fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Cambly Deneme Dersi Hakkında Tüm Sorular ve Yanıtlar

Cambly deneme dersi konusu okurlarım için kıymetli. Her ne kadar uygulamaya dair pişman olan çoksa da, bu konseptin öncüsü olan Cambly dikkat çekiyor. Yorumlara kulak asmayan öğrenciler Cambly uygulamasından küçük bir parça olarak bu deneyimi tatmak istiyor. Cambly de bunun için deneme dersleri sunuyor. Ama bu konu kafa karıştırıyor. Çünkü Cambly doğrudan iletişim kurmayınca öğrenciler konu hakkında farklı kaynaklardan bilgi almaya çalışıyor. Burada ise, bana düşen görev soruları teker teker, tek bir yazıda cevaplayıp kafanızı rahatlatmak. Başlayalım öyleyse!

İçindekiler

 1. Cambly Deneme Dersi Nedir?
 2. Uygulamadan Deneme Dersi Alacaklara Tavsiyeler
 3. Denemeden Geçmemeniz Gereken Cambly Alternatifi Platformlar
 4. Sonuç: Cambly Deneme Derslerine Hemen İkna Olmayın

Cambly Deneme Dersi Nedir?

Cambly deneme dersi, uzun süreli paket almadan önce uygulamanın hizmet tarzını ve çalışma sistemini anlamanız için size sunulan tek oturumluk kısa süreli bir derstir ve satın alım kararınızı etkiler.

Bu dersi, pizzanın bir dilimi olarak düşünün. Tüm deneyimi örnekleyen tek bir ders, size kayıt olma aşamasında yardımcı olacaktır. Çünkü Cambly, ders sistemini birebir dersler üzerine inşa ediyor. Uygulamanın tümünde de sadece birebir derslerle İngilizce öğrenmeye çalışacaksınız. Zaten Cambly kaynak sağlayıp seviye tespit sınavları sunan zengin içerikli bir platform da değildir. Kısacası, deneme dersi konsepti, dahil olduğunuz oturumu üyelik süresine genellemeniz için sağlanan bir imkandır.

Cambly Deneme Dersi Kaç Dakikadır?

Cambly deneme dersi kaç dakikadır diye merak edenlere kısaca yanıt verirsek 30 dakika diyebiliriz. Cambly’de bir deneme dersi 30 dakika sürüyor.

Ama uyaralım, konuşuyor olsanız bile 30 dakika sonunda iletişim aniden kesilecek. Cümlelerin toparlanıp öğrenci ve öğretmenin vedalaşması için Cambly, tek saniye dahi tanımıyor. Bu özellik bazı öğrencileri çok irite ediyor. Ama bu başınıza gelirse, muhtemel Cambly birlikteliğinizde genel bir tablo olarak kalacak.

Cambly Deneme Dersi Ücretsiz Midir?

Cambly deneme dersi ücretsiz mi? Hayır, Cambly deneme dersi ücretsiz değil. Cambly’den bir derslik deneme süresi almanız için 40 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Bu derslerin ücretsiz olduğu bazı platformlar da var elbet. Ama 1.5 Dolar dahi etmeyen bu ücret çok sayılmaz. Cambly’nin ücret talebinde bulunmasının nedenini de açıklamam lazım. Cambly gibi platformlar, her bir ders için öğretmenlere ödeme yapıyor. Saat ya da ders sayısı üzerinden öğretmenler para kazanıyor. Eğer deneme dersi ücretsiz olursa, bu sürede öğretmenler para kaybına uğruyor. Burada, platform tarafından bir hak gaspı var. Cambly tarafına da bakarsak, yarım saat için 1 Dolar ise, yine emek sömürüsü anlamına geliyor. Yine genelleyelim; eğer öğretmenler bu denli düşük ücret alıyorsa, tüm paranız Cambly’nin cebine kalıyor demektir. Çünkü tüm işi bu platform eğitmenlere yaptırıp en temel iletişim sürecini dahi yürütmüyor. Kim bilir, belki öğretmenler demo derslerden para bile almıyor olabilir.

Cambly Deneme Dersi Nasıl Yapılır?

Cambly ile demo ders yapmanız için platforma kaydolmanız ve ders satın almanız lazım. Randevu oluşturarak, dilediğiniz zaman minik bir Cambly tecrübesi yaşayabilirsiniz. Bu deneme dersi ise bir öğretmen ve bir öğrenci, yani sizle gerçekleşecek. Bu derste rahat bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Ama bunun için İngilizceniz yeterli olmayabilir. Bu durumda, eğitmenin reaksiyonu da önemlidir. Her dersin başarısı, bir nevi eğitmenin elindedir.

Uygulamadan Deneme Dersi Alacaklara Tavsiyeler

Cambly’den deneme dersi almaya hala hevesiniz varsa, sizi bu sürece aceleci bir tavırla göndermeyeceğim. Bunun yerine, uygulamayı denediğiniz süreçte aklınızda tutmanız gereken bazı tavsiyeleri vereceğim. Özellikle ders sırasında bu tavsiyelere uyarsanız, takip eden süreçteki pişmanlık kat sayınız azalacaktır.

İlk uyarım gelsin. Aldığınız ilk derste, öğretmeninizden belli bir konuyu sizler için açıklaması talebinde bulunun. Eğer eğitmen bu konuda size yardımcı olabilir ve sonunda da konuyu anlarsanız, bu eğitmenin profesyonelliğine işarettir. Çünkü rahat konuşmalar, profesyonel eğitmen olmaksızın pek çok kişinin yürüteceği süreçtir.

İkinci tavsiyem ise, deneme dersi almadan önce uygulamayı sık sık ziyaret edin. Uygulamada teknik sorunlar varsa, bunları öncesinde fark etmeye çalışın. Çünkü sürekli olan ve çözülmeyen sorunlar, derslerinizi de aksatmanıza ve sizin maddi kayba uğramanıza neden olur.

Üçüncü tavsiyem ise, bir eğitmen belirlediğinizde hemen randevu almamanız yönünde. Aklınızdaki eğitmen için ertesi gün de arama yapın. Eğer bulduğunuz eğitmen bir sonraki seferde kayboluyorsa, bu durum tüm süreçte başınıza gelecektir. Bu da devamlılık konusunda sizi zora sokacaktır.

Bir diğer tavsiyem, hazır ucuz bulmuşken iki deneme dersi almanız yönünde. Çünkü burada da göreceğiniz gibi, Cambly eğitmenleri arasında bir standart yok. Bir öğretmen profesyonelken, diğer amatörce davranabilir. Buna ek olarak, Cambly’de bir eğitmenden düzenlice ders alma ihtimaliniz de çok az. Eğer size denk gelecek olanlardan memnun kalmazsanız, akıcı İngilizce planlarınızı hayaller sepetine atmak zorunda kalabilirsiniz.

Denemeden Geçmemeniz Gereken Cambly Alternatifi Platformlar

Eğer online İngilizce öğrenme konusunda kararlıysanız, seçim aşamasında daha serinkanlı kalmalısınız. Madem bi deneme sürecine gidiniz, alternatiflere de göz atmanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Böylece en uygun platformu seçebilirsiniz. Eğer Cambly alternatifi hangi uygulamalar var sorusu aklınızdaysa, bu içerik size güzel yanıtlar sağlayacaktır; bir bakınız derim.

İlk olarak deneyeceğiniz uygulama Flalingo olabilir. Bu platformda deneme dersi süresi 25 dakika iken, size 100 liraya gelecektir. Ama memnun kalmazsanız, farklı bir eğitmenle ders yapabilirsiniz. Bu 100 TL, doğrudan eğitmene gidecek, Flalingo ve siz de o kişinin vaktini çalmamış olacaksınız.

Deneme dersi yapmak için diğer ideal platformlar ise Preply, İtalki ve Livexp olarak sıralanıyor. Livexp, zaten tüm sistemi deneme dersi üzerine kurmuş durumda ve eğitmenlerden kat kat ücret kesiliyor. Preply, hiçbir ücret almaksızın size deneme dersi sağlayacaktır. İtalki de, benzer bir sistemle çalışıyor ve ilk dersleri, genel derslere göre çok daha düşük ücrete veriyor.

Open English ise deneme dersi sağlamıyor. Ancak 14 günlük cayma süresini nedende bu şekilde bir isimle duyuruyor.

Sonuç: Cambly Deneme Derslerine Hemen İkna Olmayın

Bugün, sıkça sorduğunuz Cambly’nin demo derslerini işledik. Öğretmen standartı olmadığı gibi tüm işin bu grupta bittiği platform, deneme imkanı da sunuyor. Her ne kadar bu olumlu olsa da, pozitif bir deneme dersi tüm kullanıcı deneyimini yansıtmıyor. Çünkü Cambly’de aynı eğitmenden ders alamadığınız gibi, öğretmen kadrosu hem iyiyi, hem de kötüyü barındırıyor. Benim size önerim, diğer platformları da denemeniz ve iyice araştırmanız yönünde. Peki siz Cambly’i denediniz mi? Öneriniz var mı? Yorumlarda buluşalım.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu