fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen EnglishPlatformlar

Open English Premium mu Standart mı? Hangisi Amacıma Uygun?

Open English premium ve standart paketler bugün detaylıca incelenecek. Bu şekilde, Open English ile İngilizce öğrenmek isteyenler kendilerine daha iyi bit eğitim süreci planlayabilir. Çünkü paket içerikleri fiyat açısından değişse de, en önemlisi de tüm eğitim ortamını da etkiliyor. Ancak her paket, her amaç için uyumlu dersler ve içerik sağlamıyor. Bu noktada Open English premium ve standart paket arasında kalanlar olabilir. Bu yazı ile umarız ki İngilizce öğrenme süreciniz için size yardımcı olabiliriz. Buyurun incelemeye!


İçindekiler

 1. Kısa Kısa Bilgilerle Open English
 2. Open English Paketleri Hakkında İncelemedeyiz
  1. Open English Premium Paket
  2. Open English Standart Paket
 3. Open English Premium mu, Standart mı?
 4. Open English’in Alternatifleri
 5. Open English Paketlerinden Faydalanamayan Flalingo’ya Geliyor

Kısa Kısa Bilgilerle Open English

Open English logosu

Open English paketlerini incelemeden önce, Open English nedir konusunu yanıtlayalım. Open English online bir İngilizce kursudur. Bu online İngilizce eğitimi için yalnızca bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterlidir. Bu uygulama ile İngilizce eğitimini tamamen istediğiniz yerde ve zamanda öğrenme özgürlüğü kazanırsınız. Open English tarzı online İngilizce dersleri veren platformlar da epey revaçta. Hem Open English, hem de benzeri platformlarda yer alan temel özellikler şu şekilde kısa kısa sıralanabilir:

 • İngilizce eğitmenlerle canlı dersler
 • Uygulamanın sağladığı ders içi ve dışı İngilizce eğitim kaynakları
 • Derslere istediğiniz yerde, istediğiniz zaman bağlanma özgürlüğü
 • Grup ve birebir ders seçenekleri
 • İngilizceyi konuşarak öğrenme avantajı
 • İngilizce öğrenme amacınıza uygun özelleştirilmiş kategoriler (iş İngilizcesi, sınav İngilizcesi…)

Ancak, her uygulama aynı tarzda eğitim sağlamıyor. Open English de farklı metotlara başvurup, farklı bir sistem getiriyor. Eğer Open English hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz tıklayın yeter.

Open English Paketleri Hakkında İncelemedeyiz

Open English paket seçimi aşamasına geldiniz ve seçim yapamıyorsunuz. Premium paket hem ismiyle cezbediyor, hem de ekstra özellikleri var. Ancak standart paket de daha bütçe dostu olduğu kadar, premium paketin sağladığı çoğu şeyi barındırıyor. Şimdi ne yapmalı? Öncelikle, İngilizce öğrenim ihtiyaçlarınızı bir gözden geçirin. İngilizceyi neden öğrenmek istiyorsunuz? Ne zamana kadar, hangi seviyeden hangi seviyeye geçmelisiniz? Bu soruların yanıtları çok önemli. Yanıtları zihninizin bir köşesinde tutun ve Open English paketleriyle kıyaslayın. Hazırsanız başlayalım!

Open English Premium Paket

Open English Premium paket, dediğimiz gibi biraz daha pahalı. Peki ne kadar? Bu konuya dair ben de kesin bir şey diyemiyorum. Çünkü hem websitesinde Open English paketlerine dair fiyat bilgisi yok, hem de her fiyat alan, farklı bir ücret söylüyor. Bu yazıyı okuyarak, yaklaşık fiyatları öğrenebilirsiniz.

Şimdi konumuza dönelim ve Open English premium paketi inceleyelim. Open English premium, 6 ve 12 aylık süre ile geliyor. Bu pakette yer alan asıl özellik ise bireysel ders hakkı. Yani, Open English premium satın alırsanız, ekstra olarak bireysel ders hakkınız olacak. Bu özellik diğer pakette mevcut değil. Bunun yanı sıra, Open English premium içinde yer alan tüm diğer özellikler, standart pakete de dahil. Ancak önemli, bir not: Open English kampanyalarının bazıları, yalnızca premium için geçerli. Gerekli kullanım koşulları incelememizi buradan incelemenizde fayda var.

Open English Standart Paket

Open English standart pakette neler var? Aslında, bu pakette yer alan çoğu şey, premiumda da var. Ancak tek eksik şey, birebir dersler. Eğer Open English standart paket satın alımı yaparsanız, tüm dersleriniz “grup dersi” şeklinde gerçekleşecek. Bu grup dersleri ise en az 7-8 kişi ile işleniyor. Ayrıca, bazı incelemelerimizde gördük ki, zaman zaman 12 kişiye çıkan Open English grup dersi mevcudu oluyor. Uygulamanın esas amacı dersler sunmak ve standart paket ile yalnızca grup oturumu hakkınız olacak. Bu yüzden, grup dersleri konusunu iyice düşünün. Bu dersler sizin İngilizce öğrenim amacınıza ne kadar uygun? Eğer Open English grup dersleri hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz, tıklayarak kafanızı rahatlatabilirsiniz.

Buna ek olarak, Open English standart pakette sertifikalar, deneme sınavları, uygulama içinde yer alan egzersizler ve sınırsız olduğu iddia edilen grup oturumları da mevcut. Ancak fiyat bilgisi konusuna gelirsek, yine kesin bir bilgi vermemiz mümkün değil.

Open English Premium mu, Standart mı?

Gerekli paketleri tek tek inceledik. Daha yüksek ücretli olan premium paket, düşük ücretli standarta nazaran birebir derslerle ön plana çıkıyor. Ayrıca, Open English sizi doğrudan satış temsilcisine yönlendirdiği için, muhtemelen size de premium paketten bahsedecekler. Ancak, seçim yine size ait. Eğer öğrenim planınız sadece İngilizce geliştirmek temelliyse, Open English paketlerinin süresinin uzunluğuna dikkat edin.

Peki iki paket arasından hangi seçimi yapacaksınız? Birebir derslerin İngilizce öğrenimindeki yeri kuşkusuz ki çok kritik. Çünkü özel İngilizce dersleri, bolca konuşarak öğrenme ve hatalardan ders çıkarma noktasında epey avantajlı. Bu noktada premium paket öne çıksa da, eğitmen seçiminin olmaması, kaynakların kalitesi konusundaki sorunlar ve uygulama hakkındaki diğer konular da seçim konusunda sizi zorlayabilir. Bu noktada hızlı karar vermenin kimseye bir faydası olmaz. Tavsiyemiz, iki paket arasında seçim yapmaktan ziyade, farklı uygulamalara da göz atmanız. Çünkü her platform, farklı paketler, teklifler ve programlarla geliyor.

Open English’in Alternatifleri

Open English uygulaması bazı avantajlarla gelse de, kullanıcıların verdiği notlarla da şüpheler uyandırıyor. Grup derslerinin kalabalık olması da, bu uygulamayı kesin çözüm sağlamaktan uzaklaştıran temel etmenlerden. Ancak, online İngilizce kursu niteliğindeki tek çare Open English değil. Her gün, yeni bir platform karşımıza çıkıyor. Nihai seçim yapmadan önce araştırmanızı genişletmeli ve diğer tekliflere bakmalısınız. Burada, Open English tarzında eğitim veren uygulamaları sıralayıp kısaca inceledik; ilgilisine duyurulur.

Open English Paketlerinden Faydalanamayan Flalingo’ya Geliyor

Open English paketleri incelediğimiz yazının final bölümüne geldik. Bu yazıyı, premium ve standart paket arasında kalanlar için ele alsak da, detaylı bir Open English analizi oldu da diyebiliriz. İki paket arasındaki farka baktığımızda, premium olan birebir ders imkanıyla daha kapsamlı bir eğitim demek. Ancak, standart pakette de yer alan özelliklerle ve müşteri memnuniyetiyle beraber Open English ne kadar faydalı? Bu konu, pek çoğu için soru işareti. Eğer premium paket bireysel derslerle ilgi çekiyorsa, Flalingo uygulamasını size önermek isteriz. Flalingo da Open English benzeri bir online İngilizce platformu. Ancak, müşterilerinin beğenisini, eğitim kalitesiyle kazanan bu uygulama iyi bir rakip demek. Nihai seçim öncesi, Flalingo’ya uğrayan zararlı çıkmaz diyebiliriz. Bu öneriyle de yazıyı sonlandırmanın vakti geldi. Bir sonraki sefere kadar İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu