fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenel

Cambly Öğretmenleri Ekşi Sözlük Yorumlarıyla Sizlerle

Cambly öğretmenleri hakkında geniş çaplı bir analiz yapmazsak olmaz. Çünkü Cambly anadili İngilizce olan öğretmenler, dersler, kaynaklar gibi birçok vaatte bulunuyor. Bunu takiben Cambly de bilindiği üzere agresif bir reklam politikası izliyor. Konuya gelmem gerekirse bugün birlikte Ekşi Sözlük Cambly öğretmenleri yorumlarını inceleyeceğiz. Söylediği kadar profesyoneller mi yoksa bu da mı bir satış politikası mı, bunu asıl kullanıcıdan dinleyelim.

Cambly Öğretmenleri Kimlerden Oluşur?

Cambly öğretmenleri, anadili İngilizce olan kişilerden oluşur. Ekşi Sözlükteki kullanıcı yorumlarından bazılarında Cambly’in yansıtmaya çalıştığı anadili İngilizce olan eğitmenlerle İngilizce öğrenin politikasına ters düştüğünü görüyoruz. Yani, Cambly eğitmenleri olarak tanıtılan kişilerin hepsinin anadili İngilizce değil. Cambly ile ders vermen için diplomaya, sertifikaya ya da uzmanlığa ihtiyacın yok. Dolayısıyla, 23 yaşında bir eğitmenle de karşılaşabilirsin, 60 yaşında bir öğretmenle de karşılabilirsin. Bu tamamen şans. Herhangi bir uzmanlık ya da diploma aranmaması da şunu gösteriyor: Eğer profesyonel düzeyde bir eğitim almak istiyorsanız, bu Cambly ile pek mümkün görünmüyor.

En İyi Cambly Öğretmenleri Ekşi Sözlük Yorumlarıyla Tanınıyor

Ekşi Sözlük kullanıcılarının Cambly öğretmenleri ile ilgili önerilerin değinelim. Bu yorumları, 111 sayfa içinden bulmanın zor olacağını düşündüğüm için, sizin için tek tek okudum ve buraya getirdim. Hep birlikte okuyalım ve bunun hakkında biraz konuşalım. İşte 110 sayfalık Ekşi Sözlük yorumlarından bulduğum Cambly eğitmenleri önerileri:

günlük sohbet için dönem dönem hocalar edindim. bir tanesi ilk derslerimden son derslerime kadar arkadaşım oldu hatta 🙂 -kendisi kay soares- . biraz pratik edindikten sonra yavaştan oet derslerine başladım. oet dersi veren çoğu hocayla ders yaptım. oet anlamında bence en iyileri carol ann thompson (olumlu eleştirilerle) ve ruth a m (olumsuz eleştiriler acı gerçeklerle) di. arada çok iyi hocalara denk geldim-mesela deryl d- ama bazen benden bazen hocalardan kaynaklanan nedenlerle-malum onlar da insan- devamlılığı sağlamakta zorlandığım oldu.

bofor

aynı öğretmenle haftalık derslerinizi yapma ihtimaliniz olmadığı ingilizce platform. randy adlı bir öğretmenle derslerime devam etmek istedim. haftalık 5 gün paketim vardı 2 gün randy’i buldum sonrasında bulamadım. available time’ı yoktu. sonra sonia’yı denedim hiç memnun kalmadım. sonra tek ders yaptığım 5-6 öğretmen daha oldu ama hiç memnun kalmadım hocalardan. bu durum motivasyonumu düşürdü. birkaç hafta sonra randy’i yine gördüm platformda ders aldım. bu kez derste doğrudan randy’e haftada 5 günlük paketim olduğunu ve ondan ders almak istediğimi söyledim. randy normal şartlarda bir bankada çalıştığını haftada 2 günde burada eğlencesine ders verdiğini zaten cambly’den çok da bir kazanç elde edemediğini anlattı. kıssadan hisse: cambly’de ingilizce öğrenmek yerine farklı farklı insanlarla muhabbet edilir. o da bir sistemle olmaz. sistem için öğretmen devamlılığı şarttır.

psychology of music

hocaların çok kaliteli olduğunu hemen anlıyorsunuz. aksanlar kusursuz ve sizi muhabbete çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. önce biraz tanıştıktan sonra benim ilk hocam, nicolas v, ne amaçla ingilizce öğrendiğimi sordu. mülakata hazırlık dediğimizde role playing yapmak isteyip istemeyeceğimi sordu. ardından role playing yapmaya başladık. bir işverenmiş gibi neden bu işi istediğimi, kendim hakkında beğendiğim ve beğenmediğim yönleri sordu. ardından ders materyalleri arasında benim iş alanımda olan bir makale seçtik. ben o makaleyi okudum, o da üzerinde sorular sordu ve tartıştık. çok başarılı bir seans oldu. ertesi gün tabi ki yine onunla konuşmak istediğimde, kendisini online yakalayamadım, online olduğunda da hemen başka bir konuşmaya girdiğini gördüm. sizin de aklınızda bulunsun, bir hocayı bulduktan sonra tekrar konuşmak istiyorsanız rezervasyon yapıp, kapatmak lazım. nicolas meşgulken, alejandra s ile çalıştım. onunla iş konuları yerine, normal reading çalışmaya karar verdik. bana şiir ve şarkılar yolluyordu, okuyup üzerinden geçiyorduk. bayıldım kendisine. aşırı sempatik ve profesyonel. şimdi haftada iki gün alejandra ile okuma ve konuşma, üç gün de nicolas ile iş konuları ve mülakat çalışması yapıyoruz.

pampua

En İyi Cambly Eğitmenleri Önerileri Bu Kadar mı?

”110 sayfa yorum okuyup 3 tane mi yorum bulabildin?” diyor olabilirsiniz. Eğer gözümden kaçan olmadıysa, evet sadece 3 tane Cambly eğitmeni önerisi bulabildim. Bu kadar fazla kullanıcı geri dönüşü olup, bu kadar az öğretmen yorumu olmasının nedenlerini kendimce şu şekilde sıralayabilirim:

1- Aynı öğretmene denk gelme şansınız oldukça düşük. Ayrıca, aynı eğitmenden art arda ders alma gibi bir olay pek mümkün değil.

2- Cambly eğitmenleri tam anlamıyla profesyonel değil. Kimisi günü çıkarmak için kimisi de öylesine ders veriyor. İyi öğretmenler yok mu? Tabiki de var ancak bulabilmek için üstün bir çaba göstermen gerekiyor.

3- Cambly daha çok konuşma pratiği yapılan bir platform. Bu yüzden öğrenciler farklı farklı eğitmenlerle konuşmayı sıkıntı etmiyor.

Bir Görünüp Bir Kaybolan Cambly Öğretmenleri

Cambly eğitmenleriyle ilgili yorumları sizlere sundum. Bu kadar fazla yorum içinde isim vererek öğretmen öneren sayısı bir elin parmağını geçmeyecek sayıdadır. Peki bu yorumlardan ne çıkarmalıyız?

Ekşi Sözlük‘te genel eğitmen yorumlarında, aynı eğitmenle devam edemediklerini, istedikleri eğitmenden ders alamadıklarını, profesyonel olmadıklarını ve sürekliliği sağlayamadıklarını söylüyorlar. Cambly, öğrencilerini tam anlamıyla online İngilizce kursu havasınına sokamıyor. Öğrenciler, Cambly eğitmenleriyle sürekliliği sağlayamıyor.

Sonuç: Sistematik Bir Eğitim’in Adresi Flalingo

Cambly öğretmenleri konusunda Ekşi Sözlükten fikir aldık. Ancak bir görünüp bir kaybolan Cambly öğretmenleri, ancak 3 öğretmen önerisi yorumuna ulaşmamızı sağlıyor. Konuşma pratiği yapmak ve İngilizce çekincelerinizi aşmak için Cambly uygulaması ve öğretmenleri tercih edilebilir. Ancak daha sistemli bir eğitim, tek bir eğitmenle devam etmek, daha profesyonel bir eğitim almak istiyorsanız, Flalingo uygulamasına bir göz atmanızı öneriyoruz. Her şeyin bir düzen doğrultusunda ilerlediği Flalingo uygulamasıyla İngilizcenizi geliştirebilir, konuşma pratiği yapabilir ve diğer becerilerinizi de geliştirebilirsiniz.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu