fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Trustpilot Yorumları ve En İyi Online İngilizce Uygulaması

Trustpilot yorumları ve en iyi online İngilizce uygulaması bugünkü yazımızın konusu oluyor. İngilizce konusundaki düğümü çözecek en kolay ve erişilir yöntem olan online İngilizce eğitimi, bazı şüphelere de sebep olabiliyor. Pek çok farklı platform seçeneğiyle karşılaşan öğrenciler, İngilizce eğtimleri için hangi kapıyı çalmaları gerektiğine karar veremiyor. Bu noktada kararlarını etkileyecek pek çok faktör var; bunlardan biri de kullanıcı yorumları. Trustpilot adlı site de, tüm dünyadaki kullanıcıları tek bir çatı altında buluşturup farklı ürün ve hizmetlere dair görüşlerin belirtildiği bir platform. Elbette mercek altındaki online İngilizce platformları da Trustpilot kullanıcısından kaçamıyor. Şimdi gelin, kullanıcılar bu uygulamaları Trustpilot’ta nasıl yorumlamış, kaç puan vermiş inceleyelim ve en iyiden kötüye doğru sıralayalım.

İçindekiler

Trustpilot Yorumları Bize Nasıl Yardımcı Olacak?

İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ve bunun için çareler arıyorsunuz. Bu noktada karşınıza bir sürü seçenek çıkıyor ve her platform İngilizce eğitimi için en doğru adresin kendileri olduğunu söylüyor. Bu durumda kafa karışıklığı yaşamanız ve alternatifler aramanız gayet normal. Benim de size tavsiyem, karar vermeden önce farklı sorular sorarak düşünmeniz yönünde olacaktır.

Trustpilot da bu noktada size yardım getiriyor. Uygulama ile tanık olduğunuz ilk görüntünün arkasındaki gerçekleri, hali hazırda bu platformda deneyimlemiş kullanıcıların değerlendirmesiyle görebilirsiniz. Kısacası uygulama gerçekten işe yarıyor mu ve kullanıcısını memnun ediyor mu sorularına yanıt bulabilirsiniz. Şimdi en popüler online İngilizce uygulamalarını Trustpilot yorumları kısmında ziyaret edelim ve skorlarına göre sıralayalım.

Uygulamaların Trustpilot Yorumları ve Skorları

Hızlıca uygulamaların skorlarını sizlere sunarak sizin de yakından tanıdığınız uygulamaları aldıkları 5 üzerinden puanlarla en iyiden en kötüye doğru su şekilde sıralıyorum:

 1. Flalingo (4.7)
 2. Preply (4.2)
 3. Livexp (4.1)
 4. Open English (3.9)
 5. Cambly (3.7)
 6. Konuşarak Öğren (3.5)

Flalingo

Flalingo, Trustpilot yorumları temelli sıralamamızda bileğinin hakkıyla aldığı 5 üzerinden 4.7’lik skorla birinci sırayı kapıyor. Bu uygulama, diğer sayacaklarımız kadar tanınmayan bir platform olsa da, kullanıcılarını memnun bırakma konusunda iyi bir performans yakalamış. Farklı ülkelerden yorum yapan kullanıcılar, bazı ortak noktalarda buluşmuş.

 • Öğretmen kalitesi
 • Destek Ekibi ve Yardım Merkesi
 • Oxford University Press Materyalleri

gözümüze ilk çarpanlardan. Bunun yanı sıra hem iş İngilizcesi, hem de çocuklara özel içerikler noktasında da kullanıcılar memnun kalmış. Bu da, platformun her üç kolda da başarılı bir içeriği istikrarlı bir şekilde sunduğunu gösteriyor.

flalingo trustpilot

Preply

Preply de tanınan ve aranıp soruşturulan bir platform olarak yazımıza dahil oluyor. Uygulamamız, Trustpilot’ta 5 üzerinden 4.2 puan almış durumda. Yani Preply, en yakın rakibi Flalingo’dan çok daha düşük puan almış. Uygulamaya dair yorumlara baktığımız zaman gözümüze çarpan şey, İngilizce eğitimine dair pek fazla yorum yapılmamış olması. Hatırlatmam gerekirse, Preply İngilizenin yanı sıra çok farklı dil eğitimi seçenekleri sunuyor. Bunun sonucunda da, Japonca öğrenenden İspanyolca konuşmak isteyene geniş bir kullanıcı yelpazesi oluşmuş. İngilizce öğrenmek için Preply’de çözüm arayanlar Trustpilot’ta epeyce detaylı bir arama yapmak durumunda kalacak.

Preply Trustpilot

LiveXP

LiveXP de yavaş yavaş popülerliği artan ve Preply tarzı bir eğitim sistemi benimsemiş bir platform. Uygulama, Trustpilot sitesinde kullanıcıları tarafından 4.1 puana layık görülmüş. Yine benzer cümleler kuruyor olsam da, LiveXP İngilizcenin yanı sıra diğer diller konusunda da çözümler sunuyor. Ve yine benzer şekilde, Trustpilot isimli platformda İngilizce dışında farklı dilleri öğrenen kullanıcıların yorumları ağır basar halde. Eğer İngilizce konusunda LiveXP platformu ilginizi çekiyorsa, Trustpilot’ta epey bir vakit harcamanız gerekecek.

trustpilot yorumları LiveXP

Open English

Şimdi işlerin kızıştığı noktaya vardık. Puanlar düştükçe, karşımıza çıkan uygulamalarla olan tanışıklığımız artıyor. Siz de bilirsiniz ki, Open English ismini duyurma konusunda en başarılı platform. Fakat bunu asıl sağlaması gereken İngilizce eğitiminde yapamadığı, aldığı düşük skordan belli oluyor. Open English, 3.9 gibi bir puan almış durumda. Bu noktada, en kötü üçüncü platform olarak sıralamamızda kendine yer buluyor. Umarız Open English, bu düşük puanlardan kendini sıyırır ve İngilizce öğrenmek isteyen kullanıcılar için doğru hamleler yapar.

Open English trustpilot yorumları

Cambly

Cambly de belki Open English kadar tanınan bir platform. Belki de online İngilizce dersi almak isteyenlerin aklına ilk gelen isim de olabilir. Fakat, bu popülerlik, Cambly uygulamasını da makus kaderinden kurtaramıyor. Bu uygulamamız da Open English gibi hayli düşük bir skor alıyor. Nihayetinde, 5 üzerinden 3.7 gibi düşük bir not, bu platformu sondan ikinci yapıyor.

cambly

Konuşarak Öğren

Konuşarak Öğren uygulaması da, yükselişte olan platformlardan. Her ne kadar yoğun olmasa da, bu uygulama ile ilgili arada bazı sorular alıyorum. Trustpilot yorumları konusunda da, bu uygulamaya yer vermek istedim çünkü yeterli bir performans çizememiş. Gördüğümüze göre, Konuşarak Öğren uygulaması kullanıcı deneyimi konusunda kendini daha da geliştirmeli. Çünkü bu uygulama, 3.5 alarak en kötü skora sahip oluyor ve listemizin maalesef en kötü uygulaması oluyor.

konuşarak öğren

Sonuç: Flalingo Trustpilot Yorumları ve Skoru İle Yine En İyisi

Sonuç: Flalingo Trustpilot yorumları ve puanı ile diğer uygulamaları geride bırakarak haklı bir birincilik elde ediyor. Bugünkü içeriğimizin amacı, uygulamalara dair kullanıcıların yorumları ve puanları değerlendirerek bir sıralama yapmaktı. Bunun için en doğru yer Trustpilot adlı dünya çapından kullanıcıyı barındıran bir site oldu. Burada popüler uygulamaları arattığımızda, bazı uygulamaların sevildiğini, bazısının yerildiğini gördük. Nihayetinde, en iyiden en kötüye doğru bir sıralama yaptık ve Flalingo 4.7’lik puanla fark attı. Peki siz de Trustpilot yorumlarına katılıyor musunuz? Flalingo elde ettiği skoru hak ediyor mu? Fikirlerinizi İngilizceciniz ile paylaşırsanız çok sevineceğim. Dilerseniz bu yazımıza giderek, farklı bir kullanıcı değerlendirmesi içeriği okuyabilirsiniz. Bugünlük benden bu kadar; İngilizce sizinle olsun!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu