fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Wall Street English Fiyatları: Aradığınız Bilgi Sadece Bu Yazıda!

Wall Street English fiyatları konusunda internette arama yaptığınızda maalesef çok fazla bilgiyle karşılaşamıyorsunuz. Sitede gezip dursanız da, fiyatlara yönlendiren sayfaya tıklasanız da varacağınız tek yer kayıt sayfası oluyor. Fakat bu çabalarınız sonrası size aradığınız bilgiyi vermek için bu yazıyı ele alıyorum. Bugünkü konumuz Wall Street English fiyatları oluyor. Online İngilizce kursu almak isteyip Wall Street English’e kaydolmayı düşünen bir öğrencim fiyatları öğrenme sürecinden bahsedecek. Kurs hakkında bazı bilgilere, fiyatlarına ve müşteri hizmetleri konusuna değiniyoruz. İşte hiçbir yerde olmayan Wall Street English fiyatları!

İçindekiler

Wall Street English Hakkında

Wall Street English hakkında gerekli bilgileri vermeden fiyatlar konusuna girmek istemedim. Her ne kadar Wall Street English bizi online hizmetiyle ilgilendirse de, aslında yüz yüze hizmet de veren bir kurum. Ülkenin bazı yerlerinde şubesi olan bu kurum olmasının yanı sıra başka ülkelerde de hizmet veriyor. Aynı zamanda hem online hem yüz yüze metotlarını harmanlayarak hibrit model de sunuyor. İnternet sitesinde belirttiğine göre, Wall Street English 29 ülkede toplam 3 milyon kişiye İngilizce desteği sağlamış. İstatistiklere göre deneyim sahibi bu platformun fiyatlarına bakalım şimdi.

Wall Street English Fiyatları

Wall Street English fiyatları konulu bu yazıda, Çağatay adlı bir öğrenci bu kursun maliyetini öğrenme sürecinden bahsedecek. Kulağa gerçekten ilginç gelebilir, fakat bu kursun size getireceği belliyken, sizden ne götüreceğini öğrenmek epey zaman istiyor. Oysaki bilgi çağı dediğimiz bu günlerde tek tıkla tüm soru işaretleri silinebiliyor. Fakat Wall Street English’in fiyatları adeta devlet sırrı. Sadece kurumla bire bir iletişime geçerek öğrenmeniz mümkün. Sözü şimdi Çağatay’a veriyorum. Bakalım bize anlatacak neleri var?

Wall Street English’in Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Wall Street English ilk bakışta İngilizce öğrenmek için kötü bir yer gibi görünmüyor. Madem online bir şekilde ingilizce öğreneceğim, tüm fırsatları gözden geçireyim dedim. Neredeyse her platformun şeffaf bir fiyat politikası olsa da, Wall Street English sadece fısıltıyla bilgi vermek peşinde. Fakat siteyi dolaşırken sürekli fiyatlara yönlendiren sayfalar mevcut. Evet, şimdi buldum derken farklı bi konu hakkında okumaya başlıyorsunuz. En sonunda gelecek tüm rahatsız edici e-maillere ve mesajları göze alarak bilgilerimi verdim ve beni aramalarını bekledim.

Çağatay

Yetkiliyle Görüşme

Wall Street English için doldurduğunuz bilgi formuna isim-soyisim, e-mail adresi, telefon numarası ve şube lokasyonu girmelisiniz. Son adım olan şubeyi girerken farkettim ki, 81 il de mevcut. Fakat garip olan online bir kurs için şube bilgisi istemeleri, ve her için seçenek olması. Oysaki Wall Street English sitesinde sadece 9 il için yüz yüze seçeneği var. Tüm bu karmaşıklık da henüz online ve yüz yüze konusunda bir ayrım yapamadıkları anlamına geliyor. Neyse, bilgileri girdim ve beklemeye başladım. Bir süre sonra br e-mail ile kısa zaman içinde ulaşacakları bilgisini verdiler ve yeniden bir bekleyişe başladım.

Çağatay

Fiyat Konusunda Bilgilendirilme

Bir Wall Street English yetkilisiyle görüşmek için form doldurduktan sonra yaklaşık bir gün bekledim. Fakat dönen olmadı. En sonunda telefon numarası bularak aradım ve fiyat bilgisi sordum. Fakat onu da öğrenmem için gün içinde başka bir saate randevu verdiler. Neyse ki bu sefer verdikleri sözü tuttular ve sözleştiğimiz saatte aradılar. Yani 24 saatten fazla bir süre sonra.

Çağatay

Çok Beklenen Wall Street English Fiyatları

Çok beklenen Wall Street English fiyatlarına sonunda ulaştım. Fakat bu kadar süre bekledikten sonra detaylı program bilgisi ve buna göre de farklı fiyatlandırmalar umuyordum. Oysaki tek fiyat politikası benzeri bir uygulama var.

Fiyat bilgisi için verdikleri ücret 25 bin TL oldu. Bunun hangi seviyede kaç günlük bir içerikle geldiğini söylemediler. Fakat şöyle bir durum da var; Wall Street English ile alacağınız en kısa eğitim süresi 4 ay. Fakat yıllık ücret olarak 50 bin liralık bir rakam söylediler. Yani diyebiliriz ki en az 25, en fazla 50 bin liralık bir eğitim ücreti çıkarılıyor. Bu da tek bir programa uygulanıyor ve sizin çin belirnen takvimle ilerliyorsunuz. Sanırım kimsenin bilmediği gibi, eğitim danışmanlarının da fiyat konusunda pek bir bilgisi yok.

Çağatay

Wall Street English Ders İçeriği

Wall Street English uygulamasının ders içeriği konusunu detaylandıralım ki, yukarıda belirttiğim fiyatlara karşılık neler alacağınızı öğrenin. Nihayetinde, internetin esnekliğinin yanı sıra yılların verdiği tecrübe ile Wall Street English’in kullanıcılarına vereceği çok şey var. Bunlardan vaat olarak kısaca bahseden Wall Street English’te neler bulacağınıza bakalım:

İnteraktif (?) Dersler

Wall Street English’in eğitim metodunu öğrenmek için websitesinde dolaşabilirsiniz. Online çözümler sağlayan bu platformun özelliklerinden biri, interaktif dersler ismiyle tanımlı. Yine aynı başlığın altında şu bilgiyi göreceksiniz. İşleyeceğiniz konular video halinde sistemde kayıtlı halde duruyor. Siz de bu videoları izleyerek ders öğrenmiş oluyorsunuz. Yani size ne eşlik eden bir hoca, ne de öğrenci var. İnteraktif olan tek şey siyah bir ekran, siz, ve herkese gönderilen bir video.

Dijital Kitap

Dijital kitap adıyla Wall Street English öğrencilerine bir alıştırma aracı veriliyor. Burada bazı konuları tekrar edip, örnek sorular çözer ya da okuma yapabilirsiniz. Bireysel olarak yapabilceğiniz gibi, hocalardan da gelen ödevleri bu kitapta çözebilirsiniz. Yani bu kitap sayesinde ilerlemeniz kaydedilip hocalarla da paylaşılabilir.

Konuşma Pratiği Dersleri

Konuşma pratiği ise, Wall Street English’in verimiliği kanıtlanmış metot olarak bahsettiği kilit bir konu. Her kursta ya da uygulamada olmazsa olmaz diyebileceğimiz konuşma egzersizleri Wall Street English çatısı altında belli derslerde veriliyor. Haftada bir ders olarak alabileceğiniz bu sürede derslerin aksine hoca yer alıyor. Gerekli şekilde sohbet ederek İngilizce pratiği yapabiliyorsunuz. Fakat sizlerin de şu an ne düşündüğünü biliyorum. Demem o ki, konuşma ağrılıklı bir öğretim programından bahseden Wall Street English, çok limitli ve bağımsız bir şekilde bu imkanı tanıyor. Sonuç olarak, bu sistemin verimiliğine dair benim de şüphelerim var.

Ders Dışı Aktiviteler

Wall Street English’in tamamlayıcı çalışmalar adıyla bahsettiği çeşitli aktiviteler var. Bunlar sosyal kulüp etkinlikleri, sohbet saatleri ve da ders tekrarı yapabileceğiniz çok kişili bir içeriğe sahip. Bu şekilde konuşma becerilerinizi daha da geliştirebileceğiniz bir ortam bulabilirsiniz. Yani dileğiniz takdirde hem sosyalleşebilir, hem de iletişim yeteneklerinizi ilerletebilirsiniz.

Wall Street English Alternatifi Var Mı?

Wall Street English’in alternatifi var mı sorusunu hem fiyatları, hem de ulaşmanın zorluğunu görenler dile getiriyor. Elbette internetin sonsuzluğunda talebin yoğun olduğu online İngilizce kursları mevcut. Bu yazıda sizlere hali hazırda Wall Street English benzeri uygulamaları tanıtmıştım. Aradığınız özellikleri sağlayan faydalı bir uygulama bulacağınızdan eminim. Şahsen benim de önerebileceğim Flalingo adlı bir uygulama var. Wall Street English’in düşük puan aldığı bu testten, Flalingo çok daha yüksek puanlı bu öğrenci deneyimini sundu.

Sonuç: Wall Street English Fiyatlarıyla ve İçeriğiyle Üzüyor

Sonuç: Wall Street English fiyatlarıyla ve içeriğiyle üzüyor çünkü sır gibi saklanan fiyatların yanı sıra rakiplerinden daha iyi bir içerik veremiyor. Her ne kadar konuşma ağırlıklı bir içeriğin sözünü verse de, online sistemi henüz oturtamamış gibi görünüyor. Hal böyle olunca sadece haftada bir ders için konuşma imkanı sağlıyor. Geri kalan günlerde öğrenciler ekrana bakarak kendi başlarına ingilizce öğrenmeye çalışıyor. Bugün sizlerle internette hiçbir yerde olmayan Wall Street English fiyatlarını inceledik. Bütçe işi her ne kadar bireylerin kendi bileceği bir konu olsa da, içerik olarak bazı yanlışlardan bahsedebilirim. Hocayla buluşma saatlerinin kısıtlılığı ve konuşmaya ayrılan sürenin azlığından dolayı fiyat-performans testi uygularsak Wall Street English sınıfta kalır. Yine de tercihi size bırakarak bu yazıyı sonlandırıyorum. Bir sonraki yazıda görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu