fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOnline İngilizce

Novakid vs Flalingo Kids: Çocuklar İçin En İyisi Hangisi?

Novakid vs Flalingo Kids: Çocuklar için hangisi daha faydalı? Pedagojik ilkelere hangi platform daha fazla önem veriyor? Çocuklar için aileler hangi uygulamayı tercih etmeli? Cevaplanması gereken pek çok soru var. Çünkü bu konu ihmale gelmez. Çocuklar için en iyisini isteyen bilinçli ebeveynlerin uğrak noktası, İngilizce eğitimi oluyor. Geleceği garantiye almak için çocukların şimdiden İngilizce öğrenmesi de artık bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Peki bunun için en uygun yol hangisi? Novakid mi, yoksa Flalingo Kids mi rehberlik etmeli? Gelin karşılaştıralım?


İçindekiler


Novakid vs Flalingo Kids

Novakids vs Flalingo Kids ikileminin en yakın şahidi siz ebeveynler umarım ki bu içerikte aradığınızı bulacaksınız. Hali hazırda bu iki uygulamayı da arada sırada ele alarak sizleri bilgilendirmeye çalıştım. Peki ikisinin arasından hangisi yarışı ileride götürüyor. Bunu hep birlikte öğrenmek için öncelikle Novakid, sonra Flalingo Kids uygulamalarını temel özellikleriyle inceleyelim. Sonrasında ikisini de yan yana getirerek aralarından en iyisini seçelim.

Flalingo Kids

Flalingo Kids, Flalingo uygulamasının çocuklara özel bir içerik sağladığı platformdur. Çocuk, yetişkin ve iş İngilizcesi ile üç koldan eğitime devam ediyor. Flalingo Kids için hem apayrı bir içerik hem de öğretmen grubuyla bakalım ana kriterlerimizde nasıl bir performans gösteriyor.

Flalingo Kids Öğretmenleri

Ebeveynlerin en çok ilgilendiği konu elbette öğretmenler oluyor. Çünkü bir açıdan da, çocuklarını eğitmenlere emanet ediyorlar. Çocuğun dersten verim alabilmesi de öğretmenle anlaşabilmesine bağlı. Yani bir yetişkinin İngilizce öğrenmesinden farklı olarak çok daha farklı parametreler devreye gidiyor. Bunun için Flalingo, öncelikle çocuklar için ayrı bir eğitmen grubu oluşturuyor. Çocuk eğitiminde donanımlı ve iletişimi kuvvetli kişiler geleceğimiz olan çocuklara İngilizce vermek için hazır bulunuyor. Bu eğitim sürecini daha da özel kılmak için, Flalingo geliştirdiği akıllı eğitim algoritmasıyla size en uyumlu öğretmenleri listeliyor. Ayrıca öğretmenden memnun kalmama gibi bir durum söz konusuysa yola farklı kişilerle devam etmek mümkün. Bundan daha fazlası da var, fakat ilerleyen konularda değinmek daha doğru olacaktır.

Ders İçerikleri

Şimdi ders içeriklerinden bahsedelim. Özellikle çocuklara özel İngilizce eğitimini 4 yaştan başlatan Flalingo Kids ve Novakid gibi uygulamaların farklı bir ders sistemi sunması lazım. Flalingo Kids, eğlenceli içeriklerle çocukların derse olan ilgisini çekebilmeyi mümkün hale getiriyor. Derste Oxford University materyallerinin çocuklar için hazırlanmış Family and Friends serisiyle pedagojik ilkelerden ödün verilmiyor.

Ders Yapısı

Bildiğiniz gibi çocukların dikkat süresi çok kısadır. Derste birlikteliğin verim getirmesi içinse, çocuklara bir oyun alanı ağlamak gerekiyor. İngilizce konuşma da teşvik edildiği müddetçe eğitimde de verim sağlanabiliyor. Kısaca, dersler eğitimle eğlencenin bir araya geldiği ortamda şekilleniyor.

Aile – Öğrenci – Flalingo Kids

Flalingo Kids, çocukların İngilizce öğrenme sürecinde çok titiz davranıyor. Flalingo Kids’e kaydolan aileler, kendilerine atanmış danışmanlarla tüm sürecin en sağlıklı şekilde ilerlediğine emin oluyor. Özellikle internette çok sık göremeyeceğiniz bu uygulama, eğitimi ekran dışına da taşımasıyla önem kazanıyor.

Novakid

Novakid, aileler tarafından belki de en çok bilinen online İngilizce okullarından birisidir. Bu platform sadece çocuklara yönelik ders veriyor. Yani yetişkinler için ya da iş İngilizcesi için de yürütülen bir eğitim yok. Eğlence vurgusunun eğitim vurgusunu geçtiği bu uygulamanın sunduğu imkanlara bakalım. Sonrasında da rakibi olan Flalingo Kids ile karşılaştıralım.

Novakid Öğretmenleri

Novakid de çocukların İngilizce eğitimine gerekli hassasiyeti öğretmen nitelikleriyle sağlamaya çalışıyor. Çocuklar için doğru eğitim tekniklerini ve iletişim yöntemlerini uygulayabilecek öğretmenler Novakid platformunda mevcut. Fakat öğretmenlere erişim ve seçim noktasında bazı değişiklikler var. Novakid, size iki farklı plan sunuyor. Biri diğerinden daha pahalı olan bu planın getirdiği bir diğer ekstra özellik ise öğretmen niteliklerinde beliriyor. Eğer standart paket yerine premium üyelik alırsanız, çocuklarınız native hocalardan ders alabilir. Hocaların ana dilinin paket ve ödemeye bağlanmasını şahsen pek doğru bulmuyorum. Çünkü anadilden bağımsızca da, öğretmenler yeterli bilgi birikimine de sahip olabilir. Tercihi siz ve çocuğunuz değil, paranız belirlemiş oluyor kısacası.

Ders İçerikleri ve Yapısı

Novakid derslerine baktığımızda, 25 dakikalık kesin bir süre çizgisinde seyrettiğini görüyoruz. Evet, çocukların odaklanma süreleri kısa olabilir fakat derslerin oyunla iç içe geçtiği ortam için bu süre çok kısa kalabilir. Bu yüzden bu konuda daha esnek planlar ve özelleştirilmiş ders formatı daha çok işe yarayabilir. Bunun yanı sıra, Novakid de konuşma pratiklerini dersin merkezi haline getirerek Flalingo Kids benzeri bir içerik sağlıyor. Fakat çocukların bu süreçte faydalanacağı materyal bilgisine erişemiyoruz.

Paketler

Novakid, ailelere iki farklı paket sunuyor diye konuşmuştuk. Flalingo Kids uygulamasının bu ayrıma gitmediğini de hatırlatmak isterim. Ayrıca Novakid öğretmenlerinden bahsederken, bazı hocaların ana dil farkıyla premium pakete de transfer olduğundan bahsetmiştim. Pekii bu daha pahalı olan pakette başka neler var? Aslında pakedin sağladığı tek fark ücret ve öğretmen. Yani illa anadili İngilizce olan bir öğretmen ile eğitimi almak istiyorsanız, size premium pakedin yolu görünüyor.

Novakid vs Flalingo Kids Rekabetine Son Bir Genel Bakış

Aslında Novakid hakkında konuşmamız gereken önemli noktalardan bahsettik. Konuşma ağırlıklı ders ortamını eğlenceli bir akışla birleştiren dersler Flalingo Kids’te olduğu kadar Novakid platformunda da mevcut. Öğretmen politikası noktasında farklılaşsalar da, iki uygulama da aynı kaygılarla bir kadro oluşturmuş. Bunun yanı sıra ders içi ve dışı materyal konusunda iki uygulama arasındaki fark derinleşiyor. Bahsettiğim gibi, Flalingo Kids Oxford University Press materyallerine güveniyor, ve çocuklar için özel bir şekilde hazırlanan Family and Friends serisini ücretsiz ve sınırsız erişimle sağlıyor. Öte yandan Novakid bu konuda sessizliğe gömülmüş durumda.

Hizmet Anlayışı

Artı mıdır, eksi midir bunu siz ailelere bırakarak bir konuyu daha hatırlatmak istiyorum. Novakid, anadili İngilizce olan eğitmenleri ancak ve ancak daha pahalı bir paket alıdğınız sürece sağlıyor. Yine kadrosunda anadili İngilizce öğretmenler bulunan Flalingo Kids, bu ayrıma gitmeyip tercihleri özgür bir şekilde öğrenci ve ailesine tanıyor. Son bir ekstra ile Flalingo Kids arayı açıyor; aile danışmanı. Flalingo Kids ile birlikteliğiniz boyunca düzenli bir şekilde aile danışmanınızdan rehberlik isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hali hazırda destek birimi de hizmetinizde oluyor.

Kullanıcı Deneyimi

Bunlara ek olarak, iki uygulama için de kullanıcı deneyimi testi uygulamıştım. Sözü ebeveynlere devredip, bu uygulamaları ondan dinlemiştik. Bu konuda da sizi aydınlatacaklarını düşünüyorum. Flalingo Kids’in sağladığı uygulama deneyimi için tıklayabilirsiniz. Buyrun, buradan da Novakid kullanıcı deneyimi skorunu görebilirsiniz.

Sonuç: Novakid vs Flalingo Kids Yarışının Galibi: Flalingo Kids

Sonuç: Novakid vs Flalingo Kids yarışının galibi Flalingo Kids oluyor. Bu iki popüler uygulamayı en özel kılan şey, tamamen çocuklara yönelik dizayn edilmesi. Çocukların şimdiden İngilizce öğrenerek geleceklerini garanti altına almasını isteyen ebeveynler, iki uygulama arasında gidip geliyor. Bu konuda benden de fikir almak isteyen ebeveynlerin mesajına yanıt olarak bu yazıyı ele aldım. İki uygulamayı karşılaştırdığımızda, Flalingo Kids öne çıkıyor. Aslında iki uygulama da başa baş seyrederken, Novakid’i geriye düşüren etmen öğretmenlerdi. Novakd, anadili İngilizce öğretmenleri ancak ve ancak premium oaketle daha pahalı bir fiyata sağlıyor. Oysaki Flalingo Kids bu ayrımı yapmak yerine en doğru öğretmeni sunuyor. Fakat Flalingo Kids’in iyi olduğu bir diğer konu da aile danışmanı. Kısaca, sonuç olarak Flalingo Kids yarışın galibi oluyor? Peki sizin fikirleriniz neler? Hangi uygulama daha faydalı? Bu uygulamalardan biri kullandınız mı? Yanıtlarınızı büyük bir merak içerisinde bekliyorum. Bu yazılık da benden bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu