fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizcePlatformlar

Hangi Uygulama Profesyonel İngilizce Öğretmeni Sağlıyor?

Profesyonel İngilizce öğretmeni sağlayan siteleri listeliyoruz ve eğitmen kadrolarını değerlendiriyoruz. Eğitimde, işte ve sosyal hayatta İngilizce öğrenmenin gereksinim olduğu, bilmemenin eksik sayıldığı bir dönemin içindeyiz. Resmi dili İngilizce olmayan bir ülke olarak da bu dili öğrenmek bizler için doğal bir süreç şeklinde ilerlemiyor. İngilizce konuşulan bir topluma doğmadığımızdan ötürü yabancı olduğumuz bu dili öğrenmek için bir eğitim süreci gerekiyor. Bu yolculukta bize rehberlik eden öğretmenlerin ise payı büyük. Burada sıklıkla söylediğim gibi, İngilizce konuşabilmek sabır ve emek ister. Ayrıca iyi bir de eğitmen. Bugünkü içeriğimizde İngilizce eğitimindeki en hassas konu olan hocalara değineceğiz ve sizlere profesyonel İngilizce öğretmeni sunan uygulamalar neler bir göz atacağız.

Eğitim Süreçlerinde İngilizce Hocası Hangi Rollere Sahiptir?

Eğitim süreçlerinde İngilizce hocası hangi rollere sahiptir sorunsunu yanıtlamak epey vakit alır. Fakat ben kısa tutup, aradığınız ideal online İngilizce kursunda birlikte olacağınız öğretmenlerin özelliklerini sizler için özetledim. Eğitim gibi çok hassas konuda bizlerle birlikte olup, çaba gösteren tüm öğretmenlere teşekkür ederek başlamak isterim. Fakat şunu da unutmayalım ki, öğretmenlik payesini kazanmak da emek ve zaman ister. İşte bu mesleğin hakkını veren, güvenebileceğimiz öğretmenlerin sahip olması gereken nitelikleri gözden geçiriyorum.

Profesyonellik

Profesyonellik aradığımız ilk ve en önemli özellik. Bildiğiniz gibi ülkemiz eğitim sistemi de başta olmak üzere, birinin öğretmen olabilmesi için en az 4 yıllık lisans mezunu olması lazım. Sonrasında formasyon eğitimi alıp gerekli sınavları da başarıyla geçmeli. Böylelikle bireylere İngilizce öğretebilme konusunda kendini kanıtlayabilir.

İngilizce Ana Dile Sahip Olması

Her ne kadar zorunluluk olmasa da, günümüzde İngilizce öğreten siteler ellerindeki esnek eğitim kozunu doğru oynayarak bunu sağlayabilir. Dünyanın dört bir yanından ana dili İngilizce olan hocalara tek tıkla erişebilirsiniz. Baktığımız zaman çoğu platform da bunu sağladığını iddia ediyor. İlerleyen bölümde ne kadar gerçek ne kadar çarpıtılmış olduğunu uygulamalar içinde ele alacağız.

İngilizce Konuşma Yetenekleri

Yıllarca dersler alıp, sular seller gibi gramer bilen yurdum insanının İngilizce öğrenememesinin tek nedeni, İngilizce konuşmamasıdır. Bu yüzden işe yaramaz eğitim metotlarını bir kenara itip konuşma pratiklerini dahil eden eğitimcileri öğrencilerle buluşturmalıyız. Yani aradığımız İngilizce öğretmeni, öğrencilerini İngilizce konuşmaya teşvik etmeli.

Pedagojik İlkeler

Pedagojik ilkeler, öğrenme süreçleri doğrultusunda verim alınabilmesi için uygulanan ilkelerin bütünüdür. Hali hazırda profesyonellik başlığı altında bu eğitimin gerekliliğinden bahsettik. Kısaca, İngilizce eğitimi aldığınız öğretmen bu ilkeleri takip etmeli.

Profesyonel Eğitim ve İngilizce Öğretmeni Kadrosu Sağlayan Siteler: Flalingo, Cambly, Open English ve Preply

Profesyonel eğitim ve İngilizce öğretmeni kadrosu sağlayan sitelere bakmadan önce gerekli tanımları yaptık. Bu yazıda İngilizce eğitiminin pusulası olan öğretmenler konusunda titiz davrananlar için uygulamaları ele aldım. Sizlerin de yakından da tanıdığı bu uygulamanın sağladığı eğitmen kadrosunu inceleyip, gerçekleri konuşuyorum. Okumaya devam edin!

Flalingo Öğretmenleri Profesyonel Mi?

Flalingo logo

Flalingo öğretmenleri profesyonel mi diye soracak olursanız, içinizi rahatlatacak evet cevabını verebilirim. Çünkü Flalingo agresif reklamcılık yöntemleriyle değil, en kaliteli hizmetiyle akıllarda yer etmek istiyor. Flalingo, ana dili İngilizce olan ve bu işin eğitimi almış, hakkını veren profesyonel öğretmenleri kadrosuna katıyor. Yani Flalingo’da İngilizce öğretebilmek için İngilizce bilmek yetmiyor. Ancak gerekli deneyime sahip, sosyal becerileri güçlü ve konuşma temelli eğitimde verimli süre geçirebileceğiniz eğitimcileri Flalingo’da görebilirsiniz. Bu konu hakkındaki detayları bu yazıda ele almıştım. Dilerseniz okuyabilirsiniz.

Önemli Not: Flalingo’nun Hiçbir Yerde Olmayan Grup Dersi Eğitmenleri

İngilizce öğretmenliği bazı platformlar tarafından hafife alınsa da, artık bahanelerin arkasına sığınmayan ve hedeflerini ertelemek istemeyenler için profesyonellik şart. Özellikle de online platformlar grup dersleri sunarken, oturum boyu hakimiyeti korumak, her bir öğrenci için dönüt vermek ve kimsenin geri planda kalmamasını sağlamak için eğitmenleri çok iyi seçmeli. Bunun da bir örneği Flalingo. Diğer platformlar grup derslerine yalnızca İngilizce bilen kişileri serbest zamanlı koyarken, Flalingo bu konuda tam zamanlı eğitmenleri istihdam ediyor. Profesyonellik, deneyim ve düzen ilkeleriyle grup derslerinden optimum fayda sağlansın diye uğraşan bir platform var artık. Buna ek olarak, öğrenciler bireysel derste olduğu gibi, grup dersinde de aynı eğitmenden düzenli dersleri alabilir. Detaylar için tık.

Cambly Öğretmenleri Profesyonel Mi?

cambly logo

Cambly öğretmenlerinin profesyonelliği de zaman zaman sorgulanıyor. Hem bilinen, hem çok kullanılan, hem de öğretmen veritabanı gibi çalışan bu platformun detaylarına bakalım şimdi de. Bu kadar çok kullanıcısı olmasına rağmen hakkında olumlu yorumları yapanların reklam ekibinden olmaları herkesin dikkatini çekiyor. Neyse, biz yine de konumuza odaklanalım. Belli bir kaynağı ve planı olmayan bu uygulamanın çalışma prensibi, 7/24 öğretmen bulup konuşabileceğiniz bir platform olması. Yani ders ders, konu konu gitmek bir öğretmenden diğerine geçmek daha popüler.

Fakat bol bol ingilizce öğretmeni barındıran bu uygulamanın bir handikapı da nitelik standartını yakalayamaması. Bazen çok iyi bir eğitmene denk gelseniz de, aylarca aradığını bulamayanlar da var. Çünkü eğitimcileri işe alırken İngilizce konuşabilmesi neredeyse tek kriter. Hal böyle olunca profesyonel olmayan öğretmenlerle kötü bir kullanıcı deneyimi edinmeniz mümkün. Dilerseniz Cambly öğretmenlerini ele aldığım bu yazıda neyden bahsettiğimi detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

Open English Öğretmenleri Profesyonel Mi?

Open English logosu

Open English öğretmenleri profesyonel mi? Verdiğimiz zaman ve emeğe değer mi? Bir çok öğrencinin endişeleri soruları bu şekilde mesaj kutumda yer buluyor. Tanınan bir uygulama olan Open English sizi İngilizce konuşturmaya kararlı bir tona sahip. Fakat bazen reklam kuşağıyla ürün içeriği ters düşebiliyor. Bu yüzden sizin için Open English öğretmenlerini ele aldım.

Sorumuza dönecek olursak şunu diyebilirim ki, Open English’in seçici bir öğretmen kadrosu oluşturma çabası yok. Siz de internet sitesine baktığınız zaman görebilirsiniz. Neredeyse her İngilizce bilen lise mezununun alabileceği TESOL sertifikasına öncelik verilen bir işe alma politikaları var. Yani bu konuda deneyim ve profesyonellik şartının biraz geride kaldığını görüyoruz. Her zaman tekrarladığım gibi, elbette işinin ehli, size yardımcı olacak çok iyi hocalarla tanışabilirsiniz. Kesinlikle işini seven insanları tenzih ederek, genel bir yapıdan bahsettiğimi unutmayınız. Yani demem o ki, profesyonellik konusunda Open English de katı kurallara sahip değil, ve sizi düş kırıklığına ugratabilir. Burada öğretmenler konusunu ele almıştım; okunmayı bekliyor!

Preply Öğretmenleri Profesyonel Mi?

Preply ingilizce öğretmeni ekibi mi sorusu da sıkça aratılanlar arasında. Fakat bu soruya hayır cevabı vermek durumundayım. Preply de bunu tam anlamıyla saklıyor değil. Preply’nin sitesinde de belirtidiği gibi, İngilizce konuşabilmek yeterli görülüyor. Aslında Preply uygulamasının temel amacı İngilizce öğrenmek isteyenleri, İngilizce konuşanlarla bir araya getirmek. Böylelikle konuşma pratiği yapılarak İngilizce eğitimi sağlanmak amaçlanıyor. Oysaki akıcı bir İngilizce için konuşmak kadar okumak, yazmak, dinlemek de lazım. Bunların hepsi için de dil ve kelime bilgisi konularının pedagojik süreçlerle aktarılması lazım. Yine de İngilizce pratiği yapmak için karşınızda akıcı bir konuşmaya sahip kişileri Preply’de bulabilirsiniz. Bu konuda daha önceden ele aldığım bu yazıyı okuyarak Preply eğitim kadrosu hakkında daha detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.

Sonuç: En Profesyonel Öğretmenleri Flalingo’da Bulabilirsiniz

Sonuç: En profesyonel öğretmenleri Flalingo’da bulabilirsiniz. Bugünkü yazıda İngilizce serüvenimizde bize rehberlik eden öğretmenleri ele aldık. İngilizce öğrendiğiniz süreç boyu yanınızda olması için size eğitmen sağlayan uygulamaların kadrosunu ele aldık. Nihayetinde uygulamaları tek tek inceleyerek hangisinin en profesyonel öğretmen kadrosuna sahip olduğunu araştırdık. Sonuçlar gösteriyor ki, en profesyonel öğretmeni kadrosu, konuşmak için sizi Flalingo’da bekliyor. Kısacası popüler uygulamalar arasında Flalingo’nun istikrarını ve kalitesini onaylıyorum. Benden tavsiye isteyenlere rahatça Flalingo ismini veriyorum. Elbette seçim size kalmış. Kendinize uygun en ideal platformu bulup İngilizce öğrenmeniz dileğiyle, bu yazıyı sonlandırıyorum. Rotanız İngilizce konuşmak olsun; sağlıcakla kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu