fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyFlalingoGenelOnline İngilizceOpen EnglishPreply

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İçin En İyi ve İdeal Uygulamalar

Sıfırdan İngilizce öğrenmek sizin için uzun bir yolculuk olabilir. Ancak bir giriş yapmadan yetkinlik kazanmak da mümkün değildir. Herkes olanı biteni geride bırakıp beyaz bir sayfa açsın ve İngilizce öğrenme serüvenine tam şimdi başlasın. Daha önce hiç İngilizce öğrenmediyseniz, girişimlerinizde başarısız olduysanız veya tükendiyseniz doğru yerdesiniz. Bugün İngilizce’yi sıfırdan nasıl öğrenebileceğimizi konuşacağız. Ayrıca nasıl, nerede ve hangi uygulama aracılığıyla öğreneceğiniz konusunda size bazı fikir ve önerilerde bulunacağım. Hadi başlayalım!


İçindekiler


İngilizceyi Sıfırdan Öğrenmek

Bütün bu yıllar boyunca ülkece İngilizce öğrenmeye çalıştık… Ama yanlış yöntemlerle. Pek çok insan bir araya gelerek tahta seyrettiğimiz sınıflara doluştuk. Bu yerlere bir de “İngilizce kursu” tabelası astık. Fakat sonunda müthiş bilinen, fakat kullanılmayan bir gramer bilgisi kaldı elde avuçta. Fakat değişim, bu ezber dersleri ve monoton öğrenme yöntemleri eleştirdikçe geliyor. Pandemi ile birlikte tüm insanlık tıpkı okullar ve kurslar gibi sanal evrene taşındı. Bu dezavantajlı durum da avantaja dönüşerek online İngilizce öğrenme platformları oldukça popülerlik kazandı. Bu sayede insanlar çevrimiçi kursların çeşitli olumlu yanlarının olabileceğini fark ettiler. Böylece, özel konuşma derslerini teşvik ettikleri için çevrimiçi İngilizce enstitülerinin, yurdumun İngilizce gazileri için verimli olabileceğini öğrendik. Şimdi bu uygulamalardan bazılarını listeleyip müfredatlarına göre değerlendireceğim. Daha sonra, sıfırdan ileri düzey yeterliliğe kadar İngilizce öğrenmek için hangi uygulamanın en iyi olduğuna dair önerilerde bulunup kararı da size bırakacağım.

Başlangıçtan İleri Düzeye İngilizce Öğretebilecek Uygulamalar: Flalingo, Cambly, Open English ve Preply

Bazı çevrimiçi kurslara dikkatinizi çekerek içeriklerine bakacağım. Uygulamaları popülerliklerine ve sorularınıza göre seçtim. Şimdi bunları tek tek inceleyelim ve hangisi ile sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün, buna karar verelim.

Flalingo

Ele alacağımız ilk çevrimiçi İngilizce okulu Flalingo oluyor. Flalingo, her yerden ulaşıp takip edebileceğiniz fakat ilerlemenizin nabzını tutabilecek düzene de sahip bir içerikle çıkageliyor. Sınıfları ve eğitmenleri birbirine katmadan, ilk seviyeden başlayıp yeterliliğe doğru sırayla devam etmek kursun ana amacı. Gördüğünüz gibi Flalingo’nun müfredatı İngilizce becerilerimizi seviye seviye geliştirmemize yardımcı oluyor. Zaten teknolojiden sonuna kadar faydalanıp, akıllı öğretmen algoritmasıyla size en uygun program ilk aşamada hazırlanmış oluyor. Başka bir deyişle ders düzeni ve eğitmen tutarlılığı gerekliliği, öğrencilerin İngilizceyi sıfırdan öğrenmelerine olanak sağlıyor. Önceden bir bilginizin olmaması ya da bu hoş olmayan anıları silmek istemeniz Flalingo için asla sorun değil. Bu uygulama ve kurslar, sıfırdan başlayıp tam uzmanlığa geçmeniz için yapılandırılmıştır. Ama her şeyden önce kendinize inanın ve pes etmeyin. Bırakın gerisini öğretmenler, müşteri yardım merkezi ve size sağlanan ekstra materyallerle Flalingo halletsin. Flalingo’nun sağladığı özellikleri de özet halde sıralayalım:


 • Aynı eğitmenle ders imkanı
 • Kaliteli Materyaller
 • Konuşma ağırlıklı dersler
 • Konu Konu ilerleme ve müfredat takibi
 • Seviye Belirleme Sınavları
 • Anadili İngilizce olan eğitmenler
 • Kaliteli müşteri destek hizmetleri
 • FLAI raporu ile detaylı ders analizi

Bu nedenle, Flalingo’nun yardımıyla İngilizce konuşmayı sıfırdan yeterliliğe kadar öğrenebileceğiniz konusunda sizi temin ederek diğer uygulamaya geçeyim.

Cambly

Cambly de yakından tanıdığınız bir çevrimiçi İngilizce öğrenme platformudur. Agresif pazarlama yöntemiyle herkes bu uygulamayı ve misyonunu ezbere biliyor. Ancak İngilizceye tam hakimiyet kazanmak için uygulamaya kayıt yapmak ve bir öğretmen seçmek yeterli değil. Bu yüzden şimdi ders yapısına bir göz atalım. Gördüğünüz gibi seçebileceğiniz yalnızca 3 mod var ve bunların hiçbiri bir seviye veya program içeriğiyle gelmiyor. Bunun yerine özel veya grup dersleri olarak seçenekler buluyoruz. Ayrıca sadece çocuklara yönelik bir mod da mevcut. Yani, bu uygulamada yaptığınız tek şey kaydolmak ve listeden bir öğretmen seçmektir. Bundan sonra sadece öğretmen ve öğrenci var. Şayet bir programı takip etmek istiyorsanız bu sizinle ve öğretmeninizle olan iletişime bağlıdır. Cambly ya da hocalar kimseye derslerin CEFR seviyelerine göre sıralanacağını garanti etmez. Bu uygulama öğrenci-öğretmen konuşma oturumlarına dayalı olduğundan sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorsanız dezavantajlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat temel olarak avantajlarını merak edenler için gerekli listeyi de sunmak isterim.


 • Anlık olarak dilediğiniz eğitmenle konuşma
 • Grup dersleri ile daha düşük ücretler
 • Öğrenme kaygısı olmaksızın konuşma pratikleri
 • Bireysel Çalışma İmkanı
 • Sertifika

Kısaca sıfırdan ileriye İngilizce öğretecek en iyi uygulamayı arıyoruz ama bu kesinlikle Cambly değil. Bu uygulamayı daha önce de bu bakış açısıyla incelemiştim. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız tıklamanız yeterli.

Open English

Şimdi başka bir çevrimiçi İngilizce kursu platformuna göz atalım. Bu blog dahilinde Open English‘i birkaç kez inceledik ama yine de sıfırdan İngilizce öğretimindeki performansını değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bildiğiniz gibi Open English’in iki modu var ama müfredatı yok. Birebir derslere katılabileceğiniz gibi grup oturumlarıyla da öğrenmeye çalışabilirsiniz. Eğer grup oturumlarında ekonomik olarak daha avantajlı modu tercih ederseniz, kaç öğrenci daha olduğundan maalesef emin değiliz. Dolayısıyla kalabalık sınıflar başarınız üzerinde olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Üstelik fiyat politikasının gizliliği nedeniyle grup seanslarının daha ucuz olup olmadığını bilemiyoruz. Şu ana kadar grup oturumlarının İngilizceyi sıfırdan yeterliliğe doğru öğrenmeye yönelik iyi bir adım olmadığında sanırım hemfikiriz. Ancak bir diğer engel ise sınırlı kaynaklar olarak karşımızda beliriyor. Open English size çevrimiçi egzersizler sağlıyor ancak bunlar yeterince profesyonel değil. İnternette ücretsiz olarak buna benzeyen bir çok uygulama bulabilirsiniz. Yine de, Open English’in ne faydası var diye soranlara şu listeyi gösterebilirim.


 • Grup dersleri ile bütçe dostu çözüm
 • Aktiviteler
 • 7/24 Öğretmen bulma seçeneği

Yani Open English’in performansını şu şekilde özetleyebiliriz: Bu uygulama Pandora’nın kutusu gibi adeta. Kaydolduktan sonra neler yaşayasınız tamamen sürpriz. Bu nedenle kurs programının sıfırdan İngilizce konuşma hedefiyle tam olarak uyumlu olmadığından dikkatli olmanız gerektiğini belirtmeliyim.

Preply

Online İngilizce kursu uygulamalarından bahsediyorsak Preply‘e değinmemek hata olur. Bildiğiniz gibi Preply, İngilizce öğrenmek isteyip araştırma yapanlar tarafından iyi bilinen bir platformdur. Ele aldığım diğer uygulamalara göre gerçekten farklı bir fiyatlandırma politikası olmasına rağmen, bu konuda çok fazla soru aldığım için yine de incelemeye değer buldum. Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen bireyler için faydalı olup olmadığını anlamak istiyorsak ders içeriklerine bakmalıyız. Ancak fiyatlandırma, merkeziliğini yitirdikçe ders içerikleri de bir o kadar özgürleşiyor. Preply’de seçebileceğiniz pek çok hoca var. Seçim yapıp hocanın belirlediği miktarı ödersiniz. Yani esnek bir ödeme politikası var. Fiyatlar ve içerikler öğretmenlere bağlı olduğundan dersler de tek bir şekilde ilerlemiyor.

Demem o ki, bir ders içeriğini eğitmen eşliğinde takip etmek mümkün olsa da bunun bir vaadi yok. Bu, yalnızca size eğitim verecek başarılı ve profesyonel bir öğretmen bulmayı dileyebileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla bu uygulamanın derslerde tutarlılıktan yoksun olduğunu ve öğrencilerin takibini yapamadığını düşünüyorum. Bu nedenle, bu uygulamayı sıfırdan ileri düzeye İngilizce öğrenmek isteyenlere önermiyorum.

flalingo ile sıfırdan İngilizce öğrenmek

Sonuç: Sıfırdan Yüze Flalingo Sizlerle!

Bugün sizin için bazı uygulamaları ve performanslarını inceledim. Bu yazıda, öğrencilere İngilizce öğretme konusunda içerik sağlayan uygulamalara ve ders programlarına odaklandım. İngilizce eğitimine başlamadan önce ihtiyacınız olanı belirlemek önemlidir. İnsanlar geçmiş talihsizliklerine bir sünger çekerek yeni bir İngilizce yolculuğuna başlamak isteyebilir. Bu süreçte Flalingo’yu yanınıza rehber olarak almanız gerektiğini düşünüyorum. Bu önerimdeki temel neden, Flalingo’nun profesyonel dil okullarından hiçbir eksikliği olmayan düzenli bir ders içeriği diyebilirim. Bu nedenle, bu online İngilizce kursunun size sunacak çok şeyi olduğu kanısındayım. Yine de, seçim sizin. Ben de bu öneriyi iliştirdikten sonra, yazımı noktalıyorum. Başka bir İngilizce eğitimine dair ipucunda görüşmek üzere.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu