fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOpen English

Open English Çocuklar İçin Uygun Mu: Open English Junior İncelemesi

Open English Junior hakkında ebeveynlerin merak ettikleri soruları bu yazıda yanıtlıyoruz. Aileler, çocuklar için İngilizce öğreten özel içerikleri internette sıkça arıyor. Online platformlar esnek eğitim ilkeleri ve anadili İngilizce olan eğitmenlerle geleneksek kursların önüne geçmiş durumda. Fakat çocukların İngilizce öğrenme sürecindeki ihtiyaçlar da farklılaştığı için, ailelerin elindeki seçenekler de görece az. Bu noktada, aileler bir de Open English bünyesindeki bu platformu merak ediyor. Open English Junior da, bu sebeple bugün ele alacağımız uygulama olacak. Başlangıçta belirtmem gerekirse, Open English’in çocuklara İngilizce öğreten kanalı Open English Junior bizler için erişilir değil. Bunun nedenleri ve geniş kapsamlı bir inceleme yazısına hazırsanız başlayalım.


İçindekiler

 1. Çocuklar İçin İngilizce: Ebeveynlerin Dikkat Etmeleri Gerekenler
  1. İyi Bir Müşteri Destek Ağı
  2. Eğitim Danışmanlığı
  3. Anadili İngilizce ya da Türkçe Olan Eğitmenler
 2. Open English Junior
  1. Open English Junior Nasıl Bir Platform?
 3. Bu Site Neden İspanyolca?
  1. Open English Hikayesi ve Çocuklar İçin İngilizce Konusunda Hizmet Vermemesinin Nedeni
 4. Open English Çocuklar için İngilizce Hizmetinden Faydalanabilir Miyiz?
 5. Çocuklar İçin İngilizce Öğretecek Farklı Seçenekler Var Mı?
 6. Özetle Open English Junior Bizi Yanıltırken Flalingo Kids Yardıma Geliyor

Çocuklar İçin İngilizce: Ebeveynlerin Dikkat Etmeleri Gerekenler

Çocuklar için İngilizce: ebeveynlerin dikkat etmeleri gerekenler konusuna yoğunlaşmadan evvel uygulamayı tanıtmak istemedim. Çünkü bugün üzerine yoğunlaştığımız konu biraz hassas. Bu yüzden gerekli uyarıları baştan yapmak isterim. Ebeveynler, İngilizcenin yeri ve önemi konusunda gerekli bilinç düzeyinde oldukları için, çocuklarının geleceğinde bu dil olsun istiyorlar. Özellikle de erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın sayısız avantajının da farkındalar. Bu konuda ailelerin dikkat etmesi gereken temel şeyler derslerin çocuklara yönelik özelleştirilmiş olması, eğitmenlerin pedagojik ilkeler konusunda uzman ve deneyim sahibi olması ve esnek eğitim gerekliliklerinin yerine getirilmesi gibi maddeler halinde inceleyebiliriz. Bunun yanı sıra hem aileler hem de çocuklar için iyi bir İngilizce eğitimi deneyimi de etkileyecek diğer faktörleri detaylandırmanın faydalı olacağı kanısındayım.

İyi Bir Müşteri Destek Ağı

Ebeveynlerin gerekli seçimi yaparken göz önünde bulundurmalarını istediğim en önemli kriterlerden biri de müşteri destek birimidir. Çünkü eğitmenlerin ya da öğrencinin dersi iptal etmesi, bağlantı problemleri, ailelerin özel istekleri ve gerekli öneriler gibi hususların doğru bir şekilde iletişimin sağlanması ancak ve ancak müşteri hizmetleri ile sağlanır. Eğer bu birime de ulaşmak mümkün değil veya taleplerinizi dikkate alacak bir sistemleri yoksa aldığınız çocuklar için İngilizce eğitimi hizmetinden tatmin olamazsınız. Bu sebeple, kullandığınız platformun size farklı koşullarda nasıl destek olduğunu da önceden araştırmanızı tavsiye ederim.

Burada değineceğim bir diğer husus ise, dil konusu. Bildiğiniz gibi online uygulamalar ile dünyanın dört bir yarına erişim mümkün. Fakat uygulamalar yaşadığınız ülke ve konuştuğunuz dil üzerine özel bir hizmet sağlamadığı sürece iletişim süreçleri sekteye uğrayacaktır. Bu yüzden platformların ülkeye özel hizmet verip vermediğini araştırmalısınız.

Eğitim Danışmanlığı

çocuklar için ingilizce

Ebeveynler, çocuklar İngilizce öğreneceği için çok heyecanlılar. Bu heyecanları daim olsun, eğitim süreçlerinin etkin bir parçası olsun diye eğitim danışmanlığı hizmeti sunan platformlar da var. Sizin de seçeceğiniz platformun yine yerelleştirilmiş bir eğitim danışmanlığı hizmeti olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Böylelikle çocukların İngilizce öğrenimi sürecini sorun yaşamadan atlatmalarına ve verim elde etmelerine yardımcı olacak sistemin bir parçası olabilirsiniz.

Anadili İngilizce ya da Türkçe Olan Eğitmenler

Bu uyarım çocukları henüz küçük olan ebeveynler için geliyor. Bildiğiniz gibi çocuklar için İngilizce dediğimiz zaman yaş aralığı 3-16 şeklinde tanımlanabiliyor. Çocuklar İngilizceye ne kadar erken başlarsa o kadar iyi. Fakat, henüz hiçbir eğitim deneyimi olmayan yaşı küçük çocuklar için bu süreç epey zor geçebilir. Yanlış yaklaşımla çocuklar bu süreçten de soğuyabilir.

Bu noktada size anadili Türkçe olan eğitmenlere yönelin şeklinde bir tavsiyem yok. İsterseniz anadili İngilizce olan eğitmenlerle çocuklara tamamen farklı bir deneyim sunabilirsiniz. Fakat uygulamaların bu kararı size bırakması en doğrusu olacaktır. Ebeveyn olarak İngilizce yeterliliğiniz de zayıfsa, Türkçe konuşan bir eğitmenle işleri daha kolay yürütürsünüz. Dediğim gibi, bu noktada doğru veya yanlış yok. Ancak platformun sizin istek ve ihtiyaçlarınıza kulak vermesi gerekiyor. Dilediğiniz zaman farklı bir eğitmene geçişi de mümkün kılması en doğrusu olacaktır.

Open English Kids Uygulaması Var Mı?

Open English Kids uygulamasını soranlar, diğer markaların kids başlığı altından esinleniyor. Ancak, Open English Kids yerine, marka Open English Junior ismiyle çocuklar için özel İngilizce içerikleri hazırlıyor.

Open English Junior: Open English Çocuklara Özel İçerik Üretiyor Mu?

Gelelim konumuz olan Open English Junior adlı platforma… Bu platform isminden de anlayacağınız gibi çocuklar için özel İngilizce içerikler sunuyor. Yetişkinler için de ders sağlayan Open English’i hepimiz tanıyoruz. Bu bilinirlik, arayışta olan ebeveynleri “acaba Open English çocuklar için de ders veriyor mu” sorgulamasını tetikliyor. Ebeveynler, bunun için gerekli araştırmaları yapınca karşılarına Open English Junior çıkıyor. Evet, Open English markası altında çocuklara özel bir içerik var. Fakat, ne kadar erişilebilir?

Open English Junior Nasıl Bir Platform?

Bu platformun kısa bir tanıtımını yapmak isterim. Bu platform, 8-14 yaş aralığı için hizmet veriyor. Fakat gördüğüm, duyduğum kadarıyla bu platformda birebir derslere girmek mümkün değil. Ebeveynler, çocuklar için grup dersi ya da oyun temelli diğer ders paketlerini satın alabilir. Zaten bahsettiğim oyun ağırlık derslerde de diğer çocuklar da oluyor. Bunun platform için bir dezavantaj olduğunu belirtmeme gerek yok diye düşünüyorum. Eğer fiyatları merak ediyorsanız, Open English bu politikasından çocuklar hayrına dahi olsa vazgeçmemiş, yine gizli saklı şekilde fısıldamak için benzer sistemi adapte etmiş.

Bu Site Neden İspanyolca?

Bu siteyi ziyaret edenler Türkçe ya da İngilizce sayfa için aranıp durmuştur. Sonrasında, neden İspanyolca olduğunu sorgulamıştır. Bu sitenin İspanyolca olmasındaki temel neden, genel olarak Orta ve Güney Amerika ülkelerinde müşterilere hizmet veriyor oluşu. Kısacası, Open English Junior uygulaması Türkiye için özelleştirilmemiş.

Open English Junior Türkiye

Open English Junior, Türkiye’de hizmet vermiyor ve çocukları için İngilizce kursu arayışında olanları farklı alternatiflere yönlendiriyor. Konuğumuz Open English Junior, Türkiye’yi kapsamıyor.

Open English Hikayesi ve Çocuklar İçin İngilizce Konusunda Hizmet Vermemesinin Nedeni

Open English çocuklar için uygun mu? Bu sorunun yanıtı hayır, çünkü çocuklara özel olan bu hizmet Türkiye’de faal değil ve Open English yalnızca yetişkinler ve iş İngilizcesi için kurs sağlıyor.

Open English, 2006 yılında Venezuela’da kurulmuş bir markadır. Bu markanın büyüyüp bizlere kadar ulaşması, 2021 yılında English Ninjas isimli markayı satın almasıyla gerçekleşiyor. Fakat bu satın alım sırasında Open English, Türkiye pazarında çocuklar için sunulan hizmeti dışarıda bırakıyor. Bu nedenle, Türkiye piyasasında hizmet veren bir Open English Junior markası ve çocuklar için sağladığı İngilizce dersleri yok. Kısacası, Türkiye’de yaşayan ebeveynler Open English markasından çocuklara özel dersler için bir satım alım işlemini pratikte gerçekleştiremiyor.

Open English Çocuklar için İngilizce Hizmetinden Faydalanabilir Miyiz?

Elbette kayıt yapıp ödeme yaptığınız durumda kimse size ücret iadesi yapmaz. Fakat hizmet alma noktasında sizinle Türkçe iletişime geçecek birini bulamayabilirsiniz. Çünkü bu platform ülkemizde hizmet vermek için gerekli alt yapıya sahip değil. Burada tanıştığınız öğretmenlerin çoğu da yine Arjantin veya Kolombiyalı olacaktır. Kısacası, bizler için Open English Junior hizmeti erişilir değil, ve çocuklarınızla beraber bu platformdan ders almanız teoride mümkün görünse de pratikte değildir. Fakat merak etmeyin, size Open English Junior alternatifleri ile de tanıştıracağım elbette.

Çocuklar İçin İngilizce Öğretecek Farklı Seçenekler Var Mı?

flalingo kids

Elbette çocukların İngilizce öğrenmesi bugünün yadsınamaz bir gerekliliği olduğu sürece, buna yanıt verecek hizmetler de olacaktır. Esnek eğitim, anadili İngilizce ya da Türkçe olan profesyonel eğitmenler, eğitim danışmanlığı ve müşteri destek birimleriyle en özel içerikleri bulabileceğiniz platformlar elbette var. Bazılarını bu blokta sizler için gündeme getiriyorum. Dilerseniz, ebeveynlerin test edip en yüksek puanı verdiği içeriğimizi buraya iliştireyim. Bu yazıda gördüğünüz gibi, Flalingo Kids ebeveynler tarafından çok seviliyor. Ailelere kulak veren bu platform, tamamen sizin için özelleştirilmiş dersler oluşturuyor. Çocuklara yönelik profesyonel bir eğitmen ekibiyle çalışan Flalingo Kids, sizin için de doğru platform olabilir. Bu yazıda saydığımız eğitmen seçenekleri, ailelere verilen danışmanlık ve müşteri destek hizmetleri, çocuklara özel yüksek kaliteli içerikle bu platform öne çıkmış durumda.

Özetle Open English Junior Bizi Yanıltırken Flalingo Kids Yardıma Geliyor

Özetle Open English Junior Bizi Yanıltırken Flalingo Kids Yardıma Geliyor. Aileler Open English’i tanıyor ve çocuklar için sundukları hizmeti merak ediyor. Fakat bu platform ülkemizde hizmet vermiyor. Araştıran ebeveynlerin karşısına yalnızca İspanyolca bir site çıkıyor. Sonuç olarak Open English çocuklar için uygun değil. Şahsi görüşümü merak edenler için de belirtmeliyim ki, içerik olarak da zaten yeterinde tatmin edici bir performans gösterememiş. Bu noktada da, sizlere yönelebileceğiniz bir alternatif sunmam gerekiyor: Flalingo Kids. Tamamen çocuklara özel içeriği, birebir olarak sunan bu platformda aileler olarak her adımın takipçisi olabilirsiniz. Bu tavsiyeyi de verdikten sonra bana bu yazıyı noktalamak düşer. Geleceğimiz olan çocukların İngilizce eğitimini de ihmal etmemeniz uyarısında da bulunmak isterim. Görüşünceye değin, İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu