fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Wall Street English Hakkında Merak Edilen Her Şey Tek Yazıda!

Wall Street English hakkında merak ettiğiniz ne varsa tek yazıda sizlerle buluşuyor! Hem internette, hem de geleneksel metotla dersliklerde size İngilizce öğreten bu kurs faydalı mı? İngilizce eğitiminde Wall Street English hangi yolu izliyor? Peki fiyatlar neler? Daha sorulacak çok soru var. Gelin her birine teker teker ışık tutalım.

İçindekiler

Wall Street English Hakkında Her Şey

Wall Street hakkında her şey, sizi yol ayrımına götürecek. Yani İngilizce eğitimi yolculuğunuz ya Wall Street English ile, ya da farklı bir platformla devam edecek. Bu karar verme aşamasında sizlere yardımcı olmasını umarak bugünün yazısını ele alıyorum. Biliyorum ki süreçte farklı fikirleri duymak, tavsiyeleri tartmak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sitede elimden geldiğince online İngilizce kursları ve uygulamalarını sizlere tanıtıyorum. Wall Street English de bunlardan biri. Fakat şimdi en geniş şekilde bu uygulamanın her şeyini size tek bakışta sunmak istiyorum. Bunun için en iyi başlangıç yeri ise, kursun size sunacağı ders sistemi. Haydi başlayalım!

Ders Sistemi

Wall Street English, yüz yüze derslerini sürdürse de, online evrende de kendine yer açmak için çalışıyor. Online ders sistemini araştırdığımızda, karşımıza şöyle bir program çıkıyor:

  • Haftaya dağıtılmış canlı (video) dersler
  • Haftada bir gerçekleşen konuşma dersi
  • Diğer öğrencilerle bir araya gelebileceğiniz interaktif ortam

Öncelikle, canlı ders konusuna bir açıklık getirmek gerek. Burada canlı dersler, aslında sadece bir videodan ibaret. O günün konusu size bir video halinde geliyor. Siz de oturup video izliyorsunuz. Bu kadar! Bunun ne kadar efektif olup olmayacağını tartışmaya bile gerek yok.

Aslında bir kurstan aradığınız şey, bir öğretmen rehberliğinde konu öğrenmek ve pratik yapmaktır. Özellikle bir dil kursunda öğrenciyseniz, konuşma pratikleri çerçevesinde dersler ilerlemeli. Wall Street English, bir öğretmen ve ders ortamını size sadece haftada bir kez sunuyor. Ders programınız ne yoğunlukta olursa olsun!

Üçüncü element ise interaktif bir ortam. Sadece bir grup öğrenci bir araya gelip, sohbet ediyorsunuz. Bu da aslında sosyal medya sayesinde kolayca ve ücretsizce yaşayacağınız bir deneyimden farklı değil. Çünkü bu derslerde ne bir eğitmen var, ne bir konu işleme. Bu da derslerin verimini çok fazla düşürebilir. Örneğin Flalingo, grup derslerini yapılandırıyor ve deneyimli, gerçek bir eğitmenle sunuyor. Sonucunda tüm öğrenciler derse eşit katılıp, hem konuşuyor, hem hocadan dönüt alıyor hem de konuları eğlenceli bir ortamda öneriyor. Bu durum maalesef Wall Street English uygulamasında yok ve grup dersleri yeterinde öğretici değil.

Hocalar

Ders sisteminden sonra, bunu efektif kılacak asıl önemli faktör olan hocalar hakkında konuşmak isterdim. Fakat sadece bir derslik süre içinde bir birliktelik söz konusu. Yani, muhtemel Wall Street English deneyimizde öğretmenlere ayrılan süre, olması gerekenden kat be kat az. Bu noktada öğretmen kadrosunu ve niteliklerini incelemek de yersiz bir çaba desek, yanılmayız. Dünyanın en iyi öğretmenleri Wall Street English kadrosunda dahi olsa, erişmeniz neredeyse imkansız.

Kanıtlanmış Wall Street English Metodu Aslında Nedir?

Şayet yolunuz Wall Street English’e düştüyse, “kanıtlanmış metot” diye bir şeyden bahsettiklerini fark etmişsinizdir. İnsanın merak duygusunu da kamçılayarak ilgi çekmek için sloganlaşmış bu metodun aslı astarı nedir? Aslında bu metot, İngilizce öğrenme sürecine gerekli konuşma pratiklerinin eklenmesinden farklı bir şey değil. Yani gizemli bir metot ve bir lütuf olarak Wall Street English’in sizlere sunması durumu gibi bir şey söz konusu değil. Bir yandan da şunu merak ediyorum; haftada tek bir ders dahilinde bu metodu nasıl hayata geçirecekler? İşte asıl gizem bu noktada ortaya çıkıyor.

Wall Street English Sertifikaları

Wall Street English, belki sunduğu sertifikalarla çekici olabilir. CEFR uyumluluğun vurgusunun çokça yapıldığı vitrininde, sertifikalar konusunda pek bir şey gözümüze çarpmıyor. Ancak, dolaylı yoldan da olsa sınav hazırlık hizmetleriyle bir sertifika kazandırabilir. Yani öğrendiğiniz dilin geçerlilik kazanabilmesi için yine başvurmanız gereken yer, sınavlar oluyor. Wall Street English hakkında sertifikalardan konuşmak yerine sınav hazırlık kurslarından bahsetmek daha isabetli olacaktır. Detayları öğrenmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Wall Street English Fiyatı

Sıra geldi fiyatlar konusunu açıklığa kavuşturmaya. İnternetle birlikte bilgiye erişim kolaylaşıyor kolaylaşmasına, fakat Wall Street English nedense bu süreci çok zorlu hale getiriyor. İnternet sitesinde fiyat bilgisi yer almadığı gibi, öğrenmek de çetrefilli bir süreç istiyor. Sizler için Wall Street English fiyatları hakkında bir araştırma yapmıştım. Gerekli formu doldurdum, tam bir gün boyu geri dönüş bekledim. Fakat ne e-mail, ne telefon, ne de güvercin ya da duman yoluyla beni dikkate alıp geri dönüş yapan olmadı. Ben aradığımda ise, fiyatları vermek için randevu ayarlamak durumunda kaldım. Aradığım saatten tam 4 saat sonrasına bir görüşme için sözleştik. Neyse ki bu sefer aradılar. Fakat sadece geçiştirmek için bir rakam verdiklerini düşünüyorum. Detaylara buradan bakabilirsiniz.

Wall Street English’e Alternatif Var Mı?

Wall Street English’e elbette bir sürü alternatif mevcut. Burada size düşen, iyi araştırma yapıp kendiniz için en doğrusunu seçmek. Sonrasında da derslerden kaytarmadan, ödevleri aksatmadan, sonuna kadar gitmek. Unutmayın, hiçbir kurs size İngilizce bilgisini bir kutuda vermiyor. Size sadece bir rehberlik sağlıyor. Bunu başarıya ulaştırmak sizin elinizde. Fakat Wall Street English hakkında her şey boynunuzu büktüyse, işte size alternatif uygulamalar ve her bir konuşma dersi için ödeyeceğiniz meblağ tablosu:

Platformların Birebir İngilizce Ders Fiyatları

Sonuç: İngilizce Eğitiminde Yollar Wall Street English’e Çıkmıyor

Sonuç: İngilizce eğitiminde yollar Wall Street English’e çıkmıyor! Bugünkü yazımız sürecinde Wall Street English hakkında tüm gerçekleri ortaya dökmeye çalıştım. Bu yazıda ders sisteminden fiyatlara, ve kaçınılmaz son olan alternatiflere göz attık. Fakat nihayetinde, Wall Street English’in İngilizce öğrenecekler için doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum. Özellikle interaktif derslerin yerini videoların yer alması eğitim bilimiyle epey bir çelişiyor. Fakat karar vermek sizin işiniz; ben naçizane önerimi bıraktım. Peki, Wall Street English hakkında sizin düşünceleriniz neler? Bu kurstan ders alıp önerenler var mı? Bana katılıyor musunuz? Düşüncelerinizi merak ediyorum. Bugünlük de yazımı sonlandırma vakti geldi. Görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu