı Ne Diyor? Meta İngilizce Ekşi Sözlük Yorumları
  3. Ekşi Sözlük Yorumları ve Meta İngilizce Gerçekleri
  4. Sonuç: Meta İngilizce Hakkındaki Gerçekleri Ekşi Sözlük Ortaya Koyuyor

Meta İngilizce Markası Hakkında Genel Özet

Meta İngilizce ismini siz de bir yerlerden duymuş olmalısınız ki İngilizceci’ye kadar ulaştınız! Burada kullanıcılara merak ettikleri konularda elimden geldiğince yardımcı oluyorum. Fakat bir platform var ki, hakkında soru almamın nedeni, kullanıcıların kendi çabalarıyla en temel bilgilere dahi ulaşamamaları. Bu çağda, potansiyel müşteriden bilgi esirgemek kesinlikle çok yanlış. Neyse, farklı konulara dalmaya gerek yok; gelin bu marka hakkında bir özet geçelim.

Meta İngilizce Hizmet Politikası

Bu markaya baktığımızda, İngilizce dersleri veren bir platform olduğunu görüyoruz. Online bir şekilde İngilizce öğreten bu platform hakkında öğrencilerin bilgi edinmesinin tek yolu ise, “demo derslere” katılmak. Bu demo ders aslında sadece bir bilgilendirici seminer. Bu yüzden herhangi bir deneme dersiyle karıştırmayınız. Kısacası, bu süreçte dahi içeride olan bitene anlam vermek çok zor. Her şey sır dolu. Bu sır düğümlerini bu yazıda adım adım çözmeye çalışacağım. Sabırlı olun ve yazıyı okumaya devam edin!

Meta İngilizce Kurs İçeriği

İngilizce öğrenmek isteyenlerin bu platform hakkında bilgi sahibi olması gereken konular elbette eğitim sistemiyle alakalı. Meta İngilizce’nin bir online İngilizce kursu olduğunu biliyoruz. Fakat Cambly ya da Flalingo gibi hizmet veren bir platform mu, yoksa daha çok İtalki gibi mi, yoksa bambaşka bir içerikle mi geliyor? Bunların hepsi çok önemli sorular. Bana da, bunları sizin için açıklamak kalıyor.

Meta İngilizce Kurs Süresi

Bu uygulamanın beni en çok şaşırtan konusu ise kurs süresi. Seviyeniz ne olursa olsun, hangi hedefi belirlerseniz belirleyin; sadece 30 gün ders alabileceksiniz. Kurs süresi uzatma gibi bir şansınız da yok. Ayrıca, kursa istediğiniz gün başlayıp, dersleri istediğiniz günde alma şansınız yok. Yani hizmet politikası olarak esnek öğretim ilkeleri benimsenmemiş. Eğer o gün hem işiniz, hem de dersiniz varsa bir seçim yapmak zorundasınız. İşinizi tercih ederseniz, eğitim sürenizin bir günü yanmış oluyor. Bunu kesintisiz, aralıksız 30 güne yayın ve hesabını siz yapın.

Hitap Ettiği Seviye

Kurs süresini öğrendikten sonra benim de, sizin de merak ettiği ilk konu, kursun hangi seviyeye hitap ettiği. Aslında kurs sadece tek bir seviye veya amaç için hizmet vermiyor. Bu kursun herkese kapısını açtığını bizzat kurucusu belirtiyor. Fakat bunu mümkün kılacak bir ders sistemi Meta İngilizce’de yok. Diğer platformlarda bireysel eğitim sistemi epey yaygın kullanılırken; Meta İngilizce büyük grup dersleri halinde içerik sağlıyor. Yani bir oturumluk derste akademik İngilizce öğrenenden iş İngilizcesi öğrenene; sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenden orta-ileri düzeyde pratik yapana herkes orada! Böyle bir ortamda hedeflerinize ne kolaylıkla ulaşacağınız ve aldığınız eğitimden ne denli tatmin olacağınızı sizin hesabınıza bırakıyorum!

Meta İngilizce CEFR Uyumlu Mu?

CEFR uyumluluğu, İngilizce kursları ve eğitiminin gerekli Avrupa standartlarını belirtir. Yani öğrendiğiniz İngilizce ve eğitim süreci gerekli standartlara uygun mu diye merak ediyorsanız, bu kritere yoğunlaşabilirsiniz. Nasıl her bir ürünün ya da hizmetin uyması gereken kurallar varsa, İngilizce eğitimi de benzer kurallara tâbidir. Bu, müşterinin kaliteli bir hizmet alacağı ve faydalanacağının bir göstergesidir. Meta İngilizce’ye baktığımız zaman, bu CEFR standartları pek dikkate alınmamış. Bunu, seviyelere özel ders içeriklerinin eksikliğinden anlıyoruz. Elbette, seviyelere özel kurs açılmaması ve konu işlenmemesinin yanı sıra, öğrencilerin kullanacağı kaynaklar da bu standartalardan uzakta.

Kurs Sonu Sertifika Var Mı?

İngilizce öğrenmek isteyenlerin göz önünde bulundurduğu bir diğer önemli kriter ise sertifika. Bir önceki bölümde, Meta İngilizce kurs içeriğinin CEFR standartlarına erişemediğini açıklamıştım. Bundan yola çıkarak, sertifika konusunda da bir sonuca varmanız mümkün. Kurs içeriğinde herhangi bir sertifika bulunmuyor. Çünkü bu kurs sizi herhangi bir hedefe yönelik hazırlamıyor.

Meta İngilizce’nin Kullanıcısı Ne Diyor? Meta İngilizce Ekşi Sözlük Yorumları

Online platform Meta İngilizce Ekşi Sözlük yorumları nasıl? Ekşi Sözlük Yazarları Meta İngilizce tanıtımların yanıltıcı olduğunu söylüyor ve derslerin ne kadar işlevsiz olduğunu anlatıp, merak edenleri yorumlarla uyarıyor.

Bu platformun Ekşi Sözlük yorumlarını inceleyeceğimiz bu bölüm öncesi, kursu mümkün olduğunca özetlemeye çalıştım. Bu konudaki bilgileri, sizin de girebileceğiniz demo ders üzerinden öğrendim. Defalarca kez girdim ve edindiğim bilgilerin sağlamasını yaptım. Siz de, dediklerimin doğruluğunu bu ders aracılığıyla görebilirsiniz. Fakat kullanıcı yorumlarını ve diğer bireylerin fikirlerini öğrenmek de her zaman önemli. Bu yüzden, Meta İngilizce ismini duyan öğrenciler soluğu Ekşi Sözlük’te alıyor. Maalesef ki, aradıkları bilgilere erişemiyorlar. Bunun ilk nedeni, kullanıcıların da bilgi almak istemesi üzerine soru bildiren girdileri yazması. İkinci nedeni ise, çok fazla girdi bulunmaması. Gelin, Meta İngilizce Ekşi Sözlük yorumlarının bazılarına bakalım.

Meta İngilizce’yi Merak Edenler

kullanan varsa yorumlarını merak etmekte olduğum kurs. farkli bir eğitim denemek istiyorum ama kurumun paylaşımları dışında objektif yorum göremedim.

bobdy

bende kayıt olup olmama konusunda kararsız kaldım. eğitime katılan varsa lütfen bilgi.

volunatic

Meta İngilizceyi Deneyimleyenler

sırf meraktan eğitime katılmış biri olarak söylüyorum, 
online derslere ve etüt derslere hep aynı hanımefendi giriyor. derslerin yarısı başka başka şeyler anlatılarak geçiyor. 


bir etüt yapıyor ki eyvah eyvah saat 21:00 başlıyor, 9 soruya 2 saatte falan cevap veriyor. habire millete soru soruyor, saçma sapan cevaplar geliyor, onlara yorum, kendince anılar, hikayeler vs vs….
sonuç olarak; hafıza tekniği taktiği falan hikaye, sadece bildiğimiz şeyleri anlatıp geçiyor. 
bence bu parayı özel hocaya verin, daha verimli geçeceğine inanmıyorum.

ahertu
Meta İngilizce eksşisözlük

Ekşi Sözlük Yorumları ve Meta İngilizce Gerçekleri

Sizlere bazı Meta İngilizce Ekşi Sözlük yorumlarını getirdim. Peki bunlar bize neler ifade etmeli? Öncelikle, karşılaştırma yapalım. Sizlere, bu platformun gizlerle dolu olduğunu söyledim. Evet, kullanıcılar da bu gizeme kapılmış görünüyor ve bilgi almaya çalışıyor. Fakat bu konuda pek fazla kişinin de bilgisi yok.

İkinci olarak, bu platformda derslerin verimsiz geçeceğini açıkça belirtmesem de, hem seviye ayrımı olmaması, hem de derslerin toplu gerçekleştiğinden bahsetmiştim. Görünen o ki, dersleri gerçekleştiren eğitmenler de daha çok danışmanlık hizmeti sağlıyor. Yani konuya yoğunlaşıp pratik yapmak yerine hayat hikayeleri anlatıyorlar.

Bunun temel sebebi, yine ders sisteminde yatıyor. Her ne kadar bu sürecin 30 gün olduğundan bahsetsem dahi, aslında haftada yalnızca 2 derse girebilirsiniz. Geri kalan sürede, sadece bireysel olarak çalışıp, danışmanlara soru sorma imkanınızdan farklı bir çözüm yok. Bu konuyu farklı bir yazımda detaylandırmıştım. Meta İngilizce ders sistemi hakkında derinlemesine bilgi almak için bu yazımı okuyabilirsiniz.

Meta İngilizce Fiyatları

Peki bu bahsettiklerimiz, iyisiyle kötüsüyle ne kadar maliyetle geliyor? Aslında bu konu hakkında konuşacağımız çok şey var. Siz dilerseniz bu yazıda tüm fiyat detaylarını öğrenebilirsiniz.

Sonuç: Meta İngilizce Hakkındaki Gerçekleri Ekşi Sözlük Ortaya Koyuyor

Nihai tabloda, Ekşi Sözlük yorumları da Meta İngilizce’nin eksik yanlarını fazlasıyla ortaya koyuyor. Geçerliliği olmayan eğitim standartları, başlayana kadar içeride ne olup bittiğini öğrenememeniz ve gerekli özel dersler sağlanaması bu uygulamayı vasat altı olarak kategorilememize müsade ediyor. İnternette İngilizce öğrenmeniz için her gün bir yenilikle gelen, kaliteli içerikle ve şeffaf politikalarla gelen platformlar varken Meta İngilizce’nin merak konusu olması garip bir durum. Şayet İngilizce ihtiyaçlarınızı karşılayacak kaliteli platformlar arıyorsanız bu yazımız size göre. Hatta spesifik bir örnek platform arayanlara da Flalingo‘yu önermek isterim. Sadece birebir eğitim alacağınız bu platformda dilerseniz native hocalarla da buluşabilirsiniz. Oxford kaynaklarının kullanıldığı Flalingo ayrıca derslerinizi yapay zeka ile de destekliyor. Peki, Meta İngilizce konusunda sizin paylaşacaklarınız neler? Yorumlarınızı bırakırsanız beni ve diğer kullanıcıları çok mutlu edersiniz. Bu yazıdan da bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Ben de bunun demo dersine katıldım. Gerçekten aynı bu şekil gerçekleşti kafama yatmadı, bir şekilde denk gelip flalingoya başladım ikinci ayım şu an memnunum

  2. Ben eğitimini satın almış biri olarak söylüyorum, zihin kodlama ile uzaktan yakından alakası yok. Sadece pazarlama taktiği olarak kullanılmış. Hiç bilgisi olmayan birinin kurstan verim alması imkansız derecede zor. 30 güne sizi sıkıştırıyor ve asla tekrar etme, öğrendiğinizi öğrenme imkanınız olmuyor. 5000 tl de para ödüyorsunuz ancak o eğitimin hakkı ile gerçekleşmesi için en az 3 aya ihtiyacınız var. Panel 1 sene açık deniyor ancak bir sorunuz, takıldığınız bir yer olursa muhatap bulunacağından pek emin değilim. Hocalar size sadece 30gun cvp verecek deniyor. Ben eğitim devam ederken bile muhatap bulmakta zorlanıyorum. Size satana kadar ilgi alaka devam ediyor sonra yalnızsınız. Yapay zeka ile pratik imkanı diye sattıkları şey YouTube videosu çıktı mesela. Youtubedan size video yüklemişler, verdikleri PDF’le tekrar yapiyorsunuz. Alakası yok yani. Zihin kodlama ile akıcı İngilizce konuşma vaadlerinin asla altı dolu değil. Panelde hazır videolar var, onları izliyorsunuz. Haa uzun süre ara verdim, temelim vardı nasılsa, bilgilerimi tazeleyeyim sonra yine başka uygulamalarla pratik yaparım derseniz düşünülür ama o kadar. Güya speaking clup yapıyorlar ama size verdikleri PDF’leri tekrar ediyorsunuz. Bir de Metanet Hanım asla eleştirilmeye gelmiyor. Haftada 1 gün canlı yayında 2 saat görüyorsunuz ama sistemle ilgili en ufak eleştiride bulunun mesela, o tatlı güleç kadin gidiyor. Hemen gardını alıyor. Ben şu an kayıt olur muydum hayır! Verim alabilmek için gunde ortalama 4 saat çalışmak zorundasınız. Bu size satış aşamasında günde 1-1,5 saat olarak söyleniyor. Ara verirseniz de 30 gün bitince panel ile baş başa kalacağınız için her gün koştura koştura ders tamamlamanız gerekiyor. Size sattıkları ile aldığınız hizmet çok farklı. Beklentilerinizi buna göre belirleyin derim. Büyük vaatlerin altı boş çıktı, 3 ayda harcayacağım parayı harcadım ona üzülüyorum.

    1. Bu uygulama kısa zamanda çok fazla kişi tarafından tanındı ve büyük bir ilginin odağı oldu. Herkes de merak ediyor. Okurlarla tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. İngilizce öğrenimi konusunda herkes birbirine tecrübesi ve bilgisiyle destek olmalı. Varolun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu