fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Trustpilot Yorumları Online İngilizce Öğrenenleri Niye İlgilendirmeli?

Trustpilot yorumları, online İngilizce platformu arayanların ilgisini cezbetmese de, İngilizcecniz olarak bence çok kıymetli. Online İngilizce konsepti belli markaların uygulamalar ve internet sitesi aracılığıyla sunduğu bir eğitim biçimidir. İngilizce konuşmak isteyenlerin yeni gözdesi diyebiliriz bu eğitim formatı için. Ancak hepsi bir değil. Her birinin eğitim şekli, fiyatı, paketleri, kuralları, kaideleri, sunduğu deneyimi çeşit çeşit. Seçim aşamasında rol oynayan faktörler say say bitmez. Bu noktada online İngilizce öğrenmek isteyenler de platformlar hakkında yorumlara bakıyor. Bence, bu aşamada bir de Trustpilot sitesi üzerinde yorumlara bakın. Nedenleri az sonra!

İçindekiler

  1. Trustpilot Nedir?
  2. Online İngilizce Kursu Seçerken Yorum Okumanın Önemi
  3. Trustpilot Yorumları Online İngilizce Öğrencileri Tarafından Neden Okunmalı?
  4. Trustpilot Üzerinde Gördüğümüz Yorumları Nasıl Değerlendirmeliyiz?
  5. Online İngilizcenin En İyisi Trustpilot’ta Flalingo Oluyor!
  6. Sonuç: Trustpilot Yorumları ile En İyi Online İngilizce Uygulamaları Birkaç Tık Ötede!

Trustpilot Nedir?

Trustpilot, ülkemizde o kadar fazla ziyaretçiye sahip olmasa da, dünyanın pek çok ülkesinde faydalı olan bir platformdur. Bu platform, ürün ve hizmetlerin değerlendirildiği bir platformdur. Bir nevi Şikayetvar gibi değerlendirin. Ama biliyoruz ki Şikayetvar sitesine gitmemizde olumlu motivasyonlar yerine olumsuz durumlar önemli bir paya sahip. Yani bir markanın ürününü aldınız; size yardımcı oldular, güzel bir hizmet sağladılar ve sizi tatmin ettiler. Bu kanal ile teşekkürlerinizi iletebilirsiniz de. Ancak olumsuz yorumlar da bu platformun doğasında var. Yani, bir ürün ve hizmeti hem olumlu hem olumsuz yönleriyle, Trustpilot yorumlarında tartabilirsiniz.

Online İngilizce Kursu Seçerken Yorum Okumanın Önemi

Online İngilizce kursu dediğimiz belli başlı markalar var. Bunları siz de biliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse Cambly, Open English, Flalingo, Preply, Livexp, EF English Live, Konuşarak Öğren gibi uygulamaları gündeme alabiliriz. Bu arada, bu listeye göz atarak popüler online İngilizce platformlarına da bir göz atabilirsiniz. Bu uygulamalardan biri ilginizi çekmiş olabilir. Gözlemlerim şu ki, acaba marka tanıtımı ne kadar gerçek diye yorumları okumak isteyenlerin sayısı çok fazla. Ki bu hem haklı hem de doğru bir istek.

Çünkü, herkesin online İngilizce öğrenirken farklı amaçlar, istekleri ve beklentileri vardır. Online İngilizce kursu maliyeti altına giren öğrenciler ise bunun karşılığını misliyle hak ediyor. Ancak yanlış kararlar sizi hem paradan hem vakitten hem de hedeflerinizden edebilir. Dikkatli olmak için ince eleyip sık dokumak lazım. Online İngilizce platformlarına dair yorumları okumak da bir nevi gerçekleri araştırmak demek. Böylece öğrenciler kendileri için daha doğru platformu seçebilir. Benim de tavsiyem mümkün olduğunca çok yorum okuyun ve organik olanlara pür dikkat kesilin.

Trustpilot Yorumları Online İngilizce Öğrencileri Tarafından Neden Okunmalı?

Trustpilot platformunun envai çeşit hizmet ve markaya ait kullanıcı değerlendirmesi barındırdığından bahsetmiştim. Buna tanıdık online İngilizce kursları da dahil. Popüler çoğu online İngilizce sitesi, Trustpilot üzerinde bir profile sahip ve öğrencilerinden yorumlar alıyor. Eğer online bir dil öğrenme platformundan dersler alarak İngilizceniz ilerlesin isterseniz, Trustpilot tam size göre. Bu websitesinde dilediğiniz markayı aratıp, yorumları inceleyebilirsiniz. Ancak, bu yorumlar karşınıza İngilizce olarak çıkacak. Çünkü Trustpilot, Türkiye’ye özel bir siteye sahip değil. Bu yüzden global yorumları okuyabiliyoruz ve bu yorumlar da İngilizce olarak yazılmış. Ancak doğru online İngilizce platformunu seçerseniz, kısa sürede çeviriye ihtiyaç duymayan biri haline de gelebilirsiniz. Trustpilot yorumları ile online İngilizce uygulamaların sunduğu müşteri memnuniyeti, eğitmenler ve dersler hakkındaki yorumlar, öneriler gibi detayları satır aralarında bulabilirsiniz.

Trustpilot Üzerinde Gördüğümüz Yorumları Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Az önce çok kısa bir şekilde olsa da, organik yorumların akıcı İngilizceniz için önemli olduğunu söyledim. Trustpilot yorumları online İngilizce öğrenenler için zengin bir kaynak olsa da, dikkatli olmak lazım. Ama şunu belirtelim; Trustpilot güvenilir bir platform. Burada yorum girmek için bir profil oluşturmalısınız. İkinci adımda ise hesabınızı “verify” etmelisiniz. Yani o profilin gerçek bir kullanıcıya ait olduğunu ispatlamalısınız. Aksi takdirde Trustpilot, yorumunuzu silecektir. Bu da, Trustpilot yorumları online İngilizce platformları hakkında genel bir şekilde güvenilirlik sinyali taşıyor.

Ancak, Trustpilot yüzde yüz güvenilir diyemem. Örneğin, bazı markaların yorumlarında sürekli aynı konulara değiniyor ve aynı kelimeler tekrarlanıyorsa bu hayra alamet değil. Bu tarz tutarsızlıklar ya da yorum sayısındaki ani değişimler için alarmda kalın. Bu şekilde organik yorumları troll yorumlardan ayırabilirsiniz. Böylece yorumları en doğru platformları ayırt eder, arasından puanı en yüksek olanı kendiniz için seçebilirsiniz.

Online İngilizcenin En İyisi Trustpilot’ta Flalingo Oluyor!

Trustpilot yorumları online İngilizce uygulamaları arasında seçim yapmanız için avantaj sağlayabilir. Çünkü yorumlar dikkatlice incelenerek yayına alıyor. Şayet güvenliği aşan bazı inorganik yorumlar varsa bu bunların nasıl yakalanacağını artık biliyorsunuz. Sonuç olarak Trustpilot yorumları, online İngilizce uygulamalarının faydalarını teyit edici nitelikte.

Bu şekilde online İngilizce uygulamaları arasında bir Trustpilot rekabeti de var. Biz de bu rekabeti daha yakından seyretmek için Trustpilot’a gidebiliriz. Bu esnada göreceğiz ki, Flalingo 4.7’lik skorla rakiplerinden sıyrılıyor. 80’i aşan yorum sayısıyla ve hem eğitmenlerden hem de öğrencilerden gelen övgülerle meraklısının içini rahatlatıyor. Eğer tam sıralamayı istiyor ve tek seferde detaylara hakim olmak istiyorsanız, derlediğimiz içeriğe gitmek için tıklamanız yeterli.

Sonuç: Trustpilot Yorumları ile En İyi Online İngilizce Uygulamaları Birkaç Tık Ötede!

Trustpilot yorumları online İngilizce öğrenenler için ne gibi faydalar sağlar konulu yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda pek tanımadığımız Trustpilot uygulamasını inceledik. Olumlu ve olumsuz yorumlarla ak koyun, kara koyun Trustpilot’da gün yüzüne çıkıyor. Elbette online İngilizce siteleri de bundan nasibini alıyor. Aklınızdan geçen online İngilizce platformunun doğruluğundan emin olmak için Trustpilot değerlendirmelerine bakın derim. Ayrıca, en yüksek puanlı online İngilizce uygulamaları arasında da seçim yapabilirsiniz. Bu noktada en yüksek puanlı uygulama Flalingo oluyor. Bu ipucunu da buraya bırakarak yazımı noktalıyorum. Bir sonraki online İngilizce yardımına değin; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu