fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Camblyİş İngilizcesiOnline İngilizce

Cambly İş İngilizcesi ve Kurumsal Çözümler İçin İdeal Yer Mi?

Cambly iş İngilizcesi, kurumlar ve bireyler için doğru yer mi? Cambly ile alacağınız online İngilizce neticesinde hem bireysel, hem de kurumsal olarak seviye atlamak mümkün müdür? Bugünkü konumuz, Cambly’nin profesyoneller için sunduğu iş İngilizcesi bölümü olacak. Genel Cambly özelliklerinin de önem kazandığı, ama bizim kurumsal hizmetlere odaklandığımız bir yazı bizi bekliyor. Online İngilizce’nin faydalarından yararlanmak isteyen şirketler ve çalışanlar, Cambly’nin sunduğu fırsat ve planları inceliyor. Bir de bunları biz inceleyelim ve karar aşamasında yardım edelim dedik. O halde gelin yazıya!


İçindekiler

 1. Cambly Kurumsal: Burada Neler Var?
  1. Cambly Kurumsal Kimlere Göre?
  2. Cambly’nin Bireyler İçin İş İngilizcesi Dersleri Var Mı?
 2. Cambly Kurumsal İçin Ödemeniz Gereken Fiyat Nedir?
 3. Cambly Kurumsal Doğru Yer Mi?
  1. Cambly Kurumsal’da Nasıl Bir Sistem Var?
 4. İş İngilizcesi için Hem Bireysel Hem Kurumsal Cambly Muadilleri
 5. Sonuç: Cambly İş İngilizcesi Konusunda Bizi Şüpheye Sevk Ediyor

Cambly Kurumsal: Burada Neler Var?

Cambly Kurumsal, aslında yakından tanıdığımız online İngilizce eğitimi uygulamasının, şirketler için özelleştirilmiş bir bölümüdür. Şirketlerin ihtiyaçlarının, çocuk ya da yetişkin İngilizcesi’nden farklılaşmasından dolayı, farklı bir isim ve hizmetle karşımıza çıkıyor. Aslında iş İngilizce ihtiyacı, sadece şirketlere yönelik olmayıp, bireyler için de bir gerekilik. Bu yazıda, hem grup halinde alacağınız kurumsal Cambly çözümleri, hem de bireysel iş İngilizcesi için imkanlarınızı ayrıca ele alacağım.

Cambly Kurumsal Kimlere Göre?

Cambly kurumsal, birden fazla çalışan bulunan şirketlere göre bir platform. İngilizce kurslarının ya da online platformların bu tarz bir şirket özel hizmette bulunması Cambly’e özgü değil aslında. Diğer platformlar ya da kurslar da buna benzer hizmetleri sunmaya çalışıyorlar.

Kurumlara Özel İngilizce Eğitiminde Neler Var?

Bu özel kurs ve İngilizce eğitim türünün yaygınlaşması ve popülerleşmesinin kaynağı nedir? İngilizce ihtiyacı bireysel olduğu kadar, aslında mesleki anlamda da kritiktir. Çalışanların İngilizce bilmediği şirketler, ya rekabette elenecektir ya da büyüme hedefleri hayal kalacaktır. Bu yüzden, şirketler bir grup halinde bu eğitimlere başvuruyor ve toplu halde İngilizce öğreniyor. Bu tür kurumsal iş İngilizcesi eğitimlerinde;

 • Yöneticilerin, çalışanların performansını takip etmesi,
 • Uzmanlık alanına odaklı İngilizce eğitimi,
 • İş akışını aksatmayacak esnek eğitim imkanı,
 • Düzenli seviye tespit sınavları ile ilerleme kaydı,
 • Eğitim danışmanlığı

gibi özellikler bulunuyor.

Cambly’nin Bireyler İçin İş İngilizcesi Dersleri Var Mı?

Mesleğini yalnızca anadilde değil, globalde de icra etmek ve daha iyi iş imkanlarıyla tanışmak isteyen bireyler ne yapacak? İş İngilizcesi öğrenmek isteyenler, yine Cambly uygulamasını bunun için deneyebilir. Uygulamalar, sizin odaklanmanız gereken konular üzerinde durarak bir program ve ders düzeni sunuyor. Kurumsal çözümler daha çok grup halinde sağlansa da, yine aynı kaygıyla öğrenmek istediğiniz iş İngilizcesi için bireysel dersler de alabilirsiniz. Bunu kayıt sırasında belirtmeniz yetecektir.

Cambly Kurumsal İçin Ödemeniz Gereken Fiyat Nedir?

Cambly kurumsal çözümler ile iş İngilizcesi eğitiminin maliyeti her şirket için farklı olacaktır. Katılımcı sayısına göre fiyatın belirleneceği bu eğitime dair size en doğru fiyatı Cambly verecektir. Bunu öğrenmek için form aracılığıyla başvuruda bulunmalısınız.

Ancak, Cambly’nin çocuklara özel ve yetişkin derslerine dair öğrendiğiniz ilk fiyatlandırma ile fatura arasında farklar oluyor. Yani sürecin başında sitedeki fiyatlara baksanız da, paket alacağınız zaman bu fiyatların arttığına yönelik bazı yorumlar da internette dolanıyor. Buna binaen, Cambly’den iş İngilizcesi öğreneceklere uyarım var. Size verilen ilk fiyat, son fiyat olmayacaktır. Bu yüzden temkinli davranıp, alternatifleri de değerlendirmelisiniz.

cambly iş ingilizcesi

Cambly Kurumsal Doğru Yer Mi?

Cambly Kurumsal, size aradığınız konseptteki hizmeti sağlıyor. Ancak, ürünün tanımı ve kağıt üzerindeki vaatleri, buradan dilediğiniz performansı alacağınız anlamına gelmiyor. Cambly, kullanıcılar arasında çok da iyi anılmayan bir platform. Bir hevesle başlayanlar, bu platformda çok fazla pişmanlığı tadıyor. Şimdi, Cambly Kurumsal’ın idealliğine duyduğum şüpheleri sizlerle de paylaşayım.

Cambly Kurumsal’da Nasıl Bir Sistem Var?

Cambly Kurumsal, aslında bireylere sunduğu online İngilizce derslerini sadece bir gruba sunup, ayrı bir takip sistemi sağlıyor. Yani Cambly Kurumsal İngilizce ile dil öğrenen bir çalışan, yine yetişkinlerin girdiği dersleri alıyor. Cambly’nin sunduğu aynı kaynaklar ve aynı eğitmen havuzu, şirketlere yönelik hazırlanan planın birer parçası oluyor. Daha da önemlisi, Cambly Kurumsal ile İngilizce öğrenenler aynı arayüze sahip oluyor.

Peki Bundan Ne Ders Çıkarmalıyız?

Bundan çıkaracağımız ders, Cambly Kurumsal çözümlerin, yetişkin ve kids bölümleriyle benzer sorunlara gebe olduğu. Çünkü aynı eğitmenler ve aynı sistem, yalnızca farklı bir konuyu belli bir gruba sunuyor. Cambly hakkında daha kapsamlı bir araştırma yaparak, muhtemel kurumsal deneyiminiz konusunda ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için, tıklayarak hazırladığım önceki bir incelemeye gidebilirsiniz. Ben yine liste halinde tecrübe edeceğiniz elementleri özetleyeyim:

 • Uygulama içindeki hatalar yüzünden ders kaçırmak,
 • Bu nedenden ötürü ders hakkınızın yanması,
 • Cambly’nin müşteri iletişim hattının olmaması ve sorunlarınızla ilgilenilmemesi,
 • Eğitmenlerin bir standartının olmaması ve profesyonellik davranması,
 • Materyal kalitesinin kötü olması,
 • Danışmanlık hizmetinin eksikliği,
 • Derslerin bir müfredat üzerinden işlenmemesi,
 • Ödeme konusunda karşılaşacağınız sorunlar ve sorumluluk almayan karşı taraf.

İş İngilizcesi için Hem Bireysel Hem Kurumsal Cambly Muadilleri

Cambly Kurumsal çözümlerin de, diğer Cambly hizmetlerinden çok da farklı olmayacağını doğruladık. Bu da, şirketlerin hem vakit, hem de nakit kaybının olacağı ihtimalini işaret ediyor. Ancak İngilizce hedeflerinin ertelenmeye gelmeyeceği bu dönemde, Cambly konusuna takılı kalmayınız. Piyasada bir sürü online İngilizce platformu varken hele… Platformlar da, şirketlerin ihtiyaç duyduğu İngilizce konularının farkında. Onlar da bu doğrultuda bir eğitim sistemi özelleştiriyorlar. Kısacası, hem bireysel hem şirketler gözünü Cambly muadili platformlara dikebilir.

Bu yazıda, iş İngilizce öğreneceğiniz uygulamaları sıralamıştım. Bunlar, aynı zamanda kurumlara yönelik hizmet paketleri de sunuyor. Bu yüzden, içeriğin size faydası olabilir.

Cambly iş İngilizcesi ve kurumsal paketlerini sunacak muadil uygulamalar arasından benim size tavsiye edeceğim yer Flalingo olacak. Bundaki en büyük etmen ise, Flalingo müşteri destek ekibinin diğer platformlara kıyasla çok daha kaliteli olmasında yatıyor. Kurumsal çözümler ile birden fazla kişinin aynı anda İngilizce aldığını unutmayın. Bu da, bir küçük sorunun çok daha fazla kişiyi etkileyeceği anlamına gelir. Sorun durumunda ise Flalingo’nun çözüm odaklı anlayışı ise hayat kurtarıcı rol oynayacaktır. Bunun yanı sıra, Cambly’nin sunmadığı eğitim danışmanlığı ve yöneticiler için ilerleme raporuyla vaat ettiği hizmetin hakkını verecektir.

Sonuç: Cambly İş İngilizcesi Konusunda Bizi Şüpheye Sevk Ediyor

Sonuç olarak, Cambly’nin yarattığı sorunlar ve bunlara çare olamaması, kurumsal çözümler noktasında bizi şüpheye sevk ediyor. Sistem, yetişkinler için İngilizce bölümüne eklenmiş durumda. Buradaki kalite sorunu ve teknik arızalar da, kurumların da başına gelecektir. Bu nedenle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Bunun yanı sıra, hem danışmanlık, hem takip sistemi hem de müşteri desteğiyle öne çıkan Flalingo Kurumsal’ı da konuştuk. Siz de iş İngilizce öğrenmek istiyorsanız ya da patron olarak çalışanlarınıza bu imkanı tanımak istiyorsanız bir bakın derim. Bunun sonrasında da herkese bol İngilizceli günler dileyerek, bu yazıyı noktalıyorum. Yorumlarda buluşalım!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu