fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelPreply

Preply Çocuklar İçin Online İngilizce Kursu Niteliği Taşır Mı?

Preply çocuklar için uygun bir platform mu sorusuna da bugün yanıt arıyoruz. Bu soru bizzat aileler tarafından soruluyor. Çünkü aile-çocuk trendleri arasında artık online İngilizce de yer alıyor. Hem bütçe dostu, hem güvenli hem de İngilizce öğretmek gibi bir amacı karşılayan online İngilizce platformları ebeveynler tarafından yakın takipte. Ancak herkes, hangi online İngilizce kurslarının çocuklar için uygun olduğu konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Çünkü bu tarz İngilizce eğitimi yetişkinler arasında daha yaygın. Hal böyle olunca, bazı ebeveynler de Preply çocuklar için hangi isimle hizmet veriyor tarzı sorular sorabilir. Sakin olun, acele etmeyin! Cevaplar bu yazıda.

İçindekiler

 1. Preply Platformunu Tanımadan Olmaz
 2. Preply Çocuklar için İdeal Bir Online İngilizce Kursu Mu?
  1. Preply Neden Çocuklar İçin Doğru Bir Online İngilizce Platformu Değil?
  2. Preply ile Çocuklar için İngilizce Dersleri Almak Mümkün Mü?
 3. Çocuklar için Online İngilizce Uygulamaları Nelerdir?
  1. Flalingo Kids: Ebeveynlerden Tam Puan
  2. Cambly Kids: Popüler Bir Alternatif
  3. Novakid: Yalnızca Çocuklar İçin
 4. Sonuç: Aileler Çocuklar İçin Flalingo Kids Diyor

Preply Platformunu Tanımadan Olmaz

Bu yazının başında kısa bir Preply turuna çıkmamızda fayda var. Bu inceleme sonrası neden böyle dediğimi anlayacaksınız.

preply logo

Preply, yanızca bir online İngilizce uygulaması değil. Aynı zamanda, Preply içinde çok fazla dil öğrenim imkanı olan bir platform. Bitti mi; bitmedi! Preply yorumlarından şunu da öğrendim. Bu uygulamada şayet doğru öğretmeni bulabilirsen fizik ve matematik gibi dersler de öğrenebilirsin. Kısacası Preply bir eğitim uygulaması ama en önemlisi de, öğretmenlerin yer alıp hizmetlerini Preply kanalı aracılığıyla öğrencilere sunduğu bir yer. Yani bir nevi öğretmen veri tabanı gibi. İhtiyaçlarınızı girip gerekli filtrelemeyi yaptıktan sonra size ders anlatmaya hevesli pek çok eğitmen bu platformda.

Ayrıca, bu platformun sunduğu belli bir online İngilizce programı, paketi ve müfredatı yok. Tüm fiyatlar, derslerde ne öğreneceğiniz ve ne yapacağınız tamamen siz ve eğitmeniniz arasındaki anlaşmaya bağlı. Ödemeler Preply platformuna yapılsa da, sadece komisyon bedeli alınıp eğitmene teslim ediliyor. Kısacası Preply, öğretmen ve öğrenci arasındaki online bir köprü. Bu platform hakkında her detay da bu yazıda sizi bilgilendirmeyi bekliyor.

Preply Çocuklar için İdeal Bir Online İngilizce Kursu Mu?

Preply çocuklar için ideal bir online İngilizce kursu mu sorusuna kısaca HAYIR diyerek konuyu kapatabilirdik. Ancak, size bu soruyu sorduran nedenleri ve benim hayır deme motivasyonumu inceleyelim.

Preply Neden Çocuklar İçin Doğru Bir Online İngilizce Platformu Değil?

Çocuklar için online İngilizce kursu konusuna bakarsak, şu temel özellikler bizi karşılar:

 • Çocuklar ile iletişim kurma becerisi olan eğitmenler
 • Çocuklar için hazırlanmış eğlenceli bir uygulama
 • Çocuklara özel İngilizce eğitim kaynakları
 • Aileler için eğitim takip ve iletişim sistemi
 • Her yaşa ve seviyeye uygun online İngilizce kursu konuları
 • Çocuklar için İngilizce sertifika
 • Çocuklar için seviye belirleme sınavları

Preply, çocuklar için İngilizce eğitimi verebilecek bu tarz özelleştirilmiş bir platforma sahip değil. Yani Preply Kids gibi, çocuklara uygun bir uygulama ya da program bulamazsınız. Bu nedenle, Preply’nin çocuklar için online İngilizce uygulaması yoktur diyebiliriz. Hatta, Preply ile çocuklara İngilizce eğitimi sağlamanın uyumsuzluk nedeniyle negatif etkisi de olacağı söylenir. Ama incelememiz bitmedi; bir de madalyonun öteki yüzüne bakalım.

Preply ile Çocuklar için İngilizce Dersleri Almak Mümkün Mü?

Preply ile çocuklara İngilizce dersi almanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak yukarıdaki soruya evet yanıtını da verebiliriz. Çünkü dediğimiz gibi, Preply de öğretmen onay verirse pek çok dil dersi alabilirsiniz. Öğretmenin ilgi alanına göre farklı kategorilerde ve farklı konularda da dersler almak zor değil. Bu noktada “çocuklar için” şeklinde bir arama yapıp, eğitmen biyografisi taramalısınız. Eğer eğitmenin biyografisinde çocuklar için İngilizce ibaresi varsa, bu evet demek. Çocuğunuz bu eğitmen ile İngilizce konuşabilir. Ancak yinelemem gerek. Her ne kadar online İngilizce öğrenirken eğitmenler çok önemli olsa da, diğer listelediğimiz faktörler de çocuğunuz için çok önemli. Ayrıca Preply eğitmenlerin amatör olduğunu açıkladığımız bu yazı, sizlere uyarı mahiyetinde kenarda dursun. Kısacası, eğitmenler başta olmak üzere Preply gerekli eğitim sistemini çocuklara özel şekilde kuramamış. Bu da, bu uygulamanın çocukların İngilizce öğrenimi için yetersiz ve güvenliksiz anlamı taşıyor.

Çocuklar için Online İngilizce Uygulamaları Nelerdir?

Preply uygulaması çocuklarınız için uygun değil desek de bu ebeveynlerin moralini bozmasın. Çünkü baktığınızda göreceksiniz ki, çok fazla sayıda online İngilizce kursu var. En önemlisi de, çocuklar için özel olarak dizayn edilmiş siteler de alternatifleriyle geliyor. Şimdi de, çocuklara İngilizce öğretecek online İngilizce programlarını sıralayalım. Bu sıralama, ebeveynlerin puanları doğrultusunda oluşmuş ve iyiden kötüye listelenmiştir.

Flalingo Kids: Ebeveynlerden Tam Puan

Flalingo Kids, tamamı deneyimli ve sertifikalı eğitmenleri ile çocuklar için ideal bir online İngilizce kursu. Buna ek olarak, çocuklara İngilizce öğretecek eğitmenler de gerekli iletişim tekniklerini ve pedagojik ilkeleri biliyor. Ebeveynlerle Flalingo Kids eğitim danışmanları da sürekli iletişim içinde oldukları için bu uygulama yüksek puan almış olabilir. Çocuklara özel kaliteli kitaplar, uygun müfredat ve sertifika gibi konularla Flalingo Kids çok kapsamlı bir online İngilizce kursu olduğu için birinci sırada. Not düşmek gerekirse, aynı eğitmenden düzenli dersler alma özelliği ise sadece Flalingo Kids’te desek yanlış olmaz. Bu uygulamanın detaylarını incelemek için tek tık yetecektir.

Cambly Kids: Popüler Bir Alternatif

Cambly Kids uygulaması da çocuklar için online İngilizce desteği veriyor. Yine Cambly Kids, Cambly yetişkinler uygulamasına benziyor. Herhangi bir eğitim danışmanının olmadığı ve müşteri hizmetlerinin zar zor cevap verdiği bir uygulama olmasıyla ebeveynlerin hevesini kırıyor desek yanlış olmaz. Özellikle de küçük çocuklar için çok hassas olması gereken bu dönemlerde, ebeveynler gerekli yönergeyi sağlayamıyor. Bunun yanı sıra doğru yaş ve doğru seviye için Cambly Kids gerekli konularda dikkatli olsa da, eğitmenleri profesyonel değil. Bu da, Preply uygulamasının sınıfta kalmasıyla aynı nedene işaret ediyor. Her konuda çok dikkatli davranmak isteyen ebeveynler Cambly Kids uygulamasına temkinli yaklaşıyor. Ancak popülerliği ve çeşitli eğitmenleriyle yine de ailelerin gözü üzerinde. Bu yazı ile Cambly Kids uygulamasını detay detay inceleyebilirsiniz.

Novakid: Yalnızca Çocuklar İçin

Novakid uygulamasının yetişkinler için versiyonu yok. Yalnızca çocuklar için online İngilizce eğitimi veriyor. Eğlenceli olmasıyla dikkat çeken bu uygulama, maalesef çok pahalı. Bu yüzden ebeveynler bu uygulamayı tercih etmiyor. Ancak paraya kıyanlar da sonunda pişman oluyor. Çünkü sözleşme sonrası ücret arttırımı, ekstra para çekimi ve habersiz çekim ebeveynleri bıktırmış. Her ne kadar olumlu yorumlar fazla olsa da, bunların manipülatif olduğunu burada ortaya çıkardık. Yani Novakid hem maddi hem manevi güven kırıcı bir uygulama. Bu nedenle de iyi bir alternatif olsa da ailelere “iyi düşünün” derim.

Sonuç: Aileler Çocuklar İçin Flalingo Kids Diyor

Sonuç olarak, Preply uygulamasının çocuklar için İngilizce hizmetlerinin yetersiz olduğunu ortaya koyduk. Bu, Preply’nin çocuklar için İngilizce öğreniminde seçenek olmadığı anlamına gelmeli. Ancak eğitimden taviz vermeyen aileler için de 3 tane uygulamayı incelediki sıraladık. Bu uygulamalarla çocuklar online İngilizce öğrenebilecek. Ebeveyn memnuniyetine göre bu uygulamalar şöyle sıralanıyor:

 1. Flalingo Kids
 2. Cambly Kids
 3. Novakid

Karar vermek ebeveynlere kalmış. Bu alternatifleri de gösterdikten sonra yazıya noktayı koyma vakti geldi. Görüşünceye değin, İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu