fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelitalkiOnline İngilizce

İtalki Benzeri Uygulamalar Arıyoruz: İtalki Gibi İngilizce Platformları

İtalki benzeri uygulamalar nelerdir sorusuyla başladığım bu yolculukta en ideal dört alternatifi bulup, aralarından en iyisini seçtim.


İçindekiler

  1. İtalki Tarzı Platformlar Bize Ne Sunuyor?
  2. İtalki İle Kıyaslayabileceğimiz Uygulamalar Neler?
  3. Sonuç: İtalki Tarzı En İyi Alternatif Uygulama Flalingo

1. İtalki Benzeri Platformlar Bize Ne Sunuyor?

italik benzeri uygulamalar

İtalki benzeri platformlar bize ne sağlıyor diye soracak olursanız, uygulamanın ismine odaklanmanızı isterim. İngilizce konuşma konusunda markanın isminin telaffuzu dahi size cesaretlendirici bir başlangıç sunuyor. Bugünkü yazımda İtalki platformuna odaklanıp, bu tarzda bir kurs arayanlara bazı öneriler sıralayacağım.

İtalki, başta İngilizce olmak üzere pek çok farklı dil seçenekleri sunan bir online eğitim kursu. İtalki tarzı platformlar da, derse gitmek için yol yürümeyeceğiniz ve sıralarda ders dinlemeyeceğiniz ortamı veriyor. İstediğiniz gün, istediğiniz vakitte erişebileceğiniz dersler sağlayan bu platformlar şu an çok revaçta. Bunların en bilinenlerinden biri olan İtalki emsali platformlara da bakmadan geçmek olmaz elbette. İtalki’de, öğretmenlerden bire bir alacağınız derslerin yanı sıra kendi başınıza da ingilizcenizi geliştirmek için pratikler de mevcut. Ayrıca hali hazırda bildiğiniz ve öğretmek istediğiniz bir dil varsa, İtalki’yi bu amaçla da düşünebilirsiniz.

2. İtalki İle Kıyaslayabileceğimiz Uygulamalar Neler?

İtalki ile kıyaslayabileceğimiz uygulamalar neler diye başladığım araştırma sürecinde pek çok farklı uygulamayı inceledim. Bu süreçte gözümün tuttukları da oldu, elediklerim de oldu. Sonuç olarak size İtalki tarzı uygulamalar aramanıza sunacağım dört farklı platformu seçtim. Bunlar liste halinde en favoriden vasata şu şekilde sıralanıyor;

  1. Flalingo
  2. Cambly
  3. Preply
  4. Open English

Italki Benzeri En Favori Uygulama: Flalingo

İtalki tarzı uygulamalar aradığımızda, alternatif olarak size incelemek istediğim ilk uygulama Flalingo. Yine derslerinizi zaman ve mekan sınırlarını aşarak ve online evrenin kolaylığının tadını çıkararak öğrenebilirsiniz. Flalingo, modüllerini İngilizce öğrenmenin her aşamasını göz önüne alarak kapsamlı bir şekilde hazırlıyor. Seviyenize ve ihtiyacınıza göre size belli bir kur sunuluyor. Tüm konuları detaylı bir şekilde öğrendiğiniz bu kursta, konuşma pratiği yapmak için ideal ortamı bulabilirsiniz. Çünkü bu platform, eğitimci kadrosunu anadili İngilizce olan hocalardan oluşturmuş. Ayrıca, sizi yönlendirecek bu hocaların hepsi profesyonel eğitimciler. Kaynak konusunda da hem sınavlara, hem eğitim ya da işe hazırlayacak kalitesi bildiğimiz kitapları kullanacaksınız.

Cambly

İtalki benzeri uygulamalar aramamızda karşımıza Cambly çıkmadan olmaz. Ben de bahsetmesem olmaz. Sizin de pek yakından tanıdığınız Cambly, İtalki’ye muadil platformlardan bir diğeridir. Cambly ile ingilizce öğrenmeye başlarken, ilk olarak istediğiniz bir hocayı seçiyorsunuz. Sonrasında size birebir ya da toplu olarak ders alabileceğiniz programı seçme imkanı tanımış. Fakat şunun da altını çizmek lazım; aynı hocayla sürekli ve planlı eğitimi Cambly size tam anlamıyla sunmuyor. Evet, konuşma pratiği yapmak için Cambly’nin size sunduğu hocalardan ders alabilir ve ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Fakat dil bilgisi gibi temel ögeleri de barındıran bir programı Cambly öğrencilerine tam anlamıyla sunamıyor. Bu konuda dikkatli olmanızı önererek, bir diğer uygulamayı incelemeye geçiyorum.

Preply

İtalki’ye alternatif arayışımızda, sırada Preply uygulaması var. Yine sıraladığım diğer platformlarla aynı 7/24 canlı ders imkanı sağlayan Preply de, İtalki tarzı uygulamalardan biri. Preply’nin İtalki’ye benzeyen ilk özelliği, çeşitli dünya dillerini öğrenebileceğiniz bir platform olmasıdır. Fakat ingilizceye odaklanmamız gerekirse, Preply en geniş eğitimci kadrosunu bu dil için oluşturmuş durumda. Preply ingiilizce konuşma tekniklerini ilerletmek isteyenler için gayet ideal bir uygulama. Dünyanın her yerinden karşılaşacağınız eğitimcilerle konuşarak, siz de iletişim bariyerlerinizi aşabilirsiniz. Fakat ardından eklememiz lazım ki, Preply bunun yanı sıra belli bir modül sağlamıyor. Yani bir seviyeden diğerine geçebilmek için öğrenmeniz gereken konular bütünü, size paket olarak sağlanmıyor. Bu konuda yine seçtiğiniz online eğitmenden yardım almanız gerekli olduğunu bildireyim.

Open English

İtalki benzeri uygulamalar nedir sorunuza gösterdiğim alternatif platformlardan sonuncusu Open English. Bu ismi yine çok defa duymuş, aşinalık kazanmış kişilerden biri de benim. Yine konuşma egzersizleri vurgusunu tekrarlayan bir uygulama olan Open English, İtalki ile benzer yönler paylaşıyor. Bu da uygulamamızı İtalki alternatifi bir platform yapıyor. Open English incelememde vurgulamam gereken ilk özellik, sınavlara yönelik verdiği dersler. Bunu takip eden diğer bir özellik ise, iş ingilizcesi adı altında verdiği kurs. Ayrıca bir çalışan olarak ingilizce öğrenmek isterseniz, yöneticinizi Open English paketi almaya ikna edebilirsiniz. Temelde iki farkı ders planı bulunan Open English uygulamasında, paketinizi yükselterek birebir ders alabilirsiniz.

3. Sonuç: İtalki Benzeri En İyi Alternatif Uygulama Flalingo

Sonuç: İtalki benzeri en iyi alternatif uygulama Flalingo oluyor. Her ne kadar seçim sizin olsa da, benim için en iyi olan uygulamayı önermeyi görev olarak görüyorum. Bu doğrultuda, Flalingo’yu en iyi İtalki alternatifi olarak seçiyorum. Bunun altında yatan ilk neden, öğrencilerin buradaki pozitif geri dönüşleri. Her ne kadar burada yorum incelemesi yapmış olmasam da, Flalingo bende bu konuda iyi bir izlenim yarattı. Ayrıca, ders programının ve içeriklerinin iyi tanımlanması ve planlanması büyük avantaj. sadece ingilizce konuşmanızı değil, önemli dil bilgisi kurallarına da hakim olmanız konusunda Flalingo iyi bir katlı sağlayacaktır. Önerimi yapıp bu yolculuğu da sonlandırıyorum. Umarım İtalki tarzı uygulama arayanlara da faydam dokunmuştur diyerek noktalıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu