fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOnline İngilizce

Novakid Faydalı Mı? Çocuklar İçin Doğru Yer Mi?

Novakid faydalı mı? Çocuklar için iyi mi? Aileler ne yapmalı? Tüm bu soruları siz ebeveynler, ve geleceğimiz olan çocuklar için yanıtlıyorum. Novakid uygulaması, çocuklara özel hazırlanmış bir içerik sağlayan online bir İngilizce kursudur. Fakat faydalı mı sorusu da elbette aileler tarafından soruluyor. Şimdi bırakın, tüm bu şüphelerle ben uğraşıp size bazı açıklamalarda ve önerilerde bulunayım. Hazırsanız başlayalım!

İçindekiler

Novakid Faydalı Mı?

Novakid faydalı mı sorusunu yanıtlamadan önce, bu sorgulamaya sebebiyet veren noktaları ele almakla başlıyorum. Öncelikle, aileler de biliyor ki İngilizce eğitimi ihmale gelmez. Her şeyin çok hızlı bir şekilde değiştiği dünyamızda bugünün işini yarına bırakmak istemeyen aileler, bu yeteneği çocuklarına erken yaşta kazandırıyor. Bilinçli ebeveynler ise, örgün eğitimin yeterli düzeyde İngilizce öğretemediğini bildiği için alternatif yollar deniyor. Bu yollardan bazıları özel okullar, yurt dışı eğitimi, ya da özel hoca gibi geleneksel seçimler. Öte yandan da gelişen teknolojinin hazinelerinden faydalanmamak da hata olur diyerek, çareyi online evrende arayan aileler var.

İşte bu noktada karşımıza çıkan Novakid tüm ezberleri bozan bir şekilde çıkageliyor. Fakat görece yeni bir konsept olan online eğitim faydalı olur mu? Çocuklar ayak uydurabilir mi? Bu sorular belirdikçe karar aşaması zorlu hale geliyor. Sakin olun ve benle birlikte Novakid’i keşfe çıkın!

Novakid Ders İçeriği

Novakid ders içeriğini incelemek, uygulamanın faydalarını tartmak için iyi bir yöntemdir. Derslerin nasıl ilerlediği, hangi metotların uygulandığı ve pedagojik uyumluluk gibi konulara eğilerek platformu inceleyeceğim.

Novakid Konsepti

Novakid, eğitimin eğlenceyle harmanlandığı bir platform. Böylelikle 4-12 yaş arasındaki çocukların ilgisini derse cezbederek verim elde etmeyi hedefliyor. Kısacası Novakid, renkli ve eğlenceli arayüzüyle oyun konseptini bir araya getirerek İngilizce eğitimi veriyor. Dersler ise, konuşma pratikleri üzerine inşa ediliyor. Bu süreçte ilk birkaç derste ebeveynler ise çocuklarla birlikte derslere katılarak destek olmalı.

Novakid Öğretmenleri

Özellikle küçük çocuklar için öğretmenler büyük önem taşıyor. Çocuklarla anlaşmasını bilen, kendini sevdirebilen kişiler olmaları kadar, öğretmenlerin de profesyonel bir kimlik taşıması lazım. Özellikle ana dili İngilizce olan bu öğretmenler Novakid’in kadrosunda yer edinmeli. Aileler öğretmen seçiminde çok hassas ve dikkatli olmalıdır. Buna ek olarak Novakid’in gerekli durumlarda eğitmen değişimlerine de açık olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.

Novakid Ders Süresi

Novakid ders süresi bir miktar kısa görünüyor. Bu platformda her ders 25 dakika sürüyor; hangi pakede üye olduğunuz fark etmiyor. Biliyorsunuz ki çocukların dikkat süresi çok kısa. Fakat bu platformun dizayn amacı da buna yönelik. Yani çocuğun dikkatini cezbedecek pek çok element olması lazım. Şunu biliyoruz ki, çocuklar derse pür dikkat başlamayacak. Yani derse hazırlık, dere başladıktan belli bir süre sonra elde edilecek bir şey. Bu da 25 dakikanın önemli bir bölümünün harcanması demek. Geri kalan zaman her ne kadar verimli geçse bile, Novakid ders sürelerini uzatmalı. Böylelikle dersten ziyade, çocuklar eğlenceli bir deneyim edinebilir.

Novakid Fiyatları

Novakid fiyatları da, ailelerin seçim yapmadan önce uğradıkları sorgu duraklarından biri oluyor. Her ne kadar Novakid sizlere değeri tartışılamaz bir hizmet sunsa da, maddi götürüsü de göz ardı edilemeyecek boyutta. Şimdi gelin Novakid’in fiyat tablosunu inceleyerek kararınızı netleştirmeye bir adım daha yaklaşın.

Novakid Fiyat Tablosu

Novakid Ücretleri-Standart Ve Premium Paket Aylık ve Ders Başı Fiyatları

Aileler Ne Diyor?

Her ne kadar İngilizce eğitimi konusunda bana güvenip yazılarımı takip etseniz de, Novakid faydalı mı sorusunu sormanız gereken farklı kişiler de var. Özellikle bu uygulamayı kullanmış anne-babaların deneyimi sizler için kulağınıza küpe niteliğinde bir önem taşır. Bu kişilerle doğrudan empati kurarak, Novakid’in size ne kazandırıp kazandıramayacağını görebilirsiniz. Sözü ebeveynlere bırakma zamanı…

Novakid Kullanıcı Deneyimi

Novakid kullanıcı deneyimi, aklınızdaki sorulara yanıt bulmanıza yardımcı olabilir. Teorik değil, doğrudan deneyimle elde edilmiş pratik bilginin değeri de bu noktada öne çıkıyor. Novakid kullanıcı deneyimi konusunun öneminin, siz aileler için büyük olduğunu biliyorum. Bundan dolayı, daha önce aileler ve çocuklarıyla bir kullanıcı deneyimi testi hazırlamıştım. Her ne kadar aileler heyecan içinde bu teste başladıysa da, zaman içinde negatif düşüncelere sahip oldular. Sonucunda, terazinin avantaj-dezavantaj kefeleri dengelendi, ve aileler Novakid’e ortalama olarak 10 üzerinden 5 verdi. Detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

Novakid Yorumlar

Yine kullanıcı deneymininden kesitler bulup, değerlendirme sepetinize ekleyeceğiniz başka bir faktör de yorumlar oluyor. Şikayetvar, Ekşi Sözlük gibi ünlü platformlarda Novakid hakkında girilmiş bazı yorumları şimdi size bir kaç örnekle getiriyorum.

Ekşi Sözlük Yorumları

paranızla rezil olacağınız firma
ders alana kadar 50 kere aradılar dersi alır almaz buhar oldular. 
24 dersin parasini nakit hesaplarina eft yaptim parayı alıp ders tanımlaması hala yapmadılar.
mesajlarıma cevap vermiyorlar. 
amerika’daki merkezlerine yazdım artık bu kadar yüzsüzlük olmaz
gidin bilindik yerlerden alın benim gibi paranızın peşinden koşarsıniz

haydinin dedesi

Şikayetvar Yorumları

Novakid ile deneme dersi aldık ve öğretmeni beğendik. Daha sonra kayıt açmak istedik ama öğretmen Premium kategorisinde imiş. Standart öğretmenlerin uygun ders saati hep çocukların okulda olduğu saatler. Yani kayıt yapacak bir tane öğretmen yok. Olan öğretmenlerin hepsi filipinli ve tarzlarını pek beğenmedim. Bana seçme şansı bile vermeden 1 senelik iptal edemeyeceğim bilgisine uğraşıyorum. Siz hangi hakla iptal hakkımı elimden alabilirsiniz? Kayıt yaptıktan iki saat sonra uygun zaman, saat ve öğretmen olmadığı için iptal etmek istediğimde iptal şansı vermiyorlar. Hem seçenek sunmadan, hem de beni zorla üye yapmaya mecbur bırakıyorlar. Tüketicinin cayma hakkını elinden alamazsınız. Avukat olmamıza gerek yok tüketici haklarını gayet iyi biliyoruz. Bu bilinmezlik ve saçmalığa bir son verin.

Yasin

Novakid faydalı mı diye sorduğunuz soruya bazı ailelerin vereceği yanıtları da gördünüz. Elbette internette her şeyin muadilini bulmak mümkün. Son bölümde de bu konuya değinelim.

Novakid İçin Alternatifler

İnce eleyip sık dokuyan ailelere Novakid uygulamasını inceledikten sonra, diğer ebeveynlerle sizleri yorumlarda bukuşturdum. Eğer hala belli şüpheleriniz varsa, konuyu dağıtarak kafanızı rahatlatmak isterim. Sonu bucağı olmayan internette çocuklara özel hazırlanmış bir online İngilizce kursu elbette mümkün. Novakid’e alternatif bir platform olan Flalingo Kids‘ten bahsediyorum elbette. Ailelerin ve çocukların çok sevdiği, mükemmelliyetçi bir müşteri destek hizmeti sunan bu uygulamaya bir göz atın isterseniz. Ayrıca, aileler Flalingo Kids kullanıcı deneyimi testinde de bu uygulamayı ne kadar çok sevdiklerini tasdiklediler. Dilerseniz detaylara buradan erişebilirsiniz.

Sonuç: Novakid Faydalı Mı Sorusunun Cevabı Değişkenlik Gösteriyor

Sonuç: Novakid faydalı mı sorusunun cevabı değişkenlik gösteriyor. Bugün çocuklar için İngilizce öğretme hedefiyle yolan çıkan Novakid faydalı mı değil mi konusunu siz veliler için ele aldım. Eğlenceyi İngilizceyle buluşturan Novakid her ne kadar avantajlar sunsa da, eksik kaldığı yönler de oluyor. Bunun yanı sıra, kullanıcı yorumları ve deneyiminin de önemi doğrultusunda bir inceleme yaptık. Ebeveynler bazı platformlarda negatif yorumlar yaparken, bu platform için hazırladığım kullanıcı deneyimi testinde de Novakid 10 üzerinden 5 almıştı. Fakat aynı testi uygulamadığımız bir platform daha var: Flalingo Kids. Yine aynı şekilde ailelerin deneyip yorumlarla puanladığı bu testten Flalingo Kids 10 üzerinden 8 alıyor. Buna istinaden siz ailelere Flalingo Kids’i gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bugünlük de benden bu kadar; İngilizce sizinle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu