fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Deneme – Yanılma: Kurs Deneme Dersi Var Mı?

Open English, deneme dersleri konusunda kesin bir yanıt vermemesiyle dikkat çekiyor. Çoğu online İngilizce platformu, öğrencilere tek seferlik deneme dersi imkanı tanıyor. Bu sadece uygulamayı tanıyıp, İngilizce öğrenim sürecinde bu online İngilizce konuşma kursuyla devam edip etmeme kararı alıyor. Open English de deneme dersinden ziyade, “deneme sürümü” şeklinde bir teklifle geliyor. Bu deneme sürümü de kafa karışıklığı yaratıyor? Peki neden? Open English deneme sürümünden nasıl faydanılır? Bu tarz pek çok soru, bu yazıda yanıta kavuşuyor. Buyurun başlayalım!

İçindekiler

 1. Online İngilizce Uygulamalarında Deneme Derslerinin İşlevi
 2. Open English Uygulaması Deneme – Yanılma Yöntemleri
 3. Open English Deneme Sürümü Nedir ve Nasıl Kullanılır?
 4. Open English Neden Deneme Dersi Vermiyor?
 5. Deneme Dersi Alacağınız En Hit Online İngilizce Uygulamaları
  1. Flalingo
  2. Preply
  3. Cambly
 6. Open English Deneme Sürümü Konusunda Kapanış Notları

Online İngilizce Uygulamalarında Deneme Derslerinin İşlevi

Online İngilizce kursu arayanlar, deneme deri ismi verilen tek kullanım hakkı konusunda alarmda olmalı. Bu tarz uygulamalar merak konusu olduğu kadar, abonelik konusunda da öğrencileri şüpheye düşürüyor. Çünkü bu online İngilizce kursları henüz yeni diyeceğimiz bir konsept sunuyor. Bu noktada uygulamanın çalışma şekli, eğitmenlerle konuşarak İngilizce öğrenme deneyimi ve online oturumlar konusunda bilgi sahibi olmak için en uygun yol, denemekten geçiyor. Bu ihtiyaçtan hareketle, online kurslar tek derslik kullanım hakkını deneme dersi olarak meraklısına sunuyor. Böylece uygulama ile birlikteliği konusunda öğrenciler daha isabetli tahminler yapabilir.

Open English Uygulaması Deneme – Yanılma Yöntemleri

open English logo

Open English uygulaması da belki en popüler online İngilizce platformu. Elbette bu popülerlik de İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişinin ilgisine nail oluyor. Ancak, bu uygulamanın sitesine vardığınız zaman ders rezerve ederek bir deneyip çıkma gibi imkanınız yok. Open English ne paketlerinin, ne de fiyatlarının bilgisini veriyor. Buna deneme dersi de dahil. Ancak, siteden öğrendiğimize göre bizim amacımıza yönelik bir sürüm var. Bu deneme sürümü, üç günlük bir Open English kullanım hakkı tanıyor. Peki bu ne demek?

Open English Deneme Sürümü Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Open English’in fiyatları, paketleri ve deneme dersi rezervasyonu gibi özellikleri maalesef o kadar kolay çıkmıyor karşınıza. Tüm bu saydıklarım ve daha fazlası için sitedeki formu doldurmanız gerekiyor. Ardından da, Open English’in telefonla aramasını bekleyin. İşte o telefonla birlikte tüm sırlar gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Open English sizi aradığında doğrudan paket satmak isteyecektir. Eğer siz şüpheyle yaklaşırsanız da deneme sürümü konusu gündeme gelecektir. Open English deneme sürümü, uygulamadan paket almaktan bağımsız bir süreç değil. Diğer platformlar sizden deneme dersi için yalnızca bir saatlik ücret alır; hatta bazısı da ücretsizdir.

Nihayetinde, Open English uygulamasının nasıl bir eğitim ve kullanıcı deneyimi sunduğunu merak ediyorsanız, gerekli telefon görüşmeleri sonrası aboneliğiniz için gerekli onayları verip, size önerilen paket için ödeme yapmalısınız. 3 günlük deneme sürümü sonrasında da uygulamayla devam etmek isterseniz bir işlem yapmanıza gerek yok. Ama uygulamayı satın almak istemiyorsanız, 3.gün dolmadan abonelik iptalinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde uygulamanın iptali için tanınan süreyi yakalayamazsanız, iptal ve para iadesi mümkün olmayacaktır. Ayrıca, Open English uygulamasına dair dikkat etmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Open English Neden Deneme Dersi Vermiyor?

Open English uygulamasına göz atmanın yolunun, yine ödeme yapmaktan geçtiğini söyledik. Uygulama her ne kadar 3 günlük deneme süresi ismiyle karşımıza çıksa da, bu iptal için tanınan sürenin bir kısmını oluşturuyor. Peki Open English neden diğer uygulamalar gibi deneme dersi vermiyor?

Open English sizin de dikkatinizi satış stratejisiyle çekmiş olmalı. Kişiye özel fiyat, kişiye özel paket, indirim, kampanya gibi söylemlerle sizi telefon görüşmesine yönlendiriyor. Bu noktada da uygulamayı satın almak, “evet” demek kadar kolay. Open English, tüm satın alım işlemlerinizi en hızlı şekilde gerçekleştirmek için bu yönteme başvuruyor olabilir. Deneme dersi de, size uzun uzun düşünme payı bırakacak özgürlüğü tanıyan bir konsept. Bu da Open English yöntemiyle çelişiyor. Kanımca bu sebepten dolayı Open English diğer uygulamalar gibi demo ders vermek yerine tek çekimle 3 günlük cayma hakkı tanıyor.

Deneme Dersi Alacağınız En Hit Online İngilizce Uygulamaları

Gördük ki Open English diğer uygulamalar gibi demo ders imkanı tanımıyor. Ancak tek dersle sizi eğitmenlerle buluşturan farklı uygulamalar da mevcut. Az önce de dediğim gibi bunlardan bazıları ücretsizken, tek ödeme ile cüzi miktara deneme dersi sağlayan da var. Gelin sırayla bunlara bakalım.

1. Flalingo

Flalingo, özel İngilizce derslerini birebir formatta sunan bir online İngilizce kursu. Bu kursta anadili İngilizce olan ya da İngilizceyi anadil seviyesinde konuşan eğitmenler var. Bu eğitmenlerin hepsi de sertifikalı olmasıyla takdir kazanır durumda. Flalingo, uygulamaya dair fikir sağlamak ve kalitesini ispatlamak için deneme dersi sağlıyor. Bu deneme dersi 100 TL gibi bir ücretle geliyor. Bu ücret tamamen eğitmenin ders başı ödemesi olarak kullanılıyor. Eğitmen hak kaybı yaşamasın diye Flalingo ücretsiz deneme dersi vermek yerine 100 TL alıyor. Eğer memnun kalmazsanız ikinci bir deneme dersi hakkı ücretsizce sağlanıyor. Flalingo’nun sunduğu müşteri memnuniyetini görmek için tıklamanız yeterli.

2. Preply

Preply, sağladığı ücretsiz deneme dersiyle epey revaçta. Ancak tüm ücretlendirmenin ders başına hesaplanması ve eğitmenlerin ücretleri kendi belirlemesiyle pahalı bir uygulama haline geldi. Bu uygulamada en düşük online İngilizce özel ders ücreti 97 lirayken, en yüksek ders ücreti 3 bin lirayı aşıyor. Ancak, deneme dersinden ücretsizce faydalanabilirsiniz. Tek sefere mahsus olan bu imkanın ücretsiz olmasındaki temel neden, dersin amacının öğretmenin kendini tanıması olması. Yani memnun kalırsanız eğitmene abone olabilirsiniz. Bu yüzden de ilk ders ücretsiz olarak beliriyor. Bu konu kafanızı karıştırdıysa bu içerikte detaylı bir şekilde Preply sitesini inceleyebilirsiniz.

3. Cambly

Deneme dersi sunan üçüncü hit uygulamamız Cambly. Bu uygulama, 40 liralık bir ücretle 30 dakikalık bir deneme dersi şansı sağlıyor. Bu deneme dersi ile Cambly uygulamasında anadili İngilizce olan eğitmenle konuşma şansınız var. Bu deneme dersi hakkından faydalanmak için Cambly uygulamasına kaydolmalısınız. Tek seferlik bir ödeme yaparak, istediğiniz gün ve saat için bir rezervasyon oluşturmanız gerekiyor. Uygulamayı beğendiğiniz takdirde paket satın alımı yapabilirsiniz. Cambly deneme dersi alan bir online İngilizce öğrencisinin başından geçenleri tıklayarak okuyabilirsiniz.

Open English Deneme Sürümü Konusunda Kapanış Notları

Open English uygulaması meraklısı için demo ders sunuyor mu sorusunu bu yazıda yanıtlamaya çalıştık. Bir derslik hak yerine ek cayma süresi tanıyan bu uygulama ile gerekli tecrübeye sahip olma şansınız var. Ancak karar aşamasını aceleye getirmek ve tek seferde yüklü ödeme yapmak istemeyenler için alternatifler mevcut. Flalingo, Preply ve Cambly uygulamaları küçük demo derslerle size daha güvende bir deneyim sunuyor. Bu uygulamalara başvurarak deneme dersi alabilirsiniz. Ayrıca, Flalingo da yüksek kullanıcı puanları ile epey dikkat çekiyor. Göz atın derim. Bu konuyu da bu öneriyle taçlandırarak sizlere de yardımcı olmak isterim. Bu blog yazısından da bu kadardı, görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu