fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOnline İngilizce

Novakid Premium Mu, Standart Mı? Doğru Novakid Paketi Hangisi?

Novakid Premium mu, standart mı diye sorma aşamasındaysanız, çocuğunuz için neredeyse online İngilizce paketi seçmişsiniz demektir. Novakid, çocuklar için online İngilizce kursu veren platformlardan yalnızca biridir. Bu uygulama verdiği ücretsiz deneme dersleriyle öne çıksa da, hakkında cevaplanması gereken çok fazla soru vardır. Çocukları için online İngilizce platformu arayışında olan ebeveynler için pek çok konu ele aldım, öneriler yaptım. Bugün de sizlere Novakid paketleri konusunu detaylandıracağım. Bakalım yazı sonunda Novakid premium mu, standart mı kazanacak?

İçindekiler

 1. Bilmeyenler İçin Novakid
 2. Novakid Premium Mu, Standart Mı? Paketleri Tanıyalım
  1. Novakid Premium Özellikleri
  2. Novakid Standart Özellikleri
  3. İki Paket Arasındaki Farklar ve Benzerlikler
 3. Novakid Alternatifi Online İngilizce Kurslarına Göz Atalım
 4. Novakid’i Görenler Flalingo Kids’e Yöneliyor

Bilmeyenler İçin Novakid

novakid logo

Bilmeyenler için Novakid uygulamasını bir kere daha ele alalım. Novakid, çocuklara özel online İngilizce dersleri veren bir kurs uygulamasıdır. Bu platform tamamen 4-12 yaş arasındaki çocuklara özel hazırlanmış. Bu uygulamanın temel özelliği daha renkli bir uygulama ile çocukların dikkatini çekmesi diyebiliriz. Buna ek olarak, çocuklar eğitmenlerle birebir dersler işleyerek İngilizceyi öğrenir. Bu tarzda içerik sağlayan pek çok platform bulunmakta. Ancak Novakid hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, tıklayarak hepsine hakim olabilirsiniz.

Novakid Premium Mu, Standart Mı? Paketleri Tanıyalım

Çocuğunuz için İngilizce kursu sağlama konusunda bu yazıyı ziyaret edenleri öncelikle tebrik ederim. İngilizce öğrenmeleri, çocuklar için ilk saniyeden itibaren büyük faydalar sağlayacaktır. Ayrıca görüyorum ki, Novakid aklınıza yatmış. Ancak Novakid paketleri konusunda biraz tereddüttesiniz. Bunu anlıyorum. Bu noktada şüpheleri kafanızdan temizlemek için, gelin paketleri detaylıca inceleyelim.

Novakid Premium Özellikleri

Novakid Premium paketin özelliklerine bakalım. Ancak, burada uzun uzun özelliklerini anlatamayacağım. Çünkü Novakid Premium paketi standarttan ayıran tek özellik, eğitmenler.

Bildiğiniz gibi Novakid birebir derslerle çocuklar için İngilizce kursu sağlıyor. Bu öğretmenlerin de bazılarının ana dili İngilizceyken, bazılarınınki değil. Ama eğitim sağlaması için uygulamanın sunduğu eğitmenler (Novakid ve benzeri uygulamalar) profesyonel İngilizce eğitmeni olmalıdır. Yani Novakid platformunda karşınıza çıkan her eğitmen, sertifikalı birer eğitmen olmalıdır. Ayrıca, bu eğitmenler çocukların dilinden anlamalı, onların İngilizceyi kavrayacağı yöntemleri de bilmelidir.

Novakid Premium ise bu eğitmenleri anadil kriterine göre sınıflandırıyor. Biri İngilizce konuşulan bir ülkede doğduysa, otomatik bir şekilde Premium pakette yer alıyor. Bu eğitmenler dolayısıyla sizin de Novakid’e ödediğiniz ücret artıyor. Ayrıca hatırlatmak gerekir ki, anadili İngilizce olan eğitmen demek, çocukların İngilizce ve Amerikan aksanlarıyla tanışacakları anlamlarına gelmiyor. Dünyanın birçok köşesinde İngilizce resmi dil. Yani, Premium pakette tanışmayı umduğunuz hocaların İngiliz çıkma olasılıkları sandığınızdan daha düşük.

Novakid Standart Özellikleri

Novakid Standart pakede bakalım şimdi de. Az önce aslında temel bir özellikten bahsetmiştim. Novakid Premium paket anadili İngilizce eğitmenler sunarken, Novakid standart pakette yer alanların ana dili İngilizce değil. Ancak yine bu pakette yer alan eğitmenler iyi derecede İngilizce biliyor. Bunun yanı sıra standart paketin geri kalan tüm özellikleri Novakid premium ile aynı. Bu özellikler:

 • 25 dakikalık dersler
 • Sayısını kendiniz belirleyeceğiniz ders hakkı
 • Ders içi ve ders dışı kaynaklar
 • Her seviye sonrası Novakid sertifikası

İki Paket Arasındaki Farklar ve Benzerlikler

Novakid premium mu standart mı diye soruyorsanız, buna vereceğiniz yanıt elbette bütçeyle paralel. Ancak, her iki paketi karşılaştırdığımızda, aralarında bariz bir fark olmadığını görüyoruz. Az önce de dediğimiz gibi iki paket arasındaki tek fark, premium paketteki eğitmenlerin anadilinin İngilizce olması. Peki neden iki paketin arasında büyük bir fark yok? Çünkü iyi eğitimli ve deneyimli her öğretmen, anadili İngilizce olanlar kadar güzel aksanlara sahip. Bunun yanı sıra, çocuğunuzla olan iletişimleri de anadil farketmeksizin iyi olmalı. Bu noktada eğitmenleri bu şekilde gruplamak, asıl amacı eğitim olan bir platform için absürt görünüyor.

Aynı zamanda, her iki pakette de aynı eğitmenle devam etme şansınız yok. Örneğin, bir eğitmenle ders yapıp çocuğunuz da, siz de memnun kaldınız. Ancak ikinci ders farklı bir eğitmenle ders yapacaksınız. Bu da devamlılık sağlama konusunda size engel teşkil edecek. Yani öğretmen için ödediğiniz ekstra ücret, Novakid Premium paketinde size avantaj sağlamayacak. Çünkü her ders başka bir eğitmenle deneyip yanılma sürecinde olacaksınız. Not: Novakid eğitmenleri hakkında da bu yazıyı ziyaret ederek, en önemli detayları da öğrenebilirsiniz.

Novakid Alternatifi Online İngilizce Kurslarına Göz Atalım

Novakid premium mu standart mı incelemesi yaptık. Fakat gördük ki, ik, paket arasında da çok ince bir detay var. Bu detay, size açık bir avantaj sağlama konusunda da garanti vermiyor. Yani, seçim konusunda rahat olabilirsiniz. Ancak, çocukları için online İngilizce uygulamaları hakkında tavsiye arayan ebeveynler yazıyı okumaya devam etmeli.

Tek Paket, Dilediğin Eğitmen: Flalingo Kids

Novakid, çocuklar için İngilizce dersleri veren popüler bir online İngilizce uygulaması. Ancak tek değil. Çocuklara özel programlı, çocuklar konusunda uzman eğitmenli pek çok alternatif uygulama var. Bunların listesine bakıp özet olarak incelemek isterseniz tıklamanız yeterli. Ancak, yorumlarla öne çıkan bir uygulamadan bahsetmek isterim: Flalingo Kids. Bu uygulama, Flalingo isimli, yetişkinler için online İngilizce kursu sağlayan bir platform. Ancak çocuklar için olan Flalingo Kids, çocuk gelişiminde bilgili eğitmenlerle, eğlenceli dersler veriyor. Bu platformda yer alan öğretmenlerin hepsi deneyimli ve çift mülakatla uygulamada eğitim vermeye hak kazanıyor. Müşteri hizmetleri ile en özel deneyimi sunan bu platform aileler tarafından öneriliyor. En iyisi de, dilediğiniz eğitmenden düzenli dersler alma konusunda Flalingo Kids, diğer platformlara nazaran çok başarılı. Novakid premium mu standart mı sorusunu yanıtlamadan önce, Flalingo Kids uygulamasından da teklif almanızda fayda var.

Novakid’i Görenler Flalingo Kids’e Yöneliyor

novakid mi flalingo kids mi

Novakid premium mu standart mı diye soran aileler için gerekli konuları ele aldık. Özetle, iki Novakid paketi arasında büyük farklar yok. Hatta, premium paket herhangi bir fayda sağlıyor da demek güç. Burada seçim size kalmış. Ancak, gördüğümüz o ki Novakid uygulamasını inceleyen aileler, Flalingo Kids’e yöneliyor. Flalingo Kids uygulamasında eğitmenler gruplandırılmazken, daha özel bir İngilizce eğitim deneyimi de sunuluyor. Ayrıca, Flalingo Kids müşteri memnuniyetiyle de öne çıkıyor. Bu yazıda, her iki platformu deneyip Flalingo Kids’i seçen bir annenin bize anlattıklarından ders çıkarabilirsiniz. Kısacası, önerileri de gözden geçirmeden Novakid paketi alma konusunda acele etmeyin. Bu konuyu da bu şekilde bağlayarak, size şimdilik veda ediyorum. Bir sonraki dil öğrenme sorununun çözümüne kadar İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu