fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyFlalingoitalkiLiveXPOnline İngilizceOpen EnglishPlatformlarPreply

2024’ün En İyi Online İngilizce Öğrenme Platformları

En iyi online İngilizce öğrenme platformları ile ilişkim çok uzun yıllar öncesine dayanıyor. Özellikle iş hayatımın ve akademik çalışmalarımın bir parçası olarak, yüksek lisans ve doktora dönemlerimde çeşitli platformlardan İngilizce eğitim hizmeti aldım. Günümüzde İngilizce öğrenmek artık evimizin konforunda gerçekleşebiliyor fakat bunun için çok fazla öğrenme platformları mevcut. İngilizce en iyi nerede veya hangi sitelerden öğrenilir gibi sorulara cevap vermek de bilmeyen insanlar için zor olabiliyor. Hem o deneyimlerimi hem de Ekşi Sözlük, Google Review ve diğer sitelerdeki kullanıcıların yorumlarını derleyerek bu yazımda sizlere 2024 yılının en iyi online İngilizce öğrenme platformları hakkında bilgi vermek için buradayım. Bu platformlar, hem İngilizce öğrenme yolculuğuna başlamak isteyenler için hem de ileri düzeyde dil becerilerini geliştirmek isteyenler için birçok fırsat sunuyor.

İçindekiler:

2024’teki En İyi İngilizce Öğrenme Platformları

Flalingo

Herkesin dil öğrenme tarzı farklıdır ve bazen sıradan İngilizce kurslar bu özelleştirilmiş ihtiyaçları karşılamayabilir. İşte bu noktada Flalingo devreye giriyor. Flalingo, 2024’ün en dikkat çekici online İngilizce öğrenme platformlarından biridir ve kişiselleştirilmiş dil eğitimi konusunda uzmanlaşmıştır.

Flalingo, kişiselleştirilmiş dersler, mülakatla seçilmiş profesyonel İngilizce öğretmenleri ve Oxford University Press materyalleri gibi özellikleriyle bana göre öne çıkmaktadır. Her öğrencinin dil seviyesi, hedefleri ve öğrenme stilini dikkate alarak Flalingo’nun size en uygun içeriği sunması da platformun iyi özelliklerinden bazıları. 

Artıları

 1. Akıllı öğretmen algoritması
 2. Seviye ve hedeflerine uygun kurslar
 3. Oxford Üniversitesi Yayınlarına sınırsız erişim
 4. Gelişmiş mesajlaşma ve canlı destek
 5. Mülakatla alınan profesyonel İngilizce öğretmenleri

Eksileri:

 1. Ücretsiz olmaması. 
 2. Kayıt sonrası müşteri hizmetlerinin habersiz iletişime geçmesi.

Italki

Italki, dil öğrenme yolculuğunuzda birçok dil hizmeti ve birebir ders politikasıyla bu senenin en iyileri arasında kendini gösteriyor. 150’den fazla dil seçeneğine ek olarak platform sizlere kendi öğrenme hızınıza ve tarzınıza uygun özel dersler alma imkânı da sunuyor. Tercihe göre uzman öğretmenler tarafından grup dersleriyle de farklı bir eğitim şekli de platformun zenginliğini arttırıyor. Aynı zamanda çok farklı materyallerin paylaşıldığı bir topluluğa sahip olması da İtalki’yi bu senenin en iyilerinden biri yapıyor.

Artıları:

 1. Makul bir fiyata profesyonel bir öğretmenle deneme dersi alınabilmesi.
 2. Topluluk gibi farklı ve zengin içerik sunması. 
 3. Özgür ders saatleri ve öğretmen seçme imkanı .

Eksileri:

 1. Online İngilizce öğretmenlerin ücret farklılıkları.
 2. Çok fazla öğretmen ve seçenek olduğu için en doğrusunu bulmanın zaman alabilmesi.
 3. Platformda profesyonel olmayan öğretmenlerin de bulunması.

Cambly

Pek çok yerde reklamlarını gördüğünüzü ve ismini duyduğunuzu varsaydığım Cambly öğrencilerine etkili müşteri desteği, geniş bir ders seçeneği, öğretmenleri seçme ve onlarla doğrudan iletişim kurma özgürlüğü sunan en iyi İngilizce öğrenme platformlarından birisidir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun dersleri bulmalarına yardımcı olmaları özellikle başlangıç seviyesindeki insanlar için büyük bir artıdır. 

Artıları:

 1. Etkin müşteri desteği
 2. Seçilebilecek birçok ders seçeneği
 3. Kendi öğretmeninizi seçme ve doğrudan iletişim kurma imkanı
 4. 10 saatlik özel derslerden sonra sertifika verilmesi

Eksileri:

 1. Dersler pahalı
 2. Öğretmenlerin nitelikli olma zorunluluğu yok
 3. Öğrenci yorumları bulmak zor

Preply

Preply, sadece bilgisayar ve internet ile etkin bir ingilizce eğitimi alabileceğiniz platformlardan başka bir tanesi. Donanımlı online İngilizce öğretmenlerle platform öğrencilerin dil öğrenme deneyimlerini iyileştirmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda Preply, daha büyük ders paketleri satın alan öğrencilere indirimler sunarak uzun vadeli öğrenme süreciniz için maliyet tasarrufu sağlayabiliyor. Sonuç olarak, kullanıcı dostu arayüzü ile birlikte Preply bu senenin en iyi online İngilizce öğrenme platformlarından birisi.

Artıları:

 1. Yüksek kaliteli öğretmenler
 2. Daha büyük ders paketlerinde indirimler
 3. E-posta ve anlık sohbet desteği ile kolay ulaşılabilir müşteri hizmetleri
 4. Dersleri kolayca planlayabilme

Eksileri:

 1. Ders paketlerinde sınırlı esneklik
 2. Bazı kullanıcılar yerleştirme testlerini beğenmeyebilir

Open English

Open English, her seviyede öğrenciye uygun dersler sunan ve 6 ya da 12 aylık paketleriyle İngilizce öğrenmek isteyenlere özgün ve uzun vadeli hizmet veren bir eğitim platformudur. Ayrıca, öğrenci yelpazesini de gayet geniş tutarak IELTS, TOEFL, TOEIC sınavlarına hazırlananlara bile eğitim imkanı veriyor Open English. Buna ek olarak ücretsiz Linguaskill İngilizce Seviye Belirleme Testiyle seviyesi belirlenen öğrenciler interaktif araçlar, telaffuz pratikleri ve anında düzeltme gibi daha birçok hizmetle ingilizceyi aktif şekilde öğrenebiliyorlar.

Artıları:

 1. Farklı seviyelere uygun dersler
 2. Kolay ulaşılabilir müşteri hizmetleri
 3. Ücretsiz deneme paketi
 4. Profesyonel eğitmenlerle çalışma

Eksileri:

 1. Kısa süreli abonelik seçeneklerinin yokluğu
 2. Native olmayan öğretmenlerin varlığı
 3. Sürekli değişen fiyatlar
 4. Ücretlendirme sorunları

Livexp

Livexp, ders saatlerini seçme konusunda özgür olduğunuz ve sizinle benzer ilgi alanları olan öğretmenlerden birebir dersler alabileceğiniz başarılı ingilizce öğrenme platformlarından birisidir. Buna ek olarak, öğrencilerine kelime dağarcığı tablolarıyla da özgün ve zengin bir içerik sunar. Ayrıca öğrenciler hesaplarına herhangi bir cihazdan kolayca giriş yapabilme ve herhangi bir yerde öğrenme olanağına da sahiptirler. Kısacası, bu özellikleriyle senenin en iyi platformlarından birisi olarak Livexp işaret ediliyor.

Artıları:

 1. Ders zamanlarını seçme esnekliği 
 2. Birebir eğitim oturumları ve hedeflenen dilde ilerleyebilme
 3. Hesabınızı oluşturduktan sonra herhangi bir cihazdan giriş yapma ve istediğiniz yerde öğrenme imkanı

Eksileri:

 1. Yüksek kalite öğretmenleri için garanti yoktur
 2. Dilden dile değişen kurs kalitesi
 3. Kafa karıştırıcı fiyat politikası

Konuşarak Öğren

Konuşarak Öğren, Amerikalı eğitmenlerle konuşabildiğiniz, sıfırdan başlayan ve çekingen öğrencilere sabırla destekleyen platformlardan birisidir. Derslerinize başlamadan önce, öğretmenlerin sizin seviyenizi ölçmesi ve seviyenize uygun online içeriklerle bir yol haritası çizmeleri platformun öne çıkan özelliklerinden birisi. Yani, bu süreçte platformun Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları da bu gelişiminizi yakından takip ediyorlar.

Artıları:

 1. Anadili İngilizce olan eğitmenler
 2. Dersleri erteleyebilme hakkı
 3. Eğitim danışmanı gözetiminde etkin bir eğitim süreci

Eksileri:

 1. Derinlemesine dilbilgisi ve yazma pratiği ihtiyacı olanlar için yetersiz içerik.
 2. Ders fiyatlarının yüksek olması

Kullanıcılar Ne Diyor: Trustpilot Yorumları

Bu uygulamaları ben İngilizceciniz olarak kendi nezdimde inceledim. Fakat asıl kullananlar ne diyor diye sorarsanız, sizi Trustpilot’a bir yolculuğa çıkarabilirim. Listemizdeki uygulamaların Trustpilot adlı kullanıcı deneyimi paylaşılan değerlendirme havuzunda tek tek dolaşalım. Bakalım dünyanın dört bir yanından, her bir platformumuz için kaç yıldız verilmiş; en iyiden kötüye sıralayalım.

1. Flalingo

Flalingo yine zirveyi bırakmıyor. Trustpilot’ta Flalingo tam 5 üstünden 4.7 puan alarak listemizde birinci sırada yer alıyor.

flalingo trustpilot en iyi online ingilizce öğrenme platformları

2. İtalki

İtalki beni şaşırttı doğrusu. Bu fiyatlarla bu performansı beklemiyordum; muhtemelen globalde sunduğu farklı dil seçeneklerinin etkisi de vardır diye düşünüyorum. Her neyse; İtalki tam 4.6 puanla listemizin ikinci sırasında. Şimdi diğer uygulamalardan devam edelim.

italki trustpilot

3. Preply

Preply de Trustpilot yorumlarına göre iyiden kötüye İngilizce uygulamaları sıralamamıza üçüncü olarak girdi.

4. LiveXP

LiveXP, Preply ile aynı puanla aynı sırayı paylaşıyor. Benzer sistemlerinden ötürü olsa gerek, kullanıcılar bu uygulamaları da benzer bir şekilde sevmişler.

5. Cambly

3.8 puanla Cambly de listemizde pek parlak olmayan bir yerde konumlanıyor. Umarız bu acımasız yorumlar ve düşük puanlar bir kenara not olarak iliştirilmiştir. Cambly’nin en kısa zamanda daha iyi değerlendirileceğini umarak sıradaki platformumuza geçelim.

cambly Trustpilot

6. Open English

3.9’luk puanla Open English 6. sıraya yerleşmiş durumda. Sözünü tutamayan Open English, beklentileri karşılayamadığı için bu kadar düşük bir not alsa gerek.

Open English

7. Konuşarak Öğren

Maalesef Konuşarak Öğren hem listemiz, hem de standartlar itibariyle kötü bir performansla 3.5 puan alıyor. Umarız bu değerlendirmeler Konuşarak Öğren’in kulağına küpe olur ve kullanıcılar için gerekli düzeltme ve yenilikleri yaparlar. Ancak Konuşarak Öğren Trustpilot performansıyla en iyi online İngilizce öğrenme platformları arasındaki yerini sorgulamalı.

konuşarak öğren en iyi online ingilizce öğrenme platformları

Sonuç

Sonuç olarak, 2024 yılının en iyi online İngilizce öğrenme platformlarını inceledik. Farklı seçeneklerin her birinin kendi benzersiz artılarına ve eksilerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Elbette size tavsiyem öğrenme hızınıza, bütçenize ve öğrenme tarzınıza en uygun platformu seçmek önemlidir. İngilizce öğrenme yolculuğunuzda sizlere başarılar diler ve platformların size dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmasını umarım.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu