fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genel

Amerikan Kültür İngilizce Kursu: Yorumlar, Fiyatlar ve Daha Fazlası

Amerikan Kültür İngilizce kursu: yorumlar, fiyatlar ve daha fazlası en derli toplu haliyle bugünkü yazımızda yer alacak. Hem eğitim, hem kariyer hem de sosyal hayatın en derinlerine sirayet eden İngilizce eğitimi günümüz Türkiye’sinde herkesin ilgilendiği bir konu haline geldi. Her ne kadar örgün eğitimde İngilizce dersleri ikinci sınıfa kadar inse de, “anlıyoruz ama konuşamıyoruz”. İşte bu noktada bireyler çareyi okul saatleri dışında aramaya başladı. Ve yıllardır, bu konuda hizmet alınan kurumlar geldi geçti. İnternetle yeni metotlar hayatımıza girdi, kurslar online evrene taşındı ve bazı dil okulları yüz yüze sistemde ısrarcı. Bugün bilinen bir kurum olan Amerikan Kültür İngilizce kursu konusunda konuşarak meraklılarına detayları vereceğim.

İçindekiler

Amerikan Kültür İngilizce Kursu Nedir?

Amerikan Kültür İngilizce kursu, ülkemizde en yaygın hizmet ağına sahip bir dil kursudur. Bu kurs köklü bir geçmişe sahip olup neredeyse her ilde şube açmış. Böylelikle, büyük bir tanınırlık elde etmiş. Bu da insanlar üzerinde güven duygusu yaratmıyor değil. Nihayetinde ülkemizden bir sürü İngilizce kursu geldi ve geçti. Ayakta kalanlar ise tecrübesini böylece tescillemiş. Fakat yüz yüze eğitim sisteminin rafa kalktığı bu dönemde hizmet veren kurslar online sahnenin perdesini aralamış durumda. Sonuç olarak Amerikan Kültür kurumu, sayıları gün geçtikçe artan online İngilizce kursları ile kendini büyük bir rekabet arenasında buldu.

Amerikan Kültür Çalışma Sistemi

Amerikan Kültür çalışma sistemi konusunda bakınmadan da fiyatlara geçmek olmaz. Elbette, neye para verdiğimizi bilmeliyiz. Amerikan Kültür kursu, şu an hala yüz yüze eğitimini sürdürmekte. Online seçeneği ancak belli şartlar altında ve belli şubeler için geçerli olabilir. Pandemi sürecinde son çare olarak online eğitime geçtikten sonra sağladığı avantajları hepimiz hızlıca benimsedik. Fakat okul sıralarında ders verme geleneğini de Amerikan Kültür çatısı altında giriş ve çıkış zili arasında deneyimleyebilirsiniz.

Kurs Seçenekleri

Amerikan Kültür İngilizce kursu geniş bir eğitim havuzu sunuyor. Her ne kadar sizi global için hazır hale getirecek programları varsa, yerelde de karşınıza çıkabilecek sorunlara çözüm üretmeye gayret göstermiş. Şimdi Amerikan Kültür dahilinde alabileceğiniz İngilizce eğitimine bakalım:

Genel İngilizce

İngilizce öğrenmek isteyenleri genel bir amaç çevresinde, genel bir eğitime ulaştırdıkları kursu türü, genel İngilizce olarak adlandırılmış. Sınav hazırlık temelli olmayan, herkese hitap edip günlük hayatta İngilizce konuşturabilecek bir eğitim türüdür.

YDS-YÖKDİL

YDS ve YÖKDİL sınavları sadece ülkemiz sınırlarında geçerliliği olan sınavlardır. Tek bir bölümden ibaret olup çoktan seçmeli sorular verilir. Amerikan Kültür de bu ihtiyaca uygun bir sınav hazırlık programına sahip.

TESOL

Bu blog dahilince öğretmenler konusunu tartışırken TESOL konusuna kısaca değinmiştim. TESOL sonucunda aynı isimli bir sertifika alacağınız bir sınavdır. Bu belge de, sizin yabancı dil olarak İngilizce öğretebileceğinizi ispatlar. Örneğin Open English öğretmenleri bu sertifikaya sahip. İngilizcesi iyi olanlar bu kısa süreli kurs ve sınavdan sonra İngilizce dersleri verebilir.

Hazırlık Atlama

İlkokul, ortaokul ve lisede öğrenemediğimiz İngilizceyi üniversitede konuşma çabalarımız da bazen sonuçsuz kalıyor. Fakat amacınız hazırlık bölümünün sınavını geçip gitmekse, buna yönelik ek dersler de Amerikan Kültür tarafından sağlanıyor. Siz yine de vaktinizi ve emeklerinizi doğru değerlendirip akıcı bir İngilizce konuşmayı hedefleyin.

Fransızca Ve Almanca İkinci Yabancı Dil Eğitimi

Amerikan Kültür yalnızca İngilizce değil, ülkemizde en çok konuşulan ikinci yabancı dillerden Almanca ve Fransızca kursları da veriyor. İlgilenen varsa buradan duyurulur.

Amerikan Kültür Online Eğitim ve İngilizce Dersleri

Yüz yüze eğitim tekniğine online eğitim trendini de ekleyen Amerikan Kültür kurumu maalesef online bir poragram sunamıyor. Sadece telafi dersleri ve ders dışı etkinlikler konusunda online çözümler üretebiliyor şimdilik.

Amerikan Kültür Dil Kursu Fiyatları

Amerikan Kültür dil kursu fiyatlarının ilden ile değişebileceğini belirtmek isterim. Buna ek olarak kur, yani bulunduğunuz seviye için bir fiyat uygulaması mevcut. Seviye değiştikçe fiyatlar da değişiyor. Örneğin B1-C1 arasında alacağınız kurslar 25 bin liraya kadar bir maliyetle gelebiliyor.

Yorumlarla Amerikan Kültür Dil Okulu

Amerikan Kültür İngilizce kursu yorumlarını da siz meraklıları için mercek altına aldım. Yurtiçinde bir sürü şubesi bulunan, tabelasını her yerde görebileceğiniz bu kurumun, yorumlarını da bulmanız mümkün. Fakat iyi ya da kötü bazı yorumların şube kaynaklı olduğunu unutmayın. Bu yüzden bugün size göstereceğim örnek yorumlar, kurum hakkındaki genel fikirleri yansıtıyor. Bir lokasyonda yaşanan olumsuzluğu tüm okullara genellemek yanlış olur. Neyse, kurum hakkındaki yorumları merak ediyorsanız Ekşi Sözlük ile başlayabiliriz.

Ekşi Sözlük Amerikan Kültür İngilizce Kursu Yorumları

Şimdi avaia43 nickli bir sözlük yazarının yorumu sizlerle:

Amerikan Kültür İngilizce kursunun ekşi sözlükteki yorumları

O halde bir diğer yorum için de geçmişe gidelim ve adi kari adlı kullanıcının yorumuyla bugünü karşılaştıralım.

adi kari nickli bir Ekşi Sözlük yazarı Amerikan Kültür kursunu değerlendiriyor.

Bu yorumu getirmememin sebebi şuydu, Amerikan kültür orta ve ileri seviye için sadece 3 aylık bir kurs sağlıyor ve bunu 3 kur üzerinden yapıyor. Oysaki A1 ve A2 arasında A1.1, A1.2, A2.1, ve A2.2 var. Her ne kadar kur saymaları yanlış olmasa da, eksik olarak nitelendirebiliriz. Bu yüzden seviye atlasanız da konuşma yetenekleri ya da yazı konusundaki hakimiyetiniz sizden istenilen kadar iyileşmeyebilir.

Sonuç: Amerikan Kültür İngilizce Kursu Kendini Güncellemeli

Sonuç: Amerikan Kültür İngilizce kursu kendini güncellemeli ve teknolojiye ayak uydurmalı. Yıllardır aynı sıralarda bir çok kuşaktan bireyler İngilizce öğrenmek için çalıştı durdu. Fakat verim almak bir yana, bu deneyim onlar için vakit kaybıydı. Fakat teknoloji geliştikçe bizi konuşturacak özellikler de tabletlere ve telefonlara geldi. Günümüzde kullananları memnun eden ve İngilizce konuşturan kurslar arttıkça yüz yüze de modasını haklı olarak yitirdi. Amerikan Kültür İngilizce kursları da bundan nasibini alıyor maalesef. O yüzden Amerikan Kültür de dahil olmak üzere herkesi açık fikirliliğe davet ediyor, İngilizce konuşma konusunda en doğrusunu seçmeye yönlendiriyorum. Bugünlük de benden bu kadar, herkes rotasını İngiliceye çevirsin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu