fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Online İngilizce

İngilizce Özel Ders Veren Platformlar 2024

İngilizce özel ders veren platformlar, hayatında pek çok yenilik açacak olan bu dili öğrenmeye hazırlananlar tarafından sıklıkla aranıyor. İngilizce öğrenme amacı ve hedefi, bu eğitim sürecini özelleştiren ilk etmenlerdendir. Bunun yanı sıra kişinin İngilizce eğitim geçmişi, öğrenme yatkınlığı ya da hızı da, kişileri özel İngilizce dersi almaya itiyor. Çünkü bu sürecin başarıya ulaşması için, özelleştirilmiş içerik şart. Şimdi gelin, sizi başarıya götürebilecek programı sunan, İngilizce özel ders veren güncel platformları sıralayarak detaylandıralım.

İçindekiler

Özel İngilizce Dersi Veren Platformlar Neden Merak Konusu?

Özel İngilizce dersi veren platformların merak edilmesinin altında yatan en büyük sebebin, toplumun dil eğitimi konusunda bilinçlenmesi olduğunu düşünüyorum. Yıllarca kalabalık sınıflarda İngilizce öğrenmeye çalışıp vakit kaybeden kişiler, bu metodun yanlış olduğunu biliyor. Peki ne yapmalı? Çözüm basit; İngilizceyi konuşarak öğrenmek. Bunun için bire bir düzlemde özel İngilizce dersi almak en ideal yol. Elbette kişiye özel bir müfredat ve ilerleme hızı belirlenmesi de sürecin sonunda kazançlı çıkacağınızın garantisi sayılır. Bu ve belki de daha fazla sebeple bireyler yönlerini özel İngilizce dersi veren platformlara çeviriyor çünkü bu saydıklarımı yüz yüze düzende sağlayabilen bir kurum yok desek yalan olmaz. Şimdi sizlerle en popüler online İngilizce dersi veren platformları sıralayacağım.

Özel İngilizce Dersi Veren Güncel Platformlar Listesi

Aradığınız kişisel hizmeti birebir düzende sürdüren İngilizce eğitimi uygulamalarını şu şekilde sıralayalım:

 1. Flalingo
 2. Cambly
 3. Open English
 4. Preply
 5. Livexp

Elbette bu tarz hizmeti bulabileceğiniz platformlar bunlarla sınırlı değil. Fakat popülerlik, güvenilir içerik ve erişilebilirlik açısından bu uygulamalar öne çıkıyor. Şimdi bu uygulamaları kısaca detaylandıralım.

Flalingo

Flalingo, özel ders hizmetini en doğru şekilde benimseyen bir platform olarak bizleri karşılıyor. Bu nedenle size tanıtmak istediğim ilk platform oldu kendileri. Diğer platformlara bakmadan önce belirtmem lazım ki, Flalingo rakiplerinden farklı olarak “sadece birebir dersler” sağlıyor. Bu da şu demek; Flalingo öğrencisi olduğunuz sürece grup derslerinde verimsizce vakit geçirmek yerine özel ve kişiselleştirilmiş içeriklerle İngilizce öğreneceksiniz. Bu süreçte elbette yalnız değilsiniz. Flalingo kadrosunu profesyonel eğitmenlerden oluşturuyor. Alacağınız her derste kendi seçtiğiniz eğitmenlerle dilediğinizce konuşarak İngilizce öğreneceksiniz. Yani, İngilizce özel ders için Flalingo ideal bir uygulama.

Cambly

Cambly de size ihtiyacınız olan birebir dersleri sağlayabilecek bir altyapıya sahip. Fakat Cambly, özel ders konseptini Flalingo kadar özümsememiş olsa gerek, grup derslerini de bir seçenek olarak sunuyor. Elbette grup dersi ve birebir ders arasında da fiyat farkı görmeniz mümkün. Bunun yanı sıra, Cambly size seçtiğiniz öğretmenle bir süreç izlemenize doğrudan bir olanak sağlamıyor. Ancak bireysel çabalar ve eğitmeni bu konuda ikna etmeniz doğrultusunda kendiniz özel bir plan hazırlayabilirsiniz. Doğal Cambly süreçlerinde, her ders farklı bir eğitmenden İngilizce dersi almanız çok olası. Bunun da İngilizce okulu konseptine uygun olmadığını naçizane bir fikrim olarak belirtmek isterim.

Open English

Open English de Cambly gibi birebir ve grup dersi seçeneklerini beraber sunan uygulamalardan. Deneme dersi fırsatı sunmayan bu uygulama, size bilgi edinmeniz için de pek imkan sağlamıyor. Örneğin, haftada kaç ders canlı derse katılacak olduğunuzu kesin olarak öğrenmeniz epey vakit ve iptal edilmesi zor bir üyelik gerektirebilir. Bunun yanı sıra Open English’in öğrencilere sunduğu materyal desteğini de internette bulmak mümkün. Konu konu ayrılmış basit aktiviteler, sanırım sizin ders dışı kullanımız için mevcut. Aynı zamanda üye olmadan da bu kaynakları incelemeniz mümkün. Yani, materyal konusunda da gerekli destek sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel içerikli değil.

Preply

Preply de ödeme konusunda mütevazi davranması gereken bireyler için birebir derslere ek olarak grup dersi imkanı sağlıyor. Bu platformdaki işleyiş, Flalingo, Cambly ve Open English’ten çok daha farklı. Bu saydığım üç uygulama sabit bir fiyat sunarken, Preply’de ödeyeceğiniz miktar, ders sayısı ve seçtiğiniz öğretmene göre değişiyor. Ders sayısını da tamamen siz belirliyorsunuz. Burada aslında işler özel dersten ziyade kendin pişir kıvamında. Uygulama size çeşitli eğitmen imkanı sunuyor. Bu eğitmenler farklı konular üzerine yoğunlaşabiliyor. Elbette uygulamadaki puanları, mesleki deneyimleri ya da anadil faktörü, hocaların ders başı ücretini yüklü bir miktara getiriyor. Bu platformda ödemeler ise ders başı şeklinde.

Livexp

Preply ile benzer bir hizmet politikası olan Livexp‘de diğer uygulamalar arasından sıyrılıyor. İngilizcenin yanı sıra farklı dünya dillerine de bu platform aracılığıyla erişmek mümkün. Yine eğitmen ve ders başı ücret şeklinde çalışan bu platform, aradığınız özelleştirilmiş içeriği sunmaya odaklı bir konsepte sahip değil. Elbette konuşma pratikleri yapmak için gerekli alan bu uygulamada olsa da, sizlerin seviyesini tespit edip, konu eksikliklerine göre ders ilerleyişi sağlamak tek derslik bir iş değil. Bunun için uzun süreli bir plan, düzenli dersler ve dünya standartlarında bir müfredat gerekiyor. İngilizce özel ders imkanı Livexp uygulamasında olsa da, ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda yetersiz kalabilir.

Sonuç: En Özel İçerikle İngilizce Özel Ders Veren Platformu Sizler İçin Seçtim

Sonuç: En özel içerikle İngilizce özel ders veren platformu sizler için seçtim. O da Flalingo. Bunun il sebebi, elbette bu konsepti hizmet politikası derecesinde benimsemiş olması. İkincisi ise, bunu sadece politikada değil, pratikte de devam ettirmesi. Flalingo dersleri sizin için detaylıca planlayıp, bunu istediğiniz hoca veya hocalarla devam ettirmenize olanak sağlıyor. Bu sebeplerle diğer platformlardan ayrışıyor. Ayrıca, dilerseniz bu yazımızda da kullanıcıların fikirlerini öğrenebilirsiniz. Sonuç olarak, aradığınız yaklaşımı bulacağınız platform Flalingo diyebilirim. Peki sizin fikirleriniz neler? Bana katıldığınız veya katılmadığınız noktaları yorum yaparak belirtebilirsiniz. Bugünlük de benden bu kadar; İngilizce sizinle olsun!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu