fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

TEOL Online İngilizce Öğrenecekler İçin Çözüm Adresi Mi?

TEOL online İngilizce dersler de vermeye başlayan, aslında yüz yüze bir kurs. Peki, gerçekten online İngilizce kursu gerekliliklerini yerine getirebiliyor mu? Bu yazıda sizler için TEOL İngilizce kursunu inceleyeceğiz. Daha da önemlisi, bu kurs online İngilizce öğrenimi konusunda neler sunuyor, ona bakacağız. Ancak unutmayın ki odağımız online platformunda olsun. Çünkü klasik kurslar bildiğiniz gibi… Bu nedenle klasikten ziyade, TEOL online İngilizce kursunu sizler için inceliyoruz.

İçindekiler

 1. TEOL Nedir?
 2. Yüz Yüze Kurs mu, Online İngilizce Kursu Mu?
 3. TEOL Online İngilizce Kursu İncelemesi
  1. TEOL ile Online İngilizce Dersleri
  2. TEOL Online İngilizce Fiyatları
 4. TEOL Online İngilizce Öğrencileri için Doğru Adres Mi?
 5. Online İngilizce Öğreneceklere Gerçekçi Çözümler ve Flalingo

TEOL Nedir?

TEOL, farklı illerde merkezi olan bir dil öğrenimi kursudur. Bu kurs, dersliklerde aldığınız klasik ve yüz yüze şekilde İngilizce öğrenme konusunda epey zamandır hizmet veriyor. Bunun yanı sıra yurtdışı eğitimi danışmanlığı hizmeti de sunuyor. Ancak İngilizce’yi kursa gitmeden, yol çekmeden öğrenmek isteyenler için TEOL online dil eğitimi kursları da var. Özellikle de online İngilizce kursu, bizim de dikkatimize takıldı.

Yüz Yüze Kurs mu, Online İngilizce Kursu Mu?

TEOL kursunu incelemeden önce, online İngilizce dersleri ve yüz yüze dil eğitimi konusundaki benzerlikleri ve farkları inceleyeceğiz. Amacımız, hangisinin sizin için daha faydalı olduğunu bulmak olsun.

Klasik kurslara baktığımızda, çoğunlukla 5-10 kişilik sınıflar, standart bir ders programı, standart bir eğitmen canlanıyor gözümüzde. Bu standart programa uyarak, belirli günlerde kursta dakikası dakikasına bulunmalısınız. Aksi takdirde kaçan dersler için telafi şansınız olmayacaktır.

Ders konuları da önceden belirlenmiştir; gün gün, ders ders. Bu noktada sınıfa göre ileride ya da geride olmanızdan bağımsızca, derslere aynı şekilde devam etmek durumundasınız.

Online İngilizce Programının Avantajları

Online İngilizce kursu, yalnızca ders saatleri ve yolculuk konusunda esneklik sağlamıyor. Farklı farklı uygulamalar, farklı avantajlar sağlıyor. Ancak, en temel online İngilizce avantajları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

 • Eğitmenlerle birebir dersler, ya da 3-4 kişilik gruplarla online İngilizce dersleri,
 • Derslerde konuşma ağırlıklı bir yol haritası izlenimi,
 • Öğrencilerin kendi hızına göre İngilizce eğitimi alması,
 • Yabancı eğitmenlerle tanışma, İngilizeyi onlarla öğrenme,
 • Gramer ağırlık derslerin geri planda kalması.

Bu yazıyı ziyaret ederek, online İngilizce kurslarının size sağlayacağı farklı özellikler ve avantaj-dezavantajları en detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

TEOL Online İngilizce Kursu İncelemesi

TEOL ile İngilizce öğrenmek isteyenler için online çözüm de mevcut. Bu marka, online İngilizce platformu da oluşturmuş durumda. Şimdi, bu kurslarda kaç kişinin bulunduğu, ders ve program şekli ve en önemlisi de fiyatlara bakalım. Genel kurs kalitesini de bu şekilde ölçmüş olacağız. Şimdi başlıklar altında inceleyelim.

TEOL ile Online İngilizce Dersleri

TEOL online platformda üç çeşit ders var:

 • birebir özel koçluk dersleri
 • bire üç yetenek geliştirme dersleri
 • canlı sınıflar

Burada, birebir ve bire üç dersler bize kaç kişilik mevcut olduğunu söylüyor. Bunlar, kulağa epey hoş geliyor. Öte yandan, canlı sınıf derslerinin toplam mevcudu hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Buradan anlıyoruz ki, öğrencilerin çok da isteyecekleri sayıda bir sınıf mevcudu yok.

Canlı derslerin yanı sıra, çevrimdışı video dersler ve etkinlikler de TEOL’un sunduklarından.

Ancak, yalnızca özel İngilizce dersi almak isteyenler için mevcut olan tarifenin içerik ve fiyat detayları, yalnızca müşteri temsilcisi tarafından sağlanıyor.

TEOL Online İngilizce Fiyatları

TEOL online İngilizce fiyatları, maalesef ki avantajıyla öne çıkmıyor. Online İngilizce piyasasına göre, biraz tuzlu bir fiyatı var diyebilirim. TEOL ile İngilizceyi online şekilde öğrenmek isteyenler, eğitim süresine göre fiyat ödemek durumunda. Gelin, TEOL online paketlerinin fiyatlarını inceleyelim.

3 Aylık18.000 TL
6 Aylık28.750 TL
9 Aylık37.500 TL
12 Aylık44.500 TL
15 Aylık50.000 TL
18 Aylık60.000 TL

Bu paketlerde ise toplam;

 • 4 adet birebir,
 • 16 adet 3 kişilik grup dersi
 • 32 adet kalabalık sınıf dersi yer alıyor.

TEOL Online Öğrenciler için Doğru Adres Mi?

TEOL İngilizce kursunun temel özelliklerini ve ders sistemini inceledik. Ancak bu bilgileri de değendirmeli ve ideal İngilizce kursu olup olmadığını tartma vakti geldi. Bu kurslara baktığımızda ders sayısı fazla görünebilir. Ancak, İngilizceyi etkin şekilde konuşup, sorunuz varsa sorabileceğiniz ders sayısı çok az. Şöyle ki, 90 günlük program satın alırsanız yalnızca 4 adet birebir, 16 adet de üç kişilik grup dersi alıyorsunuz. Yani 90 günde toplam 20 adet verim olasılığı yüksek ders alıyorsunuz. Geriye kalan dersler hayli kalabalık olduğu için yeterince verim sağlamayacaktır. Ayrıca online İngilizce kursları birebir derslerle ön plana çıkıyor. Fakat TEOL, maalesef klasik kurslardaki sistemi buraya başarılı bir şekilde taşıyamamış. Yani online İngilizce kurslarının sunduğu fırsatları sağlayamıyor. Bu da onu cazip bir online İngilizce kursu alternatifi yapamıyor.

Online İngilizce Öğreneceklere Gerçekçi Çözümler ve Flalingo

Online İngilizce konusuna kayıtsız kalamayan klasik İngilizce kursları da online platformlar kurmaya başladı. Bu kurslardan biri de TEOL oldu. TEOL online İngilizce eğitimi de veriyor, ancak başarısı merak konusu. Bu yazıda TEOL kursunun online platformunu incelesem de, ne yazık ki umut vaadeden, diğer kurslardan ayrılan bir taraf bulamadım. Eğer gerçekçi bir çözüm arıyorsanız, size tavsiyem Flalingo uygulamasına bir bakmanız. Fiyatları TEOL’e göre daha cazip olan, yabancı eğitmenler ve birebir derslerle bu platform herkes İngilizce öğrensin diye. Ayrıca, kullanıcılar da Flalingo hakkında olumlu düşüncelere sahip. Bu öneri sonrası yazıyı sonlandırma vakti geldi. Görüşünceye değin, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu