fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genel

English Time Fiyat Bilgileri ve Daha Fazlası

English Time fiyat bilgileri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz. İngilizce eğitiminde rehberliğe ihtiyaç duyduğunuz anlarda kimin kapısını çalmaya karar veremiyor musunuz? Bu blog dahilinde seçenekleriniz hakkında merak ettiklerinizi sizin için yanıtlıyorum. Şansınıza, bugün de konuğum English Time. Yüz yüze eğitim ile vakti zamanında öne çıkmış ve pek çok şehirde şube açmış bu platform artık online evrende de yer alıyor. Peki, English Time eğitim için doğru yer mi? En önemlisi; fiyat aralıkları nedir? Bu konu ve daha fazlası hakkındaki inceleme yazımıza başlayalım.

İçindekiler

  1. English Time’ı Tanıyalım
  2. English Time İçerik
  3. English Time Online İngilizce
  4. Etopya Nedir?
  5. English Time Fiyat
  6. English Time Özel Ders Fiyat Bilgisi
  7. English Time Fiyat – Performans Analizi
  8. Özet: English Time Fiyat Bilgisi Bizi Üzüyor
english time

English Time’ı Tanıyalım

English Time, dil okulu ve yurtdışı eğitim hizmeti veren bir kurumdur. Bu kurum, İngilizce eğitimine yüz yüze başlamış, pek çok ilde şube açmış ancak günümüzün şartlarına da ayak uydurmaya çalışan bir kurum. Hala yoğun olarak geleneksel metotlarla eğitim vermeyi sürdürse de, “Etopya” isimli platformda da online kurslar sağlamakta. Bu hususa ayrıca değineceğiz.

Dipnot: English Time aynı zamanda yurtdışı eğitim danışmanlığı da yapan bir kurum.

English Time İçerik

English Time’ın içeriğine baktığımızda, müfredatın temel olarak “genel İngilizce” ve “özel dersler” olarak ikiye ayrıldığını görüyoruz. Bu noktada işlenen konularda önemli bir değişiklik olmasa da, derslerin grup ve bireysel olarak ayrılıp, farklı fiyatlandırıldığı bir durum var. Konular bazında da incelediğimiz zaman sınav hazırlık kursları epey bir ön plana çıkıyor. Özellikle sadece ülkemizde geçerli YDS ve YÖKDİL hazırlık kursları da epey ilgi görüyor. Bunun yanı sıra IELTS, TOEFL, SAT ve GMAT gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlar da seçenek olarak sunulmuş. Bunların yanı sıra farklı yaş gruplarına özel dersler ve iş İngilizcesi çözümleri de English Time tarafından hazırlanmış.

English Time Online İngilizce

English Time fiyat konusuna değinmeden önce, kursun sağladığı hizmetler konusundaki detayları atlamamakta fayda var. Hali hazırda kursun kendi anasayfasında da yeni metotlar, uzaktan eğitim ve daha fazlası noktasında belli vurgular var. Çünkü kurumlar da biliyor ki teknolojik gelişmeler yeni ihtiyaçlar doğuruyor ve İngilizceyi esnek bir düzlemde online platformlar aracılığıyla öğrenmek norm olmak üzere. Bunun devamında, English Time online İngilizce hizmetini en mümkün olan şekilde vermeye çalışıyor. Bu hizmet, Etopya isimli platform üzerinden gerçekleşiyor.

Etopya Nedir?

Etopya, English Time tarafından geliştirilmiş bir online İngilizce eğitimi platformudur. Diğer kurslara göre, gelenekselden çağdaşa daha doğru bir geçiş yaptıklarını ifade etmeliyim. Esnek eğitim ilkelerini göz önünde tuttukları, günün her saatinde erişilir olan ders programından belli oluyor. English Time fiyat konusuna değinmeden önce, yine de Etopya konusunda ince eleyip sık dokumalıyız.

Etopya – English Time Ders Yapısı

English Time çatısı altında alacağınız online İngilizce dersleri seviye seviye ayrılmış durumda. Bunun yanı sıra çocuklar için İngilizce dersleri de ayrı olarak açılıyor. Üçüncü seçenek ise ders saatine göre alacağınız özel içerikli dersler. Fakat ders programına baktığımız zaman gün boyu İngilizce öğrenebildiğinizi görüyorsunuz. Dersler saat başı ayrılmış ve işlenecek konular önceden belirlenmiş. Benim girdiğim sırada devam eden canlı dersler vardı fakat katılımcı sayısı 0 olarak görünüyordu. Sonrasında bazı derslerde yine 0, bazısında 3 kişi vardı. Buna binaen derslerin tüm kullanıcıya açık olduğu ve birebir işlenmediği sonucuna varıyoruz.

English Time Online İngilizce Derslerine Nasıl Bağlanılır?

English Time ile online İngilizce almak için öncelikle Etopya platformuna gitmelisiniz. Bunun için English Time sitesinde “online İngilizce” seçeneğine tıklamanız yeterli. Kayıt olduktan sonra platforma girmiş bulunuyorsunuz. Ana sayfada o anda gerçekleşen canlı dersleri görmeniz mümkün. Fakat paket satın almadan önce erişmeniz mümkün değil. Bunun yanı sıra haftalık ders programları da anasayfada yer alıyor. Bu platformda gerekli satın alma işlemlerinden sonra bu derslere girebilirsiniz. Şansınız yaver giderse dersler birebir olarak gerçekleşebilir. Fakat bu derslerin grup dersi olduğunu hatırlatalım. Ya kalabalık dersler, ya da kontenjan doluluğu ile karşılaşacak olmanız epey olası.

English Time Fiyat

Konumuz olan English Time fiyat çizelgesine geldik. Bu platformda derslerin seviye seviye ya da ders sayısı üzerinden hesaplandığından bahsettik. İsterseniz 1, 3, 6 ve 12 aylık paketler olarak alabilirsiniz. Bu ders paketleri de alacağınız kur sayısını da etkiliyor. Şimdi English Time fiyat ve maliyetini sizler için örnekliyor ve tablo halinde sunuyorum.

SeviyeKurs SüresiPaket Fiyatı
A1-A21 Ay999 TL

Bu pakette sunulan fırsatları şöyle listeleyebiliriz;

  • Yabancı Eğitmenler
  • Maksimum 15 Kişilik Grup Dersleri
  • Sınırsız Erişim
  • Seviye Tespit Sınavı

English Time Özel Ders Fiyat Bilgisi

Ders SüresiDers SayısıDers Fiyatı
1 Ay15 Ders 4950 TL

Burada da English Time ile alacağınız özel derslerin aylık fiyatı ve ders sayısı belirtilmiş. Buradaki hesaba göre bir ders yaklaşık 330 liraya geliyor. Online İngilizce eğitimi konusunda gerekli deneyime sahip olmayan bir platform için fazla. Dilerseniz, bu fiyatları diğer platformlarla karşılaştırmanız için okumanızı tavsiye ettiğim yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Fakat buradaki bilgiler bizim için yeterli değil. Şimdi sizler için kendi gözlemlerim ve English Time vaatlerini karşılaştıracağım.

English Time Fiyat – Performans Analizi

Öncelikle, sizler için English Time ile alacağınız “sözde sınırsız” derslerin programını paylaşmak isterim.

English time ders programı

Burada gördüğünüz gibi konu konu ayrılmış dersler var. Örneğin, B1 seviyesindeyseniz sadece 5 saat için ders alabilirsiniz. Ayrıca konular önceden belirlendiği için müsait bir zaman bulsanız bile konular ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Derslerde de grup kalabalıksa soru sorma ya da tekrar etme şansınız kalmayabilir. Hal böyle olunca, esnek eğitimin değil faydasını görmek, cefasını çekiyor olabilirsiniz.

Gelelim Fiyat konusuna. English Time fiyatları diğer platformlara göre biraz tuzlu diyebiliriz. Çünkü incelediğimiz gibi, ders başı ücret yaklaşık 330 TL. Diğer platformlar bu fiyata iki ders bile verebiliyor; örneğin Flalingo. Aynı zamanda gerekli tecrübe konusundan eksik olmaları ve sağlayamadıkları ekstra materyaller, English Time fiyat – performans analizimizi negatif yönde etkiliyor. Size tavsiyem, dikkatli olmanız ve iyice düşünüp taşınmanız yönünde.

Özet: English Time Fiyat Bilgisi Bizi Üzüyor

Özet: English Time fiyat bilgisi bizi üzüyor. Online eğitim deneyimi ve altyapısı yeterince gelişmemiş bu platform, pek de dolu olmayan içerikleri yüksek fiyattan sunuyor. Nitelikleri bir yana fiyatı da diğer yana koyuyoruz. Görüyoruz ki, bu fiyat-performans analizi bizlere English Time’ın doğru yer olmadığına işaret ediyor. Peki sizin görüşleriniz neler? Benle aynı fikirde misiniz? Yanıtlarınızı, sorularınızı ve önerilerinizi yorumlar bölümünde bekliyorum. Bu yazıyı da noktalayarak sizlere iyi İngilizce yolculukları diliyorum!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu