fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceOnline İngilizce

Novakid Ücretsiz mi? İşte Merak Edilen Sorunun Cevabı!

Çocuklara özel olarak eğitim veren bir online İngilizce kursu mu arıyorsunuz? Bu istediğinizi çok iyi anlıyorum. Çocukların dikkati kolay dağıldığı ve çabuk sıkıldıkları için İngilizce eğitim süreçleri de aileleri için zorlu geçebiliyor. Bu yüzden, çocuklarınız için bir online İngilizce kursu ararken bu yazıma denk gelmiş olmanız olası. Bu yazımda çocuklara özel İngilizce dersler sunan uygulamalardan Novakid’ten bahsedeceğim. Böylece, beraber merak edilen bu uygulamanın hangi özellikleriyle öne çıktığına göreceğiz. Ayrıca, çok sorulan “Novakid ücretsiz mi” sorusuna da cevap vereceğim. O zaman haydi başlayalım:

Novakid’in Özelliklerini Önce Biraz Tanıyalım

Novakid, 4-12 yaş aralığındaki çocuklara özel canlı İngilizce dersleriyle öne çıkan bir online İngilizce uygulaması. Aslen Amerikalı şirket, Novakid Türkiye platformuyla ülkemizde de kullanıma açık. Platformu incelediğimizde şirketin çocuklara eğlenceli ve konuşma ağırlıklı dersler sunmayı amaçladığını görüyoruz. Peki Novakid hangi özellikleriyle dikkat çekiyor? Novakid’e giriş yaptığımda şu özellikleri dikkatimi çekti:

Çocuklar İçin Online ve Özel İngilizce Dersleri

Novakid’in çocuklara özel hazırladığı tek kişilik canlı İngilizce dersleri, uygulamanın en dikkat çekici özelliği. Bu canlı dersler 40 dakika sürüyor ve platform, 25 dakikasında çocukların interaktif şekilde İngilizce konuşmasını hedefliyor. Ayrıca, bu sanal sınıflarda öğretmenler, beyaz tahta üzerine oyunlar, etkinlikler ve kısa videolar da yansıtıyor. Böylece Novakid, çocuklarınıza sıkılmadan İngilizce öğrenecekleri bir program sunmayı amaçlıyor. Ayrıca, bu ders programlarını kişiselleştirebilmeniz de bir diğer vaatleri.

Çocuk Eğitiminde Deneyimli Öğretmenler

Buna ek olarak Novakid, ailelere İngilizce eğitimi alanında tecrübeli yaklaşık 2.700 öğretmen vadediyor. Bu yüzden platform, bütün eğitmenlerinin sertifikalı olduğu konusunda da iddialı. Platforma göz attığımda öğretmenlerini seçerken hangi kriterleri ele aldıklarını da belirttiklerini gördüm. Bu kriterlere göre Novakid, öğretmenlerinden mesleki sertifika ve çocuklar için İngilizce alanında en az 1 yıl deneyim sahibi olmalarını istiyor. Ayrıca, öğretmenleriyle alakalı merak edilen bir soruya daha cevap verdiklerini de fark ettim. Bu soru da derslerde hep İngilizce konuşuluyorsa çocuğunuzun öğretmeni nasıl anlayacağı sorusu. Platform, çocukların anlamadığı yerlerde öğretmenlerinin görselleştirme teknikleri kullanarak yardımcı olacağını belirtiyor. Yani çocuğunuz bir yeri anlamadığında öğretmenleri, resimler, oyuncaklar ve yüz ifadeleri kullanarak da konuyu anlatabiliyor.

Farklı İngilizce Hedeflerinize Farklı Kurslar

Novakid, her çocuğun kendi ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre tasarlanmış bir öğrenme planı hazırlamayı vadediyor. Platform üzerinde ders programları oluştururken öncelikle çocuğunuzun hangi yaş grubundan ve seviyeden olduğunu belirliyorlar. Bu yaş gruplarını da 4 gruba ayırıyorlar; sıfırdan, okul çocukları, yeni başlayanlar ve okul öncesi. Yani ders programları kişiselleştirilirken özellikle çocuğunuzun hangi yaş grubundan olduğunu dikkate alıyorlar. Farklı yaş gruplarına ayrılmış bu ders programlarının hepsini platformlarında kendiniz de inceleyebiliyorsunuz. Buna ek olarak da Novakid, Avrupa CEFR standardına göre A1 ve A2 İngilizce seviyelerinden dersler sunuyor. Yani B1 ila C2 seviyeleri arasından da kurslar arıyorsanız maalesef burada mevcut değil.

Novakid Ücretsiz Deneme Dersi

Platform, kendilerini ücretsiz olarak keşfetme imkanı bulduğunuz bir deneme dersi sunuyor. Peki bu Novakid deneme dersinden nasıl yararlanabilirsiniz? Öncelikle platform üzerinden bir hesap oluşturup ders saati ve öğretmen seçimi yapmanız gerekiyor. Derse giriş yaptığınızdaysa öğretmen, öncelikle çocuğunuzun İngilizce seviyesini belirliyor ve sonucu dersten sonra öğreniyorsunuz. Daha sonra ders, tanışma ağırlıklı ilerliyor ve toplam 25 dakika sürüyor. Derste yukarıda da belirttiğim gibi öğretmenler, çocukların keyifli bir ders geçirmesi için oyunlar ve videolar kullanıyor. Ancak tekrar belirtmek isterim ki Novakid ücretsiz deneme dersi, sadece tek sefer yararlanabileceğiniz bir fırsat. Yani Novakid ücretsiz olarak platforma yalnızca 25 dakika bakmanıza izin veriyor.

Peki Novakid Ücretsiz mi?

Bu yazıma başlamadan önce Novakid’i araştırdığımda bu soruyu merak edenlerle karşılaştım. Bu yüzden de “Novakid ücretsiz mi?” sorusuna özellikle değinmek istiyorum. Hemen yukarıda da bahsettiğim gibi platform, ücretsiz deneme dersi imkanı sunsa da tamamen ücretsiz değil. Yani 25 dakikalık deneme dersi bittiği an Novakid’in özelliklerine erişim sağlamak için ders paketi seçmeniz gerekiyor. Bu yüzden, Novakid’in ücretsiz bir online İngilizce kursu olduğunu ne yazık ki söyleyemeyeceğim. Fakat, bu sorunun neden sorulduğunu da anlayabiliyorum. Ücretsiz deneme dersini gören aileler, muhtemelen uygulamayı pek detaylı araştırmadan bu soruyu soruyor. Ancak, 25 dakikalık ders sonunda maalesef devam etmek için Novakid fiyat skalasından seçiminizi yapmanız gerekiyor.

Sonuç: Çocuklar İçin Başka Online İngilizce Kursları da Var; Flalingo

Sonuç olarak Novakid, çocuklara özel hazırladıkları İngilizce dersleriyle ailelerin dikkatini çekiyor. Fakat ücretsiz faydalanabileceğiz bir online İngilizce uygulaması arayışındaysanız Novakid doğru yer değil. Hatta tamamen ücretsiz erişim sağlayabileceğiniz bir online İngilizce kursu bulmanın gerçekten çok zor olacağını düşünüyorum. Sonuçta bu kurslar, bize kaliteli hizmet sağlamayı amaçlayan şirketler ve bu yüzden öğrencilerden belirli bir ücret isteme sebepleri de bu. Bu yüzden, tamamen ücretsiz olmasa da yine de bütçenize uygun olabilecek diğer seçeneklere göz atabilirsiniz. Örneğin Flalingo, çocuklar için İngilizce dediğimde aklıma ilk gelen örneklerden biri. Diğer yazılarımda da incelediğim online İngilizce kursları arasında çocuklara ders veren diğer platformlara ulaşmanız mümkün. Çocuklarınıza İngilizce serüveninde şimdiden başarılar diliyorum, İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu