fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizce

Novakid Öğretmenleri Hakkında Gerçekler: Çocuklar İçin İdeal Mi?

Novakid öğretmenleri: Profesyoneller mi? Çocuklara Uygun Mu? Bugünkü konumuz ve konuğumuz, yine sık sık ele aldığım Novakid uygulaması. Ebeveynlerin belki de haberdar olduğu ilk İngilizce öğreten uygulama olan Novakid, bu ününü sadece çocuklara özel içerik sunmasına borçlu. Her ne kadar ismiyle öne çıkan bir platform olsa da, ebeveynler bu konuda gerekli incelemeleri yapıyor. Çorbada benim de tuzum olsun, çocukların İngilizce öğrensin diye bu sorulara sizler için yanıtlar iliştiriyorum. Gelin şimdi Novakid öğretmenleri hakkında ne var ne yokmuş öğrenmeye çalışalım.

İçindekiler

Novakid Öğretmenlerinde Olması Gereken Özellikler

Çocukları ezberci eğitimden kurtarıp hem eğitim hayatlarını hem geleceklerini kurtarmaya çalışan aileler çözümü online uygulamalarda buluyor. Çocuklar için sıkıcı derslikler, uzun yol mesafeleri ve diğer sorunları aradan çıkarıp, özelleştirilmiş bir eğitimle buluşturan uygulamalardan biri olan Novakid’de ebeveynlerin radarına yakalanıyor. Bu süreçte İngilizce eğitimde öğretmenin önemi ise, diğer yaş gruplarına oranla çok daha fazlalaşıyor. Peki ideal bir öğretmende bulunması gereken özellikler hangileridir? Ben sizler için sıralayıp gerekçelendirdim.

Çocuklarla Güçlü İletişim Becerileri

Her ne kadar “çocuklar” diyerek bir yaş grubuna atıfta bulunsak da, her bir yaşın farklı özellikleri vardır. Örneğin, 5 yaşındaki bir çocuğun eğitim ihtiyacıyla 10 yaşındaki çocuğun gereksinimleri epey bir farklılık gösteriyor. Bu yüzden, çocuk gelişiminde donanımlı bireyler eğitmen pozisyonunda bulunmalıdır. Yani, çocukların dilinden anlaması, öğrenmeye heveslendirmesi ve doğru tekniklerle bilgi sağlayabilmesi gerekiyor. Bu konuda da hem doğru eğitimleri almış hem de deneyimi olan bir öğretmen çocuklara yol gösterici olmalı. Bunun yanı sıra çocuğunuzun da öğretmene ısınması gerekiyor. Yani sürecin başarıya ulaşması için bir çok elementin uyumla bir araya gelmesi gerekiyor.

Mesleki Yeterlilik

Diğer bir husus da, mesleki yeterlilik. Konu, yabancılar için İngilizce eğitimi olunca, bu kriterin önemi bazıları için azalıyor. İngilizce bilgisi yeterli olanın öğretmenlik için de yeterli donanımı olduğu düşünülerek, başımıza öğretmen olarak görevlendiriliyor. Belki de ülkece İngilizce eğitiminde geri kalmamızın da bir nedeni bu. Kısacası, siz de çocukları için ideal öğretmenler arayan bir ebeveynseniz, mutlaka mesleki yeterlilik konusunu sorgulamalısınız. Çünkü herkes bilir fakat herkes öğretemez. Endişeye gerek yok; birazdan bu soru işaretleri sizin için aydınlığa kavuşturacağım.

Deneyim

Elbette teorik eğitimini başarıyla tamamlamış eğitmenlere saygımız sonsuz. Fakat pratik kanalda ilerleyen bu meslek kolunda deneyim sahibi olmak, eğitim sürecinin kalitesini de belirleyen faktörlerden. Ailelere tavsiyem, çocuklarına eğitim vermeye aday Novakid kadrosunun deneyimli olup olmadığına kendilerinin de emin olmaları yönünde olacak.

Anadili İngilizce Olması

Konumuz İngilizce, konuğumuz Novakid öğretmenleri. Yer: İnternetin uçsuz bucaksız evreni. İngilizce eğitiminde eğer yer ve zaman gibi sıkı şartlar yoksa, tüm imkanlar kullanıcılara tanınmalı. Bu imkanlardan en avantajlısı ise, anadili İngilizce olan eğitmenlerle buluşabilmek. Bunun avantajları hem telaffuz konularında kazanılacak hakimiyet, hem farklı insanlar ve farklı hayatları keşfetmek şeklinde öne çıkıyor. Çocuklar İngilizceyi en doğru kişilerden; anadili İngilizce olanlardan öğrensin deme hakkı size internette tanınıyorsa, Novakid uygulamasından da bunu talep etmelisiniz.

Novakid Öğretmenleri Gerçekleri

Novakid öğretmenleri incelememiz usûle uygun olsun diye ideal bir öğretmende bulunması gereken özellikleri belirleyip nedenleriyle açıkladık. Sıra geldi Novakid öğretmenlerine bakmaya.

İletişim Yeterlilikleri: Novakid eğitmenlerinin sayıca fazla olduğunu belirterek başlayalım. İlk kriterimiz çocuklarla iletişim konusunda bazı öğretmenlerin özgeçmişi ve ders içi videoları tasdik niteliğinde. Fakat bunu genele yaymamız mümkün değil. Çocuklara İngilizce öğretme konusunda gerekli donanımı bulunmayan eğitmenler de çocuklarıza ders verebilir. Yani bu konuda gerekli şartların sağlandığına dair bizzat Novakid tarafından da bir onay söz konusu değil.

Mesleki Yeterlilik ve Deneyim: Mesleki ve yeterlilik kriterleriyle Novakid öğretmenlerinin yetkinliklerine bakıyoruz. Her ne kadar bazı hocalar iki yıldan fazla deneyime sahip olduklarını, ya da gerekli sertifikaları elde ettiklerini söyleseler de, ikisini bir arada bulmak biraz zorlaşıyor. Eğer öğretmenlerin anadili İngilizceyse, gerekli sertifika kriterleri aranmamış olabilir. Siz siz olun, seçim yapmadan evvel öğretmenin eğitim geçmişi ve gerekli sertifikaları istemeden eğitim süreci başlatmayın.

Anadil Kriteri: Novakid öğretmenleri incelemesi aslında diğer platform incelemelerine göre fena gitmiyordu. Ta ki konu anadili İngilizce olan eğitmenlere gelene kadar. Novakid, bu gruptaki öğretmenleri yalnızca premium, yani daha pahalı paket dahilinde öğrencilere sunuyor. Bu da eğitmenler arasındaki kalifiye farkını sadece anadil kriterine indirgemesi hem ebeveyn hem de öğrenci ihtiyaçlarını yeteri kadar dikkate almadığını gösteriyor. Çünkü bazı küçük yaş grupları için anadili İngilizce olan eğitmenler hem ebeveynlere hem de öğrencilere bazı iletişim zorlukları yaşatabilir. Ya da öğretmen İngilizceyi anadili şeklinde konuşsa da çocuğunuz ısınmayabilir. Bu anadili İngilizce olan öğretmenlerin sadece premium Novakid kullanıcılarına sunulmasını yanlış bir politika olarak görüyorum.

Novakid Fiyatları

Madem konu premium paketten açıldı, bize de bir fiyat değerlendirmesi yapmak düşer. Konuştuğumuz gibi Novakid, ailelere iki farklı üyelik seçeneği sunuyor. Standart ve premium olmak üzere ayrılan bu paketler arasında hatrı sayılır bir fiyat farkı var. Peki artısı, eksisi ne diye soracak olursanız, bir önceki bölümün kapısını çalmamız gerekiyor. Novakid’in sunduğu premium paketin tek artısı, anadili İngilizce olan öğretmenler! İsterseniz siz de detaylarını araştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra detaylı Novakid fiyatları incelememiz için sizleri bu linke davet ediyorum.

Novakid Tek Çare Mi? Elbette Değil

Aileler çocuklarının geleceği için tüm imkanları sağlamaya çalışıyor. Çocukların başına gelecek en büyük iyilik ise erken yaşta İngilizce eğitimi desek yanlış olmaz. Fakat internette Novakid harici bir uygulama yok mu? Elbette var, hem de daha fazla artısıyla siz aileleri ve çocukları bekliyor. Her zaman söylediğim gibi, en doğru platform, sizin için bireyse çözümler üreten platformdur. Çünkü İngilizce eğitiminde herkesin ihtiyaçları farklıdır. Seviyeden öğrenme hızına, konu yatkınlığından eğitime ayrılan süreye kadar pek çok parametre devreye giriyor. Siz de çocukları için doğru bir seçim yapma baskısı altındaysanız, buradaki yazımız sizlere iyi bir yol gösterici olacaktır.

Sonuç: Novakid Öğretmenleri Beklenen Seviyenin Altında Kalıyor

Sonuç: Novakid öğretmenleri beklenen seviyenin altında kalıyor. Bugünkü yazım daha çok aileleri ilgilendiriyordu. Çocuklar için İngilizce eğitimi diye araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan ilk platform Novakid, ilk bakışta beğeni topluyor. Oysaki detaylarına indiğimizde öğretmen kalitesiyle bekleneni veremiyor. Deneyim, eğitim ve çocuklarla iletişim konularında çekimser kaldığımız Novakid kalitesi, fiyat politikasıyla da gözden düşüyor. Yani, Novakid anadili İngilizce olan öğretmenleri sadece premium paketle sağlarken aslında bir hataya düşüyor. Ebeveyn yerine karar veren Novakid, eğitmen kadrosu konusunda aileleri mutlu edemiyor. Peki bu konuda siz de benle hemfikir misiniz? Düşünce ve deneyimlerinizi paylaşmanız hem beni hem de meraklı aileleri mutlu edecektir. Bugünlük de benden bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu