fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Online İngilizce

Akın Dil Online İngilizce Eğitimi İncelemesi

Akın Dil online İngilizce eğitimi inceleme yazımızla da bugün birlikteyiz. Ele aldığımız Akın Dil, eğitim hayatına yüz yüze olarak başlamış fakat teknolojinin nimetlerini de öğrencilerden esirgemeyerek online İngilizce derslerini de hayata geçirmiş bir kurum. Bu kurum, geleneksel yöntemlerle sadece bi kaç ilde hizmet verse dahi pek çok kişi tarafından tanınıyor. Buna ek olarak, tecrübesiyle de bazı öğrencilerin dikkatini çekiyor. Öğrenciler hayatımıza yeni ama iddialı giriş yapan uygulamalarla Akın Dil’i kıyaslarken doğal olarak zorlanacaklardır. Bu yüzden sizin için Akın Dil online İngilizce eğitimi incelemesi yazısını ele aldım. Umarım faydasını göreceksiniz. Haydi başlayalım.

İçindekiler:

Akın Dil Kurumu: Yakından Tanıyalım

Akın Dil Kurumu olarak bugün konu edindiğimiz ismi yakından tanıyalım. Bu kurs, 2003 yılında kapılarını İngilizce eğitime açmış bir kurum. Tam 25 ilde şubesi bulunan bu kurs çeşitli İngilizce eğitimi hizmetleri veriyor. Sınav hazırlık eğitimi konusuna odaklı eğitiminin yanı sıra, YDS için verdiği ders sayısı epey fazla. Kısacası, bu yüz yüze kurs zaman içinde online imkanlar da sağlamaya başlayan, İngilizce eğitim hizmetleri sınav hazırlığına odaklı bir dil kursudur.

Akın Dil Online

Elbette bugün konumuz Akın Dil online İngilizce eğitimi. Bu bölümde Akın Dil online hizmetlerini inceleyeceğiz. Sonrasında da sizin İngilizce ihtiyaçlarınıza ne kadar yanıt vereceğini tartışacağız.

Akın Dil Online Ders İçerikleri

Bu kurumun sunduğu içeriklere paralel olarak, sınav hazırlık kursları online kanatta da ön plana çıkmış. YDS, IELTS, YÖKDİL yanı sıra Genel İngilizce konuları da seviye olarak ayrılmış. Burada seçenekler olarak karşımıza çıkan içerikleri, dersler olarak da görebiliriz. Yani hizmet sıralamasından çok, derslik sayısı ve konusu olarak ele almakta fayda var.

Akın Dil Esnek Eğitim Sunuyor Mu?

Esnek eğitim, teknolojinin getirdiği nimetlerden biri olarak beliriyor. Yani, esnek eğitim öğrencileri istedikleri yerde istedikleri zaman diliminde istedikleri içeriğe ulaşabiliyor. Eğitimin bir çatı altında vardiya ile verilmesine gerek kalmaksızın her yerde öğrenmeye başladık artık. Özellikle, size tanıttığım online İngilizce çözümleri bu hususta kendilerini epeyce geliştirmiş durumda.

Eğer Akın Dil’in çevrimiçi eğitimi üzerine konuşuyorsak, esneklik sadece mekan için mümkün. Yani derslere çevrimiçi olarak dilediğiniz yerden bağlanıyorsunuz. Fakat derslerin günü ve saati üzerinde hiçbir söz hakkınız yok. O saatlerde işinizin olması, dersten geri kalacaksınız demek. Tıpkı geleneksel dersler gibi, katı bir zaman çizelgesine uyacaksınız. Bu sebeple, Akın Dil esnek eğitim sunmuyor diyerek bölümü noktalamam lazım.

Akın Dil’de Dersler Nasıl İlerliyor?

Bu platformda derslerin sayısı önceden belirlenmiş durumda. Örneğin, bir IELTS kursu için 22 oturumluk, yani 88 saatlik bir süre tanımlanmış. Her bir ders, 40 dakika sürüyor. Bu platformda dersler bir hoca eşliğinde canlı olarak ilerliyor. Bu derslerin interaktif bir şekilde işleyeceğizi de belirtmişler. Fakat, bahsettiğim ders seçenekleri, grup eğitimi şeklinde. Yani, birebir dersler yok. Bunun yanı sıra bir kursu toplamda kaç öğrencinin aldığı noktasında da kesin bir bilgi yok.

Akın Dil Hangi Materyalleri Kullanıyor?

Daha önceki satırlarda değindiğim gibi, bu kurs uzun yıllardır eğitim sektöründe hizmet veren belli bir deneyime sahip bir kurum. Bunu, Akın Dil’in kaynakları da gösteriyor. Özellikle YDS ve YÖKDİL gibi hizmetler için kurumun kendi adına hazırlattığı kaynaklar bulunuyor. Elbette bu sınavın yalnızca ülkemiz sınırları ve birkaç kurumda geçerli olduğunu düşünürsek, Akın Dil’in akılcı bir çözüm sunduğunu söyleyebilirim. Fakat IELTS konusunda öğrencilere hangi kaynağı dağıttıkları konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Akın Dil Online Doğru Metodolojiyi Yakalamış Mı?

Akın Dil online, maalesef üzerindeki gelenekselciliği kıramamış. Bunun sebeplerinden biri hali hazırda yüz yüze kurslar ile devam ediyor oluşu diyebiliriz. Şu zamana kadar bahsettiğimiz online İngilizce platformlarının pek çoğu varlıklarını sadece çevrimiçi olarak sürdürüyordu. Bunun sayesinde herhangi bir geleneksel kursla kıyaslanmayacak şekilde geniş bir eğitmen ağına sahip olmuşlar. Akın Dil ise bünyesindeki eğitmenlerle bu tarz bir hizmet sunamayacak kapasitede. Hal böyle olunca, tek bir eğitmen aynı anda 20 kişiye, belli bir saat aralığında hizmet verebiliyor. Bu sebeple Akın Dil size;

  • Birebir dersler
  • Konuşma ağırlıklı içerik
  • Esnek eğitim
  • Özelleştirilmiş içerik

başta olmak üzere pek çok imkanı sağlama noktasında yetersiz kalıyor. Bunlara binaen diyebilirim ki, Akın Dil kursu öğrencilerine doğru metodolojiyi sunamıyor. Eğer online eğitim ve özel içeriğin nasıl efektif bir şekilde çalıştığına dair merakınız varsa bu yazıyı okumaka hoşunuza gidecektir.

Akın Dil Kullanıcı Değerlendirmeleri

İnceleme yazılarımda kullanıcı görüşlerine elimden geldiğince yer vermeye çalışıyorum. Hizmet ağı epey sınırlı kalsa da, bu kurum hakkında da bazı yorumları bulmak mümkün. Bazı konularda kafamızdaki soru işaretlerini silecek olan yorumlar yazımızdaki boşlukları doldurabilir. Örneğin;

en iyi dil kursu diye gidip bildiğimi de unuttuğum ve sınavda dibe çakılmama sebep olan dil kursu. her sabah uyandığımda “günaydın” yerine “ulan verdiğim paraya yazık be” diyordum. yökdil için kurs ararken yine dönüp dolaşıp akındil’e gittim -canım yine dolandırılmak istedi herhalde bilemiyorum-. akındil’in yds.net üzerinden verdiği kurstan aldığım video derslere şu anda erişim sağlayamıyorum. ikinci kez akındil tarafından kendimi kazıklanmış hissediyorum. attığım mesajlara da dönen olmadı henüz. bir şey daha var. kitaplarında yalnız a ve b şıkları varken cevap anahtarında doğru cevap c şıkkı olabiliyor. yahu olmayan bir şık nasıl cevap olabilir sayın akındil kitap yazarları? bir de bu kitaplara çuvalla para veriyoruz yazık günah ya!

milady de winter

kaynak kitaplar konusunda merakı olanlar için kritik bir yorumda bulunmuş. Fakat bu değerlendirmenin takribi olarak iki yıl öncesine ait olduğunu unutmayalım.

Bunlara ek olarak, Şikayetvar isimli platformda da kaynaklar konusunda epey birikmiş şikayetler var. Denemelerden cevap anahtarı çıkmaması, epey yaygın görülen bir sorunmuş. Tabi ki de çözülemeyecek bir sorun değil. Fakat yorumlardan birini örnek olarak bırakmak isterim.

Akın dil eğitim şikayetvar

Sonuç: Akın Dil Online Geleneksel Eğitimden Kurtulamamış

Sonuç: Akın Dil geleneksel eğitimden kurtulamamış. Bugün, yılların yüz yüze eğitim tecrübesini çevrimiçi olarak sunmaya çalışan Akın Dil kursu konuğumuz oldu. İngilizce ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir içeriğe sahip olup olmadığını inceledim. Bu kurumu henüz duymayanlar için kısa bir tanıtım yaptım. Sonrasında gerekli incelemelerde bulundum. Özetle, platform sınav hazırlık dersleri veriyor. Canlı dersler olsa bile dersler epey kalabalık ve esnek eğitim ilkelerinden uzak. Bunun yanı sıra kullanıcı yorumlarında da kaynak kitaplara yönelik eleştiriler de mevcut. Genel resme baktığımızda, saydığımız temel eksikliklerin asıl nedeni, geleneksele bağlılık gibi duruyor. Akın Dil, çevrimiçi bir sistemde eğitim verme kapasitesine sahip değil. Fakat bu yazıda online İngilizce ihtiyaçlarını karşılayacak platformlara dair bilgi edinebilirsiniz. Bunu da kenara iliştirerek yazımı sonlandırıyorum. Bir sonraki İngilizce eğitimi ipucunda görüşene değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu