fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Güvenilir Mi? Open English Konusunda Dikkatli Olun!

Open English güvenilir mi diye soran herkes, bu platformun düştüğü bazı kural dışı hataları fark etmiş olsa gerek. “Eğer güvenilmez olsaydı tanınmazdı” diye de düşünüyor olabilirsiniz. Ya da bu platformu doğrudan deneyenler, sizin de bu hataya düşmemeniz için sizi sıkı sıkıya da uyarmış olabilir. Bugün, güven konusunda Open English’in sergilediği performansa odaklanıyoruz. Open English hangi konularda iyi veya hangi konularda güvenimizi sarsıyor, hepsini değerlendirelim.

İçindekiler

 1. Open English Konusundaki Şüphelerin Nedeni
 2. Open English Güvenilir Mi?
 3. Open English’in Güven Kırdığı Noktalar Neler?
 4. Sonuç: Open English Maalesef Şüphe Uyandıran, Güvensiz Bir Uygulama

Open English Konusundaki Şüphelerin Nedeni

Open English çok fazla tanınsa da ya da çok fazla öğrencisi olsa da, görünen o ki bu platforma güvenmekte zorlanıyoruz. Bence bunun nedeni, internetten alışveriş konusundaki şüphelerimizden daha fazlası. Open English yüksek ücretli bir hizmet sunsa da, bir anda yükselişi ve sektörden bağımsız temsilcilerle çalışması güven kırıyor. Hele de müşteri hizmetleri yardım değil sorun yaratırken, güvensiz hissediyoruz. En önemlisi de, Open English basit bir fiyat bilgisi için sizden çok fazla bilgi talep edip, yalnızca o isterse iletişime geçiyor. Bunlar, bizi korkutuyor haliyle.

Open English Güvenilir Mi?

Open English güvenilir mi? Bu platform gerekli bilgileri kayıt aşamasında vermediği ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçirdiği için her bilgiye güvenmeyiniz. Kısacası, Open English çok güvenilir değildir.

Bu özet bilgiyi vererek ilk adımda sizi meraktan kurtarmış oldum. Şimdi, Open English’in güven açığı yaratan uygulamalarını maddeler halinde sizlere sunacağım. Hazırsanız başlayalım.

Open English’in Güven Kırdığı Noktalar Neler?

Open English güvenimizi fazlaca kırıyor. Ama Open English ile online İngilizce öğreniyorsanız ya da çok yakınsanız, tek güveneceğiniz kaynak bu platformun size bir nevi imzalattığı kullanım koşullarıdır. Sizi, yalnızca oradaki bilgiler bağlar. Bu önemli hatırlatma sonrası geçelim asıl konumuzu oluşturan elementlere.

Fiyat Şeffaflığı Konusundaki Güven Kırıcılık

Open English, fiyat bilgisi vermemek için çok inatçı bir platform. Neredeyse her muadil uygulama, sizinle fiyatları paylaşıyor. Mesela Cambly başlangıç fiyatını verirken, Flalingo detaylıca temel paket planlarının maliyetini ince ince sunuyor. Ama Open English’in ne kadara geldiğini yalnızca buradan öğreniyorsunuz. Bu da kafalarda şüphe uyandırıyor; bir uygulama neden fiyat söylemesin?

Belki, Open English nabza göre şerbet, herkesin yaklaşımına göre farklı fiyat veriyordur. Sizin kafanızdaki fiyatlar, ya da duyduklarınıza göre Open English ani reaksiyonlar gösteriyor. Hatta farklı fiyat bilgisi alanlarla da karşılaşıyoruz. Bu da Open English güvenilir mi sorusuna negatif yanıt getiriyor.

Sürekli Aramalarla Güvenimizi Kırması

Open English fiyatları ancak ve ancak, e-mail adresi ve telefon numarası karşılığı veriyor. Siz de mecburen Open English’in koyduğu kurallara uyuyorsunuz. Ama sonrasında, Open English sizi art arda arıyor. Hatta nefes aldırmadan, peş peşe 4 kere aradıklarına da şahit oldum. Bu denli sık aramaları da kullanıcının canını sıkarken, Open English de güven sinyalleri vermiyor.

Ödeme Noktasındaki Güvenlik Zaafiyeti

Yine bir karşılaştırma göründü ufukta… Open English’in fiyatlar konusunda ser verip sır vermediğini söylemiştik. Diğer platformlar fiyat bilgisi verirken, sizi güvenli ödeme noktasıyla o anda tanıştırıyor. Diğer internet satın alımlarına çok benzer bir süreç önünüzde duruyor. Ama Open English için bu geçerli değil. Tüm süreç telefondan gerçekleşiyor. Open English müşteri temsilcisi size ne derse ona güvenmek durumundasınız. Ödeme noktasında da bu geçerli. Burada size açılacak olan sayfayı iyice incelemeniz gerekiyor. Çünkü hali hazırda büyük paralar ödeyeceksiniz.

İade ve İptal Konularındaki Yanlış Bilgiler

Kafalarda soru işareti yaratan bir diğer konu da, iptal ve iade konularında da bir bilgi kirliliği bulutuna hapsolmamız. Öncelikle, bu uygulamanın “sözde” sunduğu deneme dersi konusuna bakalım. Open English diyor ki, siz deneme dersi isterseniz, biz iki hafta veririz. Ama bu iş, böyle değil.

Open English deneme süresi ile taahhüt süresi birlikte başlıyor. Ancak her marka gibi, Open English de cayma süresi tanıyor; bu da 14 gün. Yani deneme dersi değil, sadece cayma süresi. Bu süre de elbette sizin tüm parayı tek seferde yatırmanızla başlıyor. Bunu da fark ettiğiniz an, güveninizin kırılması çok doğal.

Aynı şekilde iptal noktasında da geri ödenmeyen paralar, ya da düzenli çekilen ödemelerle de müşterilerin başına dert olmuş. Burada göreceğiniz gibi, Open English bu nedenlerle iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmadığı gibi, bizleri de güvensizliğe sürüklüyor.

Yoğun Tanıtım Programları ve Ezber Reklamlar

Bir de bizi Open English konusunda şüpheye düşüren şeyler, yoğun reklamcılık politikasında yatıyor. Alakalı, alakasız her yüzün bu platforma kefil olup olca övmesi irice edici olmasının yanında, güvensizlik de yaratıyor.

İngilizce bilmeyenlerin, uygulamayı denemeyenlerin ya da eğitim konusunda tecrübesi olmayanların bu kadar rahat bir şekilde size Open English aldırmasındaki tek motivasyon, sponsorluk parası. Ve herkes, ezber cümlelerle bunu yapıyor. Bu bir yandan da, öğrencilerin kafasında şu düşünce balonunu yaratıyor; “benim tüm param bunlara mı akıyor?” Evet, bunlar büyük bir bütçe gerektiriyor, bu bütçenin kaynağı da siz öğrencilerseniz. Bence influencer yerine daha kaliteli eğitmen ve kaynak talep etmelisiniz.

Sonuç: Open English Maalesef Şüphe Uyandıran, Güvensiz Bir Uygulama

Bu yazımızın kapanışında vardığımız sonuç, Open English’in güvenilir bir platform olmaması üzerine. Platforma ilgi yoğun, mevcudu kalabalık, tanıtım yüzleri de her daldan olsa bile, müşteriyi pek önemsemiyor. Fiyat bilgisinin saklanması, her bir müşteri temsilcisinden öğrendiğiniz yalan yanlış bilgiler, ödeme noktasındaki şüpheler, influencerlara harcanan paraların kaynağı gibi güven duygusunu alaşağı eden elementler say say bitmez. O yüzden Open English güvenilir mi sorusunun yanıtı, negatif oluyor. Peki siz neler düşünüyorsunuz? Siz Open English’e güvenir misiniz? Bir sonraki yazıda görüşünceye değin, yorumlarda buluşalım!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu