fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

İzmir İngilizce Kursu: İngilizce İçin Doğru Adres Mi?

İzmir İngilizce Kursu: İngilizce için doğru adres mi? İngilizce konuşmak isteyenler çareyi nerede, ne yöntemle aramalı? Bugünkü konumuz İzmir İngilizce kursları. Örgün eğitimde beklediği sonucu alamayan kişiler, çareyi kurslarda arıyor. Bu süreci sizin için daha sağlıklı hale getirecek etmenleri ele aldığım bu yazıda, seçim aşamasında olan öğrencilerin kulağına küpe olması gereken uyarılarım var. Buyrun yazıya!

İçindekiler

İngilizce Eğitimini Olumlu Yönde Etkileyecek Elementler

İngilizce kursu İzmir, Ankara ya da İstanbul farketmeksizin tek bir amaç için çalışmalı: öğrencilere İngilizce konuşturmak. Bunu başarmak için verimi kanıtlanmış metotlar eğitimcilere yol göstermeli. Aslında az sonra sayacağım elementler üzerinde hepimiz fikir birliğine varacağız. Fakat çözemediğimiz bir şey var ki, ülkemiz insanları hala İngilizce konuşmakta zorluk çekiyor. Neredeyse her üniversite, bölüm müfredatlarını İngilizce olarak veriyor. Bunun için de bir senelik hazırlık eğitimi vermesine rağmen, öğrenciler iş hayatına eksik İngilizce ile başlıyor. Hem öğrenciler, hem çalışanlar bu eksikliği gidermek için çeşitli yollar arıyorlar. Peki, İngilizce konuşmak için neler yapmak gerekiyor?

Özelleştirilmiş İçerik

Özelleştirilmiş içerik, alacağınız kurs süresini en efektif yönde kullanmanız noktasında katkı sağlayacaktır. Örneğin, İngilizce derslerini TOEFL ya da IELTS gibi sınavlarda başarılı olmak için alıyorsanız, kursun içeriği de bunlarla uyumlu olmalıdır. Bu noktada çocuklar için İngilizce, akademik İngilizce ve iş İngilizcesi gibi özel içerikler seçtiğiniz kursun bünyesinde size sunulmalı.

Seviye Tespit Sınavları

Seviye tespit sınavları, İngilizce eğitiminizin haritasını çıkarmak için kritik bir önem taşıyor. Kursların başlangıç aşamasında sizi sınayıp ihtiyacınız doğrultusunda bir plan çıkarması önemli. Örneğin siz kendi seviyenizi B1 olarak belirlemenize rağmen daha ileride ya da geride olma olasılığına karşın kurslar işi sıkı tutmalı. Aksi takdirde aldığınız derslerden herhangi bir verim göremeyebilirsiniz.

Tek Kişilik Özel Dersler

İngilizce konuşmak isteyenlere bir diğer çözüm önerim, kendileri için birebir ders ortamı yaratmaları yönünde. Daha doğrusu, özel eğitmenle birebir şekilde ders işlemelerine olanak sağlayan bir kurs bulmanız gerekiyor. Şayet anlamadığınız yerler olursa, kafanıza bir soru takılırsa doğrudan öğretmene sorabilirsiniz. Anında alacağınız yanıtlar ya da konu tekrarı ile öğrendikleriniz pekişecektir. Bu anlattığım senaryonun kalabalık bir kurs ortamında gerçekleşmesi pek mümkün değil. Öğrenme hızı, yatkınlıkları ve amaçları birbirinden farklı kişilerin sorularını aynı anda doğru şekilde yanıtlamak epey zor. Zaten İngilizce eğitiminde ülkece geride kalmamızın sebeplerinden biri de birebir derslerin uzun bir süre yaygınlaşmaması olarak gösterebiliriz. Bu özel içeriği hangi kursların sağladığını merak edenler yazımı ziyaret ederse meraklarına yanıt bulabilir.

Alanında Uzman Eğitmenler

Birebir dersler pek çok düğümü çözse de, sürecin başarıyla tamamlanması için de iyi bir eğitmen yardımı almak şart. Derslerde gerekli motivasyonu size sağlayacak bir eğitmen bulmak her şeyi daha eğlenceli hale çevirebilir. Bunun için öğretmenlerin işini sevmesinin yanı sıra gerekli mesleki olgunluğa da erişmesi gerekiyor.

Konuşma Pratikleri

Alanında uzman İngilizce öğretmenlerinin asıl farkı yaratacağı husus konuşma pratikleri olacaktır. Çünkü iyi eğitmenler bilir ki, İngilizce konuşmak isteyenler, İngilizceyi konuşarak öğrenmelidir. Bunun için öğretmen öğrenciyi desteklerken sürekli dönütte bulunmalıdır. Konuşarak hatalarından ders çıkaran öğrencilerin İngilizce öğrenme sürecinde attığı adımlar daha sağlam olacaktır. Tabi ki bu pratiklerin yapılması için birebir dersler en doğru ortamı sağlayacaktır.

İnteraktif Dersler

Her ne kadar derste öğrencinin konuştuğu İngilizce eğitim metodundan bahsetmiş olsak da, interaktif dersler konusuna da vurgu yapmamız lazım. Bazı kurslar bireysel çalışmaya daha fazla alan sağlıyor. Fakat tek yönlü öğrenim süreçleri konuların hızla unutulmasına yol açıyor. Öğretmen ve öğrencinin benzer bir efor sarfetmesi ve kuvvetli iletişim kurulması en önemli etken. Hem kelime, hem gramer pratiklerinin yapılması, farklı konular üzerinde bilgi paylaşımı ve ders sonunda ödevlendirme ile interaktif süreçler her kursun ilk hedefi olmalı.

İzmir İngilizce Kursu: Öğrenciler Ne Yönde Karar Vermeli?

Sizler için İngilizce eğitimini başarıya ulaştıracak etmenleri kabaca saydım. Peki bunların hepsini bir arada bulmak mümkün mü? Hemen cevap vereyim; evet. Tüm bu saydıklarım ve daha fazlasını bulmak ve İngilizce konuşmak herkes için mümkün. Fakat araştırdığımız İzmir İngilizce kursu konusunda bunu tekrar etmem mümkün değil. Çünkü eğitim sisteminde eleştirdiğimiz her hata, yukarı saydıklarımın zıttını uygulayan yüz yüze İngilizce kurslarında mevcut. Elinizdeki telefondan, İzmir’den dünyanın bir ucuna bağlanıp, anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak öğrenmek varken, kimin kara tahtalara, sıralara ihtiyacı var? Teknoloji eğitime entegre oldukça aradığımız İngilizce çözümleri de daha erişilir oluyor. Bu yüzden, İzmir İngilizce kursu konusunda araştırma yapan öğrenciler yönlerini sanal dünyaya çevirmeli, ve tüm bu saydıklarımızı sağlayan online platformlarda yerini ayırtmalı.

İzmir İngilizce Kursu Alternatifleri

Peki, bu zamana kadar alışmış olduğunuz İngilizce kurslarına alternatif var mı? Buna da yanıtımız evet. Önceki bölümde, hem birebir derslerin, hem de anadili İngilizce olan eğitmenlerin desteğini size getiren online platformlardan bahsettik. Fakat benden bir isim bekleyen öğrenciler var. Lafı uzatmadan naçizane tavsiyemi veriyorum: Flalingo. Her öğrenci için birebir dersler sunan Flalingo, sizi anadili İngilizce olan profesyonellerle 7/24 buluşturuyor. Flalingo ile İngilizce öğrenmenin nasıl bir deneyim olduğunu merak ediyorsanız, bu yazıda bir öğrenci sizler için anlatmış. Kısacası İzmir İngilizce kursu arayanlar, çözümü sanal dünyada bulabilir. Hem yol masrafı, vakit kaybı ve kendi sorumluluklarından feragat etme külfetinden kurtulursunuz, hem de kaliteli içerikle İngilizceyi öğrenirsiniz. Eğer online kurslara karşın içinizde bir şüphe varsa bu yazı tam size göre.

Sonuç: İzmir İngilizce Kursu Bizi Online Uygulamalara Götürüyor

Sonuç: İzmir İngilizce kursu bizi online uygulamalara götürüyor çünkü öğrenciler için en kalitesini yüz yüze kurslar veremiyor. Bugünkü konumuz İzmir İngilizce kursu ve dersleriydi. Siz İngilizce konuşmak isteyen bireyler için öncelikle gerekli ipuçları ve kriterleri verdim. Sonrasında bu liste ile İzmir İngilizce kurslarını karşılaştırarak bir yol ayrımına vardık. Online uygulamalar hem özel ders, hem profesyonel öğretmen imkanı sunarak, kursları 7/24 düzleminde sunuyor. Öte yandan, geleneksel kurslar hala ezberci zihniyetle boğuşuyor. Her ne kadar tercih sizin olsa da, bu şartlarda en mantıklısı online kurslarda İngilizce öğrenmek. Hele de, aradığınız her şeyi ve daha fazlasını sunan Flalingo gibi bir uygulama varken. Bu tavsiyemi de size verdikten sonra yazımı noktalıyorum. İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu