fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Meta İngilizce: Şikayet Var Mı? Kullanıcıyı Memnun Bırakır Mı?

Meta İngilizce: Şikayet var mı? Kullanıcısı memnun kalmış mı? Bugün, son zamanlarda farklı bir sistemle ortaya çıkan Meta İngilizce‘yi, kritik bir adreste ziyaret edeceğiz. Bugün sizi götüreceğim yer Şikayetvar oluyor. Bu platformda, aldıkları hizmet karşılığı memnun olmayan kullanıcıların hakkını aradığı yorumlar var. Bu yorumlar da biz diğerleri için uyarı niteliğinde. Ayrıca, marka imajı adına da, buraya yorum düştüğü an sizinle iletişime geçip sorun çözümüne yönelik de harekete geçiyorlar. Bu da, Şikayetvar’ı popüler bir platform yapıyor. Acaba Meta İngilizce için kullanıcısı ne şikayet, ne değerlendirmede bulunmuş? Kaçı çözülmüş? Meta İngilizce’nin Şikayetvar platformu bize ne anlatacak?


İçindekiler

 1. Meta İngilizce’yi Bilmeyenler İçin Özetleyelim
 2. Meta İngilizce Yorumları Neden Kritik?
 3. Meta İngilizce Şikayet Var Platformunda
 4. Meta İngilizce Şikayetleri Neden Kritik?
 5. Şikayetlerden Ne Anlıyoruz?
 6. Sonuç: Meta İngilizce Şikayet Var, Ama Gören Yok

Meta İngilizce’yi Bilmeyenler İçin Özetleyelim

Meta İngilizce, tamamen yerli bir girişim olup, eğitmeni de yöneticisi de pazarlamacısı da influencerı da tek kişiden oluşuyor. Çünkü Meta İngilizce, hem klasik İngilizce kurslarından hem de online platformlardan çok farklı. Sistemi, eğitmenleri, fiyatları gibi konularda hiçbir bilgisi Meta İngilizce size şeffaflık prensibine paralel sağlamıyor. Sizlere fiyat vermek için illa telefonla görüşmek isteyen uygulamalara aşinasınızdır. Bunlar da, sizleri akşam saat 9’da yüzlerce kişi ile bir online seminere topluyor. Burada da 3 saatte hepi topu 1 aylık kurs için tanıtım yapılıyor. Buna “demo ders” deseler de, biraz “şimdi reklamlar” gibi. Bu derste ne olduğunu, kurs sistemini ve fiyatları öğrenmek isterseniz tıklayın yeter.

Meta İngilizce Yorumları Neden Kritik

Size bahsettiğim gibi, Meta İngilizce işlerini farklı bir metotla yürütüyor. Akşam 9 semineri ile tanımak istediğiniz bir platform sonuçta. Aslında içerik olarak yalnızca 1 ay sürüp haftada iki canlı ders sağlasa da, içerik olarak da dolu değil. Ama bu platformun tanıtımı 3 saat sürüyor. Bu da kafa karıştırıyor. Acaba bu platformda gerçekten ne var?

İşte yorumlar da bu safhada kritikleşiyor. Uygulamayı deneyimleyenler, size merak ettiklerinizi ve fazlasını da anlatacaktır. Böylelikle, bu platformun doğru yer olup olmadığında kanaat getirebileceksiniz. Örneğin, Ekşi Sözlük, yorum okumak için yazar olmayanların da ziyarette bulunduğu bir site. Bunun yanı sıra, Trustpilot tüm dünyada tanınan ve güvenilir bir yer, fakat Türkiye’de çok tanınmadığı gibi, Meta İngilizce’nin burada bir profili de yok.

Fakat Trustpilot’un Türkiye şubesi diye de nitelendireceğimiz Şikayetvar da çok önemli. Bugün de, Meta İngilizce şikayet ve yorumlarını burada okuyup analiz edeceğiz.

Meta İngilizce Şikayet Var Platformunda

Meta İngilizce, marka profilini bir sene önce oluşturmuş ve yaklaşık iki sayfalık bir yorum akışı var. 29 değerlendirme sonucu ise Meta İngilizce 100 üzerinden 97 almış. Bu göz doldurucu bir performans. Fakat kısa zaman içinde başlayıp, yalnızca bir aylık paket satan bu uygulamanın çok fazla kullanıcısı yok. Her ne kadar webinarlar kalabalık geçse de, müşteri sayısı olarak henüz kısıtlılar. Ayrıca, yorumlarda da herhangi bir bilgi verilmeyip sadece puan vermişler. Bir kaç kullanıcı da yorumunu silmiş. Kısacası, Meta İngilizce Şikayet Var profilini bu şekilde özetlemek mümkün.

Meta İngilizce Şikayetleri Neden Kritik?

Meta İngilizce Şikayetvar değerlendirmeleri, belki de diğer platformlara oranla daha kritik. Çünkü Meta İngilizce satın alma formunu bile webinar üzerinden gönderiyor. Yani diğer platformlar gibi her daim erişeceğiniz bir güvenli ödeme sistemi ve arayüzü yok. Bu, platformu ilginç kılan sadece bir özellik. Bunun yanı sıra, sadece PDF şeklinde hazırlanmış slaytları kaynak olarak sağlıyor. Ama bunları da bal satar gibi pazarlaması sonucu da bir kitle yaratmışa benziyor. Ne yazık ki, toplamda 8 ders ile insanlara İngilizce öğretmeye çalışıyor.

Acaba kullanıcılar bundan memnun mu? Uygulama içi deneyim nasıl? Belki de yalnızca marka ismi var fakat bir uygulama dahi yok. İşte bunları öğrenebileceğimiz mecra Şikayetvar. Fakat oradan da elimiz boş dönüyoruz. Çünkü yorum görmemiz mümkün değil. Belki de, yorumların ötesini görmemiz lazım.

Şikayetlerden Ne Anlıyoruz?

Şikayetlerden anladığımız bir şey de şu: kullanıcılar bir kaç ismi anarak yorumlarını silip, yenisiyle değiştirmişler. Aslında bu yorumlarda bahsedilen biri de müşteri hizmetlerinden dahi değil. Dediğim gibi, bu markanın neredeyse her şeyiyle yalnızca tek kişi ilgilenirken, bir kaç tane de çalışana sahip. Yine burada bir orantısızlık görüyoruz: 29 yorum aslında az değil. Fakat küçük çalışan sayısı ve küçük bir kullanıcı kitlesi için fazla sayıda girdi var. Bu da sorunlara işaret ediyor. Bence, biz bir bilene daha danışalım.

Meta İngilizce Ekşi Sözlük

Meta İngilizce Şikayet Var platformunda bir şekilde yorumları gözden uzak tutmayı başarmış. Ama Ekşi Sözlük’e bu kadar kolay müdahale edememiş. Bakalım, Ekşi kullanıcısı hangi yorumlarda bulunmuş.

kardeşimin aldığı eğitim seti. o derse girdiği zaman biraz dinliyim dedim bakıyım nasıl bir eğitimmiş bu güzelse bende dinlerim diye. sarışın bi ablamız var ablam 5dk ders anlatıyora 15dk üzerine boş yapıyor. işte kendinden bahsetmeler, aynı şeyleri 10 kere söylemeler, sürekli ilerde böyle olcak şöyle olacak falan tenkitler. almadan önce söyleseydi para verdirir miydim profesyonel ve ücretsiz ve dünya kaynak varken.

benim acilen yazar olmam sart

Şikayetlerden Ne Anlıyoruz?

Şikayetlerden ve şikayetlerin görünür olmamasından anladığımız şey, yol yakından Meta İngilizce deneyimi yerine farklı bir platforma yönelmek. Hem ders sayısı, hem interaktif eğitim, hem de deneyim açısından piyasada pek çok online İngilizce eğitimi veren kurs mevcut. Burada da, aralarından en iyilerini seçip sıraladığım içeriği bulabilirsiniz. Fakat benim size tavsiyem, Flalingo‘yu denemeniz yönünde olacak. Aylık bazda çok daha ucuza gelen bu platform hem kaliteli kaynak, hem çeşitli eğitmenler, hem düzenli eğitmen ve ders sunuyor. Flalingo’nun uygulama içi deneyimini de merak edenler tıklayabilir.

Sonuç: Meta İngilizce Şikayet Var, Ama Gören Yok

Sonuç olarak, Meta İngilizce Şikayetvar platformu ziyaretimizde bizi tatmin eden şeyler bulamadık. Kısacası, şikayet var ama yorumlar yok. Kim, neden şikayetçi olmuş? Meta İngilizce süreci nasıl yürütmüş? Bir bilgi alamıyoruz. Bu da marka profili iyi olsa da bir yetersizliğe sebep oluyor. Çünkü bu kadar yeni platformun çok az kullanıcısı var. Bu da, belki de her iki kullanıcıdan birinin şikayette bulunduğunu gösteriyor. Bu da güvensizlik yaratıyor elbette. Bu yazıyı da böylece noktalamak gerek artık. Bir sonraki içerikte görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu