fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Armut’ta İngilizce Ders Alınır mı? – Kapsamlı İnceleme

Armut İngilizce özel ders: denemeye değer mi? Bugün karşınıza İngilizce konuşmak isteyenlerin karşılaştığı armut.com ve bünyesindeki özel dersler ile geldim. Elbette İngilizceye dair kafanızdaki soruları yanıtlamak için interneti ziyaret ediyorsunuz. Bu noktada hem online İngilizce eğitimi hem de yüz yüze kurslar için karşınıza seçenekler çıkıyor. Fakat bazı öğrencilerin de belirttiğine göre, armut.com da size yardım teklifinde bulunuyor. Peki, bu dili eğitiminiz için armut.com doğru platform mu? Armut İngilizce özel ders ve eğitmenleri sizi konuşturur mu? Denemeye değer mi? Sizler için detaylıca yanıtladım.

İçindekiler

Armut.com Nedir?

Armut.com, ihtiyaç duyduğunuz geniş bir yelpazede hizmet almanızı sağlayan aracı bir platformdur. Örneğin, evdeki masanızın tadilatı için bir marangoza ihtiyaç duyduğunuzda, armut aracılığı ile size hizmet sağlayacak kişilere erişebilirsiniz. Bu tek örneği, sayısız hizmet türüne genelleyebilirsiniz. Hatta konumuz olan İngilizceye dönelim. Armut, çeşitli zanaat alanlarında size gerekli hizmeti almanız için bir zemin sağlamasının yanı sıra, bir çok eğitim neferi de öğrencilerini burada bekliyor. Sonuçta, eğitim de bir hizmet türü. Armut.com’da sıhhi tesisatçıyla bir İngilizce öğretmenini aynı anda bulmanın mümkün olması, beni de epey şaşırttı. Fakat siz de biliyorsunuz ki, ülkemizde İngilizce eğitimine ne kadar çok ihtiyaç duyan varsa, bu konuda da ders vermek ve kendine bir gelir kapısı edinmek isteyen o kadar da birey var. Hal bu olunca, Armut platformunda İngilizce öğretmeni de bulmak mümkün hale gelmiş durumda.

armut.com

Armut Özel İngilizce Dersleri Nedir?

Armut.com adlı platformda İngilizce eğitmeni bulacağım aklıma dahi gelmezdi. Belki bilenleriniz vardır; Ankara’da, her katında kötü tabelalı İngilizce kurslarının olduğu binayı bazılarınız bilir. Fakat bir pasajda ayakkabı tamircisiyle terzinin komşusu olan İngilizce öğretmeni görmek şaşkınlık yaratırken, ilk işaret ettiğim durum gayet normaldir. Çünkü İngilizce eğitimi belli bir profesyonellikle gerekli temeller üzerine oturtulmalıdır. Tıpkı yüz yüze eğitimde gerekli masa sandalyeler, tahta ve derslikler gerektiği, ve terzinin komşusu olarak var olamayacağı gibi, farklı bir amaca hizmet eden platformda da İngilizce eğitimi sunmak hayli marjinal.

armut-hizmetler

Kısacası, tesisatçı hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda nasıl bu alanda çalışan kişileri Armut size sunuyorsa, aynı şekilde İngilizce eğitmenlerini de listeliyor. Dileyenler, bu uygulamada boy gösteren eğitmenlerden birini seçip, anlaşarak İngilizce öğrenebilir. Kısacası, Armut size bir ders ya da kurs içeriği sağlamıyor. Sadece, özel İngilizce öğretmenleri de bu uygulamaya kaydolmuş, ve dil eğitimi hizmeti için öğrencileri bekliyor.

Armut Bünyesindeki Özel İngilizce Öğretmenleri

Şimdi gelin, Armut adlı platformda bulabileceğiniz İngilizce eğitmenlerini inceleyelim. Armut’un şu an belirttiğne göre, sitede tam 2966 tane İngilizce öğretmeni var. Bu eğitmenlerin anadili Türkçe fakat bir tane de anadili İngilizce olan birine denk geldim. Genel olarak baktığınızda hepsi profesyonel ve deneyimli olarak tanıtmış kendilerini.

Armut bünyesindeki eğitmenler, yaşadıkları şehir ve semtleri de sıklıkla belirtmiş. Bunun sebeplerine daha sonra değineceğim. Gelin şimdi Armut ile almayı düşündüğünüz derslerin maliyetine bakalım.

Armut Özel İngilizce Dersleri Fiyat ve Maliyeti

Elbette bu dersler de size bir maddi götürüyle geliyor. Fakat bu sitede sabit bit fiyat politikası yok. Her bir eğitmen, kendi uygun gördüğü fiyatı talep ediyor. Bazı eğitmenler daha cüzi miktarlar talep ederken, bazı hocalar sizi madden zorlayabilir.

Armut bünyesindeki eğitmenlerin talep ettiği en düşük fiyat 200 TL civarında olurken, 2000 TL’ye kadar ücret talebi ile karşılaştım. Fakat maliyet çıkarma noktasında size bir faydam dokunamıyor. Çünkü haftada kaç saat ders alacağınız, dersin süresi, öğretmenin evine gidip gelmenin maliyeti, gibi masraflardan şu noktada haberdar değilim. Yani ucu açık bir maliyet çizelgesi var.

Ayrıca vurgulamak isterim ki, özel İngilizce dersi veren platformların ders başı maliyeti, bu platformda erişeceğinizden çok çok daha düşük. Örneğin, doğru indirimleri yakaladığınız sürece Flalingo size 120 TL civarında ders başı maliyet sunuyor. Bunun içinde anadili İngilizce olan eğitmen, Oxford University Press materyali, evinizin konforu ve destek ekibi de var. Dileyenler, detaylar için tıkladı bile.

Merak Edenlere: Armut.com İngilizce Özel Dersler Nasıl Çalışıyor?

Bir önceki bölümde paylaştığım bilgiler sizin için kafa karıştırıcı olabilir. Bu blog içinde genelde online İngilizce eğitiminden bahsediyorum. Fakat bu yazıda değil kurs, öğretmenin evine gidip gelmekten bahsettim. Çünkü söz konusu platformu ve hizmetleri incelerseniz, eğitmenlerin böyle bir talepte bulunduğunu siz de göreceksiniz. Online ya da bir kurs bünyesinde değil, eğitmenlerin evine giderek ders almanız bir norm haline gelmiş durumda. İlk önce bunu kenara not edelim.

Bunun yanı sıra, eğitmenlerin talep ettikleri fiyat ve kendi teklifinizle bir orta yol bulmanız kağıt üzerinde mümkün görünüyor. Yani tüm iletişim, sizin kendi elinizde. Bu noktada Armut size herhangi bir kolaylık sağlamak bir yana, sürecin sağlığı için belli kurallar bütünü de sunmuyor. Yani bu yolla İngilizce öğrenmek, maceracı kişiliklere daha uygun görünüyor.

Aslında bu platform, Livexp, Italki ya da Preply gibi müfredat değil, eğitmen sağlayan platformlara benziyor. Fakat bu saydıklarımın ortak noktası, belli bir amaç için özel olarak dizayn edilmesi, kurallarının olması ve herhangi bir hak ihlali durumunda gerekli desteği sağlama sözü vermesi. Armut, bunların hiç birini barındırmıyor.

Armut Sizin İçin Doğru Platform Mu?

Şimdi her şeyi hızlıca toparlayalım. Bu platformun yabancı dil konuşma ihtiyaçlarınıza yanıt verip veremeyeceği az çok belli. Benim önerim, İngilizce gibi özel bir ihtiyacın, alelade bir platformdan değil, profesyonel bir yerden sağlanması yönünde. Yani nalburla İngilizce öğretmeninin yan yana olduğu bir platformda işlerin kontrolden çıkması pek olası. Hele, internette bir sürü online İngilizce eğitimi veren platform varken. Dileyenler, bu yazımızı okuyarak internette çok daha ucuza çok daha kaliteli İngilizce eğitimi hizmeti sağlayan platformlara dair detaylara erişebilir. Kısacası, benim size tavsiyem yol yakınken bu işi hakkıyla yapmak için gerekli düzlemin olmadı bu platformu tercih etmemeniz yönünde olacaktır.

Sonuç: Armut.com İngilizce İhtiyaçlarınıza Yanıt Verme Noktasında Yetersiz Kalıyor

Bugünkü yazımızda armut.com sitesini konuk alarak, sunduğu dil eğitimi imkanı üzerinde tartıştık. Bu platformda özel ders sağlayan eğitmenler bulunuyor. Fakat bu sitede marangozdan ayakkabı tamircisine farklı zanaat ve hizmet türünde hizmet veren kişiler bulunmakta. İngilizce eğitmenleri de bu treni kaçırmamış ve bu platformda da boy göstermiş. Fakat hem eğitim için gerekli düzenleme yok hem de maliyeti yüksek. Konu üzerinde destek sağlanmayan bu platform, ihtiyaçlarınız için doğru yer değil. Bu sebeple, sizler için en doğru çözümün İngilizce odaklı online eğitim platformları olduğunu düşünüyorum. Peki sizin fikirleriniz neler? Bu platformu İngilizce öğrenmek için kullananlar var mı? Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bu yazıdan da bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu