fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Ankara İngilizce Kursu: Fiyat-Performans Analizleri

Ankara İngilizce kursu: fiyat performans analizleri ve tavsiyelerle bugün de sizlerle beraberim. İngilizce konuşma yeteneklerini kazanıp hayatında yeni bir sayfa açmak isteyenlerin cevabı kurslar olmuştur. Ülkemizin eğitim sistemi İngilizce konusunda sınıfta kaldıkça, apartman daireleri size İngilizce konuşturma vaadiyle kapılarını açtı. Yıllarca dil öğrenememe sorunu ve buna karşın sizleri yüklü paralar karşılığında ağırlayan kurslar bugüne kadar geldi. Fakat daha kritiği, bu kurslardan da eli dolu ve İngilizce konuşarak dönenlere de rastlayan hiç yok. Gelin bu yazıda, İngilizce konusundaki bu makus talihe nasıl bir son vereceğiniz konusunda dertleşelim. Bu yazı, siz Ankara İngilizce kursu ve dersleri araştıranlara geliyor:

İçindekiler

Ankara İngilizce Kursu Hakkında

Ankara İngilizce kursu, bu ilde yaşayan İngilizce meraklılarının sorup soruşturduğu bir eğitim metodu olarak karşımızda. Bu yöntem, günümüz teknolojik imkanları ve eğitimdeki inovasyonlarla kıyaslandığında epey geleneksel kalıyor. Ankara’da yaşayanlar gerekli İngilizce çözümlerini yüz yüze kurslarda arıyor. Bu arayışın sizi götürdü yer, muhtemelen Kızılay olacaktır. Brutalist mimarinin örneği binaların katlarına sıralanmış İngilizce kurslarının tabelaları kim bilir kaç yıl öncesine gidiyor. Liseden tanıdığınız sıraların sizi selamladığı, en az 10 kişilik sınıflarda ders gördüğünüz bu kurslarda teneffüs zili dahi bulunuyor. Ayrıca, Ankara ya da İstanbul farketmeksizin alacağınız yüz yüze kurslara erişiminiz sadece 9-18 saatleri arasına sıkıştırışmış vaziyette. İtirazı olan?

İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

Yol ve yemek parası maliyetinden dahi bahsetmediğim; işi, okulu, ailesi olanların pek çok şeyi ihmal etmesini gerektiren İngilizce kurslarını bir süreliğine kenara alalım. İngilizceciniz olarak, eğitim sürecinize dair tavsiyelerde bulunmak isterim. Tavsiyeme konu edeceğim metotları sizin için en iyi şekilde sağlayan kurslara bir göz atmanız önerisinde de bulunacağım. Seçim yapmak, derslere katılmak ve İngilizcenizi geliştirmek ise tamamen size kalmış. İşte, İngilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler:

Esnek Eğitim

Şehirler kalabalıklaşıyor, trafikteki yoğunluğun yanı sıra toplu taşıma yöntemleri de bazılarınız için çile çekmek anlamına geliyor. Alacağınız iki-üç saatlik İngilizce dersi için bir bu kadar süre de yolda harcamanız hem zaman, hem de para kaybı anlamına geliyor. Bunun yanı sıra dışarıda yemek için harcanılan para da artık azımsanmayacak noktada. Hele hele gün içinde sizi bekleyen sorumluluklarınız varsa, aynı koltukta iki karpuz taşıyor olacaksınız. Esnek eğitim, dilediğiniz zaman dilediğiniz yer İngilizce öğrenmeniz imkanını sunuyor. İster evde, ister işte tek yapmanız gereken şey derse bağlanmak. Böylelikle ne ekstra masraf, ne de yol derdiniz olacak. Böyle bir imkan varsa, benim size tavsiyem İngilizce eğitiminiz için esnek bir çözüm aramanız yönünde.

Kaliteli Materyal

flalingo hakkında her şey ve Oxford University press materyalleri

İngilizce derslerine yakından bakacak olursak öğrencilere tavsiyem kaliteli materyalden taviz vermemeleri hakkında olur. Kurs boyu sizinle olacak bu materyaller adım adım gelişmeniz için düzenlenmiştir. Konuları doğru sırada öğrenmeniz ve ders içinde kavramanız konusunda kaynak kitaplara güvenebilirsiniz. Fakat bunların gerekli standartlara uyması ve kaliteli olması da sürecin sağlığı açısından çok kritiktir. Ben size Oxford University Press dahilinde hazırlanmış kitapları öneriyorum. Daha detaylı içerik bilgisi ve tavsiye nedenlerime buradan ulaşabilirsiniz.

Konuşarak İngilizce Öğrenmek

Listemizin bu maddesini yıldızlayalım. Şu ana kadar İngilizce konusunda ülkece başarısızlığımızı konuştum. Gerek okulda gerek kursta İngilizce öğrenirken emeğimizin karşılığını alamıyoruz. Bunun en temel sebebi, İngilizceyi ezbere öğrenmeye çalışmamız. Elbette bu hayatı siz öğrencilere yıkmak yanlış olur. Fakat alacağınız İngilizce derslerinde size ne kadar konuşma imkanı sağlandığını öğrenmeniz gerekiyor. Bu doğrultuda yapacağınız doğru seçimler sizi mutlu sona ulaştıracaktır. Çünkü İngilizce ya da diğer diller ancak ve ancak konuşularak öğrenilir. Bunun sebebi ise, dilin canlı bir olgu olmasından kaynaklanıyor. Dil, iletişime geçildiği sürece yaşar. Eğer siz öğrendiğinizi pratiğe dökemezseniz, tüm ezberiniz zihninizde kalır fakat dilinizde yer edinemez.

Güçlü Eğitmen Kadrosu

Madem dili konuşarak öğrenmek en entkili yöntem. Peki bu metodu hayata geçirecek elementler nelerdir? Bunlardan ilki olarak güçlü eğitmen kadrosunu gösterebiliriz. Size İngilizceyi ezberletmekle yetinmeyecek, konuşmaya cesaretlendirecek eğitmenler tüm süreci aydınlığa taşıyacaktır. Hatalarınızı gösterip ders çıkarmanız noktasında deneyimli, sizi motive edecek eğitmenler hayat kurtarıcı olacaktır. Özellikle esnek eğitim ilkesiyle birlikte dünyanın farklı noktalarından anadili İngilizce olan kişilerle de tanışma imkanınızı değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Eğer “bu eğitmeni nereden bulacağım” diye düşünüyorsanız linkteki bilgiler yardımınıza koşacaktır.

Birebir Özel İngilizce Dersleri

Konuşma derslerinin İngilizce eğitiminin temeli olduğunu söyledik. Güçlü eğitmen kadrosu ve profesyonel eğitmenlerin yanı sıra bu yapıyı ayakta tutacak kolonlardan bir diğeri ise birebir derslerdir. Bu zamana kadar aldığınız İngilizce derslerinin sizi bir sonuca götürmemesinin nedeni İngilizce konuşmamaktı. Fakat bu hatayı ortaya çıkaran asıl neden, derslerin kalabalık bir şekilde işleniyor olması. Okulda 35 kişiye varan, yüz yüze kurslarda 15 kişilik sınıflarda hoca kime söz hakkı versin? Üç kişi ikişer cümle kursa ders bitecek. Eğitmenlerin dönütler için de vakti kalmıyor bile. Bu sorunlar yaşanmasın diye, birebir dersler almanız büyük fark yaratacaktır. Sadece sizin ihtiyaçlarınız için dizayn edilmiş derslerle verim elde edeceğinize inancım tamdır.

Ankara İngilizce Kursu Alternatifleri

İngilizce öğrenmek isteyenler için önceki bölümde 5 olmazsa olmaz saydık. Peki bunlardan ne anlamamız gerekiyor? Ankaralılar çareyi yüz yüze kurslar yerine online İngilizce uygulamalarında aramalı. Bunca zamana kadar bir şekilde ayakta kalmış fakat İngilizce konuşan tek bir mezun verememiş Ankara İngilizce kursları gerçekle yüzleşmeli. Hem kolay çözümler hem de kaliteli içerik sağlayan online platformlar gayet geçerli ve efektif alternatifler. Eğer online kurslara dair aklınızda soru işaretleri varsa bu yazımız size gerekli bilgileri aktarıyor olacak. Fakat benden spesifik bir öneri bekliyorsanız, sizlere Flalingo adlı online İngilizce kursu ve platformunu tanıtmak isterim. Özellikle kaliteli içerik ve müşteri desteğiyle sevilen bu platformun müfredatını her seviyeden İngilizce öğrencisi için çok ideal buluyorum. Siz de dilerseniz bir göz atabilirsiniz.

Sonuç: Ankara İngilizce Kursu Her Yerde 7/24 Sizinle Olsun

Flalingo logo

Sonuç: Ankara İngilizce kursu her yerde 7/24 sizinle olsun! Bugünkü konumuz kendisi için İngilizce eğitimi ve kursu arayanlara özeldi. Ankara’da ikamet edenlerin arattığı bu soruya karşın, gidecekleri muhtemel kursların genel bir haritasını çizdim. Benden tavsiye bekleyen öğrencilerime, bir kursun olmazsa olmazlarını listeledim. Fakat sonuçlar bizi online platformlara götürdü. Erişilebilirlik ilkesiyle yola çıkmış uygulamaların birebir dersler ve anadili İngilizce olan eğitmenlerle tamamladığı sitelerin İngilizce öğrencileri için doğru çözüm olduğuna inanıyorum. Örneğin, Flalingo bahsettiğimiz konularla kalitesiyle beraber ön plana çıkıyor. Fakat seçim elbette sizin. Bugünlük de önerilerimin sonuna geldim. Bu yazıyı sonlandırırken size İngilizce eğitiminizde başarılar diliyorum. İngilizce sizinle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu