fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Memrise Yorumları Ne Yönde? Kullanıcılar Memrise’ı Öneriyor Mu?

Memrise yorumları, uygulamayı indirmeden önce yol üstünde uğramanız gereken duraklardan biri. Her ne kadar kurs içeriği sağlamasa da, pratikliğiyle dikkat çekiyor. İngilizce eğitimini farklı materyallerle desteklemek isteyenlerin karşısına bu uygulama çıkmıştır. Fakat indirme değer mi, vaktinizden çalar mı diye düşünmeyin diye, hali hazırda uygulamayı yakından tanıyanların yorumlarını size getirdim. Bugün, farklı platformlardaki kullanıcıların yorumlarını bir kefeye, Memrise uygulamasını diğer kefeye koyup, ölçüp tartacağız. Haydi başlayalım!


İçindekiler


Memrise Uygulamasını Yakından Tanıyalım

Öncelikle, Memrise uygulamasını yakından tanıyalım. Bu uygulama, sizlere tanıttığım ve incelediğim diğer platformdan farklı bir içeriğe ve sisteme sahip. Öncelikle, Memrise kesinlikle bir kurs değil. Bu uygulama bir hocayla çalışmanız, canlı ders almanız ya da İngilizce konuşabilmeniz mümkün değil.

logo

Fakat bu uygulamada yapabileceğiniz daha farklı şeyler var. Özellikle kelime bilginizi arttırmak için tasarlanmış pratikler mevcut. Buna benzer şekilde gramer bilgisi için de oyun tarzı kısa alıştırmalar yapmanıza olanak sağlıyor. Yani herhangi bir noktada telefonunuzdan bunlara erişip boş bir vaktinizde alıştırma yapabiliyorsunuz. Şunu da belirteyim; sadece İngilizce değil farklı diller için de seçenekleriniz var. Kısacası, Memrise okulda ya da kursta öğrendiğiniz İngilizcenizi, boş vakitlerinizde yapacağınız pratiklerle kalıcılaştırmak için belli bir miktarda katkı sağlayabilir.

Memrise Nasıl Kullanılır Yönergesi


  • Telefon ya da tabletinizin desteklediği uygulama dükkanına gidiniz.
  • Arama çubuğuna Memrise yazınız.
  • Sonuçlar arasından doğru uygulamaya tıklayın ve uygulamayı indirin.
  • Bir hesap oluşturup İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.
  • Uygulama içi satın alım yaparak reklamsız MemrisePro uygulamasını kullanabilirsiniz.

Memrise Ücretsiz Plan vs Memrise Pro

Google Play’den ücretsiz olarak indirebileceğiniz gibi, bir miktar ücret karşılığında Pro plana da geçebilirsiniz. Ücretsiz plan içeriğine baktığımızda, aslında Pro plandan aşağı kalır yanı yok. Yani Memrise Pro ile bulabileceğiniz her şey standart planda da var. Lakin Pro ile reklamsız bir kullanıcı deneyimi edinirsiniz. Bunun yanı sıra, her ne kadar biraz yuvarlak ifadeler kullanılsa da, Pro ile eriştiğiniz ders içerikleri ücretsiz plana göre daha zengindir. Şimdi de bu konularda kullanıcılar ne demiş, gelin onlara bakalım.

Memrise Yorumları

Memrise her ne kadar size İngilizce konuşmanız için gereken eğitimi sağlamasa da, ek kaynak görevini yerine getirme sözünü veriyor. Bu işte ne kadar başarılıymış, kullanıcılar ne diyormuş, şimdi onlara bakalım. Bu yazıda mümkün olduğunca organik yorumları seçmeye çalıştım. Memrise yorumları şu sitelerde beliriyor;


  • Ekşi Sözlük
  • Şikayetvar
  • Google Play

Buna ek olarak, Süslüksözlük, Donanımhaber ve Kızlarsoruyor gibi forumlarda da Memrise yorumları beliriyor. Buradaki yorumların doğruluğunu teyit etmek kolay olmadığı ve forum kalitesini de ideal bulmadığım için gerekli örnekleri göstermedim. Fakat dilerseniz, gerekli Memrise yorumlarını kendiniz de bu platformlardan okuyabilirsiniz.

Memrise Ekşi Sözlükte

Ekşi Sözlük yorumlarını okumayı hepimiz seviyoruz. Özellikle her kesimden, her fikirden insanın buluştuğu bir yer olması bize yorum zenginliği sağlıyor. Her bir alıntı için kullanıcı ismine tıklayarak Ekşi Sözlük’e gidebilirsiniz. Bakalım Ekşi Sözlük ahalisi Memrise uygulamasını nasıl yorumlamış?

premium üyeliği dolandırıcılık üzerine kurulu uygulama.

ingilizce öğrenmeye hevesi olan biri olarak bu uygulamanın ‘yerlisinden öğren’ diye isimlendirdiği ve ana dili ingilizce olan kişilerin videoda bir ingilizce cümleyi telafuz ettiği bölümü var. uygulama diyor ki, bak bu video gibi yüzlerce video var. bunların hepsini görmek istiyorsan premium üye ol. 

tabi premium üye olduğunda ilgili ders çalışmasını indirip internetsiz de çalışabiliyorsun, o güzelliği de var. ama takdir edersiniz ki premiumun asıl esprisi bu videolara erişim. yoksa internetsiz kalan kim var ki artık? neyse bu premiumu indirdim ve bi bir baktım ki bana örnek olarak sunulan video haricinde toplasan 10 video anca var. bana her konuyla ilgili video olacağı izlenimi yaratıp yüzlerce videoya erişim reklamıyla satış yapıyorlar ama sundukları sadece bu kadar video. buna para veren ellerim kırılsın diyorum artık ne diyeyim?

kimoldugunubilmeyensanslikimselerden

o kadar reklam vardı ki uygulamada gaza gelip satın aldım. seviye çok düşük, kelimeler kullanım alanlarına göre gruplanmış. bilmediğim bir kelimeyi öğrenmek için bildiğim onlarca kelimeyi defalarca tekrar etmem ya da geçmem gerekti ki ingilizce seviyem ileri değil. bu durum bir süre sonra vakit kaybına dönüştüğü için kullanmayı bıraktım. türk yapımı voscreen uygulaması ile devam ediyorum. ingilizceyi sıfırdan öğrenecekler için faydalı olabilir belki bilemiyorum.

glomerulosa

Memrise Yorumları Şikayetvar’da

Şikayetvar platformu da kullanıcıların başına gelen olumsuzluklar sonucu muhatap aradıkları bir yer. Hem diğer insanlara olan bşteni haber verip uyarı mahiyetinde bir mesaj bırakırken, hem de doğrudan ulaşamadıkları müşteri destiğini bu platform aracılığıyla bulmaya çalışıyorlar. İşte Memrise Şikayetvar yorumları!

Memrise Üyeliğimin Birden İptal Olması 

Dil öğrenme programı memrise’in yıllık üyeliğini satın aldım. Kullanırken program birden hata verdi. Oturumu kapatıp tekrar açtığımda üyeliğimin sona erdiğini gördüm. Bununla alakalı Twitter üzerinden iletişim kurmaya çalıştım fakat dönüş alamadım…

Eşref

Memrise Kartımdan 30 TL Değil 430 TL Çekildi

Hesabımdan memrise üzerinden fazla para çekildi. 21.08.2023 tarihinde bir aylık abonelik almıştım ve 20 30 TL civarında ödemesi vardı. Kartımı kontrol ettiğimde kartımdan 430 TL çekildiğini gördüm. Aboneliğimde 21.09.2023 yani bir ay sonrasına kadar böyle bir şey nasıl olabiliyor acilen paramın geri yatırılmasını istiyorum.

İlayda

Memrise Para İadesi Yapmadı

Para iadesi yapılmayınca Apple üzerinden şikayette bulundum şikayetimin değerlendirilmesi üzerine ” para iadesi yapılmıştır. ” diye sistem üzerinden bilgilendirildim. Aradan 3-4 gün geçmesine rağmen hesabıma para iadesi yapılmadı.

Paramın iade edilmesini talep ediyorum.

Zeynep

Memrise Yorumları Google Play’de

Google Play üzerinden indirilen Memrise uygulaması da yine aynı yerde kullanıcılar tarafından yorumlanıyor. Buradaki yorumlar genellikle uygulamanın sağladığı kullanıcı deneyimi üzerine olsa da, uygulama içi satın alımlarda sıklıkla yaşanan sorunlar da dile getirilebiliyor. Sizlere bu yorumları ekran görüntüsü ile sunarken, isimler rumuz görevi sağlamadığı için görünmeyecek şekilde koyacağım. Eğer isterseniz bu yorumlara ya da benzerlerine Google Play ile ulaşabilirsiniz.

Memrise Google Play yorumları
Memrise Google Play yorumu
Memrise Google play yorumu

Sonuç: Memrise Uygulaması İngilizce Eğitiminizde Yeterli Olamıyor

Sonuç: Memrise uygulaması İngilizce eğitiminizde yeterli olamıyor. Her ne kadar kurs ya da öğretmen görevi görmeyip, kelime ezberi sağlasa da kullanıcılar da memnun kalmamış gibi görünüyor. Özellikle internette kolaylıkla bulabileceğiniz içeriği ücretli olarak sağlaması, fakat ücretsiz olarak sunup reklamlarla satın almaya zorlaması pek beğenilmemiş. Memrise ismiyle “memorize” yani ezberlemek kelimesiyle yaratılan bu konseptte aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bu ezberci eğitimin rafa kalktığı internet ortamında size tüm kurs içeriğini, profesyonel öğretmenleri, sertifikaları ve ders dışı aktiviteleri sağlayacak Flalingo‘yu öneriyorum. Düşünmeniz için bu öneriyi de iliştirdikten sonra yazımı noktalıyorum. Bugünlük de benden bu kadar, rotanız İngilizce olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu