fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Seviye Tespit Sınavı Hakkında Merak Edilenler!

Open English seviye tespit sınavı hakkında bu yazımla birlikte merak ettiklerinize değinmek istiyorum. Seviyenizi öğrenmek için Open English seviye testi yeterli mi? Bunlara ek olarak, Open English seviyelerine de göz atacağız.

Seviye Tespit Sınavı Neden Önemlidir?

Online İngilizce dersleri almadan önce de, aldığınız sırada da çeşitli seviye tespit sınavlarına girmenizi tavsiye ederim. Çünkü, İngilizce öğrenimi adım adım gerçekleşmelidir. Seviyenizi bildiğiniz durumda, doğru yere adım atarak İngilizcenizi de geliştirmeye devam edebilirsiniz. Eğer olduğunuz seviyenin ilerisinde ya da gerisinde kalacak dersler alırsanız, maalesef olduğunuz yerde sayma tehlikeniz var. İngilizcenizi ilerletmek istiyorsanız, seviye tespit sınavlarıyla yol haritanızı yeniden şekillendirmelisiniz. Şimdi de Open English’in seviye tespit sınavına bakalım ve sizler için ideal olup olmadığına karar verelim.

Open English Seviye Tespit Sınavı

Open English uygulamasında 6 farklı seviye bulunmakta. Giriş, temel, orta, orta ileri, ileri giriş ve ileri. Bu 6 seviye, 8 ders grubuna ayrılmış durumda. Kendi seviyenize uygun dersler almanız için, bu seviyelerde hangisinde olduğunu bilmeniz önemlidir. Bulunduğunuz seviyeden başlamanız için Open English ücretsiz bir seviye belirleme testi çözme imkanı sunmaktadır. Bu test sayesinde, seviyenizi öğrenerek daha doğru bir yol izleyebilirsiniz.

Seviye Tespit Sınavı

Open English’in kullanıcılara sağladığı seviye tespit sınavı, 15 dakikalık bir sürede çözülebilecek bir test. Dinleme, boşluk doldurma ve uygun kelimeyi yerleştirme sorularından oluşuyor.

Size en doğru bilgiyi vermek için testi çözdüm. Ancak, testin içeriği bana oldukça yorucu geldi. Çözdüğüm soruların neredeyse büyük bir çoğunluğu dinleme ve anlama üzerineydi. Benim beklentim, dilbilgisi ve kelime bilgisi sorularına da aynı oranda yer almasıydı. Bu durum, bana biraz gereksiz ve sıkıcı geldi.

Open English Seviye Belirleme Konusunda Yeterli mi?

Benim izlenimlerime göre, Open English seviye belirleme sınavı tam anlamıyla yeterli değil. Belki sadece satın alan kullanıcılara özel olarak şekilde, daha kapsamlı bir seviye tespit sınavı yapılırsa daha iyi bir sonuç alınır. Ayrıca İngilizce seviyesi normal koşullarda orta olan kullanıcıların, bu sınavda ileri üstü çıkabileceğini düşünüyorum. Hiç İngilizce bilmeyenler için zor, orta düzeyde olanlar için çok kolay ve basit bir test. Bu testin sonucuna bakarak, ilerlemek pek sağlıklı bir yol gibi gelmedi. Soru dağılımında orantısız olması da doğru sonuç almayı etkiler gibi duruyor.

Kısaca Open English Seviyeleri

Kısaca Open English’in sayfasında bulunan seviyelerinin içeriğine değineceğim. Daha ayrıntılı seviye incelemelerime buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş A1

Eğer seviye tespit sınavında giriş A1 seviyesinde çıktıysanız, kendinizi tanıtıp, basit sorulara cevap verebildiğinizi gösterir.

Temel A2

Eğer seviye tespit sınavında temel A2 seviyesinde çıktıysanız, yaygın şekilde kullanılan ifadeleri anladığınız anlamına geliyor. Ayrıca, temel seviyede iletişim kurabildiğini de gösterir.

Orta B1

Eğer seviye tespit sınavında, orta B1 seviyesinde çıktıysanız, sözlü ve yazılı olarak İngilizce anladığınızı gösterir. Daha farklı konularda iletişim kurabileceğin anlamına gelir.

Orta İleri B2

Eğer seviye tespit sınavında orta üstü B2 seviyesinde çıktıysanız, anadili İngilizce olan insanları anlayabildiğinizi ve her konuda yeterli bir iletişim kurabildiğini gösterir.

İleri Giriş C1

Eğer seviye tespit sınavında ileri giriş C1 çıktıysanız, İngilizce edebi eserleri okuyabildiğini ve sosyal hayatta sağlıklı bir iletişim kurabildiğini gösterir.

İleri C2

Eğer seviye tespit sınavında ileri seviye çıktıysan, sözlü ve yazılı olarak İngilizceyi çözmüşsün demektir. İngilizce olarak her bilgiyi anlayabildiğini ve nadiren zorlandığını gösterir.

Open English’te Seviye Belirleme Neden Önemli?

Open English’te derslere başlarken İngilizce seviyeni belirlemek, hangi seviyeden başlayacağınız konusunda fikir sahibi olmanızı sağlar. İngilizce seviyenizden geri bir seviyede başlamak, sizi bunaltabilir ve İngilizcenizi geliştirme hevesinizi köreltebilir. Tam tersi bir senaryoda İngilizce seviyenizden ileri bir seviyeden başlamak, konu eksiğiniz olduğu için ilerleyememenize neden olabilir. Dolayısıyla, İngilizce öğrenme hevesiniz kırılınca devam etmek zor olabilir.

Open English Seviyeleri ve Seviye Tespit Sınavı Hakkında Kullanıcılar Ne Diyor?

yav aslında güzel sistemi var ama kardeşim ben global bir şirkette her gün ingilizce konuşarak çalışıyorum buna rağmen sınavdan sonra 1.seviye başlattı. bana numaraları filan öğretiyor şaka gibi. tamam ingilizcem o kadar iyi değilde bu baya küfür eder gibi her girdiğimde canım sıkılıyor çok saçma sapan bir seviye belirleme sistemi var.

vernzmer

yaklaşık bir aydır kullandığım dil öğrenme platformu. epey yararlı ancak platformun şöyle bir sıkıntısı var: b1-b2 seviye olsan bile seviye tespit sınavından sonra her şekilde temel seviyeyle başlıyorsun bu da insanı bıktırıyor çünkü üst seviyeye geçmen için çok fazla zaman harcaman gerekiyor. 
canlı dersler çok iyi, hocalar genellikle güney afrikalı onu fark ettim ya da bana öyle denk geldi. bir kez grup dersine girdim ve benden başka diğer öğrenciler türktü bu da saçma bence. telaffuz, günlük okuma, yaygın kullanılan ifadeler ve interaktif videolar konusunda da oldukça başarılılar. ben sevdim ama şu seviye tespit konusuna acil bir çözüm bulunmalı bir de her yere reklam vermeyin gözünüzü seveyim.

canimoyleistedicunku

Sonuç: Her Seviyeye Uygun Seviye Tespit Sınavı Flalingo’da

Sonuç olarak, Open English seviye belirleme sınavını tam anlamıyla amaça ulaştırmıyor. Seviye belirleme testi olması olumlu bir olay. Ancak bu testin nasıl bir test olduğuna, kapsamlı olup olmadığını görelim istedim. Ücretsiz herkesin ulaşabildiği seviye tespit sınavı sunmaları, 15 dakikada seviyeni öğrenme gibi açılardan oldukça pratik. Ancak testin, konularının eşit dağıtılmaması, eşit zorlukta olmaması gibi konularda oldukça düşündürücü. Ayrıca seviyesi ve sınav performansı ne olursa olsun, kullanıcıların başlangıç çıkması da şüphe uyandırıyor. Durum böyleyken alternatif uygulama önermeden bu yazıyı bitiremeyeceğim. Flalingo ile başlangıç, hem orta, hem de ileri düzey İngilizce ihtiyaçları için esnek ve özelleştirilebilir paketler ve dersler sunarak öğrenciye kolaylık sağlıyor. Bu platformda doğru seviyenizde İngilizce öğrenimine başlayabilirsiniz. İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu