fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizcePlatformlar

İngilizce Kursu Fiyatları: Aradığınız Tüm Fiyatlar Tek Tabloda!

İngilizce kursu fiyatları: Konuşarak öğreten uygulamaları sıralıyoruz. Bildiğiniz üzere, internette her gün yeni bir online İngilizce kursu ile karşılaşabilirsiniz. Size güzel vaatlerde bulunup her şeyin çok kolay olacağına dair sözler veren online dil okulu alternatifleri her yerde beliriyor. Bazen grup, bazen bire bir dersler alacağınız çeşit çeşit uygulama var. Fakat size rehberlik etmesini istediğiniz kursu seçerken en önemli kriteriniz bütçeniz olabilir. Nihayetinde tüm dünyada geçerliliği olan, yeni imkanların kapılarını aralayan bir getiriye sahip oluyorsunuz. Bunun da en büyük götürüsü cüzdanınızdan oluyor. O halde ben de ekonominize katkı yapmak için bu içeriği ele alarak sizlere en popüler platformların ne maliyetle geleceğini göstermek isterim. Bu yazıda İngilizce öğrenme yolculuğunuzda yanınıza alacağınız konuşma, pratik ve canlı dersi hangi uygulama ile ne kadara geleceğini göstereceğim. Haydi başlayalım!

1. Flalingo, Open English Preply ve Cambly: En Ucuzdan En Pahalıya Doğru Sıraladık

Flalingo, Open English Preply ve Cambly: En ucuzdan en pahalıya doğru sıraladığımız tablomuzla bu yazıya başlamak isterim. Sonrasında detayları konuşacağız. İşte heyecan içinde beklediğinizi bildiğim o tablo!

1.1. Online İngilizce Kurs Fiyatları 2024

Platformların Birebir İngilizce Ders Fiyatları

2. Uygulamalar Hangi İçerikleri Ne Kadara Sağlıyor: En Ucuzdan Pahalıya Fiyat-Performans Analizi

Uygulamalar hangi içerikleri ne kadara sağlıyor: En ucuzdan en pahalıya fiyat-performans analizi yapalım. Nihayetinde, fiyat her şey değildir. Çok dolu dolu bir uygulamayı, örneğin Flalingo’yu, ucuza alacağınız gibi dünya para vererek sizi pişmanlığa götüren yollara da sapabilirsiniz. Bu yüzden fiyatları bilmenizin yanı sıra paranızı neye harcayacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Şimdi maliyet detaylarına inerek, her uygulamada neyi, ne kadar alacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

1. Flalingo

Sağladığı avantajların yanı sıra hesaplı planlarıyla da Flalingo yine en çok sevilen online İngilizce kursu oluyor. Yıl içinde gerek Black Friday gibi indirimlerden ve ödeme seçeneklerinden yararlanarak dolu dolu içerik ve bire bir canlı dersleri 120 liradan az bir fiyata getirebilirsiniz. Örneğin, 6 aylık bir paket satın alarak geri kalan 6 ayı bedava getirebilirsiniz. Bu da ödemeniz gereken ders başı fiyatlardan iki katı kazanç sağlamanız anlamına geliyor. Daha spesifik konuşmam gerekirse, bir yıllık bir sürede sıfırdan İngilizce öğrenebilirsiniz ve bunun için sadece 6 aylık bir ödeme yapıp kalan 6 ayınızda bu yolculuğun tadını masrafları düşünmeden çıkarabilirsiniz. Verdiğim linke tıklayarak kendiniz de gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Fiyat incelemesi yapsak da Flalingo’nun diğer avantajlarına da değinmem gerektiğini düşünüyorum. Öğretmen kadrosunu titizlikle oluşturan Flalingo’nun size sağlayacağı hocaların hepsi deneyimli ve profesyonel. Konuşma ağırlıklı derslere ek olarak düzen içinde ders alabilirsiniz. Yani bu yazıda ele aldığımız diğer popüler uygulamalarda olduğu gibi o hocadan bu hocaya deneme yanılma yoluyla vakit kaybetmenize lüzum kalmayacak.

Trustpilot Yorumları

Uygulamaları kullanmadan önce de bazı platformdaki değerlendirmeleri okuyarak, başınıza İngilizce gelecek mi, gelmeyecek mi öğrenebilirsiniz. Trustpilot, dünya çapındaki çeşitli marka ve hizmetin kullanıcılarının yer alıp değerlendirmeler yaptığı bir platform. Bu platformdaki Flalingo yorumları ise göz dolduruyor. Kötü bir Flalingo yorumu bulmanın mümkün olmadığı Trustpilot’ta gerekli değerlendirmeleri kendi gözünüzle görmeniz için linke tıklamanız yeterli. Böylelikle fiyatına değer mi sorusuna da verdiğiniz yanıtlar daha tatmin edici ve doğru olabilir.

2. Open English

Online İngilizce kursu fiyatları listesini hazırlarken Open English uygulamasını analiz etmekte epey zorlandım. Bu uygulama nedense fiyatlarını açık etmemek için çok uğraşıyor. Sitesinde fiyata dair hiçbir ipucu yok. Fiyatlara yönlendirmesini beklediğim sayfalarda farklı içerikler var. Bunun yanı sıra kurs içerikleri konusunda da ağzı sıkı bir uygulama. Çünkü görüyoruz ki, haftada kaç ders alındığına dair bir sürü muğlak ifade var. Ayrıca bire bir ders için ekstra ücret talep edip gerisine karışmıyor. Yani öğrenci parasını yıllık ödediği konuşma dersinden faydalanamasa bile Open English sorumluluk almıyor.

Neyse, biz vadedilen üzerinden maliyet hesaplaması yapalım. Open English ile bire bir ders alıp konuşabilmek için premium paket satın almalısınız. Edindiğimiz bilgi ve kullanıcıların değerlendirmelerine göre bu da yıllık 30 bin liraya geliyor. Yani aylık fiyatı 2500 TL, haftalık fiyatı 625 TL. En iyi ihtimalde bile haftada alabileceğiniz bire bir konuşma dersi süresi 20 dakikadan 1 saat 20 dakika ediyor. Bu da ders başı ödemeniz gereken fiyatın 125 lira olduğu anlamına geliyor. Böylelikle en ucuz ikinci uygulama olsa da bu fiyatın içini dolduracak bir eğitim sağlayamıyor.

Open English Trustpilot

Eğer vakit fiyat-performans değerlendirmesi yapmaya geldiyse yine bu konuda yardımcınız Trustpilot olabilir. Open English nasıl değerlendirilmiş diye merak ediyorsanız linke bakabilirsiniz.

3. Preply

Preply, diğer platformlardan farklı bir kurs sistemi ile çalışıyor ve ortalama maliyet olarak en pahalı ikinci uygulamamız oluyor. Bu yazıda ele aldığımız diğer uygulamalarda üyelik başı sabit bir fiyat varken, Preply’de aldığınız dersi öğretmen fiyatlandırarak süre üzerinden ödüyorsunuz. Bu da şu demek oluyor; sabit bir fiyat ve süre yok. Bu uygulamada istediğiniz öğretmeni seçme hakkınız var fakat bazı hocaların ders başı ücreti 25 dolara kadar çıkabiliyor. Deneyim, anadil ve öğrencilerden gelen değerlendirmelere göre öğretmenlerin ders başı ücretleri yüksek ya da düşük olabiliyor. Sonuç olarak ortalama bir fiyat hesaplayacaksak Preply’de aldığınız bire bir konuşma dersinin maliyeti 150 liraya geliyor. Böylelikle de en pahalı platform olarak İngilizce kursu fiyatları listemizde yer buluyor. Belirli bir kurs içeriği sağlamayan Preply’de bireysel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hocalara danışarak ücret ödediğiniz saat boyu tamamlamanız gereken konulara odaklanabilirsiniz.

Bu uygulama hakkında da belirtmek istediğim bazı önemli detaylar var. Belirttiğim gibi sabit bit kurs içeriği yok. Burada bulabileceğiniz şey, İngilizceyi yeni öğrenen biri yönlendirecek kadar İngilizce bilen öğretmenler. Yani sohbete dayalı bir içerik mevcut fakat bunun yerine günlük hayattan ya da hobilerden konuşmanız için hazırlanmış bir uygulama. Nitekim, size dil bilgisi kurallarında yardımcı olacak öğretmen olsa da, uygulama bunu vadetmiyor.

4. Cambly

Listemizde konuşma dersi başına en pahalı fiyatı isteyen uygulama Cambly oluyor. İngilizce kursu fiyatlarını incelediğimiz bu yazıda en yakın rakibinden iki kat daha fazla ücret isteyerek cüzdan yakan bir his yaratıyor. Cambly yine iki farklı paketle geliyor; grup ve bire bir dersler. Bizim bu yazıda ele aldığımız içerik ise sizlere konuşma imkanı önceliğini gözeten bire bir paketler. Bu yüzden buraya odaklanalım. Sizin de görebileceğiniz gibi, haftada bir saatlik dersin aylık maliyeti 3222 lira olarak listelenmiş. Cambly ile bir ders süresi de yine diğer uygulamalar gibi 20 dakika olarak düşünülebilir. Böylece haftada 3 dersten ayda 12 ders 3222 TL. Bunu da ders başı olarak hesaplarsak size neredeyse 270 liralık bir maliyet çıkıyor. Böylelikle Cambly, özel ders başına en çok ücret ödemeniz gereken İngilizce kursu olarak fiyat listemizde açık ara farkla en pahalısı oluyor.

Bu uygulama konusunda dikkat çekmem gereken noktalar ise yine öğretmen bazında bir ilerleme sunması. Hem müsaitlik durumu hem de derslerin iptal edilmesi gibi nedenlerle düzenli bir kurs alamayabilirsiniz. Böylelikle her denediğiniz hocayla benzer tanışma içerikli konuları konuşarak vaktinizi verimsizleştirebilirsiniz. Bu konuya dikkatinizi çekmek istedim.

3. Sonuç: Bütçe Dostu Fiyatlar Kaliteli İçerikle Flalingo’da Buluşuyor

Sonuç: Bütçe dostu fiyatlar kaliteli içerikle Flalingo’da buluşuyor. Bugün online konuşma kurslarının sağladığı derslerin maliyetini inceledik. En doğru analiz için size konuşma imkanı sağlanan bireysel planların ders başına ücretini hesaplayarak tabloladım. Görünen o ki, en ucuzdan en pahalıya sıralama şu şekilde: Flalingo, Open English, Preply ve Cambly. Her ne kadar ilk bakışta bazı uygulamalar çok ucuz görünse de, sağladığı içerik ve bire bir dersleri de göz önünde bulundurursak tam tersi bir manzara oluyor. Fakat Flalingo’nun çeşitli ödeme planları ve yaptığı diğer güzelliklerle en iyi içeriği en ucuza alabiliyorsunuz. Bugün de İngilizce kursu fiyatları konusunu inceledim ve tablo halinde sundum. Karar elbette size ve cüzdanınıza ait. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere; rotanız İngilizce olsun.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu