fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Meta İngilizce Hakkında Merak Ettikleriniz Tek Yazıda Toplandı

Meta İngilizce nedir? İşe yarar mı? Meta İngilizce’nin fiyatları hangi aralıkta?

Bunlar, platform hakkında aklınıza ilk gelen sorular. Fakat bu yazıda, bu soruları ve daha fazlasını tek seferde yanıtlamayaca çalışacağım. Hazırsanız başlayalım.


İçindekiler

 1. Meta İngilizce’yi Tanıyalım
  1. Meta İngilizce Size Ne Tür Çözümler Sağlayacak?
 2. Meta İngilizce Hakkında Öğrenmeniz Gerekenler
  1. Hizmet Anlayışı
  2. Müfredat ve Eğitim Programı
  3. Bu Platformda Fiyatlar Hangi Aralıkta?
 3. Meta İngilizce Fiyat ve Performans Analizi
 4. Sonuç: Meta İngilizce’de Aradığınızı Bulacak Mısınız?

Meta İngilizce’yi Tanıyalım

Meta İngilizce, hayatlarımıza takribi olarak Kasım 2023 gibi girdi. Bildiğiniz gibi, İngilizce öğrenme ihtiyacının modası hiç geçmiyor. Çünkü sosyal hayattan akademik imkanlara kadar pek çok konuda sayısız çözüm sunuyor. Kişisel gelişimin ayrılmaz bir parçası olan İngilizce eğitimi her geçen gün daha kritik hale geldikçe, bireyler de alternatif çözümler arıyor. Peki, çözüm arama esnasında karşınıza çıkan bu platform size neler sağlayacak?

Meta İngilizce Size Ne Tür Çözümler Sağlayacak?

Sizi bu platformla karşılaştıran durumun, İngilizce öğrenme kaygısından kaynaklandığını belirtmiştim. Peki, bu platform size ne tür İngilizce çözümleri sağlayacak. Şu şekilde bir liste halinde açıklayabiliriz:


 • Online bir şekilde İngilizce öğrenme imkanı
 • 30 günlük kurs süresi
 • Farklı konularda kaynak kitaplar
 • Haftada iki gün canlı ders
 • Eğitim danışmanına erişim

Bunlar, Meta İngilizce’nin öne çıkan noktaları. Yüzeysel bir araştırma yaparak bunları ortaya koysak da, işe yarar olup olmadığı konusunda yeterli bilgi sağlamıyorlar. Bunun için, bu platformu detaylarıyla incelemeliyiz. Gelin, araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri tüm çıplaklığı ile sizlerle paylaşayım.

Meta İngilizce Hakkında Öğrenmeniz Gerekenler

Meta İngilizce hakkında bir araştırma yaparken aklımızda bulunması gerekenler var. Bu kriterleri, konu farklı platformlar olduğunda da kullanabiliriz. Temelinde;


 • Markanın Hizmet Anlayışı
 • Sunduğu Müfredat
 • Başvurduğu Eğitim Metodu
 • Maliyet çizelgesi
 • Kullanıcı Yorumu

şeklinde listeleyebiliriz. Kişisel tercihleriniz doğrultusunda bu listeye eklemeler yapabilirsiniz. Fakat konumuz İngilizce eğitimi olduğu için, tecrübelerime binaen bu kriterleri başucunuzdan ayırmamanız gerektiği tavsiyesinde bulunacağım. Şimdi, bu belirlediklerimizi, alakalı başlıklar altında aydınlığa kavuşturalım.

Hizmet Anlayışı

Öncelikle, bu markanın hizmet anlayışının şeffaflık ilkesinin tam tersi yönünde, gizlilik ile örtüştüğünü görüyoruz. Bu markanın sitesine gittiğiniz zaman almak istediğiniz temel bilgilerin neredeyse hiçbiri yok. Yorumlara baktığınız zaman da, kullanıcıların bilgi almak için sorular sordukları göze çarpıyor. Kısacası, her aydınlanma girişimiz sizi sorulara boğuyor. Fakat merak etmeyin, gerekli bilgileri sizler için aldım ve bir tablo halinde özetledim.

Fiyatlara ErişimSadece Demo Ders
Ödeme MetoduWhatsApp
Hizmet Verdiği PlatformlarWebinar
İletişim YöntemleriWhatsApp, SMS, E-Mail, Telegram Grupları
Sağlanan ÜrünlerDers+Hediye PDF

Müfredat ve Eğitim Programı

Bu platformun sağladığı müfredat ve eğitim programı konusunda da gizlilik devam ediyor. Kullanıcılar sadece ismi biliyor fakat ne tarz bir eğitim alacaklarına dair bir fikirleri yok. Bunları öğrenmenin tek yolu ise, siteden kayıt olabileceğiniz webinar dersine girmek.

“Demo Ders” olarak adlandırılan bu seminer için randevu oluşturuyorsunuz. İki kez bu randevuyu oluşturdum ve ikisi de akşam saat 21.00 için rezerve edildi. Fiyat ve program bilgisi almanız için bazen günlerce beklemek gerekiyor. Tüm günün yorgunluğu üzerine çok talihsiz bir zamanlama ile bilgi öğrenmek amacıyla bu seminere katılmanız gerekiyor.

Neyse, bu seminerden edindiğim müfredat ve program bilgilerini şu şekilde aktarmak isterim:

Kurs SüresiSadece 30 Gün
Ders SüresiBilinmiyor
Ders SayısıHaftada 2 Gün Canlı Ders
SeviyelerSeviye Özel Eğitim Yok
MateryallerAmatör Kaynaklar
Seviye Tespit SınavıYok
Esnek EğitimYok (Önceden Belirlenmiş Takvim)
Özelleştirilmiş İçerikYok
Eğitim YöntemiBireysel Çalışma Ağırlıklı

Tablo olarak özetlesem de, müfredat konusunun sizler için öneminin büyük olduğunun farkındayım. Bu konuda hali hazırda yapmış olduğum farklı araştırmalar da mevcut. Buraya tıklayarak ilgili makalemi okuyabilirsiniz.

Bu Platformda Fiyatlar Hangi Aralıkta?

Elbette almak istediğiniz hizmetin fiyatı da önemli. Şimdiye kadar bölümde Meta İngilizce ismiyle kısa zamanda ünlü olmuş bu platformu tablolar üzerinden inceledik. Bir özet geçmem gerekirse, bu platformun yeterli eğitim desteği sağlayacağını düşünmüyorum.

Bunun temel sebebi ise özelleştirilmiş bir içerik ve müfredat bulunmaması. Bu platformun sağladığı hizmeti, etüt dersleri gibi düşünebilirsiniz. Yani, kendi başınıza halledemediğiniz soruları bir eğitmenden yardım alarak çözebileceğiniz bir sistem yaratılmış. Eğitim, dersler üzerinden ilerlemek yerine bireysel efor gerektiriyor.

Biz yine de fiyatlara bakalım. 3 saat süren webinarın son yarım saatinde öğrendiğimize göre 30 günlük bu bireysel çalışma ve soru sorma üzerine kurulu kursun maliyeti 10 bin TL. Fakat sözde bir yüzde 50 indirimle 5 bin TL son fiyat olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada, materyaller devreye giriyor. Ders kitabı olarak karşımıza çıkan PDF’lere 2500 TL’lik bir değer biçilmiş. Ancak, bunlar profesyonel bir ekip elinden çıkmak bir yana, sadece bir öğretmenin hazırladığı kaynaklar. Elbette herkes dilediğince içerik üretebilmeli. Ancak söz konusu olan bir eğitimse, bu konuda sadece profesyonellere güvenmelisiniz. Deneme yazmak ve ders kitabı yazmak arasında büyük farklar var.

Meta İngilizce Fiyat ve Performans Analizi

Gerekli fiyat ve performans analizi de karar aşamasında sizlere yardımcı olacaktır. Bu noktaya kadar platform hakkında fikirlerini paylaşmak yerine, tanımlayıcı şeyler anlattım. Fakat analiz bölümünde ilk olarak diyeceğim şey, bu fiyata daha uzun süre ders alacağınız pek çok platform var. Hatta, ders başı maliyet incelemesi yaptığımızda Meta İngilizce çok açık ara farkla en pahalısı. Söz konusu inceleme ve maliyet tablosu örneği için içeriği ziyaret edebilirsiniz.

Hele, bireysel dersler bir yana, konu anlatımı dahi olmayan bu kurs programı için performans çizelgesi dahi yaratmak imkansız. Siz de farkındasınız ki, 30 günde kimse İngilizce öğrenemez. Herkesin İngilizce geçmişi, öğrenme yatkınlığı ve hızı değişkendir. Meta İngilizce bunları tamamen bir kenara itmiş; plansız, programsız, eğitim ilkelerinden uzak bir girişme karşımızda. Buna dayanarak, fiyat-performans analizi ile bu sitenin sınıfta kaldığını düşünüyorum. Özellikle online İngilizce eğitiminde Flalingo gibi kaliteye önem verip, fiyat olarak da Meta İngilizce’den çok daha uygun fiyatlarla gelen bir platform varken. Flalingo size birebir dersler sunarken, Oxford kaynaklarını da size sınırsızca sağlıyor. Bir bakın derim.

Sonuç: Meta İngilizce’de Aradığınızı Bulacak Mısınız?

Sonuç olarak baktığımızda, İngilizce eğitimi konusunda aradığınız özellikleri bulmanız mümkün değil. Çünkü eğitim olarak size özel bir içerik yok. Diğer platformların aksine, konuşma ağırlıklı bireysel dersler yok. Bireysel çalışma ile gramer pekiştirmesi gerçekleşecek bu sürecin karmaşık isim ve sloganlarla aklınızı çelmesine izin vermeyin. Öğrencilerim bu platformu her ne kadar heyecanla karşıladıysa da, bunun sebebinin bilgi eksikliği olduğu kanısındayım. Bu bilgileri de öğrendiğinize göre sizler doğru yargıda bulunacaksınız. Bu yazıda diyeceklerim bu kadar; bir sonraki konuya kadar İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu