fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Çocuklara İngilizce Öğreten Uygulamalar Sıralaması 2024

Çocuklara İngilizce öğreten uygulamalar uygulamalardan hangisini seçmeniz gerektiğine karar veremiyor musunuz? Bu yazıda çocuklara İngilizce öğreten uygulamaları en güncel şekilde sıralıyoruz. Hazırsanız başlayalım.


İçindekiler

 1. Çocuklar İçin İngilizce Eğitimine Genel Bakış
 2. Aileler Çocuklara İngilizce Eğitimini Nasıl Sağlar?
 3. Çocuklar İçin Online İngilizce
 4. Çocuklara İngilizce Öğreten Uygulamalar Sıralaması 2024
 5. Flalingo Kids
 6. Novakid
 7. Cambly Kids
 8. Preply
 9. Sonuç: En İyisi Flalingo Kids

Çocuklar İçin İngilizce Eğitimine Genel Bakış

Yazımızın giriş bölümünde çocuklar için İngilizce eğitiminin önemine genel bir bakış atmalıyız. Dil öğrenmenin getirisi en fazla kişisel gelişim yöntemi olduğu konusunda kimsenin bir şüphesi yok. Her ne kadar dil öğrenmek, farklı kişilerle tüm dünyada iletişime geçebilmek, dünyanın tüm sırlarına erişmek güzel bir şey olsa da, gerekli önem verilmiyor. Aileler genelde çocuklarının matematik dersleri iyi olsun isterken, gerekli İngilizce becerilerini aşılamayı ihmal ediyor. Oysaki erken yaşta İngilizce öğrenmiş çocuklar hem daha kaliteli bir eğitim almış olurken, geleceklerine de büyük bir yatırım yapmış oluyor. Gerek eğitim, gerek iş dünyasında dil bilmenin önemi epey artmışken ve aileler de bilinçlenmişken, pek çok fırsat da hayatımıza girdi. Artık çocuklar çok daha kolay yöntemlerle ve daha az zahmetle İngilizce konuşmayı öğrenebilir.

Aileler Çocuklara İngilizce Eğitimini Nasıl Sağlar?

Çocuklar için İngilizce öğrenmenin artık daha kolay olduğunu söyledim. Bunun sebeplerinden biri ailelerin de bilinç düzeyinin yükselmesiylen, diğer nedeni online eğitimin yaygınlaşması. Teknoloji bu kadar gelişmemiş, online eğitim kavramıyla tanışmadığımız dönemde aileler çocuklar dil eğitimine tonla para harcıyorlardı. Çünkü yurtdışında dil okuluna gitme ya da özel okullarda eğitim alma seçenekleri mevcuttu. Özel öğretmen ya da haftasonu kursları ise çocuklar için dizayn edilmemiş, ya da verimsiz bir düzende hizmetteydi. Artık internet ile her şey çok daha kolay. Size dil okulu hizmetini telefonunuza kadar getiren uygulamalar, eğitim kalitesini de gün geçtikçe yükseltiyor. Gelin şimdi bu online İngilizce furyasına beraberce bakalım.

Çocuklar İçin Online İngilizce

Online İngilizce eğitimi, hem kolaylığı hem de işlevselliği sebebiyle epey yaygınlaştı. Özellikle bunca zaman boyu ihmal edilmiş konuşarak öğrenme temasını eğitime adapte ede uygulamalar kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Bu platformlar ve benzerleri de çocukların eğitim ihtiyacına yanıt vermek için içeriklerini özelleştirmiş durumdalar. Çocuklar için online İngilizce dersleri sağlayan uygulamalar eğlence ve eğitimi bir araya getiriyor. Böylelikle çocuklar sıkılmaksızın İngilizce öğreniyor. Çocukları İngilizce konuşmaya teşvik eden eğitmenlerle de doğru eğitim teknikleri yakalanıyor. Şu an piyasada birçok online İngilizce platformu çocuklar için özel içerik ve eğitmen sağlıyor? Ama en iyisi hangisi? Ebeveynler hangisini seçmeli? Şimdi gelin bu uygulamaları sıraladığımız bölüme geçelim.

Çocuklara İngilizce Öğreten Uygulamalar Sıralaması 2024

Çocuklara İngilizce öğreten uygulamalar ve bunların en iyiden en mütevaziye sıralandıkları listemize hoş geldiniz. Bu sıralamayı yaparken dikkate aldığım şeyler ebeveynlerin değerlendirmeleri ve yorumları yanı sıra içerik kalitesi gibi parametreler oldu. Ayrıca bu sıralamayı verdikten sonra uygulamaya dair önemli özellikleri de vurgulayarak kısa tanıtımlarını yapacağım. İşte 2024’ün en iyi İngilizce öğreten uygulamalar sıralaması!

 1. Flalingo Kids
 2. Novakid
 3. Cambly Kids
 4. Preply
çocuklara ingilizce öğreten uygulamalar

Flalingo Kids

Flalingo Kids, verdiği hizmet kalitesiyle ön plana çıkıyor. Çocukların ihtiyaçlarını en iyi şekilde tanıyan ebeveynlerle birlikte süreci yöneten Flalingo Kids ile çocuklar verimli bir şekilde öğreniyor. Bu platformun öne çıkmasındaki bir diğer önemli etmen ise, çocuklar ve ebeveynler için sağlanan eğitmenler. Flalingo Kids, başlangıçta gerekli bilgileri edindikten sonra ihtiyacınıza en uygun eğitmenleri havuzdan seçerek size sunuyor. Karşınıza çıkan 25-30 eğitmen arasından dilediğinizi seçerek derse başlayabilirsiniz. Fakat eğitmen noktasında değişikliğe gitmek isteyen ebeveynler hiç zorluk çekmeden destek ekibinin yardımlarıyla kolayca bunu gerçekleştiriyor. Ayrıca, uygulamada ister anadili İngilizce olan eğitmenlerden, ister diğerlerinden ders alma opsiyonunu Flalingo Kids tamamen size bırakmış durumda. Bunun dışında Flalingo Kids, sağladığı Oxford University Press materyalleri gibi kaliteli içeriklerle de çocukları buluşturuyor. Fakat en önemli özelliği, burada dersler tamamen birebir ve çocuğunuza özel. Aileler Flalingo Kids’i neden bu kadar çok sevmiş derseniz bu yazımı okumalısınız.

Novakid

Novakid her ne kadar yüksek ücretler talep etse de, belki de en tanınan çocuklara özel İngilizce dersleri sağlayan platform olabilir. Bunun nedenlerinden biri, yetişkinler için herhangi bir eğitim sağlamayıp tamamen çocuklara odaklanmış olması diye düşünüyorum. Öncelikle, Novakid’in neden ikinci sırada olduğunu belirteyim. Bunun temel nedeni, Novakid’in ailelere iki farklı plan sunması. Premium ve standart planlar arasında elbette epey bir fiyat farkı var. Fakat içeriği incelediğimizde, sadece anadili İngilizce olan öğretmenler karşımıza çıkıyor. Novakid, İngilizceyi anadil olarak konuşan eğitmenleri ancak ve ancak premium pakette sunuyor. Bu, ailelerin ihtiyaç ve isteklerini ikinci plana atmış oldukları anlamına geliyor. Bunun yanı sıra çocuklara kaynak kitap sağlanmıyor. Bu sebeplerle Novakid ikinci sırada yer alıyor. Eğer Novakid eğitmenleri konusu aklınız takıldıysa bu içerik sizlere yardımcı olacaktır.

Cambly Kids

Cambly Kids de pek çok kişinin bildiği, tanıdığı bir platform. Çocuklara özel içerikleri yine birebir dersler ve dilediğiniz eğitmenle sunsa da, bu sıralamada üçüncü basamakta. Bunun kaynağı içerikten daha çok müşteri desteği ve diğer sıkıntılar. Cambly Kids kullanan ebeveynler çeşit çeşit aksaklıklarla karşılaşıyor. Buna bağlantı problemi, son saniye ders iptali, aynı eğitmeni bulamama ve ödeme sıkıntıları gibi konuları örnek gösterebiliriz. Bu nedenlerle hem çocuklar hem de ebeveynler için eğitim süreçleri sıkıntılı geçebiliyor. Bunun yanı sıra, Cambly çocuklara kendi kaynaklarını sunuyor; fakat bir profesyonel gözüyle bakarsam yeterli olmadığını itiraf etmem lazım.

Preply

Preply uygulamasını gündeme taşımamın asıl nedeni popüler olması. Evet, Preply de kendi sistemi dahilinde ebeveynlere çocuklara özel İngilizce dersleri hizmeti sağlıyor. Fakat Preply bu formatı o kadar özelleştirmemiş ki, isminin sonuna “kids” eki dahi eklememiş. Çocuklar bu platformda İngilizce öğrenebilir. Ebeveynlerin tek yapması gereken, çocuklara ders verme üzerine odaklanmış ve profesyonelleşmiş eğitmenler bulmak. Bunun yanı sıra ne kaynak, ne özel bir hizmet, ne de eğlence teması Preply’de yok. Bu nedenle listeye girse de kendine son basamakta yer buluyor.

Sonuç: En İyisi Flalingo Kids

Bugünkü yazımı siz ebeveynler için ele aldım. Çocuklar İngilizce öğrensin diyenler, hem kolaylığı hem de fiyatlarıyla online platformları tercih ediyor. Fakat piyasada pek çok muadil uygulama var. Bu noktada kararsız kalan ebeveynlere özel en güncel çocuklara İngilizce öğreten uygulamalar sıralaması yaptım. Kısaca, Flalingo hem içerik hem de ebeveyn takdirleriyle birinci sırada yer aldı. Bunu takip eden uygulamalar ise Novakid, Cambly Kids ve Preply oldu. Peki sizin bu platformları yakından tanıma şansınız oldu mu? Sizce de Flalingo Kids en iyisi mi? Yorumlarınızı bekliyorum. Bugünlük de benden bu kadar diyerek bu yazıyı kapatıyorum. Görüşünceye değin İngilizce sizinle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu