fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Online İngilizce’nin Open English Şubesi: Open English’e Başlarken

Open English şubesi nerede? Ankara’da var mı? İstanbul’un hangi semtinde yer alıyor? Bu sorular internette o kadar çok soruluyor ki? Bugün, bu sorulara topluca yanıt vereceğim. Yanıtım kısa olsa da, Open English’i sizlere bir daha tanıtacağım. Sonrasında da umuyorum ki, online İngilizce konseptine ısınacaksınız. Haydi başlayalım!


İçindekiler

 1. Open English Ankara’da Var Mı? İzmir Şubesi Nerede?
 2. Open English Nerede Peki? Nedir Bu Online İngilizce
 3. Online İngilizce mi Klasik Kurslar Mı? Farkları Neler? Hangisi Daha Avantajlı
 4. Sonuç: Open English Olmayan Şubeleriyle İnsanları Yanıltıyor

Open English Ankara’da Var Mı? İzmir Şubesi Nerede?

Open English hangi ilde, hangi semtte bulunur sorularının yanıtı, hiçbir yerde. Open English’in hiçbir fiziksel dersliği ya da kursu yoktur; tüm erişim internet üzerindendir. Bu söylentinin yayılmasından Open English sorumludur.

Open English ne Ankara’da, ne İstanbul’da, ne de İzmir’de bir şubeye sahiptir. Bu kurstan ders almak isteyenler evlerinden çıkmadan, yalnızca internete bağlansalar yeter. Ülkemizde İngilizce kursları pasajlarda ya da apartman dairesinden bozma yerlerde yıllarca hüküm sürdü. Her ne kadar kimseye İngilizce öğretemeseler de, hala eğitim vermeye devam ediyorlar. Ama Open English bu kurslardan biri değil.

Neden Open English Şubesi ve Adresi Merak Konusu?

Open English’s olmayan şubesi neden merak konusu? Çünkü markanın ismi yaygınlaştı ama konsept konusunda katkı sunmayan Open English, insanlara doğru bilgi vermekten de kaçındı.

Şu an arama motoruna Open English + şehir ismi girerseniz, ilk başta bir sonuç göreceksiniz. Sanki öyle bir şehirde, öyle bir şubesi varmış gibi sizi siteye buyur edecek. Şehrin görselleriyle donatılmış bir anasayfa olacak. Hala, hiçbir şeyden haberiniz olmadan, Open English’in yönlendirdiği formu dolduracaksınız.

Fakat geç de olsa öğreneceksiniz ki, ne böyle bir şube, ne de hizmet var. Open English, kafası karışanlara doğru bir bilgi vermiyor. Bu bilgi eksikliğini kullanarak, kendine doğru bir kitle çekiyor. İşte bahsettiğimiz bilgi kirliliğinin de ana nedeni bu. Open English’in bu taktiği kullanması da ne kadar etiktir, onun yargısını siz yaparsınız.

Open English Nerede Peki? Nedir Bu Online İngilizce

Eğer Open English Bursa, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerde yoksa nerede? Baktım, küçük illerde de yok! Çünkü Open English, online İngilizce platformlarından biridir.

Nedir Bu Online İngilizce?

Pandemiyi düşünün. Okullar kapandı diye eğitimi askıya almadık. Teknoloji bize epey uzun süredir yüz yüze konuşma imkanı sağladı. Yalnızca farklı yerlerdeydik ve bu görüşmeye aracı olan cihazlar vardı elimizde. Online İngilizce de böyle işte. Derslere internete bağlı bir cihaz aracılığıyla girip, eğitmenler ya da öğrencilerle görüntükü konuşuyorsunuz.

Online İngilizce’nin Avantajları Nedir?

Online İngilizce’nin bir sürü avantajı var. Open English de bu avantajları yüzünden merak ediliyor çoğu zaman. Elbette bu konsepti öğrencilere getiren farklı platformlar ve uygulamalar olsa da, online İngilizce’nin temel faydaları şunlardır:

 • İstediğin yerden, istediğin zamanda derse girme,
 • Yol, yemek masrafının olmaması,
 • Derse girmek için işten ya da okuldan ödün vermeye gerek olmaması,
 • Farklı farklı eğitmenlerden ders alma,
 • Özel, birebir dersler yanı sıra küçük gruplar halinde ders alma imkanı,
 • Eğitmenlerin anadilinin İngilizce olma imkanı,
 • Derslerin konuşma odaklı ve verimli olması.

Online İngilizce mi Klasik Kurslar Mı? Farkları Neler? Hangisi Daha Avantajlı

Online kurslar bir seçenek olsa da, klasik kurslar hala hizmet veriyor. Ama, birinin diğerine avantajı var mı? Bu soruyu detaylandırmadan önce, ben tarafımı belli etmek istiyorum. Klasik kursları da online platformları da gören biri olarak, bence yeniliklere güvenmeliyiz. Yani, online İngilizce geleneksel kurslara göre daha iyi bir tercih sebebi.

Bunun ilk sebebi, klasik kurslarda gramer öğretilirken, online kurslarda konuşma becerisi kazandırıyorlar. Elbette gramer yerine siz de konuşmayı tercih etmelisiniz. Çünkü İngilizce ya da diğer diller, ezbere değil konuşurken öğrenilir.

İkinci nedeni ise, online platformlar size özel ders alıyormuş rahatlığı sağlar. Bir öğretmen ve bir öğrenciyle işlenen dersler çok daha verimlidir. Öte yandan klasik kurslardaki sınıf mevcutları da bir hayli fazla oluyor. Neden bu deneyimi diğerleriyle değersiz hale getiresiniz ki?

Online platformların bir diğer önemli avantajı ise, eğitmenlerinin sertifikalı profesyoneller olmasının yanı sıra, anadilinin de İngilizce olması. İngilizce dilini bir yerlisinden öğrenmek daha ilgi çekici bir deneyim olmaz mı sizce de?

Open English’e Alternatif Olan Diğer Platformlar Var Mı?

Elbette Open English’e alternatif online platformlar var. Bu konsepti öğrenmenize Open English’in ön ayak olması, buna mecbursunuz anlamına gelmiyor. Ayrıca Open English müşteriyi ilk anda kandırmaktan çekinmediği için de, sizin gözünüzde değerinin azaldığını da düşüyorum. Ama Open English konusunda daha fazlasını öğrenmek isterseniz, bu içeriği okumanızın da faydalı olacağını düşünüyorum.

Open English’e En İyi Alternatif Online İngilizce Kursu Flalingo

Open English’e alternatif soruyorsanız, size Flalingo‘yu işaret etmek istiyorum. Bence Open English’in kalabalık ve dolu grup dersleri yerine, Flalingo ile İngilizceyi özel dersler halinde alabilirsiniz. Flalingo, ayrıca en şeffaf fiyat politikasına sahipken, müşteri hizmetleri de takdir topluyor. Bu yüzden, Open English hezimetinin üzerine İngilizce meraklılarının Flalingo’yu seveceğini düşünüyorum. Dilerseniz, tıklayıp Open English ve Flalingo karşılaştırmamıza göz atabilirsiniz.

Ama internetteki online İngilizce kursu platformları bunlarla sınırlı değil. İngilizce öğrenmek için çevrimiçi olanaklarınız çok fazla. Bunlardan en popülerleri için de sıralamamızı görebilirsiniz. Karar sizin, ama bir platforma üye olmasan önce de iyice araştırın ve kullananlara danışın derim.

Sonuç: Open English Olmayan Şubeleriyle İnsanları Yanıltıyor

Open English şubeleri konulu bu yazıda, vardığımız tek yer yalanlar oldu. Çünkü bu Open English isimli platform sadece bir uygulama ve şubesi yok. Ama sanki varmış gibi, Open English Ankara, Open English İzmir gibi reklamlarla insanları sitesine çekiyor. Fiyat bilgisi dahil, hiçbir konuya açıklık getirmeyip illa form doldurtuyor. Siz de iletişim bilgilerinizi verdikten sonra elinizde susmayan bir telefonla kalıyorsunuz. Kısacası, Open English’in yüz yüze şubesi yok. Ama size önerim, online platformlar konusunda daha açık fikirli olmanız yönünde. Çünkü online İngilizce, normal kursların sunmadıklarını kolayca size veriyor. Eğer Open English’e içiniz ısınmadıysa, Flalingo ile şansınızı deneyebilirsiniz. Bu öneriyi de buraya bırakarak yazımı sonlandırıyorum. Lütfen fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak paylaşın. Bir sonraki yazıya kadar hoşça kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu