fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyÇocuklar için İngilizce

Cambly Kids Analizi: Çocuklar için Gerçekten Faydalı mı?

Cambly Kids analizi yazımız, çocuklar için İngilizce dersleri arayan ebeveynler için yardımcı olması amacıyla ele alındı. İngilizce eğitimi sizlerin de bildiği gibi hem pahalı hem de vakit isteyen bir süreçti, özellikle de çocuklar için. Ancak çocuklar İngilizce öğrensin diye özel okullara ve özel derslere para dökmeye gerek yok. Çocuklar için online İngilizce platformları faydalı olduğu kadar da kolay bir çözümdür. Elbette ebeveynleri bu olasılıkla tanıştıran da Cambly Kids uygulamasıdır. Ancak, bu uygulamaya balıklama atlamak ebeveynler için sorun teşkil edebilir. Anne-babalar çocuklar için İngilizce eğitimi sağlarken çok akıllı davranmalı ve her adımlarını dikkatle atmalı. Yani, inceleyip onaylamadan bir paket satın almak sizi zarara uğratabilir. Şimdi gelin, bu zarardan kaçınmak için yapmanız gereken Cambly Kids analizi konusuna birlikte bakalım!

İçindekiler

 1. Cambly Kids Uygulaması Hakkında Her Şey
  1. Cambly Kids Dersleri
  2. Cambly Kids Öğretmenleri
  3. Cambly Kids Fiyatları
  4. Çocuklara Sunulan Kaynaklar ve Materyaller
 2. Cambly Kids Analizi: Çocuklar İçin İngilizce Öğreten Doğru Yer Mi?
 3. Cambly Kids Gibi Uygulamaların Analizi
 4. Aileler Flalingo Kids’i, Cambly Kids Yerine Seçiyor!

Cambly Kids Uygulaması Hakkında Her Şey

Cambly Kids uygulaması, çocuklar için İngilizce diyerek yola çıkmıştır. Özel İngilizce dersleri bu platformda online şekilde işlenir. Çocuklara İngilizce öğreten bu özelleştirilmiş sistemde yalnızca birebir dersler vardır. Yani, İngilizce dersleri yüz yüze değil, ekran aracılığıyla çevrimiçi olarak verilir. Cambly Kids ve alternatifi online İngilizce kurslarında da benzer bir sistem vardır. Anladığımız o ki, özel online dersler Cambly Kids’e has değil. Şimdi gelin, bu uygulamayı bize en doğru şekilde anlatacak olan Cambly Kids özelliklerini sıralayalım.

Cambly Kids Dersleri

Cambly Kids dersleri, eğlenceli bir İngilizce eğitimine odaklı ilerliyor. Bu özellik zaten çocuklar için İngilizce öğreten platformların hepsinde olmalı. Çünkü özellikle de küçük çocukla ders alma disiplini ile tanışmadıkları için sıkılmaları çok olası. Bu noktada İngilizceye baştan küsmelerini istemeyiz. Bunun yanı sıra, ders süreleri de çocukların dikkat sürelerine göre 30 dakika olarak belirlenmiştir. Ek olarak, Cambly Kids derslerine de giren olan çocukların yaş aralığı ise 4-12 olarak karşımıza çıkar.

Cambly Kids Öğretmenleri

Cambly Kids analizi yaparken, ebeveynler öğretmen konusuna dair çok hassas olmalı. Bildiğiniz gibi ebeveynler bu platforma özel İngilizce dersleri için para veriyor ve güveniyor. Yani uygulamanın büyük bir bölümü, birebir derslerden oluşuyor. Birebirde yer alan taraflar ise sizin çocuğunuz ve bir de öğretmen. Bu öğretmen de çocuğunuzla iletişim kuramazsa ya da doğru tekniklerle ders anlatmazsa, uygulama verimsiz bir hale gelecektir. İşte tam da bu yüzden, öğretmenler büyük önem taşıyor.

Cambly’nin bir kolu olan Cambly Kids de benzer bir işe alım politikası uyguluyor. Eğitmenlerin hepsinin anadili İngilizce değilken, tam tersi bir söylemle ilerliyor. Ama en önemlisi de, eğitmenlerin bir sertifikasının olmaması… Yani Cambly Kids ile çocuğunuza İngilizce dersi verecek olan kişiler, bu iş için eğitim almış, profesyonel kişiler değil. Konu hakkında detaylar burada! Aileler bunu okumalı.

Cambly Kids Fiyatları

Cambly Kids fiyatları da aileler için önemli noktalardan. Çünkü bu uygulamalar özel bir deneyim sağlıyor; elbette götürüsü de olmalı. Maddi yük, çocuklar İngilizce öğrensin diye çekilebilir. Ancak, bunun karşılığında da çocuklar güvenli ve etkili bir şekilde İngilizce konuşmalı. Sözü uzatmadan, sizlere Cambly Kids fiyatlarını veriyorum:

Ayda 4 Ders₺3.821 / Aylık₺2.293 / Yılık
Ayda 8 Ders₺6.379 / Aylık₺3.827 / Yıllık

Çocuklara Sunulan Kaynaklar ve Materyaller

Cambly Kids analizi sırasında platformun içinde yer alan kaynaklara bakmayı unutmayın! Akıcı İngilizce, tek bir yoldan gelişen bir yetenek değildir. Çocuklar derste öğrendikleri kelimeleri ders dışında da tekrar etmeli. Eğlenceli hikayelerle öğrendiklerini somutlaştırabilmeli. Bunun için kaynaklar büyük yardımcınız olacak. Ancak Cambly Kids kaynakları hem dağınık şekilde ilerliyor hem de kullananlardan yeterli beğeniyi toplamıyor. Ders içinde kullanımına yer olmayan bu kaynaklar, maalesef Cambly Kids eğitimini tamamlayıcı nitelikte değil.

Cambly Kids Analizi: Çocuklar İçin İngilizce Öğreten Doğru Yer Mi?

Cambly Kids analizi öncesinde, uygulamanın temel özelliklerini detaylandırdık. Aileler ancak bundan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Sonuç olarak eğitim konusunda bir uzman değilseniz, uygulamayı bu açıdan değerlendirmek zor olabilir. Özellikle de çocuklarının İngilizce öğrenmesini heyecan içinde bekleyen ebeveynler uygulamayı satın alma noktasında acele edebilir. Ancak iptal ve iade süreçleri çok zorlu olan bu platform sizi üzebilir de.

Cambly Kids analizi ile, bu uygulamanın siz ve çocuğunuz için ne denli doğru veya yanlış olduğuna karar verebilirsiniz.

Bu uygulamanın eğitmenlerinin profesyonel olmayışı kesinlikle bir dezavantaj. Her ne kadar çocuk gelişimi konusunda yeterli bilgim olmasa da, bir akademisyen olarak bunu ifade edebilirim. Cambly uygulaması çok fazla kişiye kapı açıyor; bazısı işinin ehli, bazısı değil. Bunları uygulama içinden seçmek ve çocuğunuzla anlaşan kişiyi bulmak bazen zor olabilir. Eğer bulursanız da bir sonraki derste aynı kişiden ders almanız da garanti değil. Bu bir dezavantaj.

En genel resme baktığımızda görüyoruz ki, Cambly bir online İngilizce kursundan ziyade konuşarak öğrenme platformu. Bu da, kapsamlı ve kaliteli bir eğitim noktasında aradığınız yanıtları sağlamayabilir. Benim ailelere tavsiyem, İngilizce kursu konseptini çevrimiçine taşımış uygulamalarla tanışmanız. Ayrıca, Cambly Kids’te yer almayan anlık sohbet özelliği ike müşteri desteğine de ulaşmalısınız. Çünkü çocukların her ihtiyacı, en tatmin edici şekilde giderilmelidir.

Cambly Kids Gibi Uygulamaların Analizi

Bu yazının başında, Cambly Kids alternatifi pek çok platformun da olduğunu söylemiştim. Eğer çocuklar için online İngilizce eğitimi veren platform arayışınız sürüyorsa, Cambly Kids gibi pek çok uygulama var. Bu uygulamalar bazı yönleriyle de Cambly Kids’e benzediği kadar, farklı özellikler de taşıyor. Bu yazı ile Cambly Kids benzeri uygulamalara göz atabilirsiniz.

Özet geçmek gerekirse;

bunlardan bir kaçı. Ancak hem müşteri hizmetleri ve eğitim danışmanlığı ile, hem de planlı programlı dersleri ile Flalingo Kids her ailenin ihtiyacına göre bir uygulama. Kısacası, Cambly Kids uygulaması çocuğunuz ve sizin için tek seçenek değil. Ancak Cambly Kids benzeri uygulamaları araştırıp analizleri inceleyerek en iyisini de çocuklarınız için seçmelisiniz.

Aileler Flalingo Kids’i, Cambly Kids Yerine Seçiyor!

Sonuç olarak baktığımızda, Cambly Kids artıları kadar eksileri de var. Her ne kadar çocuklara İngilizce platformu arayanlar Cambly Kids ile karşılaşsa da, bu markanın pek çok muadili var. Cambly Kids analizine dönüp baktığımız zaman görüyoruz ki, eğitmenlerinin profesyonel olmayışı dikkat çekiyor. Kaynaklar konusunda da gözü doyuran materyallere sahip değiller. Her ne kadar çocuklara İngilizce öğretme konusunda Cambly Kids deneyime sahip olsa da, her çocuk için yeterli olmayacaktır. Bu noktada ebeveynler ise Flalingo Kids’i tercih ediyor. Özellikle de eğitim danışmanları ile dirsek teması içinde olan aileler çok memnun. Bu püf noktasını da bıraktıktan sonra yazıyı noktalıyorum. Çocuklarınızı İngilizcesiz bırakmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu