fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Cambly Kids vs Novakid: Çocuklar İçin En İyi Online İngilizce Kursu

Cambly Kids vs Novakid: Çocuklar için en iyi online İngilizce kursu arayışlarımıza devam ettiğimiz bu yazıda iki popüler uygulamayı konuk ediyorum. 4-15 yaş arası çocukların İngilizce eğitimine katkı sağlayan Cambly Kids ve Novakid büyük bir rekabet içinde. Özellikle bu kritik dönemde doğru uygulamayı bulma konusunda ebeveynlerin kararsız olduğunu, aldığım mesajlardan anlıyorum. Her uygulamanın hem iyi hem kötü yanı var elbette. Fakat bugün sizler için bu iki uygulamanın detaylarına inip, karar vermenizde size yardımcı olmayı istiyorum. Bakalım bu yazıda neler varmış?

İçindekiler

Çocuklar İçin İngilizce

Çocuklara özel ingilizce dersleri veren online kurslar.

Çocuklar için İngilizce hem eğitimin, hem de günlük hayatın önemli bir parçası haline geliyor. Çocuklarının geleceği için en iyisini isteyen aileler, İngilizce eğitimi konusunda da gün geçtikçe bilinçleniyor. İngilizce eğitimi veren özel okulların çok pahalı olması, ya da devlet okullarındaki gramer ağırlıklı müfredat, aileleri alternatiflere yönlendiriyor. Online hizmet veren İngilizce kursları artarken, çocuklar da unutulmuş değil elbette. Yani, internette çocuklara özel içeriklerle İngilizce eğitimi sağlayan platformlar da dil eğitiminde destekçi durumunda. İşte bu nedenle, bugün aileler için hazırladığım bu içerikte, çocuklara İngilizce öğreten Cambly Kids ve Novakid uygulamalarının detaylarını vereceğim. Bakalım hangisi siz ve çocuğunuz için daha avantajlı?

Cambly Kids vs. Novakid

Cambly Kids vs. Novakid karşılaştırması, seçim zamanı geldiğinde ailelerin yanıtlamak istediği en önemli sorulardan birini doğuruyor. Her ne kadar bu iki uygulama aynı amaca hizmet etse de, elbette ebeveynle çocukları için en iyi ve en doğrusunu seçmek istiyor. Karşılaştırma yapmak istediğiniz özellikleri birazdan teker teker ele alıp sizlere kıyas yapma olanağı sağlayacağım.

Cambly Kids Ne Sağlıyor? Özellikleri Neler?

Cambly Kids logo

Cambly Kids Ne Sağlıyor? Özellikleri Neler? Bu soruları yanıtlamak, seçim yapma konusunda sizlere yol gösterici olacaktır. Cambly Kids hakkında yanıtlamam gereken en önemli soruların genellikle fiyat, eğitimciler ve ders planı hakkında olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü aileler bu hususlarda çok dikkatli. Bakalım herkesin aklındaki bu sorular nasıl yanıtlanacak?

Cambly Fiyatlar

Cambly fiyatlar ve maliyet konusunda bir bilgi kirliliği söz konusu. Özellikle patron çıldırdı temalı indirim kampanyaları akılları karıştırıyor. Sizlere bir tablo eşliğinde Cambly fiyatlarından bahsetmek isterim. Genel olarak fiyatlandırma, aldığınız haftalık programa göre şekilleniyor. Buyrun:

Haftalık Ders SüresiAylık Ücret
30 dakika2672 TL
1 saat4247 TL
1,5 saat5817 TL
Cambly Fiyatları

Cambly’de yaklaşık olarak bir dersin ücreti 470-480 lira arasında programa bağlı olacak şekilde değişiyor. Yine ödemeler her Cambly satışında olduğu gibi yıllık olarak alınıyor.

Cambly Öğretmen Kadrosu

Burada daha önce de ele aldığım Cambly eğitimcileri, farklı altyapılara ve farklı profesyonellik seviyelerine sahip. Aralarında deneyimli, profesyonel, ve İngilizceyi ana dil olarak konuşan kişiler kadar, öğretmenlik işini sadece harçlık elde etmek için yapan öğrenciler dahi mevcut. Cambly’nin de öğretmen bulma konusunda daha çok veri tabanı gibi işlediğini düşünürsek, velileri zor bir deneme-yanılma süreci bekliyor olabilir.

Cambly’nin hizmet anlayışının yaratabileceği bir diğer problem ise, dersler merkezi olarak planlanıp kontrol etmediği için yaşayacağınız ders iptal sorunları. Elbette belli gerekçelerle dersin iptal edilmesi telafi edilebilir bir sorundur. Fakat Cambly’nin bu konuda müşterilere ders yüklemesi ve ders tekrarı yapmadığı gerçeğini artık herkes biliyor.

Kısacası, Cambly eğitmen kadrosu sorunları yaşayabilmeniz pek olası. Fakat çocuğunuzla birlikte ingilizce konuşup onu yönlendirecek doğru öğretmenler de Cambly kadrosunda var. Fakat bu konuda dikkatli olmanız gerektiğinde uyarımı yapayım.

Cambly Ders Planı

Çocukların 30 dakikalık ders süresini verimli geçirebilmesi için elbette iyi planlanmış bir içerik olmalıdır. Bu yüzden ailelere Cambly Kids ders planı hakkında gerekli bilgileri vermek için gerekli araştırmaları yaptım. Burada, sağlanan içeriklerden bazı alıntılar görebilirsiniz. Fakat gözlemlerim doğrultusunda belirtmeliyim ki, Cambly çocuklara özel bir ara yüz yaratmış gibi görünmüyor. Çocukların derse odaklanmasını sağlama ve eğlendirme işi, öğretmene kalıyor.

Novakid Ne Sağlıyor? Özellikleri Neler?

Novakid logo

Novakid ne sağlıyor? Özellikleri neler? Şimdi de yanıtlanması gereken diğer sorulara geçelim. Yine aynı şekilde, Novakid’i sizlere tanıtmak için fiyatlar, eğitimciler ve ders planı gibi konulardan bahsedeceğim. Böylelikle çocuklar için ingilizce dersleri veren bu online kursları en doğru şekilde karşılaştırebileceğinizi düşünüyorum.

Novakid Fiyatlar

Novakid fiyatlar ve maliyet çizelgesi, kıyas yapmak için doğru bir yer gibi görünüyor. Bu noktada aileler için iki farklı paket seçeneği sunulmuş. Zaten daha önceden yaptığım bir Novakid maliyeti içeriğine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Neyse, konumuza dönelim. Aileler standart ve premium olmak üzere iki paketten birini seçebilir. Bu paketler arasında fiyat farkı yanı sıra öğretmen farkı mevcut. Bunu da ileriki aşamada inceleyeceğim. İşte Novakid fiyatlar tablosu:

PaketSüreAylık ÜcretToplam ücret
1 Ay2 ders/hafta2040 TL2040 TL
3 Ay2 ders/hafta2248 TL6744 TL
6 Ay2 ders/hafta2040 TL12240 TL
12 Ay2 ders/hafta1976 TL23712 TL
Standart Üyelik Fiyatları (Yıllık Ödeme)
PaketSüreAylık ÜcretToplam Ücret
1 Ay3 ders/hafta3512 TL3512 TL
3 Ay3 ders/hafta3840 TL11520 TL
6 Ay3 ders/hafta3512 TL21072 TL
12 Ay3 ders/hafta3264 TL38808 TL
Premium Üyelik Fiyatları (Yıllık Ödeme)

Novakid Öğretmen Kadrosu

Novakid öğretmenleri de, velilerin aklındaki en büyük soru işaretlerinden biri olmalı. Çünkü tüm ders boyu çocukları öğretmenler yönlendirip ve gözetim altında tutuyor.. Her ne kadar Novakid profesyonel kadrosu ve anadili ingilizce olan öğretmenlerinden bahsetse de, gerçekler biraz farklı.

Bir önceki bölümde bahsettiğim gibi, Novakid’de iki farklı paket mevcut. Bu paketler arasındaki en büyük fark ise, sağlanan eğitimciler. Eğer standart paketli bir içerik alırsanız, anadili ingilizce olan hocalardan ders almanız mümkün değil. Her ne kadar markalar farklı fiyat ve içerik sağlasa da, öğretmenler konusunda benzer bir strateji izlememeli diye düşünüyorum. Elbette karar sizin.

Novakid Ders Planı

Novakid ders planı da, çocukların eğitimi için emin olmanız gereken bir husus. Yine Cambly ve diğer muadil uygulamalar gibi konuşma odaklı bir içerik mevcut. Buna ek olarak, Novakid eğlencenin dozunu arttırmış bir içerikle karşımıza çıkıyor. Bu kursta dersler 25 dakika sürerken, ödevler ve ders dışı etkinlikler de bazı veliler tarafından burada eleştiriliyor.

Novakid ve Cambly Gibi Uygulamalar Var Mı?

Flalingo Kids logo

Novakid ve Cambly gibi uygulamalar var mı sorusunu da yönelten aileler var. İngilizce öğrenmek daha erişilir hale geldikçe, yeni bir dil edinmek için talep de artıyor. Bunun sonucunda, bu talebe yanıt veren uygulama sayısı da gün geçtikçe artıyor. Örneğin, Flalingo‘da Cambly ve Novakid gibi, çocuklara yönelik özelleştirilmiş bi kursa sahip. Burada da, Flalingo’nun öğrenci deneyimi hakkındaki araştırma yazımı okuyarak bir genel kanı edinebilirsiniz. Kısacası, Cambly Kids veya Novakid alternatifi arıyorsanız, sizin için çok iyi seçenekler de var.

Sonuç: Cambly vs Novakid Karşılaşmasının Galibi Kim?

Sonuç: Cambly vs Novakid karşılaşmasının galibi kim diye belli bir yanıt veremeyiz. Her iki uygulama da avantajı ve dezavantajıyla geliyor. Elbette çocuklara ingilizce eğitimi sağlayacak çok güvenilir diğer uygulamalar da mevcut. Bu sebeple, bu soruyu en doğru yanıtlayacak kişi, siz ebeveynlersiniz. Cambly Kids ve Novakid’e benzer uygulamalar mevcut, ve bunların arasında çok yüksek kullanıcı deneyimi puanı edinenler de var. Dilerseniz daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Bugünlük benden bu kadar; İngilizceyle kalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu