fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Flalingo Kids mi Cambly Kids mi? Hangisi Çocuklar için İdeal?

Flalingo Kids mi Cambly Kids mi? Hangisi çocuklar için ideal diye düşünüp duran ailelerin sayısı epey fazla. Çünkü bir platform daha çok kalitesi ve doğrudan kullanıcı önerisi ile, diğeri da tamamen çocuklara yönelik ders içerikleriyle takdir topluyor. Peki, aileler burada ne seçim yapmalı? Bu seçimde kefeleri tartarken çok hassas davranmak gerekiyor. Çünkü yanlış seçim, çocukları İngilizce derslerinden soğutabilir. O halde ebeveynlere çok iş düşüyor. İngilizceciniz olarak ben de iki platformu sizler için genel hatlarıyla özetliyorum. Buyrun Flalingo Kids mi Cambly Kids mi yazıma!

İçindekiler

Flalingo Kids mi Cambly Kids mi? Büyük Karşılaşma

Flalingo Kids mi Cambly Kids mi? Karar zamanı gelince işlerin içinden çıkmak zor olabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken, her detayı araştırıp iki rakibi de tartmak. Hakemin sizin olduğunuz bu karşılaşmada kazanan, çocuklar için en iyisini en doğru şekilde sunan uygulama olmalıdır. Bu noktada ben de sizlere yardımcı olmak için bu iki uygulamadan bahsedeceğim. Flalingo ve Cambly, genelde yetişkinler kategorisinde İngilizce dersleri verirken, çocuklar için de özelleştirilmiş içerikleri “kids” tabelası altında sağlayan iki platformdur. Her ne kadar çalışma şekiller yönünden benzeseler de, detaylarda iki platform da epey ayırışıyor. Gelin şimdi iki platformu karşılaştıralım.

Flalingo Kids

Flalingo Kids platformunun doğru uygulama olup olmadığına karar vermek için bakmanız gerekenler öğretmen kalitesi, programın düzenli işleyişi ve çocuklar için en uygun içerik olarak listelenebilir. Gelin, Flalingo Kids çocuklara neleri, ne verimle sağlıyor inceleyelim.

Flalingo Kids Öğretmenleri

Flalingo Kids, çocuklar için doğru öğretmeni bulmak amacıyla, belki de hiçbir yerde olmayan akıllı öğretmen algoritmasıyla çıkageliyor. Aileler çocukların yaşı, seviyeleri ve hedefleri gibi özellikleri sistemde cevaplıyor. Bunun karşılığında sistem en doğru öğretmenleri bulup size listeliyor. Sonrasında dilediğiniz eğitmeni seçerek çocuklarınızı derslere başlatabiliyorsunuz. Fakat süreç içinde çeşitli nedenlerden dolayı öğretmeninizde bir değişikliğe gitmek isterseniz destek ekibi de sizlere gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Derslerin Yapısı

Flalingo Kids ile dersler bire bir düzen içinde ilerliyor. Yani sadece bir öğretmen ve öğrenci ile kalitede taviz vermeden eğitim almak mümkün. Böylelikle öğretmenler çocukların ihtiyaçlarıyla özel olarak ilgilenebiliyor. Bunun bir avantajı da, derslerin konuşma ağırlı geçmesi. Biliyorsunuz ki ülkece muzdarip olduğumuz konulardan biri de İngilizce konuşamamak. Gelecek nesiller bu problemle karşılaşmasın diye Flalingo Kids, dersleri konuşma pratiği merkezinde dizayn ediyor.

Oxford University Press Materyalleri

Bildiğiniz gibi İngilizce eğitiminde kullanılan kaynakların kalitesi de verimin doğrultusunu belirleyen faktörlerden. Bu sebeple çocuklar İngilizceyi doğru ve planlı bir şekilde öğrensin diye, en kaliteli kaynaklar sağlanıyor. Çocuklar için özel olarak hazırlanmış Family and Kids kaynakları da Oxford kütüphanesinden size ücretsiz ve sınırsız bir şekilde ulaşıyor. Hem ders içinde hem de ders dışında çocuklar bu kaynakları severek kullanıyor. Materyal konusunda kafanıza takılan sorular olursa linke tıklayarak çocuklarınızın sahip olacağı seri hakkında daha detaylı bir okuma yapabilirsiniz.

Aileler İçin Danışmanlık

Belki de Flalingo Kids’i diğer platformlardan ayıran en önemli özelliği, ailelere sağladığı danışmanlık hizmeti olabilir. Bu servisin amacı, çocukların İngilizce eğitiminde kat ettikleri yol konusunda aileleri bilgilendirip, sonraki aşamalar için gerekli planları çıkarmak. Bu süreçte çocuklar nihayetinde kendi başına değil. Bu yüzden sürece aileleri de dahil edip doğru bir şekilde bilgilendirmek de eğitimin ciddiyetini arttırarak başarıyı getiriyor. Rakip uygulama Cambly Kids bölümümüze geçmeden evvel bu yazıyı okuyarak Flalingo Kids hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Cambly Kids

Cambly Kids de başarılı bir reklam politikasıyla adını ebeveynlere duyurmuş bir uygulama. Geniş bir hizmet ağı ve öğretmen kadrosuyla çocuklar için de İngilizce öğretiyor. Yine eğitimi bire bir öğretmen ve öğrenci düzleminde canlı dersler şeklinde sunan Cambly Kids, Flalingo Kids ile epey benzeşiyor. Normalde grup dersleri de sunan Cambly platformu, bu uygulamayı “kids” kategorisine getirmemiş. Bu bir avantaj sayılabilir. Gelin şimdi Cambly Kids nasıl bir eğitim sunuyor, birlikte inceleyelim.

Cambly Kids Öğretmenleri

Bu uygulamadaki öğretmenleri siteyi ziyaret ederek görebilirsiniz. Fakat sizler için kendilerinden bahseden öğretmenlerin açıklamalarını görebilmek için dahi sizden üyelik istiyorlar. Yani, öğretmenlerin eğitim geçmişi, deneyimleri, çocuk gelişimi konusundaki donanımları konusunda önceden bilgi almak mümkün değil. Ayrıca her ne kadar yüzde yüz oranla anadili İngilizce olan öğretmenleri kadrosuna kattığını söylese de, Cambly Kids’te anadili İngilizce olmayan kişiler de var. Burada, uygulamanın yeterinde şeffaf olmaması can sıkıcı görünüyor.

Cambly Kids Ders Planı

Cambly, genel hatları itibari ile kurs ya da okul içeriği sağlamaktan çok anlık olarak herhangi bir eğitmenle bağlantı kurmanız için geliştirilen bir platform. Yani bir ders programına bağlı kalma konusunda verilmiş bir söz yok. Çocuğunuz sevdiği öğretmeni ikinci bir defa göremeyebilir. Ya da konu ve dersler arasında da belli boşluklar olması, Cambly’nin tabiatından kaynaklanıyor. Çünkü, tekrarlamak gerekirse, Cambly anlık eğitmen bulmanız için oluşturulmuş bir uygulama. Bu yüzden hem çocukların ihtiyacı, hem de uygulamanın prensiplerini iyi tanıdığınızdan emin olmalısınız.

Kullanılan Kaynaklar

Cambly Kids ile çocukların İngilizceyi nasıl öğreneceğini merak eden ebeveynler, kaynaklar konusunu araştırmalı. Fakat daha önce de dediğim gibi, Cambly belli bir ders planı veya müfredat sağlayan bir uygulama değil. Flalingo Kids’ten farklı olarak çalışan Cambly Kids, temel bir plan veya kaynak sağlamıyor. Hatta Cambly kullanıcıları, derslerde öğretmenlerin slaytları ile ders işlediğini söylüyor. Bunun yanı sıra, Cambly Kids bünyesinde çocuklara yönelik hazırlanmış bazı pratikleri bulmak mümkün. Konu konu bulacağınız bu pratikler temel bir plan yerine ek materyal görevi üstleniyor. Ama maalesef, Oxford University Press kalitesinde bir içerik sağlamaları da mümkün değil.

Aileler Ne Diyor?

Çocukları İngilizce öğrensin diye iki platform arasında seçim yapmak durumunda kalan ailelerin yardımına, hali hazırda bu uygulamaları kullananlar yetişiyor. Uygulamanın fragmanı görevini üstlenen ebeveyn yorumları bu araştırma sürecinde epey faydalı olabilir.

Flalingo Kids Kullanıcıları Neler Diyor?

Flalingo Kids’i kulanan ebeveynler bu uygulamadan memnun kalıyorlar. Bu platform içerisinde Flalingo Kids’i ebeveynlerle bir teste tutmuştum. 10 aile çocukları için Flalingo Kids’i bir ay boyu denedi ve sonucunda ortalama olarak 10 üzerinden 8 aldı. Dileyenler konunun detaylarına bu linkten erişiyor.

Öte yandan Flalingo, Trustpilot dediğimiz dünya çapından kullanıcıların buluşup markaları değerlendirdiği platformda da epey yüksek puanlar almış. Flalingo, 5 üzerinden tam 4.7 puan almış. Linke tıklayarak bu yorumları siz de inceleyebilirsiniz.

Cambly Kids’in Performansı

Fakat Cambly Kids kanadına geçtiğimizde, Trustpilot platformunda kullanıcıların düşük puanları dikkat çekiyor. 5 üzerinden 3.8 alan Cambly, maalesef rakibinden kötü bir performansa sahip. Detaylar linkte.

Sonuç: Zafer Flalingo Kids’in Oluyor!

Bugünkü yazımızda ailelerin gözünden kaçmayan iki popüler uygulamayı karşılaştırdım. Flalingo Kids mi Cambly Kids mi diye soran ebeveynlerin yardımına koşacak olan bu yazıda, ana hatlarıyla uygulamaları özetledim. Her ne kadar bazı yönleriyle benzeşse de, hizmet politikası olarak ayışıyorlar. Özellikle Flalingo Kids çocuklar için dil okulu işlevi görürken, Cambly daha çok anlık öğretmen bulma üzerine kurulu. Bu da Cambly Kids’i düzenli plan, kaliteli içerik ve eğitmen konusunda geri plana atıyor. Sonuç olarak, bu karşılaşmanın galibi Flalingo Kids oluyor? Bu konuda sizin fikrleriniz neler? Yorum yaparak hem diğer ailelere, hem de İngilizcecinize güzel bilgiler verebilirsiniz. Bugünlük de benden bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu