fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen EnglishPlatformlar

Open English Seviyeleri Kimler İçin Uygundur? Bu Site Kime Göre?

Open English seviyeleri, hangi öğrenim hedefleri için uygun? Bu platformda her seviyeden öğrenci İngilizce öğrenebilir mi? Online şekilde İngilizce öğrenmek isteyenlerin ağına takılan Open English, sunduğu paket ve seviyeler ile soru işaretleri uyandırıyor. Bu tarz soruların günden olmasına karşın, kullanıcıların doğru yanıtı bulamadığını da görüyoruz. Bunun sebeplerine bu yazıda kısaca değineceğiz. Ancak en önemlisi, online İngilizce kursu Open English’in hangi seviyeler için, hangi ders içeriklerini verdiğini inceleyeceğiz.

İçindekiler

 1. İngilizce Öğrenirken Seviye Uyumlu Derslerin Önemi
 2. Open English Seviyeleri Konusunda Neden Soru İşaretleri Var?
 3. Open English Seviyeleri: Tek Tek İnceleyelim
 4. Open English Seviyeleri Hangi Öğrencilere Hitap Ediyor?
 5. Her Seviyeden İngilizce Öğrenenler için Flalingo
 6. Sonuç: Open English Seviyeleri Kapsayıcı Değil

İngilizce Öğrenirken Seviye Uyumlu Derslerin Önemi

İngilizce öğrenirken kendi seviyenizi bilmeniz ve buna uygun dersler almanız çok önemlidir. Hatta online İngilizce uygulamalarının çoğu, ilk safhada sizin için seviye tespit sınavı da sunar. Nasıl emeklemeden koşmaya başlamamız imkansızsa, bu eğitim için de geçerlidir. Elbette İngilizce öğrenmek de buna tabiidir.

Eğer İngilizce öğrenmeye, olduğunuz asıl seviyenin daha ilerisinden başlarsanız maalesef bu süreç sizi başarıya götürmez. Nasıl temelsiz bir ev inşa etmek kötü sonuçlara yol açacaksa, İngilizce öğrenmek de böyledir. Aynı şekilde, asıl seviyenizin daha gerisinden başlarsanız, bu sefer de hem vakit, hem de motivasyon kaybetmiş olursunuz. Bunun için herkes hedeflerini belirlediği şekilde, İngilizce’ye başlamak için gereken uygun seviyeyi de belirlemelidir. Aksi takdirde başarı elde etmeniz imkansıza yakındır.

Open English Seviyeleri Konusunda Neden Soru İşaretleri Var?

Open English’in sunduğu seviyeler için soru işaretlerine sahip olmanız gayet doğal. Bunun sebebi, bu markanın sitesinde ne fiyatlara, ne de paketlere erişim olmaması. Bu paketler aslında belirli süreler için hazırlanıyor. Örneğin yıllık paket ya da aylık paket gibi. Eğer İngilizce’niz ileri seviyedeyse, kısa süreli paketler tercih sebebidir. Uzun süreli paketler ise sıfırdan İngilizce öğrenenler için daha uygundur. Yani Open English seviyeleri konusundaki belirsizliğin ana nedeni, bu platformda paketler dahil her şeyin gizli olmasından kaynaklanıyor.

Open English Seviyeleri: Tek Tek İnceleyelim

Bu yazıda ana hedefin, Open English ve sunduğu seviyeler olduğunu söylemiştim. Bunu takiben, bu platformda hangi seviyeden dersler olduğuna bakmakla beraber, kimler için olduklarına da bakacağız. Ancak, söylemler ve pratiklerin farklılaştığı noktalara dikkat kesilmeliyiz. Yani, her uygulama aslında her seviye için içerik sunduğunu söylüyor söylemesine… Ama gerçekte baktığımızda uygulamaların her seviye için doğru içeriği olmadığını görüyoruz. Kısacası, bu konu hakkında dikkatli olmamız gerekiyor.

Open English Başlangıç Seviyeleri

Open English, 8 farklı seviyede İngilizce dersleri sunduğunu söylüyor. Aslında bunlar daha çok Open English’in kendi has isimlendirmesi ve gruplandırması ile geliyor. İlk üç seviye başlangıç bölümünde yer alıyor. Bunu herkesin anladığı şekilde ifade edersek, A1 ve A2 seviyeleri diyebiliriz. Open English’e başlarken eğer İngilizce bilginiz sıfırsa, doğrudan en düşük olan birinci seviyeden ya da A1 seviyesinde başlayabilirsiniz. Bunun için ekstra bir seviye belirleme testine de girmenize gerek kalmayabilir. Eğer sıfırdan İngilizce öğrenme planınız varsa, bu yazıdaki platformlar ve özelliklerine göre de size uyumlu paketler seçebilirsiniz.

Orta ve İleri Düzey Dersler

Open English’e gore, orta ve ileri seviyede olan öğrenciler de bu platformla eğitimlerine devam edebilir. Peki bu ne kadar doğru? Bundan nasıl ve ne kadar emin olabiliriz?

Öncelikle, paket seçimi ve öğrencinin İngilizce seviyesinin arasında büyük bir ilişki olduğuna dikkat çekmiştik. Ancak, Open English’e baktığımızda yalnızca 6 ve 12 aylık paket sunduğunu görüyoruz. Hatta, tüm strateji 12 aylık paket almanız üzerine kurulu. Şayet fiyatları merak edip siz de Open English’i aradıysanız, size de 12 aylık paket teklif etmiş olmalılar. Yani giriş seviyesinde ya da orta seviye olmanız fark etmiyor. Open English, size 12 aylık paket almanızı öneriyor. Hatta o büyük indirimler dahi 12 aylık pakette geçerli. Nereden mi biliyoruz? Burada her şey açığa çıktı!

Ayrıca, bazı öğrencilerin belirttiğine göre, seviye tespit sınavlarına rağmen orta seviyede olan kişiler dahi, Open English ile ilk aşamadan başlamaları gerekiyormuş. Yani, hem seviye tespit sınavlarının sonuçları, hem de paket seçeneklerine baktığımızda Open English orta ve ileri seviyeler için uygun bir platform gibi görünmüyor.

Open English Seviyeleri Hangi Öğrencilere Hitap Ediyor?

Önceki bölümlerde, Open English seviyelerini ve hakkındaki gerçekleri inceledik. Her şeyi daha derli, toplu bir halde yine inceleyelim. Open English, başlangıç seviyeleri için ideal içerikler sağlayan bir platform. Ayrıca, seviyelerde ilerledikçe gerekli konulara odaklanmanız da mümkün olacak. İngilizceye sıfırdan başlayanlar! Open English sizin için uyumlu içerik sunan bir platform.

Ancak hali hazırda İngilizce bilen kişiler için aynı cümleleri tekrar etmemiz pek mümkün değil. Çünkü seviyeniz ne olursa olsun, Open English sizi yine sıfır noktasından başlatacak. Bu da, yazının ilk başında sizi uyardığım konuya dokunuyor. Online İngilizce derslerine asıl seviyenizin gerisinde başlamak size vakit ve nakit kaybettirdiği kadar, motivasyon da kaybettirecektir. Bu yüzden Open English orta ve ileri seviye öğrenciler için uygun değildir.

Her Seviyeden İngilizce Öğrenenler için Flalingo

Bu yazıda Open English ile İngilizce öğrenmek isteyen, ancak sunduğu seviyeler konusunda emin olamayan kişiler için konuyu özetledik. Open English, uzun süreli paket satışı ve İngilizce’ye sıfırdan giriş konuları için uygun içerik üreten bir platform sayılabilir. Ancak, orta ve ileri seviye İngilizce bilenler için ideal olmayan bir seçim anlamına geliyor. Eğer İngilizce seviyeniz sıfırdan başlangıç değilse, Open English sizi üzebilir. Ancak bu platform elbette alternatifsiz değil. İster İngilizceye sıfırdan başlayın, ister ileri düzeyden, Flalingo size her seviye için hedef doğrultusunda doğru dersler sunacaktır. İster uzun, ister kısa süreli paketler ile tam sizin ihtiyaçlarınıza göre şekil alan Flalingo paketleri benim de tavsiyem. Çünkü burada gördüğünüz gibi, bu platformu kullanan memnun kalıyor.

Sonuç: Open English Seviyeleri Kapsayıcı Değil

Sonuç olarak, Open English seviyeleri kapsamlı değil noktasına varmış bulunuyoruz. Bunun için de, Open English’i herkese önermek yanlış olur. Eğer İngilizce seviyeniz sıfır değilse, Open English pek çoğu için vakit, nakit, ilgi ve motivasyon kaybı oluyor. Ancak farklı alternatifler olduğunu da unutmayın. Bu noktada, online İngilizce öğreneceklere yönelik pek çok Open English benzeri site var. Bunlardan Flalingo, hem başlangıç, hem orta, hem de ileri düzey İngilizce ihtiyaçları için esnek ve özelleştirilebilir paketler sunuyor. Bu tavsiye sonrası karar yine sizin elbette. Bu yazıdan da bu kadar, görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu