fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyFlalingoGenelOnline İngilizceOpen EnglishPlatformlar

En İyi Platform – Cambly mi? Open English mi? Flalingo mu?

En İyi Platform – Cambly mi? Open English mi? Flalingo mu? Detaylı tablo eşliğinde en iyi online İngilizce kursu kim? Karar veriyoruz! İngilizce öğrenmek için çareyi en iyi online İngilizce eğitim veren kursları aramakta bulan kişiler, bazen bu süreçte bilgi yığınına maruz kalabilir. Karşılaştırma yaparken devreye pek çok parametre giriyor ve karar veremiyorsanız, bu içerik size derli toplu bir bilgi sunuyor. Gerekli araştırmaları yaptım. Eğitim sistemi, platform kalitesi, kullanıcı yorumu ve daha fazlasıyla üç platformu kıyaslıyoruz. Acaba Cambly mi, Open English mi yoksa Flalingo mu sizin için en ideali?


İçindekiler

 1. En İyi Platform Arayışında Ne Aşamadasınız?
 2. En İyi Online İngilizce Kursu Konusunda Bakmanız Gereken Kriterler
 3. En İyi Platform Adayları: Cambly, Open English, Flalingo
 4. En İyi Platform – Detaylı Karşılaştırma Tablosu
 5. Sonuç: En İyi Platform Flalingo Oluyor

En İyi Platform Arayışında Ne Aşamadasınız?

İngilizce öğrenmek için nihayetinde kendinize bir harita çizdiniz. Hem çözüm odaklı, hem de rahat erişim imkanıyla online platformlar ön plana çıkıyor. Hala bazı bireyler geleneksel metotların daha etkin olduğunu düşünse de, online platformun pek çok avantajı yüz yüze kurslarda mevcut değil. Özellikle online platformlar birebir dersleri çok daha rahat sunabiliyor. Bu derslerde öğrencilere ise anadili İngilizce olan, ya da İngilizceyi anadili seviyesinde konuşan kişiler eşlik ediyor. Ayrıca, derslere girmek için tüm haftasonunuzu da harcamak durumunda değilsiniz.

Bunların farkına varan bilinçli kullanıcılara ise, uygulamalar arasından en iyisini seçmek kalıyor. Fakat seçim yapmak o kadar kolay değil. Bazı platformlar bütçe dostu olmasıyla ilgi toplarken, bazısının reklamları ilgi çekiyor. Elbette yatırımını iyi eğitime yapıp kaliteli içerik sunan platformlar da hak ettikleri ilgiyi görüyor. Peki siz ne seçim yapacaksınız?

En İyi Online İngilizce Kursu Konusunda Bakmanız Gereken Kriterler

Online İngilizce platformunu en iyi yapan kriterler, yardımcı bir destek hattı, profesyonel eğitmenler, birebir dersler, kaliteli materyal, sertifika ve eğitmen devamlılığı başta olmak üzere listelenebilir.

İngilizce eğitiminde kişisel ihtiyaçlar hiç olmadığı kadar ön plana çıkıyor. İngilizce için online bir kurs aradığınız noktada her ne kadar özel kriterleriniz olsa da, genel bir kaç kriter de genellenebilir. Bu kriterler genel olarak eğitmenler, ders içeriği ve formatı ve elbette platformun sağladığı müşteri hizmetleridir. Bunlara kısaca değinmeden önce, bu içerik için sunacağım tablodaki kendi kriterlerimi sıralamak istiyorum. Bu şekilde, belirlediğim kriterleri genel 3 başlık altında düşünerek de karar sürecinizi şekillendirebilirsiniz.

en iyi platform kim
 • Yatırım Yaptıkları Yer
 • Eğitmen Kalitesi
 • Ders Şekli
 • Ders Materyalleri
 • Materyal Geçerliliği
 • Kişiye Özel Öğretmen
 • Eğitmenle Mesajlaşma
 • Ön Seviye Testi
 • Canlı Müşteri Desteği
 • Ders Sonu Raporu
 • Sertifika
 • Yıllık Öğrenme Raporu
 • Aynı Öğretmeni Bulabilme

Ders Sistemi

Ders sistemi kriteri altında, online İngilizce uygulamasının gerekli içerikleri ne şekilde sunduğu incelenir. Bazı platformlar müfredat temelli bir eğitim sistemi sağlarken, bazı platformlar anlık olarak ikili ya da grup dersi görüşmelerini sağlar. İngilizce seviyeniz ileri düzeydeyse, konuşma pratikleri için ikinci seçeneğe yönelebilirsiniz. Ancak başlangıç ya da orta seviyede bir İngilizceniz varsa, herhangi bir konuyu atlamadan sindire sindire öğrenmeniz için kursların size müfredat sağlaması şart.

Öğrenciye Özel Hizmet

Özel ders kavramı ülkemizde farklı konularda ortaya çıksa da, pahalı ve erişilmezdi. Fakat İngilizce eğitimi sağlayan online platformlardan bazıları, size özel birebir ders sağlıyor. Ancak bu yeterli değil. Aynı zamanda size özel bir müfredat hazırlanması lazım. Sizin ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış içeriği, kendi hızınızda ve planınızda takip etmeniz de gerekiyor.

Detaylı Geri Bildirim

Özel derslerin bir neticesi olarak, kişinin ders içi performansı da detaylı bir şekilde geri bildirim yoluyla sağlanmalı. Hem ders içi, hem ders sonu öğrenciler nerelerde hata yaptıklarını görmeli ve yapıcı önerileri almalı. Bunun için öğretmenler en etkin rolü oynasa da, birazdan değineceğim platformlardan biri bu işi ekstra olarak yapay zeka ile yürütüyor. Böyle hem eğitmen, hem yapay zeka destekli eğitim koçu sayesinde öğrenciler anlık geri bildirimlerden optimum verim alıyor. Detaylar burada.

Müşteri Destek

Elbette uzaktan bir eğitim olan online İngilizce kursu da en çözüm odaklı müşteri desteğini sunmak zorunda. Derslere bağlanamama, öğretmenin derse gelmemesi, materyale erişim ve ödeme gibi başlıca konularda sıkıntı yalamanız mümkün. Fakat bu noktada size yardım sunan bu ekibin de çözüm odaklı çalışması ve öğrencileri memnun etmesi lazım. Siz de seçim yaparken markaların bu konuda sağladıkları hizmeti ölçüp tartmalısınız.

En İyi Platform Adayları: Cambly, Open English, Flalingo

Konumuz İngilizce; ve öğrenciler bu dili akıcı konuşmak için en iyi platform kim sorusunu soruyor. Eğitimden taviz vermenin, “anlıyorum ama konuşamıyorum” sonucuna vardığını hepimiz deneyimledik. O yüzden, kriterlerimizi yukarıda iyice belirleyip neden önemli olduklarını da temellendirdik. Öğrencilerim, genel olarak bu süreçte son 3 seçenekle birlikte bir kararsızlığa doğru yol alıyor. En iyisi Cambly mi? Yoksa Open English mi daha avantajlı? Peki Flalingo göründüğü kadar kaliteli mi? Size bu aşamada hiçbir marka ismini söylemeyeceğim. Sadece, kriterler doğrultusunda bir karşılaştırma tablosu sunacağım. Siz de, sizin için en doğrusunu bulacaksınız. Ancak onun öncesinde, markaların özelliklerine de kısaca bir göz atalım ve hafızamızı tazeleyelim.

Cambly

Cambly, yanlış yerlere yatırım, müşteri destek hattını aksatması ve eğitmen seçiminde dikkatli olmaması dolayısıyla, en iyi online İngilizce platformu olmaya hak kazanamıyor.

İlk uygulama Cambly, müşteri memnuniyeti konusunda gün geçtikçe kan kaybeden bir platform. Trustpilot isimli müşteri memnuniyet ve şikayet belirtme sitesinde puanı her geçen gün düşüyor. Bunun yanı sıra, diğer platformlarda da kullanıcılardan kötü yorumlar alıyor. Bunun nedeni, bünyesinde çokça öğrenci ve eğitmen bulundurması. Bu noktada destek hattı yetersiz kalıyor. Ayrıca, Cambly’i, aynı öğretmenden ders alamama problemini yaşatan bir platform olarak da tanıyoruz. Bu uygulamanın çünkü asıl amacı düzenli dersler sağlamak değil, anlık öğrenci-öğretmen buluşması oluşturmak.

Open English

Open English’in gerekli eğitim standartlarını tutturamaması, sunduğu kalabalık grup dersleri ve geçersiz kaynaklarıyla en iyi platform olması, söz konusu dahi olamıyor.

Birebir derslerin önemini vurgulamadan geçmediğimiz bu yazıda, Open English’in de politikasına bakmakta fayda var. Genel olarak eğitimini grup dersleri üzerinden dizayn eden bu uygulamada dersler 20 dakika. İlk 10 dakika da öğrencilerin kendini tanıtması aşamasında eridiği için derslerden yeterli verim alınamıyor. Open English birebir dersler sunsa da, her bir oturum için ekstra ücret vermek gerekiyor. Ayrıca kaynak konusunda da öğrenciler Open English’ten memnun değil. Öğrencilerin belirttiğine göre, kaynaklar birbirini tekrar ederken doğru seviyeye hitap etmiyor. Kişisel bilgileri de alıp sürekli Open English tarafından rahatsız edilmek hususu da elbette gündemde yerini sürekli koruyor.

Flalingo

Flalingo, kaynaklardan eğitmenlere seçici bir tavır sergiliyor ve düzenli dersler sağlıyor. Özellikle destek ekibiyle takdir toplayan Flalingo, en iyi online İngilizce platformu olabilir.

Flalingo, bu iki popüler platform arasından kaliteli içeriklerle sıyrılıyor. Open English ve Cambly influencer bulma yarışındayken Flalingo içeriklerine yatırım yapıyor. Öyle ki, geçtiğimiz günlerde Flalingo FLAI isimli yapay zeka eğitim koçunu duyurdu. Birebir derslerde öğrenci ve öğretmeni analiz eden FLAI, detaylı bir ders raporu sağlıyor. Öğrencinin eksik kaldığı noktaları fark ederek düzeltmenin yanı sıra, gerekli ödevlendirmeyi de yapıyor. Böylelikle özel İngilizce kursu bambaşka bir boyuta ulaşarak öğrenciye verimli ders deneyimi yaşatıyor. Öğretmen devamlılığı ve müfredat takibi ile de Flalingo ön plana çıkıyor.

En İyi Platform – Detaylı Karşılaştırma Tablosu

Sonuç: En İyi Platform Flalingo Oluyor

Sonuç: En iyi platform Flalingo oluyor çünkü ilk başta gördüğünüz gibi bu platform reklama değil, eğitime yatırım yapıyor. Özellikle FLAI teknolojisi ile Flalingo eğitimdeki vizyonunu ortaya koyuyor. Bunun yanı sıra sadece birebir dersler ve özel müfredat ile, öğrencilerinin İngilizce ihtiyaçlarını da gözettiğini ispatlıyor. Müşteriler de memnuniyetlerini çeşitli platformlarda dile getirirken, Cambly ve Open English arasından sıyrılıyor. Peki sizlerin görüşleri neler? Sizce de Flalingo, Cambly ve Open English’ten daha mı iyi? Yorumlarınızı ben ve diğer İngilizce meraklılarıyla paylaşırsanız çok mutlu olacağım. Bir sonraki içerikte görüşene kadar İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu