fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Online İngilizce Eğitimi: İnternette İngilizce Öğrenebilir Misiniz?

Online İngilizce eğitimi, bugün tartışmamız gereken çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Çevrimiçi şekilde İngilizce öğrenmek mümkün mü? Faydalı mı? Bu sorularla boğuşmak yerine sizi içeriğe davet ediyorum. Fakat şunu belirtmeliyim ki, İngilizce bilgisi edinmek değil, tam anlamıyla öğrenmeyi kastediyorum. C2, yani ileri düzeyden yalnızca birkaç adım uzakta, orta seviyede, ya da tam bir başlangıç öğrencisi olmanızın bir önemi yok. İnternet üzerinden online bir platform aracılığıyla İngilizce öğrenebilirsiniz. Ama nasıl ya da nereden? Merak etmeyin tüm bu soru işaretlerine cevap vereceğim. Bu blogda internet üzerinden İngilizce öğrenmek için bazı ipuçları, nasıl çalıştığına dair bilgiler ve bu amaçla şiddetle tavsiye ettiğim bir platform bulacaksınız. Öyleyse başlayalım!

İçindekiler

Nasıl Bir Şekilde İnternetten İngilizce Eğitimi Alınır?

Yabancılar için yeni bir dil, yani bizim için İngilizce öğrenmek karmaşık olabilir. Dil aileleri farklılaştıkça süreç zorlaşabilir; uzun saatler ders çalışmanız gerekebilir. Ayrıca, bu eğitim sırasında kişinin bir yol göstericiye ihtiyacı vardır. Ancak İngilizce dersleri okullarımızda temel derslerden biri ve bence gereğinden fazla zaman ayırıyoruz. Yine de sonuçlar tatmin edici değil. O halde farklı bir şey yapalım. Ne yapılması gerektiği hakkında konuşmadan önce ne yapılmaması gerektiğini tartışalım. Bu sayede İngilizce öğrenme programlarımızdaki hatalarımızı ve neleri ortadan kaldırmamız gerektiğini kavrayabiliriz.

İngilizce Öğrenirken Yaptığınız Hatalar

İngilizce eğitiminde düştüğümüz pek çok hatayı sıralayabiliriz. Ama önce en önemlilerinden başlayalım. Böylece bazı yanılgıların ve engellerin altını çizerek, bunları yapılmaması gerekenler listenize ekleyebilirsiniz. Bu, öneriler, çevrimiçi derslerinize başlamadan önce çok faydalı olabilir.

Konuşma Pratiğinin İhmali

Okullarda İngilizce aldığınız sınıflar öğrencilerle dolu. Bu yüzden, İngilizce derslerinde konuşma pratiği yapmanız için zamanınız yok. Bunu rakip eden süreçte de, bu küçük sorun kocaman bir çığa dönüşüyor. Böyle olunca da dersler gramer ve ezber dolu bir forma bürünüyor. Beyniniz bilgiyle dolu olsa da gerekli konuşma pratiklerini kaçırdığınız için bir sonuç alamamak da doğal. Ancak hatalarınıza rağmen sizi konuşmaya teşvik eden bir öğretmenden özel ders aldığınız müddetçe bu sorunlar da kaybolur, gider.

Planlama Hatası

Eğitimde planlama ve öğrenme düzeni hayati önem taşıyor. Eğer dağınık ve düzensiz bir şekilde çalışırsanız, edindiğiniz bilgiyle ortaya bir sonuç koyamazsınız. Örneğin A1 seviyesinden değil de B2 seviyesinde gramer öğrenmeye başlarsanız her şeyin bir karmaşaya dönüşmesi işten bile değil. Veya daha sonra öğrenmeniz gereken kelimeleri vaktinden önce ezberlemeye çalışırsanız, elinizde kalan tek şey kafa karışıklığı olur. Yıllar boyu bir süreçte eğitim bilimciler İngilizce eğitiminde bir plan ve öğrenme düzeni ortaya koymuşlardır. Bunları da profesyonellerin rehberliğinde takip etmelisiniz. Bu sayede her geçen gün daha da fazlasını öğrenirken, gelişimizi de fark edersiniz.

Kendiniz İçin Bir Online İngilizce Kursu Bulun

Hatalar üzerinde tartıştıktan sonra ne yapmamız gerektiğini konuşabiliriz. İlk yapmanız gereken, size online İngilizce eğitimi veren bir kurs bulmaktır. Bu sayede yukarıdaki hataların ve daha fazlasının önüne geçersiniz. Peki, çevrimiçi İngilizce öğrenme uygulamasının avantajları nelerdir ve bunlar neden gereklidir?

Anadili İngilizce Olan Eğitmenler

İngilizce öğrenme serüveninde konuşma derslerinin öneminden bahsetmiştim. Bunları daha etkili kılmak için anadili İngilizce olan insanlarla tanışmak ve aralarına karışarak onlardan biriymişçesine konuşmak da bir seçenek. Online evrende bu fırsatı yakalamak o kadar kolay ki… Örneğin Flalingo‘da profesyonel, anadili İngilizce olan eğitmenlerle ders çalışır ve konuşarak konularda ilerleyebilirsiniz. İngilizce eğitiminizi konuşma pratiği yaptığınız düzenli bir programa oturtmuş olursunuz. Oldukça kısa bir sürede gelişiminizin farkına varacağınıza bahse girerim.

Esnek Eğitim Planı

Esnek bir planla zaman ve mekan sınırlarına çarpmadan rahatça İngilizce öğrenebilirsiniz. Bu avantajı da sadece online İngilizce kursu alarak sağlayabilirsiniz. Bu sayede işinizi, okulunuzu, günlük işlerinizi ya da planlarınızı ihmal etmenize gerek kalmaz. Belirli bir zaman dilimi boyunca meşgulseniz ve dersle çakışma varsa, randevunuzu değiştirebilirsiniz. Bu sayede de planladığınız ders ve konuları kaçırmamış olursunuz. Elbette bu yolla kesintisiz ve sıkıntı yaşamadan İngilizce öğrenebilirsiniz.

Kişiye Uygun Özelleştirilmiş Kurs Planı

Herkesin kendine has bir öğrenme hızı ya da iyi olduğu bir konu vardır. Örneğin, dinleme konuları ve sorularında daha iyiyken ama kelime öğrenmede yavaşım. Bu yüzden aynı süre boyunca dinleme ve kelime bilgisi çalışması benim için uygun olmaz. Çevrimiçi İngilizce öğrenme platformlarında son derece kişiselleştirilmiş hedeflerinizi ve programlarınızı takip etme şansını kaçırmamanızı tavsiye ederim. Örneğin Flalingo, sizin için en iyi öğrenme yolunu bulmanız için akıllı öğretim algoritması sağlıyor. Bu sayede iyi olduğunuz noktalarda gereğinden çok vakit harcamayıp, daha zayıf noktalarınız için kullanabilirsiniz. Bu verimi arttırırken, daha hızlı öğrenmenizi ve ilerlemenizi destekler.

Flalingo İle İngilizce Eğitimi

Size söz verdiğim gibi, çevrimiçi İngilizce öğrenmeniz için size bazı ipuçları verdim. İnternetin birçok avantajı olduğu gibi, bunları kendinizi eğitmek amacıyla kullanabilirsiniz. Bu sayede zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca sizin için en iyi kurs içeriğini sunan Flalingo’ya kaydolarak bu avantajları artırabilirsiniz. Anadili İngilizce olan eğitmenlerden Oxford University Press çıkışlı kaynaklara kadar, yurtdışına çıkmadan, olması gerekenden fazla ödemeden İngilizce öğreneceksiniz. Öğrenciler Flalingo’yu beğendiği gibi, potansiyel öğrencilere de şiddetle tavsiye ediyor. Üstelik en iyi kullanıcı deneyimi test sonuçlarına sahip olan Flalingo yorumlarına göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Flalingo ile İngilizce Eğitimine Nasıl Başlayabilirsiniz?

Flalingo aracılığıyla İngilizce öğrenmeye başlamak için platfırmun ana sayfasına gitmelisiniz. Burada kurs içeriğini gözden geçirebilirsiniz. Sonrasında da kayıt olup giriş yapabilir ve karşınıza çıkan anket sorularını hızlıca yanıtlayarak başlayabilirsiniz. Mevcut seviyenizi, hedefinizi, neden İngilizce öğrendiğinizi ve diğer önemli konuları bilmek istiyorlar. Bu bilgilere göre de kişiye özel bir programla çıkageliyorlar. Akıllı öğretim algoritması ile profilinize uygun bir öğretmen listesiyle eşleştirileceksiniz. Herhangi bir hocayı seçip derslere başlayabilirsiniz. Şayet gerekiyorsa, seçtiğiniz öğretmeni bırakıp başka bir hocadan ders almaya başlayabilirsiniz. Anadili İngilizce olan hocalarla İngilizce konuşmanın tadını çıkarmak kalıyor geriye!

Sonuç: Online İngilizce Eğitimi İçin En Doğru Yol Flalingo’ya Çıkıyor

Bugün “online İngilizce eğitimi almak mümkün mü” sorusuna cevap aradık. Cevap evet, ancak ve ancak doğru yolu izlediğinizde mümkün. İnternette sonsuz sayıda avantajın yanı sıra sonsuz sayıda tuzak ve yanlış bilgi de var. Onlara düşmemek için kendinize doğru bir rehber seçmeniz lazım. Size özel hazırlanmış dersler, konuşma pratikleri, ders dışı etkinlikler ve kanıtlanmış yöntemlerle İngilizce’yi sandığınızdan daha hızlı öğrenebilirsiniz. Bunun için Flalingo’nun kapısını çalmanızı öneririm. Ama yine de seçim sizin. Bu öneriyi de size verdikten sonra, benim için veda etme zamanı geldi. Başka soru işaretlerinde görüşmek üzere; İngilizce sizinle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu