fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Qarint İngilizce İçin Yeni Çözüm Mü? Qarint Uygulaması İncelemesi

Qarint İngilizce için başvuracağınız bir online platform olmalı mı? Gün geçmiyor ki, insanların İngilizce öğrenme hevesi ve ülkemizdeki eğitim sisteminin yetersizliğini görüp piyasaya balıklama dalan bir platform daha sahneye çıkmasın. Qarint online İngilizce platformu da bunlardan. Tahmin ediyorum ki, çoğunuz bu ismi duymadınız. Bazıları ise duydu ve merak etti. Bu yazıda, Qarint isimli uygulamayı mümkün olduğunca detaylıca ele alacağım. Sonrasında, elimizdeki verilerle analiz edeceğim. Size de düşen, bu platformun online İngilizce eğitiminde size fayda sağlayıp sağlamayacağına karar vermek. O halde başlayalım!


İçindekiler

 1. Qarint İngilizce Platformu Nedir?
 2. Qarint Uygulaması Neler Sunuyor?
  1. Qarint İngilizce Vaatleri
  2. Qarint Deneme Dersi
  3. Eğitmenler
  4. Qarint’te Derslerin İşleniş Tarzı
 3. Qarint Yorumları
  1. Qarint Ekşi Sözlük Yorumları
 4. Qarint İngilizce Ortaya Fark Koyuyor Mu?
 5. Sonuç: Qarint İngilizce Bizi Tatmin Etmiyor!

Qarint İngilizce Platformu Nedir?

Qarint İngilizce, online bir şekilde yurtdışındaki eğitmenlere bağlanıp İngilizce konuşacağınız bir platform. Bu yeni ve az tanınan platformun ana amacı, sizin İngilizce’yi konuşarak öğrenmenizdir.

Qarint İngilizce, yeni bir platform olmasının yanı sıra, Türkiye’deki İngilizce ihtiyacını bilen, tanıyan ve o doğrultuda söylem geliştiren bir platform. Bunun yanı sıra, zaten merkezi de Şişli’de olan yerli ve milli bir online İngilizce platformu. Biraz ironik değil mi sizce de?

Qarint Uygulaması Neler Sunuyor?

Qarint logo

Qarint’in sitesine girdiğimizde, ilk gördüğümüz kelimeler “konuşarak öğren” oluyor. Qarint de aslında doğru bir iletişim dili geliştirmesi, pazarın nabzını iyi tuttuğunu gösteriyor. Kendini gayet iyi açıklayarak, Türkiye olarak neden İngilizce konusunda başarısız olduğumuzu ve bunun üstesinden Qarint ile nasıl geleceğinizi söylüyor. Her şey çok sade ve her açıklama tane tane anlatılmış. Qarint de, diğer platformlar gibi online İngilizce derslerini yabancı eğitmenler ve anlık dersler ile sunuyor. Ayrıca, bu uygulamayı da doğrudan mobil olarak indirip konuşmaya başlayabilirsiniz.

Qarint İngilizce Vaatleri

Qarint aslında çok da bir vaatte bulunmuyor. Yalnızca ihtiyaçlarımızı tanıdığını güzel bir yolla ifade edip, sade bir arayüz ve hızlı bir başlangıç sunuyor.

Ayrıca, Qarint bütçe dostu bir platform olduğunu da gerekçelendiriyor. Bu uygulamanın fiyatlarını yazının devamında ayrıca inceleyeceğim. Ancak, Qarint sunduğu online İngilizce ve esnek eğitim ile yol ve yemek parasından, ya da kesin çözüm isteyenleri yurt dışına çıkarmaktan kurtardığını da ifade ediyor. Qaring, Türk halkını gerçekten iyi tanıyor.

Qarint Deneme Dersi

Qarint’in hızlı bir başlangıç için uygun bir arayüze sahip olduğunu söylemiştim. Bunu doğrular nitelikte de, 5 dakikalık deneme dersini ücretsiz ve çok hızlıca sunuyor. Hızlıca hesap oluşturduğunuz an, deneme dersiniz için gerekli arama gerçekleşiyor. Fakat bu bildiğiniz bir telefon araması. Deneme dersi almak istediğimde, ekranda “X eğitmene bağlanılıyor” ibaresi belirdi. Birkaç kez çaldıktan sonra ise, meşgule düştü. Şansımı bir kez daha denedim. Bu sefer de, uzun uzun çaldırmama rağmen, herhangi bir eğitmene bağlanmadan, yalnızca bekledim. Anında bağlanıp deneme dersi almanız durumu pek de gerçekçi değil.

Eğitmenler

Bu platformda eğitim, elbette yine öğretmenlerle gerçekleşen canlı derslerden oluşuyor. Deneme dersi bölümünde de anlattığım gibi, anlık olarak bir eğitmen bulup konuşmak üzerine temellendirilmiş bir uygulamadasınız. Bu platformda eğitmen kalitesine bakmadan önce, sayısına bakmalıyız. Qarint, yalnızca 34 tane eğitmene sahip. Rakipleri ile karşılaştırdığımız an, bu çok küçük bir oran olarak kalıyor. Bu da, aynı zamanda öğrenci sayısının ne kadar az olduğu anlamına da geliyor. Bunun yanı sıra, eğitmenlerin hangi dalda profesyonel olduğu ve İngilizce eğitim sertifikası hakkında da hiçbir bilginin olması iyiye işaret değil.

Qarint’te Derslerin İşleniş Tarzı

Bu platformda canlı derslere katılarak İngilizce öğreniyorsunuz. Ama her platformun canlı ders konsepti birbirinden farklı. Qarint’in canlı dersleri ise birebir gerçekleşirken, yalnız telefon görüşmesi formatında geçiyor. Yani görüntü yok, yalnızca arama var. Bu da uygulama içi deneyimi düşürmesi bir yana, eğitim ilkeleriyle örtüşmüyor. Çünkü İngilizce öğrenirken sesleri duymak yeterli olmaz. Eğitmenin sesleri hangi hareketlerle çıkardığını incelemeniz, konuşulanı anlama ve telaffuz konularında gerçekten önemlidir. Bunun yanı sıra, İngilizce öğrenmek kompleks bir iletişim sürecinin parçası olmak demektir. Kişinin mimik ve jestleri ile anlamadığınız boşlukları da doldurmak, özellikle sıfırdan öğrenenler için, epey kritiktir.

Qarint Yorumları

Bu uygulamanın çok fazla öğrencisi yok. Ancak, sunduğu hizmet gereği taliplisi de az sayılmaz. Öğrenciler de bu uygulamaya merak duyuyor duymasına, ama sadece ambalaja bakarak da üyelik almak yanlış olur. Bu yüzden her uygulamanın yorumlarını da bu blokta inceliyorum. Qarint hakkında çok fazla değerlendirme olmasa da, bulduğum birkaçını sizlerle paylaşmak ve değerlendirmek isterim.

Qarint Ekşi Sözlük Yorumları

“macos safaride görüşme sırasında hoca ile olan yazışmalar görünmüyor” şeklinde oluşturduğum şikayetime “nereden giriyorsun” gibi ziyadesiyle seviyesiz bir dönüş yapan ve sonrasında da ne yazan ne de arayan şirketimsi.

yerli malına destek olsun diye aldığım ama beni pişman eden uygulama olmuştur kendisi. keşke şu kurumsallık işlerini bir öğrenebilsek millet olarak. 

yarın bir gün bildirimle “biz tükanı kapattık byee” demeleri bile muhtemel, o kadar lakayıt bir oluşum maalesef.

salih5461

“bayram70” kodunu 9 mayıs’a kadar aktif tutacak makul fiyatlı online ingilizce konuşma şeysi. 

acaba henüz senesini devirmemiş bir organizasyona senelik üye olunur mu? an itibariyle 210 lira aylık ödemeyle haftada 2 kere 25’er dakikalık pratik imkanı tanıyor.

ek(16.05.22): bir sözleşmeleri var, her yerinden amatörlük akıyor. aldık girdik bir yola, inşallah sonu hayrolur.

ek(16.01.24): öyle ya da böyle plan tamamlandı ve konuşmak gerçekten pratiği diri tutuyor. planı yeniledim ve arkadaşlarıma da aldırıyorum.

kendininpatronu

Yorumlar da, platformun amatörlüğünü doğruluyor. Bazıları için platform kötü deneyim sunsa da, temel olarak İngilizce konuşturma amacına oluşturuyor. Ancak, Qarint konusunu bir kenara dahi koysak, öncelikle hedeflerinizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Eğer yalnızca sohbet etme amaçlı bir uygulamaya kaydolmak isterseniz Qarint ve benzerleri uygun olabilir.

Öte yandan düzenli eğitmenden dersler, müfredat takibi, eğitim danışmanlığı ve kaliteli kaynaklarla seviye atlama amacıyla İngilizce öğrenmek isterseniz, Flalingo gibi uygulamalara bakabilirsiniz. Yine Ekşi Sözlük yorumları üzerinden yürüyecek olursak, Flalingo hakkında öğrencilerin değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

Qarint İngilizce Ortaya Fark Koyuyor Mu?

Piyasada envai çeşitte online İngilizce uygulaması varken, kim neden Qarint ile İngilizce öğrensin? Bu uygulamanın öğrencisi olmak isteyen, muhakkak ortaya konmuş bir fark görmeli. Fakat biz Qarint’e baktığımızda bir fark göremiyoruz. Belki yerli bir girişim olması ile ilgi çekse de, ilk ve tek sayılmaz. Ayrıca, öğrenci olarak bir şirketin künyesi ile değil, içeriğin sizin hedefinizi karşılama potansiyeline odaklanmalısınız. Sözde canlı ders olu görüntü olmaması, dar bir eğitmen havuzu ve profesyonel olmamaları ile, muadili ücretsiz dahi bulunacak bir platform. Eğer sen en iyisini arıyorsan, burada yaptığımız sıralama sana gerekli önerileri sunacaktır.

Sonuç: Qarint İngilizce Bizi Tatmin Etmiyor!

Sonuç olarak, Qarint uygulaması bizi tatmin etmiyor. Yalnızca anadilde konuşma partneri sunup, bunu da kısıtlı bir sayıda veriyor. Profesyonel olmadığını düşündüğümüz eğitmenler ve kamera açılmaksızın işlenen dersler de, süreci verimsizleştirecektir. Ayrıca kaynak konusunda eksikleri olan bir platform, sanki biraz acele ile hazırlanmış gibi. Çünkü içerik olarak rakiplerinden çok daha geride. Peki sizin bu yerli girişim hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Yorumlarda buluşalım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu