fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOnline İngilizce

Buddy AI Yorum Analizi: Söz Ebeveynlerde!

Buddy AI yorum analizimiz ebeveynlerce yapılıp, diğer ebeveynlerin ilgi ağına düşüyor. Bu yazıda da, Buddy uygulamasını denemiş ebeveynleri, denemeyenlerle buluşturma görevini İngilizceciniz olarak üstlendim. Daha önce de incelemiş olduğum Buddy uygulamasının yorumlar kısmına daha ciddi olarak odaklanacağım. Şikayetvar, Ekşi Sözlük, YouTube, Instagram, Play Store gibi sitelerde, bu uygulamaya dair yorumları arayacağız. Bu yorumları siz de doğrudan bulabilirsiniz, ancak bunu size bizzat getiriyorsam, gerekli analizlerden de sizleri mahrum bırakmam. O halde gelin, Buddy hakkındaki yorumları analiz edelim!


İçindekiler

 1. Buddy AI’ı Kısaca Tanıtalım
 2. Buddy AI Konusunda Ebeveyn Yorumlarına Gerçekten İhtiyacımız Var Mı?
  1. Buddy AI Ekşi Sözlük Yorumları
  2. Buddy İçin Yapılan Şikayetvar Yorumları
  3. Playstore’da Yer Alan Buddy Değerlendirmeleri
  4. Buddy AI Youtube
  5. Buddy Instagram Yorumları
 3. Yorumlarda Buddy.ai Nasıl Beliriyor?
 4. Çocuklar İçin Farklı Online İngilizce Kaynakları
 5. Sonuç: Buddy AI Yorumlar Analizimiz Negatif Çıktı Veriyor

Buddy AI’ı Kısaca Tanıtalım

Buddy AI, ya da Buddy.ai, yapay zeka ile geliştirilmiş bir uygulamadır ve yalnızca çocukların kullanımına özeldir. Çocuklar için İngilizce konseptini yalnızca oyunlaştırılmış bir uygulama şeklinde sunar. İngilizce eğitimine katkısı ise, dinleme ve sesli yanıt aracılığı ile konuşmaya dayanır. Yani bu platformda çocuklar kapsamlı bir eğitim ve ders almıyor. Yalnızca, basit bir Play Store uygulaması ile çocukların İngilizce bilgisine katkı sunuyor. Buddy.ai konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz, tıklayarak gerekli içeriğe ulaşabilirsiniz.

Buddy AI Konusunda Ebeveyn Yorumlarına Gerçekten İhtiyacımız Var Mı?

Herhangi bir ürün ya da hizmet almadan önce yorum okumak çok faydalı oluyor; bunu kimse de reddetmez. Ama konu çocuklar olunca, ebeveynler daha dikkatli davranmalı. Yalnızca hizmet kalitesi değil, çocukların yaklaşımına dair önceden de bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu yüzden, çocuklara özel İngilizce dersi sağlayan platformlara bunca zaman nasıl hassas yaklaştıysak, Buddy uygulaması da aynı titizliği kaldıracaktır. Şunu da ekleyeyim, bu yazıyı okuyup çocuğunuza karşı yerine getirmeniz gereken sorumlulukları da tamamlamış olmayacaksınız. Benim tavsiyem, Buddy hakkında bir kere daha araştırma yapmanız yönünde olacak.

Buddy AI Ekşi Sözlük Yorumları

Buddy.ai Ekşi Sözlük yorumları gösteriyor ki, bu uygulama aslında çocukların İngilizce öğrenmesi için ideal adres olmadığı gibi, uygun görünen fiyatına göre de pahalı kalıyor.

Aslında Buddy AI yorum noktasında Ekşi Sözlük üzerinde işe yarar tek bir yorum var. Bu yorum da oldukça negatif. Doğrudan sizinle paylaşıyorum ama dilerseniz rumuza tıklayarak Ekşi Sözlük üzerinde de görüntülemeniz mümkün.

ben bu kadar saçma sapan bir program görmedim, kullananlardan gördüğüm kadarıyla sadece kelime öğretmeyi amaç edinmiş, maskotu çocukların ilgisini çekiyor ama dediğim gibi konuşma sıfır.

Castiel 13

Buddy İçin Yapılan Şikayetvar Yorumları

Buddy AI yorum analizi için, Şikayetvar’a uğramazsak olmaz. Şikayetvar üzerinde Buddy.ai değerlendirmelerin yüzde 99’unu yanıtlamış. Memnuniyet oranı ise ancak yüzde 30 ediyor. Ebeveynlerin yaptıkları yorumlarda ise iptal ve para iadesi sorunları çok ağırlıklı bir şekilde görünüyor.

Bu noktada, Buddy AI iletişim sistemi de gün yüzüne çıkıyor. Bu uygulamayı kullanırken sorun yaşayan ebeveynler, ancak ve ancak mail yoluyla bunu bildirebiliyor. Gördüğümüz kadarıyla maillere de yanıt vermekte güçlük çeken uygulama, Şikayetvar üzerinde de otomatik yanıtlar bırakıyor.

Buddy. Ai diye bir uygulama gördüm 4 yaşındaki oğlum için indirdim. İngilizce eğitimi için. Ancak oğluna uygun değil. Telaffuzları değişik. Oğlum bazı harfleri doğru çıkaramıyor. O yüzden kullanamadık. Ancak üyeliği iptal edemiyorum. 2 kez ödeme aldı bende. 13 dolar hem de.

Yardım

Playstore’da Yer Alan Buddy Değerlendirmeleri

Playstore ya da Appstore da kullanıcıları yorum bırakmalar için destekliyor. Tüm sistemi telefona indirilir bir uygulama olmakta yatan Buddy.ai elbette yorumlar da almış.

6aylik abonelik aldık. Asla kullanamadı kızım çünkü söylediği hiçbir şeyi algılamıyor uygulama. Bizim soylediklerimizi bile algılamıyor. Ve üyeliğimi asla iptal edemiyoruz. Üyelikten çıkmak için bir seçenek sunulmuyor. Hereyere yazdık. Çözümü kartın hesabinda para bırakmayarak bulduk. Para olmadığı için askıya alındı abonelik yanlışlıkla para atarsak tekrar ueylik yenilenecek. Artık şu uygulama ve uyelikten kurtulmak istiyorum.

Hilal Mehmetoğlu

Buddy AI Youtube

Buddy AI yorum konusunda bize kaynak olacak bir diğer site ise Youtube. Bu mecrayı aktif olarak kullanan Buddy, pek çok paylaşım yapmış. Ancak her video ya da short için yorum yapma özelliğini kapatmış. Yani yorum yapamıyor, ya da diğer ebeveynler ne demiş öğrenemiyorsunuz. Buradan size yorum taşıyamasam da, ele aldığımız uygulamanın bu yaklaşımı da bize bir şeylerin ters gittiğini düşündürüyor.

Buddy Instagram Yorumları

Normalde Instagram, yorum avına çıktığımız bir yer değil. Ama normalde her şeyin toz pembe olduğu burada bile Buddy ai paylaşımları altında ebeveynler epey sinirlenmiş ve gerin görünüyorlar. İletişim kanalları işe yaramayınca herkes derdini Instagram aracılığıyla anlatmaya çalışmış. İşte o yorumlar:

Yorumlarda Buddy.ai Nasıl Beliriyor?

Yorumları genel olarak ele alırsak Buddy.ai ebeveynlerle iletişime geçmek için yeterli bir sistem oluşturmamış. Hele de teknolojiyi bu kadar iyi bir amaçla kullanan bu uygulama nasıl hala mail sistemine takılı kalır?

Bunun yanı sıra, uygulamayı kullanan çocukların zorlandığı ve teknik hatalarla uğraştıkları da belirtilmiş. Yani ödediğiniz para küçük bir meblağ olsa da çocukları sevindirmiyor, tam tersi moral bozucu hale geliyor. Son denediğimde ses kalitesi çok kötüydü ve hala da öyle. Bunu yorumlarda ebeveynler de doğruluyor. Kısacası, Buddy.ai yorumlar arasında neredeyse tek bir olumlusu dahi yok.

Çocuklar İçin Farklı Online İngilizce Kaynakları

Yapay zekanın insan temasının önemini koltuğundan edemediğin ispatıdır Buddy AI. Bu durumu romantize etmeye gerek yok; yapay zeka henüz çok yeni ve uygulama da bu nedenle afallamış durumda. Ama eğer çocuğum İngilizce öğrensin derseniz, daha güvenilir ama bir o kadar da yenilikçi olan platformlara bakabilirsiniz. İlla da yapay zeka derseniz, size önerim Flalingo Kids.

Flalingo Kids, çocukların profesyonel eğitmenlerle bire bir ders aldığı online bir platform. Ama yeni yapay zeka teknolojisi FLAI da ders ve çocuğunuzun takipçisi oluyor. Ebeveynler ders sonunda detaylı bir analiz robotunu FLAI çıktısı olarak elde ediliyor. Konuşulan kelimeler ve seviyesi, iyileştirme tavsiyeleri, gerekli ödevler gibi İngilizce dersinin verimini arttıracak temel elementler bu raporda sergileniyor. Bu da ebeveynleri sürecin takipçisi yapıyor. Eğer FLAI konusunda daha fazlasını bilmek isterseniz tıklamanız yeterli.

Sonuç: Buddy AI Yorumlar Analizimiz Negatif Çıktı Veriyor

Sonuç olarak, ebeveynlerin yaptığı Buddy AI yorumları, diğer ebeveynlere almamaları yönünde tavsiye veriyor. Bugün Ekşi Sözlük, Şikayetvar, Youtube ve Instagram gibi çeşitli yerlerde Buddy uygulamasının izini sürdük. Ancak memnun olmayan ebeveynlerle karşılaştık. Çocukların kullanımı için uygun olmayan Buddy uygulaması iptal oranları çok yüksek. Ama iptal sonrası hak ihlaline uğrayan ebeyen sayısı da. Buradan çıkaracağımız sonuç, Buddy ai yerine işlevselliği kanıtlanmış diğer metotları denemeniz. Peki Buddy hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu