fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Cambly vs Engoo: Hangisi Daha Akıcı İngilizce Öğretir?

Cambly vs Engoo karşılaşması ve karşılaştırması, hangi uygulamadan online İngilizce dersleri alması gerektiğine karar veremeyenler arasında yaygın. Herkes, en iyi şekilde İngilizce öğrenmek istiyor. Burada online İngilizce kursundan yardım almaya karar vermişlerle karşılaşıyoruz. Ancak hangisi en iyisi, henüz bir kazanan çıkmamış. Online İngilizce öğrenmek isteyenlere yardımcı olma amacıyla bu yazıyı ele aldık. Gelin bu iki uygulamayı madde madde karşılaştıralım. Bunun yanı sıra her birinin kendine has özelliklerini de sıralayım. Yani kapsamlı bir Cambly vs Engoo maçı olsun. Bakalım en akıcı İngilizceyi hangi uygulama konuşturur?

İçindekiler

  1. Cambly Kimdir, Nedir, Nasıl Bir Uygulamadır?
  2. Engoo Kimdir, Nedir, Nasıl Bir Uygulamadır?
  3. Cambly Dersleri vs Engoo Dersleri
  4. Cambly Eğitmenleri vs Engoo Eğitmenleri
  5. Cambly Kaynakları vs Engoo Kaynakları
  6. Cambly Müşteri Destek Birimi vs Engoo Cambly Müşteri Destek Birimi
  7. Kazanan Kim?
  8. Flalingo’yu Seçenler Kaybetmiyor!

Cambly Kimdir, Nedir, Nasıl Bir Uygulamadır?

Cambly, ünlü online İngilizce platformları arasında belki de en ünlüsü. Hatta online İngilizce kursu furyasını başlatmasa da, şahlandıran platform diyebiliriz. Bu uygulama influencerlarla ve ünlülerle kendini tanıtmaktan geri durmadı. Evinizde musluk bozuldu ve nasıl tamir edilir videosu mu izliyorsunuz? Önce Cambly kendini tanıtıyor. Bu şekilde büyük bir kitle Cambly ile tanıştı. Birebir online İngilizce derslerinde, anadili İngilizce olan kişiler Cambly’de buluşuyor. Bu şekilde de İngilizceyi konuşarak öğrenmeniz hedefleniyor. Ama bu uygulama hakkında çok daha fazlası var. Daha fazlasını öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız tıklayın gitsin!

Engoo Kimdir, Nedir, Nasıl Bir Uygulamadır?

Engoo, Japonya’da kurulan ve ülkemize de açılmış olan online İngilizce platformlarından bir diğeri. Alternatif platformlar ararken karşımıza ilk çıkan online İngilizce kursu da diyebiliriz Engoo için. Şu an rakip platformlar arasında çok fazla öne çıkmasa da, İngilizce konusunda araştırmacı bireyler bu siteye buluyor. Özellikle de farklı paketleriyle öne çıkıyor. Engoo 3 farklı pakette İngilizce sunarken geniş bir bütçe aralığına hitap ediyor. Ancak fiyatlarının dolar bazında takılı kalması bu noktada Türkiye müşterileri için avantaj sağlamıyor. Yine de Engoo epey merak konusu. Özellikle de Cambly karşısında yapacaklarıyla!

Cambly Dersleri vs Engoo Dersleri

Cambly dersleri 30 ve 60 dakika seçenekleriyle geliyor. Toplam ders kredisi şeklinde tanımlanan paketle Cambly öğrencileri ister 30 dakikalık ister 60 dakikalık dersleri ne şekilde oluşturmak isterse öyle oluşturuyor. Bu dersler birebir gerçekleştiği gibi, grup dersleri ile de online İngilizce öğrenmek Cambly platformunda mümkün.

Engoo dersleri ise yalnızca 25 dakikalık tek seçenekle geliyor. Buna ek olarak Engoo grup dersi sunmuyor; tüm dersler özel İngilizce dersi şeklinde gerçekleşiyor. Yine Engoo da farklı ihtiyaçlar için farklı konular hakkında ders talebinde bulunuyor.

Cambly Eğitmenleri vs Engoo Eğitmenleri

Cambly uygulamasını incelediğimizde, eğitmenlerinin anadilinin İngilizce olduğunu öğreniyoruz. Ancak biliyoruz ki her Cambly öğretmeninin anadili İngilizce değil. Daha kritik olan nokta ise Cambly öğretmenlerinde profesyonellik aranmaması. Yani İngilizce konuşmayı bilen herkes Cambly öğretmeni adayı da desek yanlış olmaz.

Engoo eğitmenleri konusu ise bu kadar basit değil. Hızlıca Engoo paketlerine bakacak olursak temel içeriğin eğitmen ve nitelikleri olduğu anlaşılıyor. Yani Engoo öğretmenlerini şu şekilde sınıflandırıyor; anadili İngilizce olan ve anadili İngilizce olmayan. Ama bir konu daha var. Eğer Engoo’da anadili İngilizce olan eğitmenleri, yani pahalı paketi seçerseniz profesyonellikten vazgeçmiş olursunuz. Çünkü tıpkı Cambly gibi, Engoo da anadili İngilizce olan eğitmenlerin deneyimlerine ve yetkinliklerine bakmıyor.

Cambly Kaynakları vs Engoo Kaynakları

Cambly kaynaklarına baktığımızda çeşitli konular üzerine oluşturulmuş e-kitapları görüyoruz. Bu e-kitaplara erişmek ve incelemek için tek bir üyelik yeterli. Yani asıl kaydı oluşturup ödeme yapmanıza gerek yok. Bu kaynaklar gözümüze pek profesyonel gelmiyor. Aslında bir eğitim aracından ziyade, Cambly sitesine gelenlere bir nevi hediye gibi düşünebiliriz.

Engoo kaynakları da Cambly gibi çeşit çeşit ve dağınık. Yine bu kaynaklara tek bir üyelikle erişmek mümkün. Ancak Engoo online İngilizce materyalleri ders içi ve ders dışı kullanımda daha etkin şekilde kullanılıyor. Bu kaynaklar, Engoo ders seçimine paralel şekilde yer alıyor gibi görünüyor. Dağınık olma konusu ise, Engoo’nun müfredat eksikliği ile açıklanabilir.

Cambly Müşteri Destek Birimi vs Engoo Cambly Müşteri Destek Birimi

Cambly yorumlarına bakacak olan, müşteri destek hattına dair çok fazla sayıda şikayet olduğunu görür. Her ne kadar Cambly ülkeye adapte olmuş bir uygulama olsa da, müşteri destek hattına yatırım yapmıyor. Bu uygulamada sorun yaşayan ve destek birimine işi düşenin vay haline! Yalnızca e-mail atarak birilerine ulaşmaya çalışmanıza rağmen dönüş almanız da mümkün. Ayrıca forumlarda, yorumlarda ve pek çok yerde Cambly sürekli negatif anılıyor.

Bir de Engoo Türkiye destek hattına bakalım. Bu online İngilizce kursunun websitesinde anlık iletişim için kanal var. Ayrıca e-posta ile iletişime de geçebilirsiniz. Ancak bu uygulama Türkiye’ye henüz adapte olmamış. Hem ödeme hem bankacılık sistemleri hala dışa bağımlı. Fiyatların da dolar bazında olduğunu söylemiş miydim? Bu uygulamaya gelen kötü yorumlar da zaten destek birimi hakkında olmuş. Konu da erişim güçlüğü. Geriye kalan boşlukları da siz doldurun.

Kazanan Kim?

Cambly mi Engoo mu diye inceledik; hem de özelliklerine göre, en detaylı şekilde. Peki ne gördük? Bu iki uygulama özellikle de müşteri hizmetleri yönünden epey eksik. Bunun yanı sıra eğitmenler konusunda da her ikisi de ideal bir politika gütmüyor. Cambly ders seçenekleriyle öne çıkarken Engoo kaynakları iyi. Ama bunlar güzel bir online İngilizce kursu için yeterli mi? Değil sanırım. Bir de şunu düşünün, bu iki uygulamadan çok daha fazlası var. Belki çok daha fazlasını sunuyor. Bu düşünce sizi cezbettiyse bu içerik ile alternatif online İngilizce platformlarını özet halinde inceleyebilirsiniz. Benim favorim mi? Birazdan…

Flalingo’yu Seçenler Kaybetmiyor!

Kazanan kim, meçhul… Ancak Flalingo’yu seçen kaybetmiyor. Flalingo o kadar da bilindik bir platform değildi. Ama günden güne biraz daha büyüdü. Bu uygulama içerisinde yer alan hepsi profesyonel eğitmenleriyle, birebir dersleriyle, ücretsiz Oxford kaynakları ve hediye grup dersleriyle takdir topluyor. Özellikle de müşteri desteği konusunda bu uygulama en iyi hizmeti sunuyor diyebiliriz. Bu noktada Flalingo da karşılaştırmaya dahil olursa, hem Engoo hem de Cambly hükmen mağlup sayılır. Online İngilizce platformu ile akıcı şekilde konuştuğun günlerin hayalini kuruyorsan Flalingo’ya göz atman sana bir şey kaybettirmez. İngilizceyle kalın diyerek yazımı noktalıyorum o halde!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu