fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Makes You Fluent Yorumları ve Uygulama İçeriği

Makes You Fluent yorumları ve uygulama içeriği bugünkü konumuz. Gün geçmiyor ki yeni bir uygulamayla karşılaşmayalım. Herkesin ikinci dil olarak cebine atması gereken İngilizce, bizler için kördüğüm olabiliyor. Ezberci eğitim sistemi, apartman dairesi kursları derken bu dili öğrenmek değil ama konuşmak, içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu fırsattan da yararlanmaya gelip sizi de kazançlı çıkarmak isteyen bazı uygulamalar mevcut. Her birisi hayatımıza girip, kendi ürettikleri çözümleri tanıtıyorlar. Bugün de o uygulamalardan bir diğer olan Makes You Fluent platformunu inceleyip yorumlarını göreceğiz. Henüz çok yeni olan bu uygulama adeta bir sır küpü. Fakat tüm merak ettiklerinizin cevabı bu yazıda saklı. Haydi başlayalım!

İçindekiler

Makes You Fluent Nedir?

Makes You Fluent, henüz yeni yeni tanınmaya başlayan, çoklu materyali sadece bir uygulama içinde sunmaya çalışan dil eğitimi platformudur. Bu platformda öğretmenler, ders programı, konuşma dersleri gibi içerikler yok. Bu saydıklarımın görevini de yerine getirenler, AI ile geliştirilmiş özellikler diyebiliriz. Herhangi bir App Store aracılığıyla indirmek yerine kendi websitesinden satın alabileceğiniz bir uygulama şeklinde geliştirilmiş. Şimdi ben de merakıma yenilip uygulamayı incelemeye giriştim, ve karşılaştıklarımı teker teker sizinle paylaşarak detayları vereceğim. Takip ediniz…

Makes You Fluent Neler Sunuyor?

Makes You Fluent platformuna bakarsak, burada yok yok. Ne kadar gerçekçi olduklarını şu anda bilmiyoruz; yorumlara kadar bekleyelim. Şimdilik neler sunuyolarmış, ne içerikle geliyolarmış bunlara bakalım ve ben de sizler için detaylandırayım.

Yapay Zeka Destekli Kişisel Eğitim

Daha önce de söylediğim gibi burada herhangi bi öğretmen yok. Bu işi yapay zeka ile kotaracaklarını düşünerek dil eğitimi uygulaması oluşturmuşlar. Sizin dil seviyenizi belirleyip buna uygun içerikler sunma işini yapay zekaya teslim etmişler. Elbette konuşacak hocalar da yapay zeka ile değiştirilmiş. Yapay zekanın komut algılama ve cevap verme yeteneklerini bu şekilde kullanarak eğitmen masrafından kaçınmaya bakmışlar anlayacağınız. Yani Makes You Fluent, size sesli chat özelliği sağlayarak eğitmen ihtiyacını karşılayabileceğini iddia ediyor.

Gerçek Hayattan Kesitler

Bu uygulama, size hayatın içinden bir içerik sağladığını belirtiyor. Öğrendiğiniz konu ve kelimelerle daha iyi bir ilişkilendirme yapabilmeniz için, günlük diyaloglar içine giriyorsunuz. Yani pek bir artısı olmasa da, ana sayfada kocaman bir şekilde belirtilmiş bir özellik.

Seviyeye Uygun İçerikler

Uygulama sizin seviyenizi ölçüp yeteneklerinizi tanıdıkça, buna uyumlu içerikler sunacağını vaat ediyor. Örneğin dil öğrenme hızını yavaşsa, daha kolay içerikler; hızlandıkça daha zorlu içeriklerle karşılaşıyorsunuz.

Esnek Eğitim

Esnek eğitim de burada ele aldığım her uygulamanın sahip olduğu bir özellik. Elbette kurs işlevi görmese de, yardımcı bir kaynak olarak Makesyoufluent kullanabilirsiniz. Dilediğiniz yerde ve zamanda, ister mobilden ister masaüstünden erişerek pratik yapabilirsiniz.

Makes You Fluent Yorumları

Şimdi sırada Makes You Fluent yorumları var. Bu uygulamanın henüz yeni bir çıkış yaptığını, ve fazlaca tanınmadığını söylemiştim. Fakat ülkemizde olmasa da diğer ülkedeki kullanıcıların yorumlarını internette bulmak mümkün. Şimdi size bu yorumları gerekli çevirileri yaparak getireceğim. Lakin şundan eminim ki, siz İngilizce yolcuları kısa sürede bu yorumları çeviriye ihtiyaç duymadan okuyabileceksiniz. İsimlere tıklayarak yorumlara ulaşabilirsiniz.

Makes You Fluent Trustpilot Yorumları

“Instagram’da bir reklamı gördükten sonra bunu satın aldım, ancak uygulamayı kısa bir süre kullanmanın ardından dil kalitesinin kötü olduğunu fark ettim ki bu, bir dil öğrenme uygulaması için felaket niteliğinde bir şey. Destek birimi, bana iade yapılmayacağını söyledi. Uzun zamandır yaşadığım en kötü deneyim!”

Alexander D.

Satın aldığım en büyük dolandırıcılık.

Sakın pazarlama taktiklerine düşmeyin. Yapay zeka son derece basit, dil telaffuzları yanlış ve hiçbir rehberlik veya öğretim yok. Sadece temel bir eklenti; siz yine de doğru dil uygulamalarına veya özel öğretmenlere bağlı kalın – bu yöntemin oluşturulmasının geçerli nedenleri var.

Rachael

Tatminsizlik için iade yok


Instagram’da reklamını gördükten sonra bu uygulamayı satın aldım. İşe yaramaz!! Sadece Google Translate’ten başka bir şey değil. Uygulamanın propagandasına kanmayın!!”

Susan Conant

Reddit Yorumları

Reddit de dünyaca bilinen platformlardan biri. Merak ettiğiniz konularda fikir beyanatında bulunan bir sürü insanı bulabilirsiniz. Ben de bu uygulama için baktığımda bir kaç yorum gördüm. Mesela;

Merakımı gidermek için denedim.

Berbat – telaffuz tamamen yanlış, ve hiç gerçek/doğal bir insan sesi değil. Google Translate daha iyi bir telaffuza sahip.

Gramer için yazılı olan iyidir, ancak bunu ChatGPT ile başka herhangi bir yerden alabilirsiniz. Benim için 40 dolarlık bir israf, ama neyse. Umuyorum ki başka kimse aynı hatayı yapmaz.”

todayis1984

Paranızı bu hizmete harcamayın. Bir ay için 15.00 dolar ödedim ve kullanmaya başladıktan 10 dakika sonra iptal ettim. Burada ücretsiz deneme veya para iade garantisi yok. Program çok ilkel. Yavaş, içerik açısından sınırlı, kaba ve sadece eğlenceli DEĞİL. TalkPal gibi diğer programları denedim, sanırım ismi buydu, çok daha sorunsuz, kapsamlı ve eğlenceliydi. Yani yapay zeka kesinlikle yardımcı olabilir, sadece bu uygulama değil, makesyoufluent.

No_Health7075

Makes You Fluent Fiyatları

Altını çizerek tekrarlamak isterim; Makes You Fluent online bir İngilizce kursu ya da okulu değildir. Sadece indiğiniz İngilizce bilgilerini tazelemek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır; pratik gibi düşünün. Fakat buna rağmen bir maddi götürüsü de var. Şimdi sizlere Makesyoufluent’ın kişiye özel fiyatlandırmasından bahsedeyim.

Uygulamaya ilk başlarken cinsiyet, yaş, anadil gibi sorular sonrası konuşmak istediğiniz dili seçmeniz gerekiyor. Sonrasında seviyeniz, hangi seviyeye ulaşmak istediğiniz, aklınızdaki haftalık plan gibi şeyler soruluyor. 22 basamaklı bir anketin içinde tamamen gramer bilgisinden oluşan bir seviye belirleme sınavı da var. Sonrasında da size hazırlanan özel planı görebilmeniz için e-mail adresi girmenizi bekliyor. Madem o kadar doldurduk, bari vereyim dedim. Öte yandan demek oluyor ki, devamlı bir şekilde mesaj alacağım. Neyse, sizi bilgilendirmek için değdi. Neyse, sonrasında plan geldi ve günlük 0.30 dolarlık bir plan, ve 15 dakikalık. bir kayıt süresi verdi. 0.30 dolar az gibi görünse de uygulamanın aylık maliyesi 250-300 lira arasında değişiyor. Ve karşılığında alacağınız bir robotik sesli uygulama. İyi bir yatırım olduğunu düşünmüyorum.

Sonuç: Makes you Fluent, Size Akıcı Bir Konuşma Sağlamak İçin Yetersiz

Sonuç: Makesyoufluent, size akıcı bir konuşma sağlamak için yetersiz. Marka ismini, kendine işaret eden bir şekilde, “seni akıcı yapar” anlamıyla eşleştirmişler. Fakat gerçekler öyle görünmüyor; cannot make you fluent diye düzeltmek gerekiyor. Sonuç olarak İngilizce eğitimini basit bir şekilde destekleyici içerik sunan bu platform, kullanıcılar tarafından pek sevilmemiş. Özellikle insan faktörünün ortadan kalkması da uygulamanın performansını negatif bir şekilde etkilemiş. Yapay zeka İngilizce eğitiminde önemli katkılar sunsa da, henüz katetmesi gereken uzun mesafeler var. Fakat size öneri olarak Flalingo‘yu göstermek isterim. En dolu dolu ders içeriğini profesyonel hocalar ile vererek 7/24 erişebileceğiniz tam teşekküllü bir dil okulu hizmeti sağlıyor. Bu öneriyi de bıraktıktan sonra, yazıyı da bitirmenin vakti geldi. Rotanız İngilizce olsun, bugünlük de benden bu kadar!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu