fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Ekşi Sözlük Cambly Alternatifi Olarak Kimi En İyi Aday Belirliyor?

Ekşi Sözlük, Cambly alternatifi arayanlara yardımcı olacak yorumlarla dolup taşan bir mecra. Cambly‘nin kendi ismi ve cismiyle bizzat boy gösterdiği Ekşi Sözlük’te tam 111 sayfa yorum bulunuyor. Son dönemlerde gerçekleşen hayati hata sonucu bir süredir buralar sakin olsa da, Cambly alternatifi arayanlar için zengin bir içerik olarak kaynaklık ediyor. Bu yazıda, kullanıcıların Cambly benzeri uygulamalar konusunda Ekşi Sözlük’te önerdikleri ya da işaret ettikleri markaları değerlendireceğiz. Gelin, Cambly’nin Ekşi Sözlük yorumlarında kaybolalım!

İçindekiler

 1. Ekşi Sözlük Yorumları Neden Önemli?
  1. Cambly Ekşi Sözlük Yorumlarına Genel Bakış
 2. Ekşi Sözlük Cambly Alternatifi Olarak Kimleri Gösteriyor?
 3. Yorumlarla En İdeal Cambly Alternatifi Uygulama Kim?
 4. Sonuç: Ekşi Sözlük’e Göre En İyi Cambly Alternatifi Flalingo Gibi Görünüyor

Ekşi Sözlük Yorumları Neden Önemli?

cambly logo

Ekşi Sözlük yorumları online İngilizce alanında neden bu kadar önemli? Neden gündemde online İngilizce, markalar ve Ekşi Sözlük ilk sıralarda? Çünkü, online dil öğrenme platformları kısa zamanda ün kazandı. Ayrıca bu platformlar dünyanın her yerinden eğitmen getirip, yine farklı ülkelerde hizmet veriyor. Yani online İngilizce’de çok fazla kullanıcı var ve arka planda çok geniş bir kullanıcı kitlesi var. Ancak, bu uygulamaları elinize alıp, evirip çevirip kalite-kontrol yapamazsınız. Tamamen online bir vitrine sahip ve tü süreç yine online bir şekilde yürüyor. Ama şu da bir soru işareti; bu uygulamalar gerçekten faydalı mı? Nasıl bir deneyim sunuyor? Nereden başlamalı?

Ekşi Sözlük, online İngilizce konusunda ortaya getirdiği organik yorumları bizzat deneyimlilerden getirdiği için, çok doğru bir kaynak oluyor. Hatta siz de yazarsanız, uygulamayı deneyen kişilere istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Yani, Ekşi Sözlük uygulamanın gerçek yüzünü bizlere tanıttığı için önemli pozisyona gelmiş halde.

Cambly Ekşi Sözlük Yorumlarına Genel Bakış

Cambly Ekşi Sözlük yorumlarına baktığımızda, organik olmayan yorumlar “ben buradayım” diye bağırıyor. Aynı zamanda bir sürü yazarın aynı anda, aynı sözcüklerle Cambly övdüğü o günler de aklımızda. Yani bu platform Ekşi Sözlük’te zor anlar yaşıyor. Bunun yanı sıra çok fazla yorum varken, Cambly kampanyalarını da birinci elden bu mecrada duyuruyor. Cambly’nin organik yorumları ise maalesef pozitiflik de taşımıyor. Ayrıca, Cambly başlığı altında farklı inorganik yorumlarla da atışmalar yaşanıyor.

Ekşi Sözlük Cambly Alternatifi Olarak Kimleri Gösteriyor?

hizmet anlayışı nedeniyle kalitesi yerlerde olan dil platformu. 

ana dili ingilizce olan “eğitmenler” bulunduğu söylenen bu tür platformlarda genelde 2 sorun mevcut: aynı öğretmenle her zaman çalışamamanız nedeniyle her seferinde baştan başlamanız ve her eğitmenin “eğitmen” olmaması. bir dili ana diliniz olarak konuşabilmek o dili öğretebileceğiniz anlamına gelmez. kendinizi türkçe bilmeyen birine türkçe öğretmeye çalışırken hayal ederek anlayabilirsiniz bu durumu.

alternatif olarak kurucusu ve tek eğitmeni olduğum platforma göz atabilirsiniz. isterseniz dersler kısmından bir deneme dersi talebinde de bulunabilirsiniz.

luse english

voldizimbirti

Bu yorum, aslında bahsedilen platformun tek eğitmeni ve sahibi tarafından yazılmış. Bahsedilen marka konusundaki incelememiz için; buyurunuz.

yaklaşık 2 senedir camblye üye falan değilim. 

duolingo varken bedavaya cambly ne olm :)) hayır bi de böyle amatör reklam yapmamayı çocuk bile akıl eder. reklam ajansınızı değiştirin agalar.

mdtsn

Burada Cambly alternatifi olarak Duolingo belirse de, konsept olarak ikisi çok farklı. Bu da inornagik yorum olabilir. Ama kim bilir, belki de bilinçsiz bir kullanıcı yorumu da olabilir. Çünkü Cambly eğitmenle canlı ders sunarken, diğer uygulama yalnızca basit pratik soruları çözdürüyor.

daha önce bu kadar reklam kokan bir entry görmedim. böylece ekşinin de entryleri satmış olduğunu gördük. cambly pişmanlıktır, sürekli olarak saçma sapan hocalarla eşleşirsiniz, hocalar derse bir gelir 2 gelmez. çoğu hocanın hiç bir eğitmenlik yeterliliği yoktur. bir marketing canavarı olup hiç bir pedagojik değer sunmaz. piyasada çok alternatifi var, open english ve english central haricinde tüm alternatiflerini kullanabilirsiniz. bunu cambly, engoo, open english, flalingo, konuşarak öğren ve english central kullanmış biri olarak söylüyorum.

ddeveloper

Özet niteliğindeki entry için teşekkür ederiz sayın yazar. Burada, Cambly’nin envai çeşit alternatifini görürken de, kullanıcı önerisiyle hangilerini elemeliyiz sorusuna da nur topu gibi yanıt ve uygulamalar bulmuş oluyoruz.

yurt dışı bir şirkette çalışmaya başladıktan sonra acil olarak ingilizce problemimi çözmek için cambly, open english ve flalingo uygulamalarını denemiş biri olarak 3 platformun saçmaladığı ve başardığı şeyleri yazacağım. 

cambly: ilk haftam harikaydı. bir sürü hoca arasından dilediğimi seçme özgürlüğü harika hissettirdi. ama birkaç hafta geçtikten sonra farkettim ki sürekli farklı farklı hocalarla aynı şeyleri konuşuyorum. ders aldığım hocanın benden haberi yok. ben kimim, ne yapmak istiyorum amacım ne. daha önce neler öğrendim vs. bunlardan bihaber hoca geliyor benimle yarım saatini doldurup gidiyor. sevdiğim filmler, kitaplar, sporlar konuşuyoruz ama sonra o hoca gidiyor ertesi gün yeni hoca geliyor onunla da yarım saat hoşbeş, sohbet, gırgır şamata. ondan sonra o da gidiyor. gelsin yeni hoca… 1 aylık paketimi tamamladıktan sonra anladımki cambly’de her yeni gün “[(bkz: sil bastan baslamak)sil baştan başlamak lazım bazen hayata”] şeklinde ilerliyor. 

open english: en büyük kazığı bunlardan yedim. sınırsız ders vs. diye zihnimi bulandırdılar. hadi tamam dedim 6 aylık paket aldım. 3 gün demeden sonra ya 6 ay abone oluyorsunuz ya da 1 yıl. cambly ya da flalingo’daki gibi 1 aylık seçenekleri yok. 3 günlük deneme sürecinde herşey güzeldi. sonrasında 6 aylık aboneliği alınca güya bizim sınırsız ders hakkı vs. yalan oldu. çünkü ne zaman derse bağlanmaya çalışsam bütün hocalar dolu olduğu için sonraki section’da gelmem uyarısı alır oldum. bir yazılımcı olarak tecrübelerim gösterdiki product ekibi ürünü tasarlarken deneme sürecinde olan ve satın alım yapmış kullanıcıları ayrı öğretmen havuzlarıyla karşılaştırıyor. böylece siz deneme sürecinizde harika öğretmenler, sınırsız ders vs. konusunda sorun yaşamıyorsunuz. ama ne zaman paket satın aldınız işte o dakikadan sonra başlıyor yandı gülüm keten helvası durumları. kalitesiz öğretmenler, müsait öğretmen bulunamaması en büyük problem. bu gerekçeleri sunarak 15. günde paramın iade edilmesini istediğimde de 45 günden fazla oyaladıktan sonra büyük bir kesinti yaparak paramı iade edebileceklerini söylediler. ben de yapılan kesintiyi görünce sözlükte paketimi başka bir kullanıcıya onların kesintilerinden daha az zarar edecek biçimde sattım.

flalingo: kullandığım 3. platform flalingo. 1 aylık paketten sonra 6 aylık bir abonelik aldım. platformu tamamen ekşi yazarlarının tavsiyesi ile aldım. adlarını duymamıştım. öğretmen kaliteleri iyi, cambly’deki gibi sizin üzerinize binlerce öğretmeni boca edip seç beğen al modunda takılmıyorlar. abonelik başlangıcında size yaptırdıkları bir quizden hareketle sadece derdinize derman olacak öğretmenler sunuyorlar ve sizin için en ideal olan öğretmenden itibaren bir sıralama karşınıza çıkıyor. ben algoritmanın bana önerdiği ilk iki öğretmeni kullanarak 4 aydır derslerimi alıyorum. özellikle aynı öğretmenle devam edebilmemi sağladıkları için cambly’de yaşadığım o rotasızlık problemi ortadan kalktı. ama bazen öğretmeninizin o hafta özel işleri vs nedeniyle yeteri kadar müsait zamanı olmuyor. o zaman başka öğretmenden ders almak zorunda kalıyorsunuz.

informatica

Aslında süregiden bir Open English vs Cambly rekabeti var; hepimiz biliyoruz. Ekşi Sözlük semalarında Cambly uygulamasının alternatifini aradığımız bu yazıda, çok güzel bir entry çıktı karşımıza. Burada, ünlü rekabetin yanı sıra, ciddi bir rakip ve alternatifi daha görüyoruz. Yazar, Cambly’e en iyi alternatif olarak burada bizi Flalingo ile tanıştırmış.

Yorumlarla En İdeal Cambly Alternatifi Uygulama Kim?

Nihayetinde, yorumlara baktığımız zaman Flalingo dikkat çekiyor. Belki sıklıkla belirtilmiyor ama doğrudan deneyime dayalı ve organik yorumlarla belirdiği için Ekşi Sözlük’ün alternatif olarak gösterdiği en iyisi oluyor. Ayrıca, bu platform Ekşi Sözlük’te de epey bir seviliyor. Memnuniyet oranı en yüksek platform olarak Flalingo’yu görebiliriz; bu yazıda da konuyu özetledik sizler için.

Sonuç: Ekşi Sözlük’e Göre En İyi Cambly Alternatifi Flalingo Gibi Görünüyor

Sonuç olarak, Cambly benzeri uygulama arıyorsak ve Ekşi Sözlük’e uğradıysak, Flalingo dikkat çeken bir uygulama oluyor. Özellikle kullananların çok beğendiği Flalingo, bir eğitmenden düzenli dersler alma ve müşteri desteği ile seviliyor. Bunun yanı sıra, bazı alternatifler ise, yine ürün tanıtım amaçlı gibi geldi gözümüze. Ayrıca, Open English ve Cambly çekişmesi de yorumlarda devam ediyor. Nihayetinde, iyi bir online İngilizce platformu arıyor ve sözlük yazarlarının önerisini merak ediyorsanız, Flalingo öne çıkıyor. Peki siz Flalingo’yu deneyip memnun kaldınız mı? Uygulama hakkındaki fikirleriniz neler? Yorumlarda buluşalım, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu